20.7.2023 10:45:10
Aktuálne z futbalu

II. liga muži

Slovan Duslo Šaľa – FO ŽP Šport 0:1 (0:0)

Gól: 68´ Tubonemi. ŽK: 83´ Mihálik - 73´ Pančík. Pred 228 divákmi rozhodovali: Mojsej - Žákech, Barenčík.

Zostava ŽP Šport: Baláž - Andrić (82´ Čekovský), Kožička, Minčič, Greško - Harvilko, Kochan, Podio, Szoke (89´ Vaščák), Pančík (75´ Snitka) – Tubonemi.

V Šali 33. kolom, v prvý júnový deň, skončil ďalší ročník 2. ligy. Domáci nastúpili proti železiarom bez piatich hráčov základnej zostavy. Herne dominoval súper, ktorému domáci väčšinou len odolávali. Gólové príležitosti si vypracovali oba tímy, no presadili sa len hostia, keď najlepší strelec súťaže Hector Tubonemi v 68. minúte strelil jediný gól zápasu a zabezpečil tak pre svoj tím zisk troch bodov.

II. liga - dorast

ŽP Šport U18 - MFK Košice B 1:0 (1:0)

Gól : 27´ Vysočan

Na posledný domáci zápas sme sa tešili a chceli sme sa rozlúčiť s touto sezónou na domácom ihrisku s divákmi výhrou. Prvý polčas sme hrali výborne - kombinačne na jeden, dva dotyky a súpera sme do ničoho nepustili. Vytvorili sme si niekoľko šancí, ale premenili sme len Vysočanovu, po nájazde v 27. min. prestrelil brankára hostí. Druhý polčas hral súper aktívnejšie, začal nás napádať, čo nám robilo problémy v rozohrávke. Museli sme dva razy striedať kvôli zraneniam, čím sa náš rozbehnutý vlak spomalil a striedajúci hráči nedoniesli kvalitu Vysočana a Pavlíka. Súper vytvoril na nás tlak a vypracoval si tri vyložené šance, pri ktorých pri nás stála šťastena. Záver sme dohrávali s deviatimi hráčmi lebo sa zranil Németh a tak sme si bojovnosťou a nasadením všetkých síl udržali tesné vedenie. Chlapci odohrali pekný futbal s bojovnosťou a nasadením, svojím prístupom ukázali, že majú šancu sa presadiť aj vo vyššej kategórii, ktorá ich čaká v nasledujúcom ročníku.

Tomáš Kvačkaj
ŽP Šport U16 - MFK Košice B 2:1 (0:0)

Góly : 50´ Petrík, 56´ Švéda - 69´ Čisovský

V zápase sa stretli dva útočne naladené mužstvá a na jeho priebeh sa dalo pozerať. Úvodná polovica I. polčasu patrila nám, dobre sme kombinovali, mali sme dobrú prechodovú fázu do útoku, ale vytvorili sme len jednu šancu, keď po dôraze Gavláka prestrelil prázdnu bránu hostí Káčerík. Druhá polovica polčasu patrila súperovi, lepšie kombinoval, nakoľko v našej hre zavládol chaos a museli sme zareagovať striedaním. Vyústením tlaku hostí bolo nastrelené brvno našej brány v 33. min. Po preskupení a dohovore počas prestávky sme hrali opäť to, čo na začiatku zápasu a prišli aj šance, z ktorých sme dve premenili. Hneď v úvode mal po kolmici Grigu veľkú šancu Káčerík, sám šiel na brankára, no finálnu časť nezvládol. V 49. min. vysunul Griga opäť Káčeríka, jeho spätnú prihrávku využil Petrík a strelou od tyče otvoril skóre. V 55. min. nám vyšla ďalšia akcia, spätnú prihrávku Vysočana premenil na druhý gól strelou pod brvno Švéda. Pokračovali sme v aktívnej hre, no ďalšie šance sme už nevyužili. V 69. min. sme inkasovali gól z jasného ofsajdu a to nás rozhodilo. Súper mal potom tlak, vytvoril si aj dve tutovky, no neskóroval a tak sme si v poslednom domácom zápase pripísali víťazstvo. Zápas sa musel divákom páčiť. Chcem pochváliť celý kolektív za predvedenú hru, v ktorej vyčnieval kapitán Badinka.

Marcel Turňa

I. liga - starší žiaci

ŽP Šport U15 - FO Kinex Bytča 7:0 (1:0)

Góly : 32´ Fischer, 39´, 45´, 56´ Engler, 41´ Š. Válek, 54´, 61´ Tešlár

ŽP: Čillík (36´ Hrubec) - Kováč, Martinec, Dobrocký, Fischer, Engler (60´ Kupčok), Nosko (51´ Vološin), Sučák (36´ Tešlár), Vaščák, J. Válek, Š. Válek.

Vynikajúce poveternostné podmienky priali nášmu tímu v poslednom prvoligovom zápase jari naplniť hlavný cieľ a to radosť z futbalu. Súper nám to umožnil až v závere prvého polčasu, kedy sme mohli oslavovať náš prvý gól po hlavičke Fischera. Od úvodu druhého polčasu sa radosť z hry prejavila naplno zavŕšením našej ofenzívnej hry po vsietení ďalších šiestich gólov. Súpera sme našou kombinačnou hrou a pohodou do ničoho nepustili. Tento zápas si naplno užili aj naši najskalnejší fanúšikovia, zároveň kritici a radcovia z radov našich rodičov, s ktorými sme priebeh stretnutia ale aj celej sezóny zhodnotili pri guláši, ktorý nasledoval po úspešnom zápolení. Želám hráčom, ktorí odchádzajú do kategórie U16 úspešné napredovanie, rozvíjanie svojho talentu a naplnenie svojich ambícií v podbrezovskom futbalovom klube.

Jozef Prečúch

ŽP Šport U14 - FO Kinex Bytča 18:1 (3:0)

Góly : Bauko 3, Vinarčík 3, Budáč 2, Viček 2, Vozár 2, Balco 2, Adamčák, Nemec, Bubelíny, Gajdošík – Remeš.

ŽP: Adamčák - Budáč, Kurek (36´ Gajdošík), Lupták, Vilček, Vozár, Gordan (36´ Balco), Bauko, Vinarčík (36´ Dzurman), Nemec (52´ Bubelíny), Klein (36´ Krešák.)

Za pekného počasia a na výborne pripravenom ihrisku vo Valaskej sme privítali posledné mužstvo tabuľky a z chuti sme si zastrieľali, čoho výsledkom bolo konečné skóre zápasu 18:1. Pred posledným zápasom sme mali cieľ, dostať sa na hranicu 100 strelených gólov v súťaži, čo sa nám podarilo. Množstvo pekných futbalových zakončených akcií, ako aj krásne góly zo stredných vzdialeností, po zápase výborný guláš a príjemne posedenie, krajšiu rozlúčku so sezónou 2012/2013 sme si nemohli ani priať, za čo mi ostáva povedať VEĽKÉ ĎAKUJEM.