Na narodnom sampionate boli nasi biatlonisti viac ako uspesni

Desat majstrov Slovenska

Ako sa dari nasim biatlonistom nas informoval trener Oddielu bezeckeho lyzovania a biatlonu ZP Sport, a.s., Marian Kazar.

*Hned na uvod sa vratme k letnej sezone. Ako prebiehala?
- Zacala sa majstrovstvami kraja v Markusovciach, pokracovala 1. kolom Slovenskeho pohara v letnom biatlone v Revucej. Organizatorom 2. kola, ktore sa uskutocnilo na strelnici Siman v Predajnej, bol nas klub. V tomto obdobi je potrebne spomenut julovu ucast Petra Kazara na medzinarodnych pretekoch v letnom biatlone na kolieskovych lyziach v nemeckom Schunwalde, kde skoncil v rychlostnych pretekoch na 3. a v stihacich na 2. mieste.
V priebehu letnych prazdnin sme absolvovali dve sustredia vo vysokohorskom prostredi - v Ziarskej doline v Zapadnych Tatrach a vyuzili sme aj treningove moznosti v Nizkych Tatrach pobytom v utulniach a polovnickych chatach pod upatim Chabenca a Latiborskej hole. Druhe sustredenie bolo zamerane viac na rychlost a pobyt vo vysokohorskom prostredi pred 3. kolom Slovenskeho pohara, ktore sa uskutocnilo v posledny augustovy tyzden vo Vyhniach, kde mali ucastnici poslednu moznost vybojovat si postup na majstrovstva Slovenska, ktore sa uskutocnili v tomto meste 19.-21. septembra.
Majstrovstiev sveta v letnom biatlone vo Forni Avoltri v Taliansku, ktore sa uskutocnili v 37. tyzdni, sa zucastnil nas odchovanec Matej Kazar. V rychlostnych pretekoch bol 18.,  v stihacich 11., ako clen stafety v stafetovych pretekoch skoncil na 11. mieste s druhym najlepsim casom a v pretekoch s hromadnym startom bol 16.

*Ako sa darilo nasim pretekarom na tohtorocnom narodnom sampionate?
- Uz pred majstrovstvami SR si dobre pocinali vsetci pretekari oddielu bezeckeho lyzovania a biatlonu, aj novi - tohtorocni clenovia Skolskeho sportoveho strediska mladeze pri Zakladnej skole v Predajnej (zriadeneho v januari 2003), ktore je spadovym aj pre okolite zakladne skoly. V ziackych kategoriach si postup na majstrovstva SR vybojovali sestnasti pretekari a tak sme sa vysledkami a poctom startujucich pretekarov zaradili medzi najlepsie kluby. Nasi pretekari si na slovenskom sampionate vybojovali styri majstrovske tituly, dve 2. a  tri 3. miesta, ziaci ziskali sest titulov majstrov Slovenska, tri 2. a jedno 3. miesto.
Konkretnejsie, z desiatich titulov majstrov Slovenska sa po druhykrat stala majsterkou SR Viera Kubacka, po prvykrat si titul majstrov vybojovali Marian Kazar a Jozef Babka. V ziackych kategoriach sa na siedmich tituloch podielali: Evka Sebova (dvakrat), Andrea Horcikova, Nikola Homolova, Martin Kvackaj, Peter Kazar a Robert Prekop.

*Majstrovstvami ste koncili sezonu?
- Nie. Nasa letna sezona pokracuje, hned o tyzden sme organizatormi uz 22. rocnika Memorialu hrdinov SNP v letnom biatlone (27.9. v dopoludnajsich hodinach). Popoludni sa uskutocni 4. rocnik Memorialu Ivana Rochockeho, nasho byvaleho zamestnanca, v kategorii veteranov v strelbe zo vzduchovky. 28. septembra budeme spoluorganizatormi pretekov brannej vsestrannosti a dvojboja mladeze. Uvedene podujatia sa uskutocnia na strelnici Siman v Predajnej. Podla planu absolvujeme testy vseobecnej motorickej vytrvalosti v Brezne a jesenne testy dorastencov. V priprave na zimnu sezonu mame este dvoje atletickych pretekov a letny biatlon na kolieskovych lyziach v Markusovciach. Od novembra zacneme lyzovat v Lomnistej doline, kde nam kazdorocne sama priroda vytvara dobre podmienky na lyzovanie.

vk+foto

* sport v skratke * sport v skratke* sport v skratke* sport v skratke* sport v skratke* sport v skratke*

Domace derby

V stvordrahovej kolkarni Domu sportu ZP sa 13. septembra uskutocnilo domace derby v kolkarskej extralige, v ktorom sa stretlo A a B-druzstvo 3634:3420. Hralo sa novym systemom na 120 hodov zdruzenych. Zostava a vykony A-druzstva: Ondrej Kyselica 577, Ivan Cech 604, Gejza Knapp 568, Martin Terebessy 612, Jovan Calic 629 a Radoslav Foltin 644 bodov. Foltinov vykon bol zaroven novym rekordom podbrezovskej kolkarne. Zostava a vykony B-druzstva: Juraj Krivan 605, Matej Srsen 584, Pavel Paulecko 565, Tomas Dilsky 558, Jaroslav Kutik 526 a Pavol Jakubec 582 bodov.
Zenske druzstvo v Spisskej Novej Vsi hralo s Tatranom 3059:3047. Zostava a vykony: Gabriela Kucharova 548, Katarina Valigurova 518, Eva Babelova 503, Iveta Vankova 504, Jana Turcanova 492 a Katarina Micanova 482 bodov.
20. septembra v kolkarskej extralige odohralo A-druzstvo stretnutie so Spojmi Bratislava 3549:3265. Zostava a vykony: O. Kyselica 604, R. Foltin 603, J. Calic 601, M. Terebessy 600, I. Cech 577 a G. Knapp 564 bodov. B-druzstvo hostilo Inter Bratislava B, nad ktorym zvitazilo 3319:3268. Zostava a vykony: M. Srsen 580, P. Pavlecko 564, T. Dilsky 559, J. Krivan pre zranenie striedany J. Kutikom 550, J. Zabka 539 a P. Jakubec 527.

O. Kyselica

Z bezeckych trati

Cestny beh vo Zvolene “Okolo Buciny” sa uskutocnil 13. septembra za ucasti 40 bezcov. V hlavnej kategorii sa clen Atletickeho oddielu ZP Sport Jozef Vrablik umiestnil na 7. mieste a v kategorii muzov nad 40 rokov zvitazil dalsi nas bezec Pavol Fasko.
Cestny beh Okolo Oravskej priehrady absolvovali clenovia tohto oddielu 14. septembra. Na 18 km trati v konkurencii 70 bezcov v kategorii nad 40 rokov zvitazil Pavol Fasko (v celkovom hodnoteni bol 4.) a Miroslav Haninec bol 2. (v celkovom hodnoteni 8.).
Dalsi bezec Jozef Vrablik sa 14. septembra zucastnil behu Priechodskym chotarom v Priechode, kde v celkovom hodnoteni skoncil na peknom 2. mieste.
V nedelu sa uskutocnili aj bezecke preteky na Donovaloch, kde v behu do vrchu bol v kategorii muzov nad 50 rokov Dezider Smitka 5.
Prvy rocnik cestneho behu Zatopkovym krajom v Koprivnici sa uskutocnil 20. septembra za ucasti stovky startujucich. V kategorii muzov nad 40 rokov zvitazil Pavol Fasko (v celkovom hodnoteni bol 5. a Miroslav Haninec 10.).

Maraton a medzinarodne preteky

Clenovia Cyklistickeho klubu ZP Sport sa zucastnili 13. septembra Fatransko – Strazovskeho maratonu v Mosovciach, kde prekonali trat dlhe 228 km. V konkurencii 200 cyklistov z celeho Slovenska preteky vyhral Roman Bronis, samostatnym unikom 90 km pred cielom, ktorym si zabezpecil takmer 5 minutovy naskok. 14. septembra sa konali Majstrovstva Slovenskej republiky v casovke do vrchu jednotlivcov na Martinskych holiach. V konkurencii 120 cyklistov skoncili nasi pretekari: v kateg. dorastencov 8. Juraj Butora, 10. Lucia Ziakova a 12. Adam Trnka, z kadetov bol 2. Dusan Janduch, 8. Michal Mlynar a 12. Marek Canecky, z muzov bol 2. Roman Bronis, 3. Martin Cerepan, 5. Robert Glovniak, 8. Radovan Husar, 9. Ondrej Slobodnik, 15. Lubomir Glovniak a 18. Ladislav Sidlo.
Cyklisti kategorie muzov sa 20. – 21. septembra zucastnili Medzinarodnych cyklistickych pretekov v Kyjove, ktore boli zaradene do Ceskeho pohara. Na starte sa zislo 90 pretekarov z Ciech, Slovenska a Rakuska. Vo Velkej cene Kyjova (1800 metrovy okruh) v prvy startovny den bol 3. M. Keliar, 7. R. Husar, 9. R. Glovniak a 10. L. Sidlo. 21. septembra na 160 km trati absolvovali ucastnici cestne preteky so startom a cielom v Kajove. Na narocnej a clenitej trati bol 8. O. Slobodnik, 9. R. Husar, 17. L. Sidlo a 25. M. Keliar.

Z posty FO ZP SPORT PODBREZOVA

Popularita podbrezovskeho A-cka rastie, a to nielen u domacich fanusikov. Na adresu funkcionarov tunajsieho futbaloveho oddielu prichadzaju listy od fanusikov z roznych koncin Slovenska a roznych vekovych kategorii. Zvacsa je ich obsah rovnaky. Milovnici futbalu vyjadruju hracom svoje sympatie a zaroven im zelaju dalsie uspechy, hlavne postup do I. ligy. Napr. Pavel Beno z Novej Dubnice blahozelal muzstvu k doposial dosiahnutym vysledkom a svoj list ukoncil slovami: “Dufam, ze aj dalsie zapasy budu take dobre a ze to prve miesto bude vase. Zelam vam, aby jarna cast sutaze bola tiez taka uspesna.”

zelp0319m.jpg (13129 bytes) Podbrezovske futbalove A-cko troni v druholigovej tabulke na 1. mieste. 27. septembra privita doma Prievidzu, s ktorou o 15. hod. odohra zapas 10. kola. Na snimke I. Kardhordovej suboj domacich (pri lopte Voronak) s hracmi Rapidu Bratislava.