SO SLOVANOM BRATISLAVA

Nedeľa, 27. september 2015, štadión Bratislava – Pasienky.
Fortuna liga, 11. kolo.

ŠK Slovan Bratislava – FO ŽP Šport Podbrezová 3:1 (1:1)
Góly: 22. Gonzales, 59. Vittek, 75. Priskin – 37. Kupčík. ŽK: Gonzáles - Mikinič, Melunovič
Pred 821 divákmi rozhodovali
Glova – Weiss, Hrčka.

Podbrezová cestovala do Bratislavy s víziou zaskočiť veľkého favorita a ak to bude možné získať nejaký ten bodík, ktorý by mohol prerušiť sériu zlých výsledok. Tento cieľ sa už ale začal rozpadávať ako domček z karát od samého úvodu. V 4. minúte pálil tesne nad brvno Priskin a už o chvíľu na to sa do najväčšej šance zápasu, ktorá neskončila gólom, dostal kanonier Róbert Vittek. Samostatný nájazd mu ale Baláž včasným vybehnutím chytil. Do ďalšej šance sa dostal Milinkovič, ktorého priamy kop skončil len tesne vedľa brány, ale o chvíľu si už domáci diváci mohli slovo „gól“ zakričať. Po akcii sprava sklepol loptu pre Gonzalesa Vittek a argentínsky legionár trafil presne k žrdi (1:0). Postupom času aktivita Slovana opadávala a hostia sa začali dostávať do hry. Mikinič v 35. minúte ešte vo veľkej šanci pri nájazde na Muchu neuspel, ale Ľuboš Kupčík po následnom rohovom kope preskočil neistého reprezentanta a na prekvapenie Bratislavčanov hlavou vyrovnal (1:1). Druhý polčas začal náznakom akcie Podbrezovej, akciu troch na dvoch pokazili a tak prišli chvíle domáceho celku. V 58. minúte Vitteka strelou z päťky Baláž vychytal a v 59. minúte po obrovskej chybe, inkasoval. Gólman Podbrezovej vybehol veľmi vysoko z brány a keďže sa nedohodol so spoluhráčmi, Róbert Vittek ho z dobrých 25 metrov prehodil a poslal Slovan opäť do vedenia (2:1). Podobnú chybu urobil aj v 75. minúte, čo potrestal tentoraz maďarský útočník Priskin. Ten ho poľahky obišiel a poslal loptu do prázdnej brány (3:1).

FO ŽP Šport: Baláž – Migaľa, Vajda, Kupčík, Frizoni – Kapor – Mikinič (56. Melunović), Podio, Kochan, Gal Andrezly – Vaščák.

S MŠK ŽILINA

Sobota, 03. október 2015, štadión Žilina.
Fortuna liga, 12. kolo.
MŠK Žilina – FO ŽP Šport Podbrezová 1:3 (1:0)
Góly: 15´ Škriniar (11 m) - 67´ Kapor, 71´ a 77´ Gal Andrezly. ŽK: Vavro, Paur – Migaľ, Gal Andrezly, Vaščák, Kuciak. Pred 2218 divákmi rozhodovali Horváth – Tomčík, Roszbeck.

Zápas na pôde druhého celku tabuľky naznačoval ťažký duel, čo sa začalo napĺňať už po štvrťhodine hry, kedy išli domáci „šošoni“ do vedenia. Po ruke Migaľu v šestnástke, premenil penaltu obranca Milan Škriniar (1:0). Už v 20. minúte však mohlo byť vyrovnané, pretože po autovom vhadzovaní Podia sa ocitol sám pred Volešákom Vaščák, no jeho lob skončil na brvne. Vavro hlavičkoval o pár minút neskôr tesne vedľa žrde brány Kuciaka, ktorý sa po dvoch zápasov vrátil do základnej zostavy a Viazanko pálil tesne vedľa. Čerstvá posila Podbrezovej bola aj v ďalšej akcii, jeho pas na Vajdu bol len o milimetre nepresný, inak by bývalý hráč Banskej Bystrice s najväčšou pravdepodobnosťou skóroval. Záver polčasu však mohol patriť domácim, no vo svojich šanciach neuspel Bénes a v ešte väčšej ani William. Ten sa otočil v šestnástke, lenže strelou nechal reflexívnym zákrokom vyniknúť Kuciaka. Druhý polčas sa rozbiehal pomaly, až prišiel gól hostí. Po chybe v defenzíve domáceho tímu prišla po štandardke hlavička Kapora a vyrovnávajúci presný zásah bol na svete (1:1). Neprešlo ani päť minút a po ďalšom zaváhaní Žiliny a výbornej práci, Viazanka trafil presne v šestnástke Gal Andrezly (1:2), ktorý o šesť minút na to pridal aj svoj druhý gól v zápase, keď opäť cez Mabouku prekonal brankára Volešáka a Podbrezová tak dokonale šokovala silnú Žilinu (1:3). Záver priniesol ešte jednu zaujímavú šancu Andrezlyho, ako aj tie od „šošonov,“ no skóre sa už do záverečného hvizdu nezmenilo a tak si Podbrezová konečne pripísala na svoje konto tri body, len druhýkrát v sezóne.

FO ŽP Šport: Kuciak – Viazanko (81. Pančík), Gal Andrezly (90+1. Mehanović), Migaľa, Vaščák (87. Sabler), Vajda, Kochan, Kupčík, Andrič, Podio, Kapor.

Autor (zdroj): www. zpsport. sk