futbal

Sobota 22. august 2015, ZELPO ARÉNA Podbrezová.
Fortuna liga, 6. kolo.
FO ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava 1:2 (0:1)
Góly: 58´ Pančík - 43´ Kóňa, 75´ Daniel. ŽK : Kupčík – Banovič. Pred 2280 divákmi rozhodovali Leško - Benko, Špivak.

Slávnostné otvorenie vynoveného štadióna na Kolkárni, ktorý sa volá ZELPO ARÉNA priniesol vôbec prvý domáci zápas Podbrezovej pod umelým osvetlením. Nabudená Podbrezová vstúpila do zápasu veľmi aktívne a tlačila sa dopredu, čoho vyústením mohol byť gól Blažeja Vaščáka, lenže ten v 9. minúte po skvelom centri Andriča vo veľmi dobrej pozícií minul hlavou bránu. O minút na to mohol tak okamžite kontrovať hosťujúci Sládek, lenže to by musel tečovať loptu pred vybehnutým Kuciakom lepšie, ako len tesne vedľa žrdi brány domáceho celku. Postupom času sa hostia dostávali stále viac do zápasu a v 29. minúte aj do nečakanej šance. Center zľava smeroval na Sládeka, ktorý loptu pustil, čím zmiatol brankára Kuciaka a ten musel predviesť geniálny reflexívny zákrok, aby ju vytlačil z bránkovej čiary na roh. V 43. minúte však už domáca defenzíva neubránila Kóňu a jeho výskok po rohovom kope znamenal prvý gól zápasu (0:1). Podbrezová vstúpila do druhého dejstva veľmi aktívne a bola oveľa lepším tímom. Gól mal na kopačke už Vaščák, ktorý sám pred Solničkom brankára prehodil, lenže pred bránou jeden z domácich odkopol. Striedajúci Juraj Pančík sa už ale tešiť mohol. Center zľava sa dostal až k nemu a jeho pohotové zakončenie bolo navyše zrazené, čo úplne zmiatlo gólmana hostí (1:1). Následne sa k zaujímavým možnostiam dostali aj Melunovič, na druhej strane Daniel, ale ďalší gól prišiel v 75. minúte a opäť do brány Kuciaka. Daniel si výborne nabehol dostal prihrávku od Pekára na malé vápno a nikým nestrážený trafil nechytateľne pod brvno (1:2). V závere ešte opečiatkoval žrď Pekár a Slančíkovu dorážku z dobrej pozície vyrazil Kuciak, no na výsledku to už nič nezmenilo.

FO ŽP Šport: Kuciak – Andrić , Pimpara, Kupčík, Migaľa, Gal Andrezly (83. Žilák), Vaščák (70.Sabler), Vajda, Kochan, Almaský (56. Juraj Pančík), Melunovič.

Radosť z vyrovnávajúceho gólu v prvom zápase na pôde ZELPO ARÉNY trvala do 75. minúty hry.