Sport

<<<

PODBREZOVÁ PO PRVÝCH KOLÁCH

Zatiaľ nerozhodne

Podbrezovské áčko začalo jarnú časť súťažného ročníka 2007/2008, po odloženom stretnutí s Rimavskou Sobotou, na ihrisku Slovana Duslo Šala. Po dobrom výkone však len remizovalo 2:2 (oba góly za podbrezovský tím vsietil Piatka). Dohrávané stretnutie s Rimavskou Sobotou (19. kolo) prinieslo opäť remízu 2:2 (góly: 11 m Chomistek, Tomko). Naši hráči nepodali taký dobrý výkon ako v Šali, ale po prehratom prvom polčase otočili vývoj zápasu a viedli 2:1. Chybou v závere stretnutia však pustili súperovi jeden bod. V šlágri jari privítalo áčko na domácej pôde Prešov a zrodil sa pre jar tradičný nerozhodný výsledok, tento raz 0:0. Stretnutie nesplnilo očakávanie početnej diváckej kulisy, keď dominovali obrany nad útokmi. Obidva tímy po zápase vyjadrili spokojnosť s remízou, avšak domácich viac mrzí strata ďalších dvoch bodov.

Vyjadrenie trénerov:
asistenta trénera FO ŽP Šport - Štefana Rusnáka: „...
remíza je spravodlivá, ale chceli sme vyhrať a využiť potenciál troch útočníkov. Bolo vidieť, že sme mali v týždni o jeden zápas viac ako Prešov.“

Roman Pivarník, Prešov: „...bod síce berieme, ale nie sme spokojní. Ťažko sme sa presadzovali, málo sme strieľali a nemali sme pokoj v zakončovaní.“

Súboj s Prešovom pokračoval v nedeľu
V tomto súboji si mužstvá vymenili ihriská a podbrezovská rezerva sa predstavila v Prešove s domácou rezervou Tatranu. Stretnutie malo úplne iný scenár, keď už v prvej minúte išli domáci do vedenia a prekvapili nepripraveného súpera. Aby toho nebolo málo, už v piatej minúte bolo 2:0, keď ďalšiu chybu ešte stále nesústredenej hosťujúcej obrany potrestali domáci hráči. Hostia sa prebrali z útlmu a vyrovnali hru. Futbal sa však hrá na góly a nie na krásu a tie opäť strieľali len domáci hráči. V závere stretnutia prikrášlili výsledok vo svoj prospech na - pre nás krutých, 4:0.

Jar odštartovali aj mládežníci
V prvej futbalovej lige dorastu privítali naši hráči lídra súťaže - Nitru. Po veľmi dobrom obojstrannom výkone sa zrodila síce bezgólová remíza, ale prítomní diváci videli hodnotné športové výkony. Mladší dorast zopakoval nerozhodný výsledok svojich starších rovesníkov (0:0).
Prvá liga starších žiakov začala vo Fiľakove, kde náš tím po dobrom výkone zvíťazil 0:1 (gól strelil Michal Szabo). Mladší žiaci si odniesli z Fiľakova, po remíze 0:0, bod.

M. Lauer

Zo stretnutia s prvoligovou Rimavskou Sobotou. Ilustračné foto I. Kardhordovej

<<<

Víťazný vstup do nadstavby

Prvé kolo nadstavby o majstra Slovenska v kolkoch sa uskutočnilo na podbrezovských dráhach, kde 15. marca dva domáce tímy privítali súperov z Interu Bratislava a Slavoja Veľký Krtíš. A - tím Kolkárskeho klubu ŽP Šport hladko zvíťazil, naše béčko skončilo na 3. mieste a bodovo sa dotiahlo na tretí Inter Bratislavu:

ŽP Šport Podbrezová A 3727

Slavoj Veľký Šariš 3640

ŽP Šport Podbrezová B 3575

Inter Bratislava 3510.

Podbrezová A: Milan Tomka 592, Jaroslav Truska 636, Ondrej Kyselica 587, Jozef Pešta 606, Radoslav Foltín 631, Jovan Čalič 675.

Podbrezová B: Pavol Jakubec 612, Tomáš Herich 566, Tomáš Pašiak 626, Pavol Paulečko 592, Peter Šibal 588, Milan Jovetič 591.

Prvé kolo nadstavby o majstra Slovenska v dorasteneckej lige sa uskutočnilo 16. marca. Základný kameň výhry podbrezovských dorastencov v prvom turnaji položil Ľuboš Svitek, ktorý ako jediný na podujatí prekonal hranicu 600 bodov. Tento výkon podporil Marek Mihok, ktorý dosiahol štvrtý najlepší výsledok v jednotlivcoch. Prekvapením bolo obsadenie posledného šiesteho miesta družstvom Starej Turej, ktoré v základnej časti neprehralo ani jeden zápas.

Ľuboš Svitek - najlepší v turnaji.

Zostava: Ľuboš Svitek 601, Marek Mihok 561, Michal Svitek 543, Dominika Kyselicová 482.

(Kys)

<<<

Spod vysokej siete

Neotvorili bránu do semifinále

Postup do prvej štvorky a účasť v súbojoch play off bol snom, ktorý sa železiarkam v dramatickom súboji prvého kola nepodarilo naplniť. Po vyrovnaných súbojoch s tímom Športového gymnázia Nitra sa napokon tešili šťastnejšie hráčky Nitry.

V druhom zápase na domácej pôde prehrali naše hráčky 2:3 (-18, 20, 21, -17, -14) a zvýšili stav série na 0:2. Zostava domácich: Beňová, Dobrovičová, Tužinská, Luptáková, Vestfálová, Krajkovičová (liberka Piatrová, Múková, Bendíková).
Zápas lepšie odštartovali gymnazistky, keď sa im podarilo vyhrať prvý set. Náš tím sa pomalšie rozbiehal, no keď vyhral druhý a tretí set, na Horehroní sa črtalo prvé víťazstvo v play off. Zlý začiatok štvrtého setu a Nitra si vypracovala niekoľkobodový náskok, ktorý už naše volejbalistky nezmazali. O osude vyrovnaného súboja rozhodla koncovka piateho setu.
V treťom zápase v Nitre prehrali 3:1 (19, 20, -23, 18), konečný stav série 3:0. Do semifinále postúpil VO ŠG Nitra.
Pre oba tímy to bol najťažší zápas série, v ktorom prevládala nervozita na oboch stranách. Tím Nitry mal urobiť posledný najťažší krok, železiarky chceli ešte vrátiť sériu do Podbrezovej. Začiatky prvých dvoch setov patrili železiarkam (1:4 a 1:3), v druhých poloviciach dominovali domáce volejbalistky a oba využili. Po prestriedaní sa tím hostí „chytil“, celý set viedol a dotiahol ho do víťazného konca. Po víťazstvách 3:2, 3:2 a 3:1 vyhrali gymnazistky celú sériu a postúpili do semifinále. Na extraligového nováčika z Podbrezovej čakajú súboje o 5. - 8. miesto.

Tréner ŽP - Milan Múka:
Rozhodujúce z celej série boli prvé dva zápasy, ktoré sme tesne prehrali 2:3. Hlavne ten druhý, v domácom prostredí, sme mali dotiahnuť do víťazného konca. Chýbalo nám kúsok povestného športového šťastia. V dnešnom zápase bolo vidieť na oboch družstvách únavu z náročného programu. Nevybojovali sme si semifinále, ideme bojovať o piate miesto, čo by bol pre nás - ako extraligového nováčika, nesporne úspech. Ďakujem všetkým hráčkam za predvedené výkony a blahoželám hráčkam Nitry k postupu.“

(SL)

<<<

Najvšestrannejší atléti na Slovensku sú žiaci SG ŽP

Posledné Majstrovstvá SR v hale sa konali v Bratislave, v atletických viacbojoch. Dorastenci v sedemboji (60 m, diaľka, guľa, výška, 60 m prekážok, žrď, 1000 m) a dorastenky v päťboji (60 m prekážky, výška, guľa, diaľka, 800 m) - žiaci Súkromného gymnázia ŽP a.s. si zmerali sily s kompletnou slovenskou atletickou špičkou. Majstrom Slovenska, v kategórii dorastencov, sa stal Maroš Póč, ktorý suverénne zvíťazil pred svojim spolužiakom Lukášom Kacom. Podobne tomu bolo aj v kategórii dorasteniek, v ktorej zlatú medailu získala Janka Červienková, „len bronz“ sa podaril Kláre Ábelovej, ktorá pokazila svoju najsilnejšiu disciplínu - výšku, no v tej ju zastúpila spolužiačka Tatiana Dunajská, ktorá ju vyhrala vo vynikajúcom osobnom rekorde 173 cm.
Talentovaní atléti majú halovú sezónu úspešne za sebou, pred nimi je prípravné obdobie, ktoré vyvrcholí na sústredení v Španielsku a potom začne „naháňačka za limitmi“ na vrcholové svetové podujatia. Klára Ábelová by si rada vyskákala účasť na majstrovstvá sveta 19-ročných a spolu s Táňou Dunajskou budú mať medailové ambície na budúcoročných majstrovstvách 17-ročných. Veľmi sľubne vyzerá aj splnenie limitu na majstrovstvá sveta 19-ročných pre Maroša Póča a Janku Červienkovú v súťažiach viacbojárov.
Poďakovanie športovcov patrí Súkromnému gymnáziu ŽP a vedeniu akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová za podporu a podmienky, ktoré vytvárajú pre mladých talentových atlétov.

PaedDr. Roman Snopko

Maroš Póč, majster Slovenska

<<<

Faško opäť úspešný

Člen Atletického klubu ŽP Šport, a.s., Pavol Faško sa 13. marca zúčastnil krátkeho 5.5 kilometrového behu vo Zvolene, kde spomedzi všetkých účastníkov zabehol druhý najlepší čas a svoju vekovú kategóriu bezkonkurenčne vyhral.