20.7.2023 10:44:59
Užívajte si predvianočné obdobie v pokoji a pohode

„Super“ Vianoce - Editoriál


Či si to pripustíme alebo nie, prípravami na Vianoce už žijeme všetci. Čas sa neuveriteľne rúti dopredu a my si kladieme otázku, ako to všetko stihnúť. Navyše, kde sa obzrieme, všade na nás číha reklama, sľubujúca „super“ Vianoce a ochotne na to bez problémov dokážu požičať koľko treba. A obdobie je ideálne na to, aby sme tomuto pokušeniu podľahli. Sú predsa Vianoce a načo rozmýšľať o tom, čo bude po nich?

Každý z nás bezpochyby túži po „super“ Vianociach. Treba si však uvedomiť, čo vlastne „super„ Vianoce sú. Väčšinou je meradlom preplnená komora i chladnička a pyramída, často zbytočností pod vianočným stromčekom.

Na adventnom venci svieti prvá sviečka, v nedeľu zapálime druhú. Nastalo obdobie, ktoré najmä pre veriacich znamená čas duchovnej prípravy a pokánia pred slávením Narodenia Pána. V chrámoch sa schádzajú k modlitbám a zamysleniam, konajú sa rôzne koncerty. Títo ľudia sa pokojne pripravujú na nadchádzajúce vianočné sviatky.

Venujte aj vy viac času svojej duchovnej príprave. Poseďte s priateľmi, zabavte sa, pomôžte tým, čo pomoc potrebujú a tešte sa, že nastávajú sviatky rodiny. „Super“ budú vtedy, keď budú všetci okolo vás zdraví a pri vianočnom stole nebude nik chýbať. To budú najkrajšie Vianoce.
Autor (zdroj): Oľga Kleinová + foto