20.7.2023 12:47:49
II.liga muži – 10. a 11. kolo

ŽP – MFK Tatran L. Mikuláš 3:0 (3:0)

Góly: 18´, 21´Tubonemi, 31´Minčič

Domáci boli od začiatku aktívni, vytvorili si viacero gólových príležitostí, z ktorých prvú nepremenil Minčič, neujala sa ani Pančíkova strela. V 18. min. sa už radovali po kolmej prihrávke Kupčíka, ktorú prihral VaščákTubonemimu a tenotvoril skóre zápasu. V 21. min. sa opäť presadil Tubonemi, keď po ideálnej hlavičke Vaščáka preloboval vybiehajúceho Šavola a zvýšil na 2:0. O dve minúty neskôr Andričov center skončil na brvne a v 31. min.Pančíkov priamy kop usmernil Minčič hlavou k pravej žrdi súperovej bránky (3:0). V 35. minúte mohol Tubonemi dosiahnuť hetrik, no jeho hlavička skončila na brvne a následnú Pančíkovudorážku obrancovia z čiary vykopli na rohový kop. V závere prvého polčasu Harvilkov center len tesne minul Tubonemi. V druhom polčase tempo hry upadlo, hralo sa medzi šestnástkami. Zaujali šance domáceho Kožičku, ktorého strelu a samostatný nájazd v závere zápasu brankár Šavol chytil.

Autor (zdroj): PaedDr. Michal Budovec