1 2 3 4 5 6 7 8

Sport

... spat na prehlad clankov

12. rocnik cestneho behu zeleziarov o Putovny pohar Podbrezovej

16. septembra 2000 bol za ucasti 35 bezcov odstartovany 12. rocnik cestneho behu zeleziarov o Putovny pohar Podbrezovej, ktory zorganizovala akciova spolocnost ZP Sport. Pretekari boli rozdeleni do siestich kategorii, v ktorych sme mali deviatich zastupcov. Najlepsie sa darilo sportovcom zo ZP v hlavnej kategorii muzov do 40 rokov, kde si prvenstvo odnasal Pavol Fasko, ktory zvitazil pred Miroslavom Hanincom a Ladislavom Molnarom, v B kategorii muzov nad 40 rokov zvitazil Stefan Ziak a Ladislav Fasko bol 5., v C kategorii najlepsie bezal Jozef Frgelec, ktory obsadil 4. miesto, Dezider Smitka bol 7. a Stanislav Bobak 9., v kategorii D – veteranov bol Vojtech Ridzon 5.

3. Peter Molcan Cupka BB 49:05

ZP Sport nemal zastupenie v zenskych kategoriach, kde v kategorii E zvitazila Eva Slobodova z Pohronskej Polhory a v kategorii F Danica Bozova zo Svitu pred Evou Seidlovou z Levic a Zlaticou Balazovou z Partizanskeho.

Deti, splnte si svoj sen

S prichodom septembra zacali pripravu na novu lyziarsku sezonu i mladi lyziari z Lyziarskeho klubu alpskeho lyzovania ZP Sport, a.s. V septembrove utorky a stvrtky trenuju v dobe od 16. do 17. hodiny na futbalovom stadione v Brezne. Oktobrom prechadza “sucha” priprava do telocvicni, v hale v Podbrezovej a do telocvicne Zakladnej skole Pionierska 2 v Brezne, kde sa budu stretavat v utorky a vo stvrtky, v case od 17. do 18. hodiny. Halove treningy doplni jedenkrat v tyzdni priprava v prirode.

V oktobri a novembri obohatia pripravu na pretekarsku sezonu lyziarskymi sustredeniami na ladovci v rakuskom Mintertuxe.
Uz druhu sezonu budu Lyziarsky klub ZP Sport reprezentovat pretekari a pretekarky v kategorii juniorov a dospelych. Stvorclenne druzstvo, ktore ma svoje zastupenie v reprezentacnych vyberoch Slovenskej republiky muzov a zien, bude chciet zopakovat uspechy z minulej sezony, ked na medzinarodnych majstrovstvach Slovenska ziskalo niekolko titulov a medaili. Tohtorocnym najvyssim cielom je ucast a dobre vysledky na majstrovstvach sveta v Rakusku.
V ziackych kategoriach (deti narodene v rokoch 1986-89) tvori druzstvo patnast pretekarov, ktori sa zucastnuju pretekov Slovenskeho pohara a ich trenerom je Pavol Lopusny.
V pripravke (deti narodene v rokoch 1990-91) preteka za nas klub desat deti, trenerkou je Daniela Jorcikova.
Najmladsim lyziarom (deti narodene v roku 1991 a mladsie) sa tuto sezonu bude venovat Pavol Zilka. Aj touto cestou pozyvame na treningy deti narodene v roku 1991 a mladsie, ktore su nie uplni zaciatocnici v lyzovani, a ony a ich rodicia maju zaujem o pretekarske lyzovanie v ramci Lyziarskeho klubu ZP Sport, a.s.

Pavol Medved majstrom Slovenska

Dvesto cyklistov z celeho Slovenska sa stretlo 1. - 3. septembra na starte vyznamnych cyklistickych podujati, v ktorych sa nasi pretekari umiestnili:

• 1. septembra v casovke do vrchu majstrovstiev Slovenska ziskal 3. miesto v kategorii muzov elite Roman Bronis,
  • 2. septembra v kriteriu majstrovstiev Slovenska v kategorii propag striebornu priecku obsadil Filip Pacera, v kategorii dorast bol 2. Jozef Kadak, 4. Michal Prachar, v kategorii kadet 3. skoncil Lubomir Glovniak, Lubos Hricak bol 12. a Martin Molcan 15. V kategorii junior ziskal 3. miesto Dusan Orgonik a 4. skoncil Ladislav Sidlo.

Najcennejsie vitazstvo -1. miesto, zlatu medailu a titul Majster Slovenskej republiky pre rok 2000 ziskal Pavol Medved v kategorii muzov elite. V rovnakej kategorii bol Roman Bronis 4., Robert Glajza 6. a Peter Medved 8.

• V etapovych pretekoch okolo Liptovskej Mary, ktore sa uskutocnili 3. septembra, zvitazil v kategorii muzov elite, na trati dlhej 164 km, Robert Glajza. V kategorii juniorov bol 2. Dusan Orgonik, v kategorii kadet skoncil Lubomir Glovniak 4. a v kategorii dorastencov bol na 2. mieste Jozef Kadak a 3. Michal Prachar.
  • Cyklisticky klub ZP Sport, a.s., sa 16. septembra zucastnil Fatransko-Strazovskeho maratonu so startom v Mosovciach, na ktory nastupilo 800 registrovanych i neregistrovanych cyklistov z Ceskej a Slovenskej republiky. V kategorii A,  registrovani do 40 rokov, na 228 km trati obsadil prvu priecku Martin Cerepan, 2. Robert Glajza, 5. Pavol Medved, 7. Peter Medved.

Vsetky zaradene horske a rychlostne premie v pretekoch na 228 km vyhral CK ZP Sport, a.s., v zlozeni Robert Glajza, Martin Cerepan, Pavel Medved. V kategorii A,  registrovani do 40 rokov, na 115 km trati ziskal 3. miesto Miroslav Kovacik, v kategorii C, registrovani od 40 - 50 rokov, na 115 km trati bol 3. Pavol Miklos.

• V Rakusku, vo Viedni, sa uskutocnili 16. septembra preteky Interseria pre kategoriu do 23 rokov. Za ucasti 80 pretekarov skoncil podbrezovsky cyklista Milan Sihelsky na 16. mieste.
  • V dnoch 16.a 17. septembra sa clenovia CK ZP Sport, a.s., zucastnili Cesko-Slovenskeho pohara v cestnej cyklistike, ktory sa uskutocnil v Kyjove. Za ucasti 100 pretekarov v kategorii juniori skoncil Dusan Orgonik 3., a v etapovych pretekoch 16.
  • V Chorvatsku sa v ramci slovenskej juniorskej reprezentacie, zucastnil nas Ladislav Sidlo etapovych pretekov s ucastou sto pretekarov a skoncil na 35. mieste.

Fasko vo Svajciarsku piaty

Clenovia Atletickeho klubu ZP Sport sa zucastnili 27. augusta majstrovstiev v behu do vrchu vo Svajciarsku. Na patnast kilometrovej trati, s prevysenim 960 metrov, startovalo 560 bezcov. Dvaja clenovia atletickeho klubu sa umiestnili v prvej desiatke, ked Pavol Fasko skoncil piaty a za nim sieste miesto obsadil Miroslav Haninec.

Jedneho z najtazsich maratonov – JUNGFRAU vo Svajciarsku, sa 2. septembra zucastnili traja bezci Atletickeho klubu ZP Sport. Na starte sa stretlo 3 800 maratoncov zo 47. statov. Pavol Fasko obsadil 32. miesto, Miroslav Haninec bol 75. a nas treti reprezentant Ondrej Gondas ziskal vo svojej kategorii nad 45-rokov v celkovom hodnoteni 4. miesto.

Jediny reprezentant Slovenska

Na 5. majstrovstvach sveta, ktore sa konali v azijskej casti Ruska - v Khanty Mansiynsku si v juniorskej kategorii vybojoval nas reprezentant - Matej Kazar, a zaroven jediny reprezentant Slovenskej republiky, pekne stvrte miesto, ked len jedenast sekund ho delilo od bronzoveho ruskeho reprezentanta Sokorina. V jeho kategorii bolo spolu 19 pretekarov.

Nitra-Podbrezova 1:0 (1:0)

Domaci zacali nebojacne a uz v 2. min. vyskusal Hanakovu pozornost z dialky Pavlik. Ten isty hrac sa pokusal skorovat aj v 22. min. z priameho kopu, ale jeho strela mierila len do stredu brany. O tri minuty zahrmelo, ked Rybnikar posunul loptu Ondrovicovi, ten nasiel centrom hlavu Jelsica a jeho hlavicka sa odrazila od brvna za brankovu ciaru. Jelsic mohol uz o tri minuty zvysit vedenie Nitry, ale volejom mieril vedla. Hostia pohrozili za cely zapas vaznejsie v 35. min., ked Pelegrin unikol domacej obrane, ale Senecky si s jeho strelou na dva razy poradil. V prvom dejstve sa zaskvel este Rybnikar, jeho strelu pod brvno vsak Hanak vyrazil na roh. Po zmene stran mali domaci stale miernu prevahu, ale vylozenu sancu si nevypracovali. Jelsic mieril len do bocnej siete, Breskova krizna strela letela nad a v poslednej minute zlikvidoval Rybnikarov priamy kop Hanak.

Gol: 25. Jelsic. Zlte karty: Pavlik, Dimbach, Jancik. Pred 1529 divakmi rozhodoval Hracho.