S MICHALOVCAMI

Sobota 24. október 2015, štadión Michalovce.
Fortuna liga, 14. kolo.
MFK Zemplín Michalovce – FO ŽP Šport Podbrezová 2:0 (2:0)
Góly: 8´. 39´ De Marco. ŽK: Calero – Kapor. Pred 2785 divákmi rozhodovali Vnuk - Benko, Bednár.

Domáci sa ujali vedenia z prvej strely do priestoru Kuciakovej brány, keď po zahranom priamom kope zo strednej vzdialenosti Kochan nepokryl De Marca a ten sa hlavou nemýlil. Rovnaká situácia sa opakovala aj v tridsiatej deviatej minúte, keď na priamy kop opäť nabehol De Marco a cez brániaceho Vajdu zvýšil na 2:0. V závere polčasu mal obrovskú šancu Pančík, no zblízka trafil len brankára Kelemena.
V druhom polčase hostia striedali, ich snaha o skorigovanie výsledku však nebola úspešná. V závere zápasu po ukážkovom centri Podia zakončoval do šibenice Kochan, no brankár Kelemen zmenu skóre nedovolil.

FO ŽP Šport: Kuciak – Andrič, Kupčík, Vajda, Migaľa, Kochan, Kapor (46´ Rendla), Gal Andrezly, Podio, Pančík (46´ Szöke), Vaščák.

SO SKALICOU

Sobota 31. október 2015, štadión Podbrezová.
Fortuna liga, 15. kolo.

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Skalica 3:0 (2:0).
Góly: 12. Rendla, 15. Kochan, 74. Pančík. ŽK: Podio, Gal Andrezly – Konečný, Mazan, Ulrich. Pred 1023 divákmi rozhodovali Ivan Kružliak – Ondrej Brendza, Juraj Lieskovský.

Zápas dvoch posledných celkov tabuľky začal v mrazivom počasí veľmi svižne a hlavne prvých pätnásť minút nenaznačovalo, že by išlo o duel najslabších. Už v šiestej minúte si hostia dali takmer vlastný gól, ich odkop smeroval tesne vedľa brány, aby o tri minúty na to Kuciak vychytal v stopercentnej šanci zoči-voči Lietavu. Chvíľu na to prišli aj góly. Najprv sa presadil rezolútne Andrej Rendla, ktorý dostal center do šestnástky a jediným dotykom zmiatol defenzívu tak, že sa dostal do situácie sám pred Hajdúchom a pohodlne skóroval (1:0). Prešli len tri minúty a po ukážkovej kombinácií sa do lopty na malom vápne vrhol Kochan, Hajdúch bol opäť bez šance (2:0). Po tomto momente tempo mierne opadlo, no v chladnom počasí sa stále bolo na čo pozerať. Domáci zvolili spôsob zahrávať rohy prudkými loptami do brány, čo robilo hosťom problémy a raz aj z toho inkasovali, pre faul gól neplatil.
Druhý polčas začal veľkou šancou jedného z najlepších na ihrisku, ale Gal Andrezly po ukážkovom vykombinovaní obrany súpera minul bránu. Postupom času vchádzala do hry nervozita, čo sa odzrkadlilo na hernom prejave oboch celkov, ale tento úsek pretrhol skvelým spôsobom Pančík, ktorý dostal loptu tretíkrát za Hajdúcha. So šťastím sa ocitol v dobrej pozícii pred šestnástkou, zrýchlil a už ho nemal šancu nik zastaviť (3:0). Konečne sme tak videli výhru, ktorá v novej Zelpo Aréne prišla na štvrtý pokus.

FO ŽP Šport: Kuciak – Andrič, Kupčík, Vajda, Migaľa – Szöke, Kochan – Podio (90. Mehanović), Vaščák (89. Žilák), Gal Andrezly – Rendla (24. Pančík).