II. liga - dorast

LAFC Lučenec - ŽP Šport U-18 1:1 (0:0)

Góly: 58´ Danko - 63´ Furman

ŽP Šport: Košičiar - Straka, Ogurčák, Dický, Furman (66´ Pristač), Ľupták, Varga (66´ Vojtek), Vysočan (74´ Bodnár), Petrusz, Trajteľ, Gajan (82´ Ilavský).

Za teplého počasia sme odohrali kvalitný zápas s bojovným súperom, ktorý sa prvý polčas dobre pohyboval a prerušoval naše akcie. Napriek tomu sme sa dokázali kombinačnou hrou presadzovať, ale strelecky sme sa trápili. Druhý polčas bol obrazom prvého. V 59. minúte sme urobili jednu z dvoch chýb v obrane, z čoho pramenil pokutový kop, ktorý súper bez problémov premenil. Našťastie Furman v 63. minúte vyrovnal, keď hlavičkoval ponad brankára hostí. V závere sme si vytvorili tlak hlavne po štandardných situáciách. Z jednej po centri Petrusza sa presadil Trajteľ, ale regulárny gól nám postranný rozhodca neuznal, lebo len on jediný videl ofsajd. Súťažný ročník sme zakončili peknou hrou a chalanom prajem veľa šťastia a úspechov v ich ďalšej kariére.

Tomáš Kvačkaj

LAFC Lučenec - ŽP Šport U-16 1:2 (0:0)

Góly: 52´ Viktor - 72´ a 82´ Švéda

ŽP Šport: Straka - Mozoláni, Petrík, Majerník (53´ Valigura), Hornyák, Švéda, Griga, Gavlák (56´ Vysočan), Lamocký (69´ Janok), Badinka, Káčerík.

So sezónou 2012/2013 sme sa nakoniec rozlúčili víťazstvom, hoci dlho to tak nevyzeralo. Chlapci si asi mysleli, že víťazstvo príde samo a netreba pre to nič urobiť. Súper si od začiatku vytvoril tlak a prvých 15 minút kopal 4 štandardky, no našťastie z nich nič nevyťažil. Potom sme sa prebrali, ovládli hru, no výsledkom boli len dve strely Káčeríka a Petríka, s ktorými si poradil domáci brankár, a tak polčas skončil bezgólovo. Druhý polčas sa začal opäť náporom domácich, nevedeli sme sa chytiť aj vinou hrboľatého terénu, čo nám nevyhovovalo, nemohli sme hrať kombinačne to, na čo sme zvyknutí. Súper si vytvoril mierny tlak a v 50. minúte strelil z vnútra šestnástky úvodný gól. Po tomto góle sme prešli na rozostavenie 3:4:3 a podarilo sa nám skóre otočiť. Keďže sa nedalo veľmi kombinovať, lopty sme len nakopávali na nášho hrotového útočníka Petríka a z dvoch takýchto akcií sme skórovali. V 71. minúte nakopol loptu Valigura, Petrík ju hlavou predĺžil na Švédu a ten volejom k vzdialenejšej tyčke vyrovnal. V 80. minúte Badinka vysunul Švédu, ten vyhral bežecký súboj s obrancom, obišiel aj brankára a do prázdnej brány strelil víťazný gól. Posledný zápas nám herne veľmi nevyšiel, no chlapci ho chceli vyhrať a nakoniec sa im to aj podarilo. Za snahu, ale aj výsledky celej sezóny, im patrí naše - ďakujeme.

Marcel Turňa

I. liga - žiaci

ŽP Šport U13 - MŠK K. N. Mesto 4:0 (3:0)

Gól za ŽP: Bano 2, Sarvaš, Cibuľa

V poslednom majstrovskom zápase, ktorý sme odohrali za pekného počasia na futbalovom ihrisku vo Valaskej, sme zvíťazili 4:0. V priebehu celého zápolenia sme výborne kombinovali, držali súpera pred svojou bránou a dosiahli aj pekné štyri góly. Prvý strelil po individuálnej akcii Banko, druhý pridal Sarvaš po výbornej prihrávke od Banka a do polčasu sa ešte raz presadil jeden z najlepších hráčov na ihrisku Banko. V druhom polčase sme dobýjali bránu hostí, ale bohužiaľ dlho bez gólového efektu. Naša snaha končila na prehustenej obrane alebo na našej zbrklosti v zakončení. Bodku za stretnutím pridal Cibula, ktorý využil pokutový kop po faule na Banka. V tomto zápase sa hráči pekným výsledkom a predvedenou hrou rozlúčili s kategóriou mladších žiakov. V závere ročníka chcem poďakovať všetkým hráčom za prístup k tréningom i zápasom a popriať im veľa zdravia a úspechov v ďalších futbalových krokoch. Ďakujem aj rodičom za ich celoročnú podporu, trénerovi Miroslavovi Medveďovi za spoluprácu a najlepšej vedúcej Valérií Lukáčovej.