II. liga muži

ŽP Šport - FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (0:0)

Góly : 57´ a 69´ Tubonemi. ŽK : 41´ Tubonemi - 59´ Fulmek.
Pred 1150 divákmi rozhodovali: Mojsej - Mókoš, Ferenc

Prvý polčas veľa futbalovej kvality nepriniesol. Hostia saod začiatku zápasu zamerali na defenzívu a smerom dopredu hrozili najmä pohyblivým Ležaičom, ktorý si vytvoril aj gólovú šancu, ale obrana domácich si s ňou poradila. Okrem hlavičky Tubonemiho zo 4.min., ktorá len tesne minula Pentekovu bránu, si domáci v prvom polčase nedokázali poradiť s prehustenou obranou hostí.Vlažný prvý polčas sa tak skončil bez gólu. V druhom polčase domáci zjednodušili hru, vytvorili väčší tlak a začali sa dostávať aj do gólových príležitostí. Najprv Minčičova hlavička v 47.min. skončila v sieti, ale pre postavenie mimo hry gól neplatil. O tri minúty neskôr Nosko po Greškovom centri len tesne minul bránu hostí. Diváci sa dočkali gólu v 57. min., keď sa Kochan prekľučkoval obranou hostí a jeho presný center Tubonemi hlavou usmernil povedľa padajúceho Penteka. Domáci sa snažili streliť ďalší gól, ale Harvilko trafil v 60.min. len brvno a Čekovského strela mierila nad bránu hostí. V 69. min. vyšla domácim akcia Pančíka s Vaščákom, ktorý nezištne uvoľnil Tubonemiho a ten lobom cez brankára Penteka zvýšil na 2:0. V 75.min. mohol prikrášliť výsledok Kupčík, ktorý po Snitkovom centri z hranice pokutového územia prekopol bránu. V závere zápasu zaujali ešte šance Harvilka a Laksíka, pri ktorých sa vyznamenal brankár Pentek.

Tréner hostí - Libor Fašiang: „Na ťažkom teréne bola Podbrezová bola futbalovejšia strelila nám dva góly a zaslúžene zvíťazila. Nám chýbala predfinálna prihrávka a preto sme neboli smerom dopredu úspešní."

Tréner domácich - Jaroslav Kentoš: „Prvý polčas sme hrali veľmi komplikovane, súper mal dostatok času sa zorganizovať a proti prehustenej obrane sme sa nevedeli presadiť. Druhý polčas sme začali hrať kolmejšie a vytvorili sme aj dostatočný tlak na súpera. Som rád, že sme sa presadili a tento zápas zvládli."

Ivan Dubíny, tréner

I. dorastenecká liga

ŽP Šport U19 - FK Dukla B. Bystrica 1:0 (1:0)

Gól : 43´ Galo

Do derby nastúpili obidve mužstvá oslabené o niekoľkých hráčov, ale napriek tomu sme videli dobrý prvoligovýzápas. Hra mala tempo, enormnú bojovnosť, ako už v týchto zápasoch býva zvykom a postupne prišli i šance. Prví pohrozili hostia, keď Kovalčíkom nastrelili žrď, potom sme sa do dobrých príležitostí dostali aj my a hlavne Jakubova šanca volala po góle. Dočkali sme sa v 43. min., keď debutant v základnej zostave,Galo, hlavou usmernil loptu do siete. Hneď o minútu spálil veľkú šancu Sokol. V druhom polčase hostia zjednodušili hru, snažili sa o nakopávané lopty, ktoré však naša obrana na čele s brankárom Peťkom odvracala. My sme neustále hrozili protiútokmi, ktoré však ostali nevyužité vinou zlého riešenia jednotlivcov. Keďže defenzíva nám fungovala až do konca, tešili sme sa z ďalších troch bodov na domácom ihrisku. Svojím výkonom potešil brankár Peťko a strelec jediného gólu Galo, ktorý svoj debut okrem gólu okorenil aj dobrým výkonom. Aj ostatní hráči si zaslúžia pochvalu za bojovnosť a túžbu po víťazstve.

Július Szöke, tréner

ŽP Šport U17 - FK Dukla B. Bystrica 2:1 (1:0)

Góly za ŽP: Zachar, Puspoky

V derby zápase nám pre chorobu chýbali stabilní hráči Sudimák a Rovňan, ale tentokrát ich chalani adekvátne zastúpili. V prvom polčase proti silnému vetru sme boli aktívnejší a darilo sa nám v rozohrávke. Strelili sme aj gól, keď v 22. minúte Dobranský posunul Hruškov center Zacharovi a ten otvoril skóre. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení, zvýšili pohyb a hlavne agresivitu v súbojoch. Pritlačili nás a vypracovali si aj niekoľko gólových šancí, ktoré zlikvidoval Vaník. V 54. minúte hostia vyrovnali po individuálnom presadení sa Polievku. V 70. minúte musel odstúpiť Tešlár, ktorého s otrasom mozgu odviezla záchranka. Už predtým bol niekoľkokrát ošetrovaný, čo svedčí o tom, že hosťujúci hráči ho vôbec nešetrili... V rozháranom závere stálo pri nás šťastie, keď v poslednej minúte išiel odvážne do hlavičkového súboja Pűspőky a hlavičkou pod brvno rozhodol o našom víťazstve 2:1. Za predvedený výkon musím pochváliť celé mužstvo. Marekovi Tešlárovi prajeme všetci skoré uzdravenie.

II. dorastenecká liga

ŽP Šport U18 - FK JupiePodlavice 1:1 (0:1)

Góly : 72´ Varga - 13´ Ulehla

Ďalší zápas s veľkým počtom nepresností čo ovplyvnilo aj jeho výsledok. Nedokázali sme sa presadiť proti zhustenej obrane súpera, ktorý hrozil brejkmi a dobre zahrávanými štandardnými situáciami, z ktorých sme v 12. minúte inkasovali. Snažili sme sa kombinovať, no zradila nás finálna fáza a preto sme neboli dostatočne nebezpeční. Remízu zachránil v 72. minúte striedajúci Varga, ktorý si nabehol na kolmú prihrávku Vysočana a v sklze prekonal vybiehajúceho brankára hostí. Hráčom nevyčítam nasadenie a ochotu hrať futbal, ale chýbal nám futbalový kumšt, ktorý by potešil nás trénerov, a aj divákov.

Tomáš Kvačkaj, tréner

ŽP Šport U16 - FK JupiePodlavice 2:3 (2:1)

Góly za ŽP : 9´ Dekrét, 71´ vlastný - 1´ Markovič, 26´ Lichý, 67´ Makara

Do zápasu sme vstúpili veľmi zle a už v prvej minúte sme inkasovali prvý gól. Po sérii chýb na pravej strane súper odcentroval a nepokrytý súperov hráč otvoril skóre. V 8.min sa nám podarilo vyrovnať, Petrík vysunul kolmou prihrávkou Dekréta a ten obstrelil brankára hostí. Loptu sme mali častejšie na kopačkách, no s nulovým efektom, nakoľko sme hrali len po šestnástku a do čistých šancí sme sa nedostali. Až na šancuDekréta v závere prvého polčasu, ktorú však zneškodnil súperov brankár. V 25. min. sme urobili nedôslednosťou pred vlastnou šestnástkou opäť chyby a súper pohodlne preloboval zle postaveného brankára -1:2. Druhý polčas bol obrazom prvého, mali sme optický tlak, no pred súperovou šestnástkou nám chýbalo viac kľudu, dôrazu, prekvapivá prihrávka. V 66.min. prišiel trest, súper zahral signál, naši brániaci hráči zaspali a súper pohodlne zvýšil na 1:3. V 70.min. po nákopeGrigu, si strelil stopér hostí vlastný gól a uzavrel skóre na konečných 2:3. Pokračujeme v nepresvedčivých výkonoch a výsledkoch. Chlapci by sa mali zamyslieť nad sebou, nad svojimi výkonmi, či odovzdávajú futbalu všetko.

Marcel Turňa, tréner

I. liga starších žiakov

ŽP Šport U15 - Tatran L. Mikuláš 1:1 (1:1)

Góly : 5´ J. Válek - 21´ Čavrnoch

ŽP Šport U14 - Tatran L. Mikuláš 1:1 (1:0)

Góly : 2´ Vinarčík - 65´ Maduda

V 18. kole sme nastúpili na ihrisku vo Valaskej proti hráčom z Liptovského Mikuláša a remizovali sme 1:1. Obe mužstvá hrali prvýkrát na prírodnej tráve, a aj napriek ťažkému terénu sa hral dobrý kombinačný futbal. V 2. min., po autovom vhadzovaní, prešiel Vinarčík všetko čo mu stálo v ceste, aj brankára Mikušiaka a otvoril nekompromisne skóre zápasu 1:0. Po ideálnej prihrávke Turňu stredom ihriska v 8. min. skončil Vinarčíkov samostatný nájazd na brvne. V 10. min. Nemec a v 23. min.Vinarčík samostatné nájazdy opäť nevyužili a keďže sa neujala ani strela hosťujúceho Porubäna, polčas sa skončil výsledkom 1:0. Vstup do druhého polčasu mali lepší hostia, keď Maduda v sľubnej šanci netrafil bránu. Aktívnejší boli hráči z Mikuláša, no bez viacerých väčších šancí. V 53. min. sme mohli ísť do dvojgólového vedenia, ale Nemec po ideálnej prihrávke Balca trafil len brankára Mikušiaka. V 65. min. zahrávali priamy kop z 25metrov hostia, Adamčák neudržal loptu, ktorú Kružliak poslal pre bránu Madudovi a ten vyrovnal na 1:1. Hneď po góle mal víťazný gól na kopačke Nemec, po ideálnej prihrávke Vinarčíka, no keďže netrafil bránu, výsledok sa skončil remízou 1:1. Množstvo nepremenených šancí nás pripravilo o 3 body. Za herný výkon, bojovnosť si obe mužstva zaslúžia pochvalu.