20.7.2023 10:45:10
Kde idete na dovolenku?Leto sa nezadržateľne blíži, o čom nás presviedča nielen kalendár, ale od svojich prvých dní aj májové počasie. Napriek nepohode, ktorá zavládla v druhej polovici mesiaca, keď došlo k citeľnému ochladeniu, pribudli zrážky a 21. máj nás prekvapil ľadovými krúpami, v očakávaní upierame zrak k oblakom a prajeme si návrat krásnych slnečných dní. Veríme, že s príchodom júna, kedy si už mnohí budú čerpať dovolenku, sa teplé počasie k nám vráti. Veď bez hrejivých slnečných lúčov, vody, aktívneho oddychu a pohody si správnu dovolenku vieme len ťažko predstaviť.

Jaroslav BABOĽ, ťaháreň rúr
-Tak ak každý rok, budem relaxovať s partiou na rybačke. S rodinou by sme chceli ísť niekde k moru. Mne sa páčilo v Chorvátsku, no žena bola aj v Egypte, tak sa rozhodujeme, ktorá z týchto destinácií by prichádzala do úvahy pre tento rok.

Ľubomír ISKRA, centrálna údržba
-Neplánujem dovolenku, nevychádza nám to. Skôr to bude pobyt doma – práca okolo záhrady, domu, ale pôjdem sa pozrieť aj na folklórne slávnosti do Detvy a navštívim rodinu. Mám veľa záujmov, nudiť sa iste nebudem. Chcem sa venovať aj výrobe praciek, či veteránom na dvoch kolesách (motorkám - poz.red.).


Kazimír KOKAVEC, centrálna údržba
-V júli chceme ísť s priateľkou opäť do Levíc, kamarát tam má víkendový dom. Týždenný pobyt si spestríme návštevou Margity Ilony, Dudiniec, Podhájskej... V ďalšej časti leta by sme sa cez víkendy chceli venovať cyklotúram na trasách Tále a Krpáčovo, či zberu hríbov.

Stanislav KOSTÚR, valcovňa rúr – elektroúdržba
-Keď všetci dovolenkujú, my robíme, a naopak. Dovolenky si kompenzujeme v netypickom období, nakoľko nám to v lete nevychádza. Manželka sa stará o kone a tak v čase dovoleniek organizuje letné tábory – Školy jazdenia a ja jej vypomáham. Zároveň dcéra končí školu, bude si treba vybrať dovolenku aj na tento účel, či na víkendové pobyty do kúpeľov. Nedávno sme jeden absolvovali na Seneckých jazerách, no často využívame aj ponuky z našej firmy.

Jaroslav BALCO, valcovňa bezšvíkových rúr
-Pre tohtoročné leto nemáme v pláne dlhšiu dovolenku, nakoľko máme malé dieťatko, práve teraz bude mať rok. Ak bude pekné slnečné počasie možno sa vyberieme na krátky čas niekde k vode, obľúbenou lokalitou pre mňa je Štúrovo. Rád chodím do hory, na huby, no toho času pri štvorzmennej prevádzke na tieto záľuby nezostáva veľa.

Libuša KOVAŘOVICOVÁ, odbor predaja a marketingu
-Ideme na dovolenku do Francúzska. Dcéra tam žije v Nice, tak si užijeme aj more. Doma, počas slnečných dní každoročne využívame možnosť návštevy kúpalísk v našom okolí, takže to bude aj tento rok Podbrezová a Tále.

Foto: I. Kardhordová

Autor (zdroj): Viera Kúkolová