20.7.2023 10:44:57
MUŽI V LIGE MAJSTROV BRONZOVÍ

Kolkársky oddiel ŽP ŠPORT Podbrezová

Muži Kolkárskeho oddielu ŽP Šport Podbrezová sa už po siedmy raz vo svojej histórií prebojovali do záverečného turnaja Ligy majstrov, ktorý hrajú štyri najlepšie mužské a ženské družstvá Európy.
Pre tento rok pripadla organizácia turnaja nemeckému mestu Straubing. Po postupe do final four cez české mužstvo SKK Rokycany a rakúsky St. Polten, čakal na slovenského majstra semifinálový súboj s obhajcom trofeje posledných dvoch ročníkov - družstvom maďarského Szegedu. V prvej trojici nastúpili Čech, ktorý sa vrátil do zostavy po zranení kolena, Tepša a Tomka. Ani jednému hráčovi sa nepodarilo získať bod a preto do druhej trojice sme nastupovali s mankom 0:3 a stratou v kolkoch. V druhej trojici sa predstavili Kuna, Zavarko a Vadovič/Kozák.

Bodovať sa podarilo Kunovi a Zavarkovi, čo znamenalo prehru 2:6 a zápas o tretie miesto, v ktorom bol súperom srbský KK Beograd (v druhom semifinále nestačil na nemecký Zerbst).
O bronzovú pozíciu sa bojovalo až do posledných hodov. Na začiatku stretnutia sa predstavili Šibal/Kozák, Tepša a Pašiak. Po získanom bode Tepšu a dobrej hre Pašiaka, síce prehrávala Podbrezová 2:1 a strácala 50 kolkov, ale v poslednej sade sa predstavila silná trojica – Kuna, Tomka, Zavarko. Po výbornom začiatku Kunu a Zavarka sa k nim pridal aj Tomka a tak Podbrezová oslavovala víťazstvo 5:3, ktoré zároveň znamenalo aj zisk bronzových medailí tohtoročnej Ligy majstrov. Po dvoch víťazstvách a troch druhých miestach, skompletizovali muži Kolkárskeho oddielu ŽP Šport Podbrezová zbierku medailí aj o bronz.
Veľká vďaka patrí asi tridsiatke fanúšikov, ktorí absolvovali takmer sedemstokilometrovú cestu autobusom, aby mohli počas obidvoch zápasov vytvoriť našim hráčom domácu atmosféru aj v Nemecku.
Kompletné výsledky a foto na stránke www.zpkolky.sk


 Muži Kolkárskeho oddielu ŽP Šport Podbrezová
Autor (zdroj): M. Kozák