20.7.2023 12:47:38
Zavarko víťazom v Macedónsku a Srbsku

Líder 1. ligovej tabuľky – východ, C družstvo Kolkárskeho oddielu ŽP Šport a.s. Horný rad zľava: Tomáš Herich, Ľuboš Svitek, Tomáš Dziad, Pavel Paulečko, dolný rad zľava: Michal Babčan, Marek Štefančík, Jozef Petráš, Radovan Balco , Pavol Kὔhnel, manažér.

Pašiak druhý v Maďarsku

Druhá polovica decembra a začiatok januára patria už tradične v kolkárskom kalendári, rôznym medzinárodným turnajom, ktorých sa zúčastňovali aj členovia Kolkárskeho oddielu ŽP Šport, a.s. Prvým bol Gavrilo Gavrilski Turnir v macedónskom meste Skopje, v ktorom podbrezovský tím obsadil 1. miesto a Vilmoš Zavarko sa stal víťazom súťaže jednotlivcov výkonom 674 kolkov. Zavarko pokračoval na víťaznej vlne aj v domácom turnaji v srbskej Bačke Topoli, kde zvíťazil s rekordom kolkárne 711 bodov. V treťom turnaji v Srbsku (Vrbas) tento hráč opäť zvíťazil výkonom 707 bodov. Z ďalších podbrezovských hráčov bol 5. Bystrík Vadovič (626), 7. Peter Šibal (616) a prvú desiatku najlepších uzavrel Ondrej Kyselica (610).
Poslednou súťažou „A“ kategórie bol významný turnaj Mentor Kupa v maďarskom Szegede. Po týždni trvajúcej kvalifikácií si zabezpečili postup do šestnásťčlenného finále štyria naši hráči. Na 2. mieste skončil Vilmoš Zavarko (686), 10. bol Bystrík Vadovič (644), 13. Tomáš Pašiak (639) a 16. Peter Šibal (629). Cez prvé kolo sa podarilo dostať iba Pašiakovi, ktorý si poradil s domácim Tiborom Szélom. V súboji svetových rekordérov nestačil Zavarko na Tamáša Kissa z talianskeho Neumarktu, Šibal podľahol úradujúcemu svetovému šampiónovi Kakukovi zo Szegedu a Vadovič nestačil na bývalého hráča Podbrezovej Jovana Ćalića zo srbského Beogradu. Pašiak si po ďalších víťazstvách proti Ernješimu a Kakukovi (obaja zo Szegedu) zabezpečil účasť vo finálovom súboji proti aktuálnemu svetovému rekordérovi T. Kissovi (Neumarkt). Po prehratej prvej dráhe dokázal na druhej zabojovať a tak o víťazovi turnaja rozhodla až súťaž na 3 hody. V nej Pašiak zvalil 20 kolkov a Kiss 21, čiže Tomáš Pašiak obsadil celkovo 2. miesto.

Autor (zdroj): M. Kozár