Sport

<<<

M. Kazár

Seifert druhý

Druhé Majstrovstvá SR v behu na lyžiach žiakov, dorastu a dospelých sa uskutočnili 8. – 9. marca na Skalke pri Kremnici. V prvý deň bol na programe pursuit (prvú časť bežali klasickým spôsobom a po prezutí lyží pokračovali voľnou technikou), v ktorom členovia Oddielu bežeckého lyžovania a biatlonu ŽP Šport, a.s., obsadili v kategóriách - mladšie dorastenky a dorastenci:  šiesta bola Andrea Hôrčíková, ôsma Simona Kubišová, deviaty Ján Kratochvíla, juniori:  siedmy skončil Peter Kazár, muži:  piatu priečku obsadil Peter Ridzoň.
   Klasickým spôsobom pretekali v žiackych kategóriách - z mladších žiakov bol 19. Tomáš Longauer, zo starších žiakov druhé miesto obsadil Peter Seifert a štvrté Michal Marčok. V štafetových pretekoch dvojíc (americké štafety): Jakub Fendek a Ján Kratochvíla, v kateg. mladších dorastencov obsadili piate miesto, starší žiaci Peter Sifert a Michal Marčok boli štvrtí, rovnaké umiestnenie dosiahli mladšie dorastenky Andrea Hôrčíková a Simona Kubišová. Piata skončila zmiešaná dvojica (mužov a juniorov) Peter Ridzoň a Michal Weiss.

<<<

Marek Brezina - dvojnásobný majster SR

Na Skalke pri Kremnici sa konali, 15. - 16. marca, aj Majstrovstvá Slovenskej republiky v biatlone pre žiacke kategórie. Vo vytrvalostných pretekoch sa najlepšie darilo Marekovi Brezinovi, ktorý v kategórii žiakov 10 - 11 r. zvíťazil a získal titul majstra Slovenska 2008. Na ôsmom mieste bol Tomáš Longauer, štvrtá zo žiačok (12 - 13 r.) bola Ľubica Kubišová. Zo žiakov 14 - 15 r. obsadil 7. priečku Andrej Segeč, 10. Peter Seifert, 12. Martin Brezina. V rýchlostných pretekoch, v kateg. 10 - 11 r. opäť zvíťazil Marek Breznina a získal druhý titul majstra Slovenska 2008. Na deviatom mieste bol Tomáš Longauer a  3. bola Andrea Mižicová. V kateg. 12 – 13 r. piate miesto obsadila Ľubica Kubišová a zo žiakov (14 - 15 r.) 4. skončil Peter Seifert, 6. Andrej Segeč a 10. Martin Brezina.

mk

<<<

Šampionát mužov a juniorov

Tretím šampionátom na Skalke pri Kremnici boli 19. - 20. marca Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach pre juniorské a seniorské kategórie, ktoré sa konali v rámci 62. ročníka Bezroukovho memoriálu.  V pretekoch klasickým spôsobom bol 7. Peter Kazár (junior) a 4. Peter Ridzoň (muži). V pretekoch voľnou technikou bol 12. Ridzoň. V juniorskej kategórii obsadil 13. priečku Peter Berčík a 14. Ondrej Švantner.

mk

<<<

Tretie Majstrovstvá Slovenska

v behu na lyžiach klasickým spôsobom na dlhých tratiach sa uskutočnili na Štrbskom Plese 29. marca. Všetky kategórie mali hromadný štart. Najdlhšie trate mali juniori a muži (30 km), ktorí bežali šesťkrát päťkilometrový okruh. Z našich pretekárov v kategórii starších žiakov Peter Seifert skončil ôsmy, v kategóriách mladších dorastencov a dorasteniek bola šiesta Adriana Hôrčíková a pätnásty Ján Kratochvíla, z juniorov skončil piaty Peter Kazár.
   V Žiarskej doline sa 5. apríla uskutoční výbeh na lyžiach voľnou technikou, ktorý bude poslednou pretekárskou akciou tohtoročnej zimnej sezóny.

mk

<<<

Faško zbierka medaily

V predposledný marcový deň sa uskutočnil v Dolnej Lehote 25. ročník cezpoľného behu a 10. ročník o „Pohár prvého slovenského kozmonauta“. V konkurencii 50 pretekárov skončil v celkovom poradí tretí Pavol Faško, ktorý suverénne zvíťazil vo svojej kategórii. Pretekári Oddielu bežeckého lyžovania a biatlonu ŽP Šport, a.s., obsadili v kategóriách: starších žiakov 4. Peter Seifert, dorastenky 3. Andrea Hôrčiková a 5. Katarína Kupcová.

<<<

O. Kyselica

Z kolkárskych dráh

Štvrtí vo finále Ligy majstrov

Finále Ligy majstrov 2008 v kolkoch sa uskutočnilo 28. - 30. marca v maďarskom Zalaegerszegu. Tím Kolkárskeho oddielu ŽP Šport po dvoch prehratých zápasoch obsadil štvrté miesto. Víťazom sa stalo domáce družstvo zo Zalaegerszegu, druhý skončil chorvátsky Zadar a tretiu priečku obsadil nemecký tím Zerbst.  V semifinále sa stretli KK Zadar (Cro) - ŽP Šport 3593:3507 (5:3). Body: Ondrej Kyselica 558, Milan Tomka 601,
 Jaroslav Truska 624, Radoslav Foltín 557, Jovan Čalič 630 a Jozef Pešte 531. O tretie miesto bojovali SKV Zerbst (GER) - ŽP Šport 3618:3577 (4,5:3,5). Body: Tomáš Pašiak 600, Jaroslav Truska 597, Milan Tomka 610, Radoslav Foltín 585, Jovan Čalič 583, Jozef Pešta 602. O tom, že Podbrezová nezíska vo finále Ligy majstrov 2008 medailu rozhodla posledná dorážka, v ktorej hráč Zerbstu Boris Benedik dosiahol skvelých 79 bodov a zhodil päť hodových desiatok. Pri troch účastiach nášho tímu vo finálovom turnaji (v roku 2003 druhé miesto, 2006 druhé miesto) sa po prvý raz nepodarilo priviesť z tohto podujatia medailu.

O. Kyselica

<<<

Seriál majstrovstiev Slovenska v šprinte jednotlivcov

Posledný marcový víkend sa uskutočnili záverečné kolkárske turnaje v šprinte. Ženy a muži sa stretli v kolkárni Interu Bratislava, dorastenky a dorastenci bojovali vo Veľkom Šariši. V kategórii žien a dorasteniek postupujú na záverečný turnaj hráčky, ktoré sa umiestnili do ôsmeho miesta, u mužov a dorastencov do šestnásteho miesta. V kategórii žien zvíťazila Edita Hiadlovská z Kolkárskeho oddielu ŽP Šport (na snímke I. Kardhordovej) o druhú a tretiu priečku sa podelili hráčky Lokomotívy Vrútky - Lenka Krištofová  a Mária Tomková. V kategórii mužov bol prvý Michal Harčárik (Inter Bratislava), na druhom mieste skončil Milan Balický (Slavoj Veľký Šariš) a tretia priečka patrila opäť Interistovi - Jozefovi Zemanovi. Náš hráč Pavol Jakubec obsadil štvrté miesto. Z dorasteniek si víťazstvo vybojovala Eva Štefanidesová (ŠKK Trstená), pred našimi mladými nádejami - Ivanou Makovníkovu a Nikolovu Kurpášovou. Z dorastencov zvíťazil Tomáš Janso (MKK Stará Turá), druhý bol Martin Koleják (ŠKK Trstená) a tretí Michal Svitek (KO ŽP Šport).

<<<

Futbal * Futbal * Futbal * Futbal * Futbal * Futbal * Futbal * Futbal * Futbal * Futbal *

Autor: M. Lauer

Prvá jarná prehra a výhra

Po troch remízach naše futbalové áčko utrpelo prvú prehru na súperovom ihrisku HFK Prievidza, keď sme nezachytili úvod stretnutia a už v 14. minúte, po individuálnych chybách obrany,  sme prehrávali 2:0. Postupne sme striasli zo seba nepochopiteľnú nervozitu, hru sme vyrovnali a v druhom polčase jednoznačne dominovali na ihrisku. Najväčším nepriateľom však paradoxne bola naša neschopnosť v koncovke, keď sme nedokázali využiť ani jasné gólové príležitosti.
   Prvé jarné víťazstvo si naše A - družstvo pripísalo v stretnutí s rezervou Košíc. Po dobrom výkone sme získali presvedčivé víťazstvo 3:1. Opäť sme nezvládli úvod stretnutia, keď v 19. minúte išli hostia do vedenia (0:1). Gól vyburcoval našich hráčov k zlepšenému výkonu a do polčasu otočili vývoj stretnutia. Naše góly vsietili Konček (32. minúta) a Tomko (33. minúta). V druhom polčase už naše družstvo nedalo súperovi prakticky žiadnu šancu. Z množstva gólových príležitostí sme však využili len jednu, keď opäť Konček upravil na konečných 3:1 (66. minúta).
Vyjadrenie asistenta trénera domácich, Š. Rusnáka: „... treba poďakovať chlapcom, že napriek nepriaznivému vývoju, dokázali stretnutie doviesť do víťazného konca. Na niektorých hráčoch bolo poznať, že nehrajú na obvyklých postoch.“
Tréner hostí, Gejza Farkaš: „My sme hrali do 31. minúty, potom to bol z našej strany slabý výkon. V našom tíme sklamali všetci reprezentanti. Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu.“

Skóre, na konečných 3:1,  uzavrel svojím druhým gólom Konček. Foto: I. Kardhordová

Béčko na jar bezbodové

Naši mladí futbalisti pokračujú v streleckom trápení. V domácom, tzv. šesťbodovom stretnutí so Sabinovom, nepodali očakávaný výkon a prehrali 0:1. Hostia z ojedinelého protiútoku, v 79. minúte, získali pre nich veľmi cenné tri body. Naši hráči nedokázali streliť gól a lacno pustili body.
   V stretnutí v Čadci to po hernej stránke vyzeralo podstatne lepšie. Domáci strelili gól v 26. minúte, prakticky z jedinej priamej strely na našu bránu. V druhom polčase sme na ihrisku dominovali, vytvorili sme si štyri dobré gólové príležitosti, avšak v koncovke stále nenachádzame dostatok pokoja. Zakončovanie bude prioritou v najbližších tréningoch a tréneri musia družstvo pripraviť na ťažké boje o záchranu.

Bodový nárast dorastu

Naši starší dorastenci v najvyššej súťaži pokračujú v dobrých výkonoch, veď na jar ešte neprehrali. Cenný bod získali aj v Trenčíne, keď ambicióznych domácich hráčov dokázali udržať a pri troške šťastia sme mohli dokonca i zvíťaziť. V nasledujúcom domácom stretnutí zvíťazili nad Žilinou 2:0 (góly strelil Pribula), po obetavom a bojovnom výkone.
   Mladší dorast svoje stretnutie v Trenčíne nehral z dôvodu nespôsobilej hracej plochy. V stretnutí so Žilinou, na domácej pôde, ťahal za kratší koniec a prehral 1:2 (gól Gemzický).

Striedavé úspechy žiakov

V prvej žiackej lige naši starší žiaci podľahli MFK Ružomberok, na ich ihrisku, 2:0. Podali však bojovný a dobrý výkon. O našej prehre rozhodli dve individuálne chyby obrany, ktoré súper nekompromisne potrestal. V domácom stretnutí s Námestovom sme pokračovali v dobrom výkone a zvíťazili sme 2:1 (góly vsietil Tešlár).
   Mladší žiaci vysoko prehrali v Ružomberku (7:0), keď absolútne prepadli v úvode stretnutia. Na domácom trávniku zvíťazili nad Námestovom 2:0 (góly Sokol).