20.7.2023 12:47:46
Futbal - s ViOn ZLATÉ MORAVCE

Sobota, 29. november 2014, Zlaté Moravce.
Fortuna liga, 19. kolo.
FC ViOn Zlaté Moravce – FO ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)


Gól: 72´ Pavelka. ŽK: 58´ Sabo – 38´ M. Pančík.
Pred 860 divákmi rozhodovali Chmura – Benko, Bednár.


Posledný ligový zápas jesene 2014 zavial Podbrezovú do Zlatých Moraviec, kde sa dal očakávať ťažký zápas. Zaujímavým momentom, ešte pred duelom, bolo zaradenie Jozefa Hanáka do zostavy a dlhoročný kapitán podbrezovského klubu si tak po dlhej dobe zaknihoval ďalší štart v najvyššej slovenskej súťaži. Duel začal aktivitou hostí, do prvej vyloženej šance sa dostal po deviatich minútach Blažej Vaščák, ktorý si ale po rohovom kope zblízka neporadil s brankárom Kováčom a ten gólu zabránil. Za zmienku v prvom polčase stojí ešte priamy kop Podia a zakončenie v úniku Gal Andrezlyho, žiaľ bez gólového efektu. Domáci z prvej strely na bránu hostí skórovali, v 72. minúte rozhodol o víťazovi zápasu Pavelka. Po centri od Charizopulosa sa dokázal, i napriek križovaniu oboch stopérov, presadiť a skóroval. Do konca zápasu už gól nepadol a tak Podbrezová prehrala svoj posledný tohtoročný zápas v najvyššej súťaži.

ViOn Z. Moravce: Kováč – Pavlenda, Pintér, Chren, Nikolič – Charizopulos, Ďurica (59´ Djuričič), Sabo (88´ Szöke), Orávik – Mikinič, Pavelka (78´ Mujkoš).
FO ŽP Šport: Hanák – Andrič, Kupčík, Greško, Nosko – Gal Andrezly, Podio (46´ Harvilko), Kochan (74´ Nworah), Karaš (66´ J. Pančík) – M. Pančík, Vaščák.
Autor (zdroj): Matej Kubove