20.7.2023 10:45:02
Piatykrát na Gray Bear

V dňoch 19. – 22. júna 2014 sa na Táľoch konal už piatykrát Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect, za účasti 126 hráčok z 34 krajín celého sveta. V štartovom poli boli aj Slovenky Veronika Falathová a Lea Klimentová, najmladšia hráčka, členka Golfového klubu Gray Bear. Zuzana Kamasová, ktorá svoju aktívnu činnosť ukončila vlani, ich prišla povzbudiť. V úvodnom exhibičnom turnaji, tzv. Pro Am sa okrem profesionálnych golfistiek zúčastnili aj slovenskí hokejisti, herci a podnikatelia. Najviac pozornosti upútala hokejová legenda Dominik Hašek. Tento dvojnásobný víťaz Stanley Cupu a olympijský víťaz z Nagana si zahral ProAm s talentovanou Angličankou Charley Hull. Vyhral flight pod vedením Trish Johnson, na druhom mieste skončilo spevácko – hokejové trio pod vedením Melissy Reid, ktorej tím tvoril Pavol Habera, Richard Lintner a Peter „Šarkan“ Novák. Tretí skončil flight Becky Brewerton. V prvom kole naše reprezentantky prekvapili. Veronika Falathová zahrala ihrisko na 74 rán a s výsledkom +2 bola na delenom 38. mieste. Lea Klimentová zahrala ešte lepší výsledok, 73 rán jej stačilo na delené 27. miesto. V druhom kole však neprešli cutom do finále (pre 64 najlepších zo 123 golfistiek). Klimentová zahrala druhý deň na +11 nad par, Falathová +10 a obom patrilo nepostupové a konečné, delené 84. miesto. V treťom a štvrtom kole tak Slovensko nemalo svoje zastúpenie a pozornosť upriamila česká reprezentantka Klára Spilková. Po treťom kole boli na čele Švédka Camilla Lennarthová a Škótka Sally Watsonová. Obe so skóre -5 pod par ihriska. Na treťom mieste im dýchala na chrbát Klára Spilková. Víťazkou najprestížnejšieho golfového turnaja na Slovensku sa stala Camilia Lennartová zo Švédska, ktorá hrá Ladies European Tour len druhú sezónu a za víťazstvo zinkasovala 41 250 eur. Na druhom mieste skončila Melissa Reidová z Anglicka, ktorá dvíhala trofej na okruhu Ladies European Tour už štvrtýkrát. Tretie skončili dvojica Ralphová a Watsonová. Česká jednotka Klára Spilková skončila na 5. mieste.

„Splnil sa mi sen. Je to moje prvé víťazstvo na Ladies Europena Tour,“ povedala nadšená Camilia. Na snímke sprava: zástupca ŽP, podpredseda predstavenstva Marian Kurčík, promotér turnaja Jozef Soták, Camilia Lennartová, víťazka a Dušan Gulas Respect, sponzor turnaja.

„Nie som sklamaná, sú to pre mňa veľké skúsenosti,“ povedala Lea Klimentová.