20.7.2023 11:00:12
Aktuálne z futbalu

II. liga muži

ŽP Šport – TJ Baník Ružiná 4:1 (1:0)

Dvadsiate kolo druhej ligy odohrali domáci na FŠ Skalica, 9. marca. Od úvodu nasadili svižné tempo a vypracovali si niekoľko šancí. Najprv Harvilko dvoma strelami spoza pokutového územia natiahol Michalíka, potom Greškov prienik zastavila obrana hostí. Domáci sa dočkali prvého gólu v 15. min, keď Tubonemi ideálne vysunul Vaščáka a ten nedal Michalíkovi šancu. Jedinú vážnejšiu príležitosť mali hostia krátko pred polčasovou prestávkou, keď Štajer z priameho kopu tesne minul bránku domácich. V 50. min. po rohovom kope sa presadil prudkou strelou Kupčík a zvýšil na 2:0. Od tohto okamihu sa osmelil aj súper a vytvoril si zopár šancí. Zaujal priamy kop Štajera, ktorý v 69. min. len tesne minul bránu domácich. V 73. min. zahrával z ľavej strany priamy kop Čekovský a Tubonemi, na vzdialenejšej žrdi, nezaváhal a hlavou upravil na 3:0. Hostia skorigovali výsledok v 79. min, keď Hanák vyrazil loptu presne na hlavu Marka a tá sa odrazila do opustenej brány. V 87. min. vyšla domácim ideálna kombinácia Laksík – Harvilko - Kochan, keď strele Kochana chýbali iba centimetre. V závere sa ešte za domácich hlavou presadil Nosko, keď zužitkoval ideálny Podiov rohový kop.

Tomáš Kvačkaj, tréner

II. dorastenecká liga

ŽP U18 „B“ - MŠK Námestovo 1:2 (0:1)

Na Skalici sa 10. marca zo začiatku hral kombinačný a útočný futbal na obidvoch stranách. Po 20 minútach súper prebral iniciatívu, vyhrával osobné súboje, prerušoval naše rozvíjajúce sa kombinácie a dostával nás pod tlak, z čoho pramenili chyby v obrannej činnosti. Prvý gól sme dostali po spätnej prihrávke do priestoru jedenástky, kde bol nekrytý súperov hráč a prestrelil obranu aj s brankárom. Druhý gól sme dostali po nariadenom nepriamom kope v našej šestnástke, kde súper prestrelil náš múr aj s brankárom. Napriek dobrej hre Námestovčanov sme si vypracovali tri vyložené šance, z ktorých sme dokázali premeniť len hlavičku Vaštíka pred koncom zápasu. Na vyrovnanie sme už nedostali príležitosť. Súper bol nad naše sily aj po individuálnych chybách jednotlivých hráčov, na ktorých odstraňovaní musíme stále pracovať.

ŽP U16 „B“- MŠK Námestovo 3:2 (2:1)

V prvom jarnom kole úvod zápasu patril hosťom. Boli sme „premotivovaní“, viazla kombinácia a prevládala nepresnosť prihrávok. Hru ovládol prvých 7 min. súper a vyústením toho bola nastrelená tyč našej brány po priamom kope. Tento moment nás zobudil a o 2 min. sme išli do vedenia ,keď prihrávku Švédu využil strelou zvnútra šestnástky na vedúci gól kapitán Dekrét. Zápas sa odohrával väčšinou v strede ihriska, viac z hry sme mali my, ale súper nám hrozil rýchlym prechodom a nakopávanými loptami za obranu, s ktorými sme sa vysporiadali. V 19.min zahodil obrovskú šancu Vysočan, keď zvnútra šestnástky netrafil bránu. V 36.min. sme urobili hrubú chybu, Švéda zbytočne stratil loptu a súper z ojedinelého útoku vyrovnal. O minútu sme našťastie išli opäť do vedenia, keď Káčeríkovu kolmú prihrávku do šestnástky využil opäť Dekrét. Druhý polčas to bolo tiež herne vyrovnané ale súpera sme dobrým presingom do vyloženej šance nepustili. V 60.min. Majerník vybojoval stratenú loptu a po individuálnej akcii strelil tretí gól. Súperovi sme v 70.min. dovolili po rohu znížiť na 3:2, ale to bolo s jeho strany všetko. Nepodali sme očakávaný výkon z posledného PZ, boli sme premotivovaní, ale dôležitý zápas sme zvládli. Za nasadenie a bojovnosť chcem pochváliť celé mužstvo a vynikli strelci gólov Dekrét a Majerník.