20.7.2023 12:47:50
Plný bodový zisk


V mierne pozmenenej zostave, keď z dôvodu červených kariet chýbali Greško a Čekovský, sme nastúpili na domáci zápas proti Petržalke. Zápas pre nás nezačal dobre, keď už v 14. minúte musel ihrisko predčasne opustiť Minčic po druhej žltej karte, z ktorej navyše rezultoval aj pokutový kop (0:1). Našťastie sme na vedúci gól Petržalky veľmi rýchlo našli odpoveď, keď o
päť minút na to vyrovnal Tubonemi, ktorý dorazil do siete prudkú Harvilkovu strelu. V druhom polčase sa šance striedali na obidvoch stranách.
V 70. minúte sa červenalo aj v družstve Petržalky a tak sa sily na ihrisku vyrovnali. Podbrezovčania zatlačili súpera na jeho polovicu a ich snaha o víťazný gól bola korunovaná Noskom, ktorý zo skrumáže v 90. minúte upravil konečné skóre 2:1.
V 17. kole Podbrezovčania vycestovali na zápas do Lučenca s cieľom priniesť si tri body, čo od začiatku stretnutia aj potvrdzovali svojou hrou. V prvom polčase bolo niekoľko gólových šancí na obidvoch stranách, ktoré v 42. min. vyústili v gól domácich, keď nekrytý Beňo prekonal Hanáka. Do druhého polčasu naši nastúpili aktívnejšie a v 52. minúte Nosko vyrovnal. V 66. minúte využil Tubonemi chybu domácej obrany , obišiel brankára Michalíka a vsietil druhý gól nášho tímu. Domáci museli otvoriť hru, čo prinieslo množstvo šancí na poistenie výsledku. V 71. min. Snitka vystrelil tesne nad, v 83. min. sa presadzoval Harvilko, ktorý tesne minul Michalíkovu bránku, Gemzického strelu vykopol z prázdnej brány Mižík. V nadstavovanom čase neuspeli Kozička a Cmarko, no aj napriek tomu si naši z Lučenca doviezli tri body a po 17. kole sú v priebežnej tabuľke na druhom mieste (so ziskom 32 bodov) za vedúcou Myjavou, od ktorej nás delí sedem bodov.


Autor (zdroj): Mgr. Marian Jančovič