20.7.2023 12:46:29
Školských majstrov SR máme aj v netradičných športových disciplínach

Dňa 18. marca 2016 sa v Športovom areáli Slávie Trnava uskutočnilo celoštátne finále „ Školské dni športu“ na ktorých si vybojovali právo štartovať aj žiaci našich obidvoch súkromných škôl. Žiačky gymnázia v zložení Havranová, Kazárová, Machyniaková a sestry Remeňové obsadili v atletickej štafete na 5x800 m pekné štvrté miesto, keď nestačili iba na víťazné domáce atlétky, strieborné športové gymnázium z Nitry a bronzové dievčatá z gymnázia Piešťany. V súťaži ABC futbalistu „žonglovanie s loptou“ sme už dokázali zobrať všetky medailové umiestnenia a v celkovom hodnotení obsadili žiaci našich škôl prvé tri miesta. Prvé miesto a titul majstra SR získal Jakub Majerník zo Súkromného gymnázia Podbrezová, druhé miesto obsadil Kevin Laurík a tretí skončil Matej Turňa, obidvaja zo SSOŠH Podbrezová. Majstra SR máme aj v ďalšej netradičnej disciplíne - skákanie cez krátke švihadlo „ Rope skiping“ , volá sa Martin Straka a študuje na Súkromnom gymnáziu ŽP. V tejto disciplíne sa darilo aj Michalovi Krahulcovi z našej SOŠ-ky, pričom od medaile ho delila len jedna priečka, obsadil štvrté miesto. Chceme sa poďakovať všetkým žiakom, za vzornú reprezentáciu našich škôl a zriaďovateľovi ŽP za vytvorenie vynikajúcich podmienok na športovú prípravu našich žiakov aj v netradičných športových disciplínach.