20.7.2023 10:28:13

~ Jedálne lístky ...
Články z čísla: 15/2010
            PDF verzia
Oslavy k 170. výročiu podbrezovských železiarní sa uskutočnia 9. septembra S vedúcim odboru zásobovania Ing. Jozefom Weissom Čitateľská súťaž k 170. výročiu založenia ŽP: Podbrezovan O cenu generálneho riaditeľa ŽP a.s. S Ing. Romanom Gálom, obchodným riaditeľom: Predaj v prvom polroku S Ing. Romanom Gálom, obchodným riaditeľom: Predaj v prvom polroku V Hliníku sa stretla skupina Kov a oceľ: Demonštrovali správny postup a vymieňali si skúsenosti V Hliníku sa stretla skupina Kov a oceľ: Demonštrovali správny postup a vymieňali si skúsenosti TÁLE a.s. - Deti s onkologickým ochorením navštívili Gray Bear na Táľoch ŽP GASTRO servis, s. r. o.: S riaditeľom Jozefom Krellom na aktuálnu tému ŽP VVC s.r.o.: Kontrolný deň riešenia „Spracovanie odpadov metalurgického procesu v ŽP a.s.“ ÚDRŽBÁRI V PRÍPRAVE NA LETNÉ OPRAVY S Ing. Júliusom Kriváňom, obchodným riaditeľom ŽP a.s., o ceste v Japonsku... ŽP GASTRO servis, s. r. o.: PRIESKUM o využívaní služieb ŽP Gastro-servis, s.r.o. TRSTENSKÁ KRÍDLOVKA Zdravie máš len jedno: Voda je základ Čo je vlastne guľáš – obľúbená pochúťka v prírode? Ako hodnotíte publikáciu vydanú k 170. výročiu podbrezovských železiarní? Inzertná služba Spomienky a poďakovania Keramické sympózium Futbal opäť v Podbrezovej Medzinárodný futbalový turnaj "O pohár SNP". Súčasťou ich tohtoročných prázdnin je Detská golfová akadémia Majstrovské tituly si vybojovali Šimorová a Medveďová Beh vidiacim srdcom Jedálny lístok od 2. augusta – 8. augusta 2010 & 9. – 15. augusta 2010

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: [Železiarne Podbrezová a.s.]
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
TÁLE a.s. - Deti s onkologickým ochorením navštívili Gray Bear na Táľoch


PREŽILI JEDEN SLNEČNÝ DEŇ

Ďalším slnečným lúčom pre deti s onkologickým ochorením bol pobyt na golfovom ihrisku Gray Bear na Táľoch v dňoch 20. a 22. júla. Zúčastnili sa ho spolu s rodičmi vďaka členom Golfového klubu Tále a organizátorom z Občianskeho združenia „Svetielko nádeje“.

Malí, ale i tí väčší pacienti zažili atmosféru golfového diania po prvý raz. Pod odborným dohľadom profesionálneho trénera Jeffa Sikute a ďalších členov golfového klubu, sa učili základom tohto športu. Na golfovom vozíku absolvovali okruh okolo celého ihriska a tak mali jedinečnú možnosť vidieť aj hru profesionálnych hráčov.

Nápad zorganizovať túto akciu pramenil zo snahy odpútať choré deti od ich každodenných problémov vyplývajúcich z liečby. „Zaujať ich mysle niečím novým, nepoznaným. Preto sme pre ne zorganizovali návštevu profesionálneho golfového ihriska, na ktorom si mohli vyskúšať túto hru,“ objasnil zámer akcie hlavný inštruktor a tréner v jednej osobe Jeff Sikute.

„Sme vďační za ponuku navštíviť golfové ihrisko Gray Bear na Táľoch a zahrať si golf. I keď sa zdá, že je tu detí menej, dôležité je, že na ihrisku môžu byť s rodičmi, takže tu prevláda rodinná atmosféra. Všetky prítomné deti prešli onkologickým ochorením, niektoré už liečbu absolvovali, u tých ďalších pretrváva udržiavacia liečba. Dôležité však je, že ich zdravotný stav im umožnil zúčastniť sa dnešnej akcie. Je neuveriteľné, aký zážitok z toho majú v čase, keď ešte mnohí z nich sa nezbavili myšlienok na chorobu. To rozptýlenie je pre tieto deti, ale aj pre ich rodičov, veľmi dôležité,“ povedal predseda OZ Svetielko nádeje MUDr. Pavel Bician z Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.

Foto na pamiatku objektívom I. KardhordovejRoman Šulaj, 13-ročný z Detvy
- Je tu veľmi pekne, som spokojný, už viem, ako vyzerá golfové ihrisko a po prvý raz som si zahral aj golf.


Soňa Budajová, 16-ročná zo Žiaru nad Hronom
- Golf som ešte nikdy nehrala, ale je to veľká zábava. Veľmi sa mi tu páči, výlety so Svetielkom nádeje sú plné zábavy a srandy. Vždy sa o nás dobre postarajú a tu je super.


Marek Anton Kozárik, 10-ročný z Handlovej
- Mne sa tu veľmi páči. Ešte som nehral golf, veľmi mi to nejde, ale niekedy sa mi podarí dobre trafiť loptičku.


Miroslava Muránska, 18-ročná z Čierneho Balogu
- Aj napriek tomu, že je to blízko môjho rodiska som tu prvý raz. Slnko svieti, vládne tu výborná nálada. Hoci je golf trošku ťažší, ako to na prvý pohľad vyzerá, páči sa mi.


Matej Kapusta, 23-ročný z Banskej Bystrice
- Ešte som nebol na golfovom ihrisku, je tu výborne. Skúsil som si aj zahrať, išlo to v pohode.


Poďakovanie organizátorom podujatia – Golfovému klubu Tále a OZ Svetielko nádeje, vyjadrila za rodičov Lýdia Škreňová z Veľkého Krtíša: „...je to úžasné, že sa niečo takéto udialo pre naše deti. Pripravili ste správny relax nielen pre ne, ale aj pre nás rodičov. Sme spolu s nimi, opäť na chvíľku bezstarostní, veľmi spokojní a šťastní.

Ďakujeme vám.“


Autor (zdroj): Viera Kúkolová