20.7.2023 12:47:47

~ Jedálne lístky ...
Články z čísla: 22/2014
            PDF verzia
Predstavujeme vám: vedúci ťahárne rúr Ing. Jozef MICHÁLIK Prihovára sa vám predseda Predstavenstva a generálny riaditeľ ŽP a.s. Ing. Vladimír Soták V prevádzkarni oceliareň bola v októbri dosiahnutá historicky najvyššia výroba ocele v novej elektrooceliarni Členovia Stredoeurópskej železnej cesty v Hutníckom múzeu ŽP Veľká čitateľská súťaž k sedemdesiatemu roku vydávania našich novín Pilotný softvérový projekt „Obchodný portál“ pre dcérske obchodné spoločnosti v prevádzke ŽDAS a.s.:Prečítali sme za vás Sedem základných nástrojov manažérstva kvality I. Premena tradičnej školy na modernú a multimédiá Ďakujem Dá sa vyliečiť, ale prvé kroky v prevencii musíte urobiť vy PONUKA PRE VÁS Zdravotnícke okienko - Ovocie ako liek Mesiac úcty k starším Pozývame vás - Kam v Brezne Blahoželáme jubilantom - v novembri Akému druhu stravy dávate prednosť? Pozývame vás Odchod do dôchodku v októbri Spomienky a poďakovania Dňa 22. novembra 2014 o 13. hodine vás pozývame na domáci futbalový zápas Fortuna ligy s MŠK Ružomberok Futbal - S Banskou Bystricou Futbal - S Trnavou Naši kolkári v zápasoch dominovali OZNAM Predstavujeme hráčov:Juraj Baláž Jedálny lístok 10. – 16. 11. 2014 a Jedálny lístok 17. – 23. 11. 2014

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: [Železiarne Podbrezová a.s.]
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Futbal - S TrnavouNedeľa, 2. november, Podbrezová
Fortuna liga, 16. kolo.
FO ŽP Šport – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Goly: 71´ Vaščák - 29´ Jendrišek. ŽK: 50´ Kochan, 82´ Andrič-19´ Casado, 24´ Tóth, 41´ Jendrišek, 57´ Vyskočil. Pred 2225 divákmi rozhodovali Kružliak - Slyško, Somoláni.

Zápas sa začal v opatrnom tempe a hralo sa medzi šestnástkami. Do prvej šance sa dostávali hostia, ale brejkovú akciu včas stihol zastaviť vracajúci sa Kochan. V 25. minúte vyslal peknú strelu z diaľky Nikola Andrič, ale tá vyletela len tesne nad bránu hostí. Prvý gól dala Trnava v 29. minúte. Po rohovom kope ostali hostia nasťahovaní pred šestnástkou. Oblúčik Mikoviča za obranu poslal ešte Vyskočil do brvna, ale Jendrišek ostal nestrážený a loptu do brány dorazil (0:1). Vyrovnané mohlo byť už o päť minút, ale Juraj Pančík nezúžitkoval výborný center svojho brata, trafil z blízka len do Rusova. Už na začiatku druhého dejstva mohla viesť Trnava 2:0. Jendrišek však pred Balážom neuspel. O dve minúty na to mal veľkú šancu Vaščák, keď ho obrana zabudla za sebou, ale s prispením Rusova trafil hlavou len žrď. Domáci sa dočkali v 71. minúte po rohovom kope. Ivan Mičič ukázal v čom je fantastický, keď hlavičkoval ešte len do Rusova, ale lopta sa odrazila na koleno voľného Vaščáka, ktorý nemal problém vyrovnať. Zápas sa skončil asi zaslúženou remízou (1:1).
Matej Kubove

ŽP Šport: Baláž – Minčič (C), Andrič, Kupčík, Harvilko (63´ Gál Andrezly) – Podio, Kochan, J. Pančík (82´ Karaš), M. Pančík – Vaščák, Nworah (90´Galo).
Trnava: Rusov – Janečka (C), Bortel, Tóth, Čonka – Vlasko, Sabo, Casado, Mikovič (88´ Siva) – Vyskočil (66´ Špalek), Jendrišek.Autor (zdroj): M. Kubove