Dna 3. novembra uplynie rok odvtedy, co nas navzdy opustil nas milovany manzel, otec a syn

Vianocne prazdniny sa zacinaju v sobotu 23. decembra 2000 a koncia sa v piatok5

januara 2001. V skolach sa zacne ucit od pondelka 8. januara 2001. Polrocne prazdniny budu v piatok 2. februara 2001. Jarne prazdniny budu v jednotlivych krajoch nasledovne: v Presovskom a Kosickom kraji od 19. do 23. februara 2001. V Banskobystrickom, Trencianskom, Zilinskom kraji od 26. februara do 2. marca, v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji od 5. do 9. marca 2001. Velkonocne prazdniny sa zacinaju vo stvrtok 12. aprila a koncia sa v utorok 17. aprila 2001. Vyucovanie po prazdninach sa zacne v stredu 18. aprila 2001. Letne prazdniny budu od 1. jula do 31. augusta 2001.

<<<

Velicovo vitazstvo

V sobotu 21. oktobra sa uskutocnili Majstrovstva Slovenska v sportovom lezeni mladeze na umelej stene v Zlatych Moravciach. V kategorii do 12 rokov zvitazil clen Horolezeckeho klubu ZP Sport, a.s., Ervin Velic. Okrem majstrovskeho titulu ziskal aj cenne body do poharovej sutaze. Kedze ma zhodny pocet vitazstiev ako minulorocny vitaz Jan Augustin zo Zlatych Moraviec, zisk vitazstva na tychto majstrovstvach ho posuva na prvu poziciu. Sobotnajsie vitazstvo je o to cennejsie, ze Ervin trenoval novym sposobom. Vdaka dobrej spolupraci s banskobystrickym Climbing Clubom Caballo, mohol trenovat na umelej stene tohto klubu. V celkovom poradi sa na prvom mieste umiestnil Ervin Velic z HK ZP Sport, a.s., druhe miesto patrilo Janovi Augustinovi z HK Zlate Moravce, na tretom mieste sa umiestnil Matej Srub z CCC B. Bystrica.

Prvi dvaja pretekari sa v novembri a decembri zucastnia medzinarodnych pretekov v Ceskej republike a v Polsku.

Fasko druhy

Clenovia Atletickeho klubu ZP Sport, a.s., sa 21. oktobra zucastnili 26. rocnika Trnavskeho maratonu. Za ucasti 72 startujucich z troch statov sa na 42 km trati celkove umiestnil na velmi peknom druhom mieste Pavol Fasko a Miroslav Haninec bol siesty.

5. a 6. kolo Slovenskeho pohara

Cez vikend 21. a 22. oktobra sa clenovia Cyklistickeho klubu ZP Sport, a.s., zucastnili 5. a 6. kola Slovenskeho pohara Zeleziarni Podbrezova v cyklokrose 2000. Preteky sa uskutocnili za ucasti 60 pretekarov zo Slovenska a Talianska, na plazovom kupalisku v Banskej Bystrici, kde jeden okruh meral 2,2 km.

V piatom kole pretekari zo ZP Sport, a.s., obsadili: v ktg. dorast - 1. miesto Michal Prachar, 2. Jozef Kadak, 10. Filip Pacera, v ktg. kadet - 7. miesto Lubos Hricak, 10. Martin Molcan, v ktg. junior - 5. miesto Lubomir Glovniak, 10. Samuel Brozman, v ktg. muzi 1. miesto Robert Glajza, 4. Pavol Medved, 6. Peter Medved, 7. Jan Spak, 8. Roman Bronis.

V 6. kole : v ktg. dorast - 1. miesto Michal Prachar, 2. Jozef Kadak, 10. Filip Pacera, v ktg. kadet - 10. miesto Lubos Hricak, 12. Martin Molcan, v ktg. junior – 4. miesto Lubomir Glovniak, 10. Samuel Brozman, v ktg. muzi – 1. miesto Robert Glajza, 4. Pavel Medved, 6. Peter Medved, 7. Jan Spak a 8. Roman Bronis.

Krajska sutaz neregistrovanych zien vo volejbale 2000/2001

V 21. oktobra v sportovej hale na Stiavnicke odohrali zeny 2. turnaj krajskej sutaze vo volejbale. Druzstvo absolventiek vyhralo vsetky vzajomne zapasy a pripisalo si na svoj ucet dalsich 6 bodov. Na turnaji sa predstavilo aj nase druhe druzstvo zien z VK ZP pod taktovkou trenera M. Muku. Prvy zapas vyhrali nase hracky pomerne hladko nad gymnazistkami. V zapase so zenami zavahali v koncovke prveho setu, ale nasledujuce dva sety boli uz jednoznacne v ich hernej rezii. V poslednom zapase so skusenymi absolventkami urobilo nase druzstvo viacero chyb a ich herny prejav zostal za predchadzajucimi dvoma zapasmi. Turnaj vsak prebiehal za peknej sportovej atmosfery aj pricinenim objektivneho vykonu rozhodcu M. Kovaca.

Zostava druzstva VK ZP Luna: kpt. S. Luptakova, L. Moravcova, L. Kanova, H. Janoskova, S. Wagnerova, I. Avukova (libero), I. Subova, M. Starcokova, I. Mukova.