KONTAKT

HK Brezno informuje

Uplynuly vikend znamenal pre vsetky breznianske hokejove druzstva vitazne vysledky zapasov. Takato bilancia nastala v tejto sezone prvy raz a verime, ze do jej konca sa este viackrat zopakuje.

lI liga seniorov - vychodna skupina

HK Brezno – HKm Detva 7:4 (1:1, 1:0, 5:3), goly Brezna: Sasik 3, Turna, Gerö, Fabry Hanuska.

Hokejisti Detvy doteraz prehrali vsetky zapasy a okrem predosleho s Michalovcami 3:5, vo vsetkych ostatnych dostali sedem golov. Tolko ich inkasovali aj v zapase 5. kola v Brezne, ale ten vysledok nevznikol ani zdaleka tak lahko, ako by to bola dalsia pieskova torticka z formicky. Naopak, prvi boli pri streleckych pokusoch uspesni prave Detvania. Hra domacich hokejistov posobila vyspelejsie, ale hostia si udrziavali jednogolovy naskok hlavne vdaka svojmu brankarovi, ktory cakal do poslednej chvile kazdej utocnej akcie v optimalnej pozicii a ucelnou a pohotovou zmenou polohy svojho vystroja celil castym strelam domacich utocnikov. Pat minut pred koncom prvej tretiny Sasik v spolupraci s Geröm rozptylil pozornost brankara Detvy a vyrovnal pomer golov. Aj druha tretina mala podobny priebeh. Akcie hokejistov Brezna boli krasne ako ludova cipka, ale aj ta vynikne az vtedy, ak nieco skryva a nieco decentne poodhali. Streleckym pokusom domacich chybalo prave golove zakoncenie. Pol minuty po zaciatku druhej tretiny sice opat Sasik zabezpecil vedenie Brezna, ale cely jej zbytok nik dalsi nenasiel na styl hry Detvy ucinnu protizbran. Pritom utoky na branku Detvy sa valili jeden za druhym, jej tycky a spojnica pod strelami breznianskych strelcov zvonili ako pri poplachu civilnej obrany, a predsa stav stretnutia zostaval rovnaky. Az tretia tretina znamenala zmenu. Najprv Turna zvysil skore Brezna po Paucikovej prihravke. Neskor bol uspesny Gerö vdaka spolupraci s Bendikom, potom vysla Fabrymu strela za asistencie Paucika a Turnu. Sem-tam si domaci skomplikovali situaciu po odpiskani pocetnej vyhody doplnkovou trestnou akciou, ktora viedla k vyluceniu aj na domacej strane, co v konecnom dosledku vyhodu presilovky negovalo. Nakoniec vynikajuca forma Sasika v tejto sezone znamenala jeho hetrik na 6:2 uz patnasz sekund po znizujucom gole Detvy. Podobny efekt mala strela ofenzivneho obrancu Hanuska, ktory pol minuty po tretom gole Detvy v presilovke zvysil stav zapasu na 7:3. Posledne slovo z hladiska konecneho skore mala sice Detva, ale vitazny vysledok to uz nezmenilo.

V dalsich zapasoch Humenne doma vyhralo v zemplinskom derby nad Michalovcami 5:2 a je jedinym muzstvom so samymi vitaznymi vysledkami, Bardejov vyhral nad Lucencom 6:4 a Kezmarok prehral s Ruzomberkom 4:7.

8. Detva 5 0 0 5 14 : 33 0

Najblizsiu sobotu hra Brezno s veducim muzstvom tabulky, Humennym, na jeho stadione, doma uvidime nasich hokejistov v tomto roku este v sobotu 18. decembra s Kezmarkom.

II. liga dorast-juniori

HK Brezno – SK Matterhorn Puchov 8:1 (1:0,1:0, 6:1), goly Brezna: Richter 4, Sihelsky, Pastva, Kolarovic, Brozman.

Ostry nastup supera prinutil zabudnut hned na zaciatku stretnutia na vlanajsiu dvojcifernu nadielku Brezna puchovskemu muzstvu, ktore v dalsej casti vlanajsej sutaze jeho funkcionari rozpustili pre “nezodpovedny pristup”. Tohtorocny kolektiv naopak bojoval velmi huzevnato a dorazne. Aj ked statistika prvej tretiny svedci v prospech Brezna, jediny gol prvej tretiny z hokejky Sihelskeho po prihravke Kysela stale nechaval otvorene sance aj druzstvu hosti. Druha tretina vsak znamenala po niekolkonasobne nevyuzitych prilezitostiach Brezna na upevnenie skore aj druhy gol po samostatnej akcii Richtera pri vlastnom oslabeni. Nasledovali dalsie velke prilezitosti domacich dorastencov, ale brankar Puchova aj so stastim vsetky zlikvidoval. Dokonca aj puku z hokejky Sihelskeho, ktory prekonal vysunuteho puchovskeho brankara a v tichosti sa odrazil od ocalunenej zvislej tyce v strede vnutorneho priestoru branky chybalo jedine – unikol pozornosti rozhodcov. Breznianski hraci nastastie neurobili zo seba po tejto skusenosti ukrivdenych trpitelov, ale pustili sa v tretej tretine s plnou vervou do supera. Opat bol uspesny Brozman, ktory zasunul puk od Zazrivca do branky Puchova. Prihravky a strely Richtera, Kolarovica i Martina Pastvu postupne zvysili naskok Brezna na 6:0. Pravda rusno, niekedy viac chybami domacej obrany ako vynaliezavostou puchovskych utocnikov, bolo aj pred domacou brankou. Jedina taka situacia znamenala gol hosti pri inak v pohode chytajucom brankarovi Brezna Marekovi Pastvovi. Brezno hralo vynikajuco do poslednej sekundy, kedy Kolarovicova nahravka nasla Richtera pripraveneho osmym golom zaokruhlit vitazny zapas. O tyzden za svojim superom vycestuju breznianski dorastenci v nedelu 12. decembra do Roznavy.

II. liga starsich ziakov

HK Brezno – HK Iskra Banska Bystrica C 4:3 (2:0, 0:3, 2:0), goly Brezna: Giertl, Luptak, Stulajter, Harvan.

Po dvoch zapasoch, v ktorych prehrami platili starsi ziaci za chyby spocivajuce predovsetkym v nedostatocnej psychickej odolnosti voci nepriaznivemu vyvoju zapasu, im to v tretom zapase sezony vyslo prave preto, ze tento nepriaznivy vyvoj tentokrat vynikajuco zvladli. Ako je zrejme z vyvoja skore, po vcelku hladkom priebehu prvej tretiny doslo k obratu golom na zaciatku druhej tretiny a neskor dalsimi dvoma. Domaci hraci dokazali obnovit pomer golov vo svoj prospech, ale zaroven nepripustili dalsi obrat, a do konca zapasu si prve vitazstvo ustrazili. Citlive trenerske vedenie Mgr. Tomasa Turnu prinieslo pozitivny vysledok a postup v tabulke o jedno miesto nahor. Negativnou strankou stretnutia bolo zranenie strelca prveho golu Giertla, ktore ho minimalne do konca roka zbavi moznosti zlepsit si strelecku statistiku. O tyzden caka starsich ziakov domaci zapas so Ziarom nad Hronom.

lI. liga mladsich ziakov

Mladsi ziaci maju podla rozpisu v tomto aj nasledujucom kole volno, najblizsi majstrovsky zapas odohraju v nedelu 19. decembra v Roznave.

Ing. Jozef Kolarovic

Sportova strelba

Druhe kolo krajskej ligy a Cena mesta Brezna

Breznianska Sokolovna sa v sobotu 4. decembra stala dejiskom druheho kola Krajskej streleckej ligy, ktora bola zaroven aj Cenou mesta Brezna.

Vysledky: vzduchova pistol 60 – muzi: 1. Miroslav Burian, 564 bodov, 2. Rostislav Burian, 562 (obidvaja VKU Harmanec) 3. Eduard Zsiga (Zvolenska Slatina), 554, 11. Stefan Svarc, 12. Marian Kovacik, 18. Roman Pastorek (vsetci MSK – SSK Brezno); vzduchova puska 40 – kadeti: 1. Ivana Figlusova (MSK – SSK Brezno), 314; vzduchova puska 60 – muzi: 1. Ivan Bublak, 582, 2. Jozef Pavlik ml., 582, 3. Miroslav Kubis, 534 (vsetci Zvolenska Slatina); vzduchova pistol 60 – kadeti: 1. Lubomir Sisak, 542, 2. Jaroslav Kubis, 540 (obaja Dukla B. Bystrica) 3. Miroslav Gronsky (L. Mikulas), 538.