TIRAZ

KONTAKT

HK Brezno informuje

Medzi nami je uz vsetko jasne

Posledne 6. kolo nadstavbovej casti uz nemoze zmenit poradie ucastnikov vychodnej skupiny 2. hokejovej ligy. Spolu s prenesenymi bodmi a skore z desiatich kol zakladnej casti je tak zname uz teraz umiestnenie jednotlivych ucastnikov v tejto sezone. Vitaz vychodnej skupiny - Bardejov - sa este stretne po skonceni nadstavbovej casti v suboji o prvenstvo v druhej lige s vitazom zapadnej skupiny.

2. liga seniorov, vychodna skupina

HK Brezno - HK Dukla Michalovce 6:3 (1:2,  4:0,  1:1), goly Brezna: Miroslav Bendik 2, Juraj Golan 2, Tomas Turna 2

Sucasny kader Michaloviec daval v suboji s Breznom predpoklady na hokejovy zazitok muzstiev porovnatelnych kvalit, v ktorom divaci nebudu svedkami jednoznacneho pomeru sil na ihrisku. Priebeh hokejoveho stretnutia tieto ocakavania viac-menej potvrdil. Michalovcania v 5. minute strelili prvy gol a vytvarali si dalsie prilezitosti na ohrozenie superovej branky. V 14. minute tomuto naporu neodolal domaci brankar druhy raz. Snaha o zlomenie odporu supera bola aj na opacnej strane ihriska, ale michalovsky brankar zostal dlho neprekonany. Az dve minuty pred koncom prvej tretiny, pri pocetnom oslabeni Brezna, sa zbavil po lavej strane prenikajuci Sasik obrancu Michaloviec a jeho prihravku popred brankara hosti usmernil Bendik na prvy gol Brezna. Kym bol pocet hracov na lade vyrovnany, darilo sa hokejistom Michaloviec nielen udrziavat jednogolovy naskok, ale aj prenikat do obrannej tretiny Brezna. V castych oslabeniach im tato snaha vychadzala uz menej. Tak to bolo aj v 27. minute, ked po predoslych neuspesnych streleckych pokusoch Tomek puk od Sasika poslal Donovalovi, ktory ho prudkou strelou medzi kruhmi od modrej ciary poslal do branky. O dve minuty neskor, tiez v presilovke, vystrelil na branku Krupcik. Jeho strela sa odrazila od oblucika v hornom rohu branky spat na lad, kde sa jej pohotovo zmocnil Donoval a konecne dostal Brezno do vedenia. V 34. minute sa tiesneni michalovskou obranou snazil o usmernenie puku do brany v rychlom slede Backor, odrazeny puk vystrelil Michalek a nakoniec ho Tomas Turna po lade zasunul do branky. O dve minuty z hlbky vlastneho uzemia prekorculoval Backor s pukom do obranneho pasma hosti, kde Tomas Turna tentoraz podvihol hokejkou vystreleny puk do branky supera. Kym Brezno malo v celom zapase vylucenych len dvoch hracov v prvej tretine, michalovski hokejisti pri jedenastom potrestanom hracovi v 37. minute svoje protesty vyjadrili aj demonstrativnym odchodom z ladu a zo striedacky. Po chvili sa vratili, za ironickych poznamok z hladiska chvilu este prebiehali diskusie, ale nakoniec sa znova zacalo hrat. Cez prestavku rolba vycistila lad a ochladli vasne hracov i divakov. Rychly, zazivny hokej dal rychlo zabudnut na incident zo zaveru druhej tretiny. Michalovski hraci sa plne sustredili na hru, co im v polovici tretiny prinieslo aj golovy uspech. Zaver vsak patril Breznu, ked Bendik prekorculoval liniu vracajucich sa obrancov hosti a pol minuty pred koncom zakoncil domacu sezonu krasnym golom. V poslednom 16. kole, v ktorom Brezno odohra zapas v Bardejove, sa uz na poradi ucastnikov nic nezmeni pri akomkolvek vysledku jednotlivych zapasov. Ostatne zapasy 15. kola: Lucenec - Bardejov 0:4 (0:1, 0:1, 0:2), Sabinov - Roznava 8:1 (3:1, 2:0, 3:0).

Stredoslovenska divizia seniorov

MHK Dolny Kubin - HK Brezno B 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), goly Brezna: Tomas Turna, Martin Pastva

V minimalnej zostave, ale s doverou vo vlastne sily sa  vybrali hokejisti Brezna B zmazat dalsi rest z doteraz neodohranych zapasov do Dolneho Kubina. Domaci hraci zrejme pristupovali k stretnutiu s pochopenim pre situaciu supera a mozno preto jeho vysledok je pre Brezno vcelku lichotivy. Podla vyjadrenia Tomasa Turnu, ktory bol v tomto stretnuti kapitan muzstva, podali vsetci hraci obetavy vykon, ocenil aj brankara Martina Daxnera a aj ked pri navrate hokejistov Brezna mrzelo, ze nevybojovali aspon bod, zhodli sa, ze pred odchodom z Brezna by takyto vysledok v zostave, s ktorou odchadzali, brali oboma rukami.

Hokejove kluby Ziaru nad Hronom a Lucenca, ktore boli minuly tyzden supermi Brezna v ziackych kategoriach, maju jednu spolocnu raritu. Kym starsi ziaci Ziaru suverenne vedu svoju sutaz, mladsi ziaci tohto klubu su v tabulke posledni. V Lucenci je to naopak, mladsi ziaci Lucenca su v tabulke prvi a starsi ziaci na poslednom mieste.

2. liga starsich ziakov

HK Brezno - HK MSK Ziar nad Hronom 1:7 (0:2, 0:2, 1:3), gol Brezna: Tomas Stubna

Ziarski starsi ziaci vsetky doterajsie zapasy v sutazi vyhrali a nic sa na tom nezmenilo ani po ich stretnuti so supermi v Brezne. Ich hre nechybala pocas celeho zapasu sustredenost, dobry pohyb i suhra jednotlivych formacii a z dobre pripravenych utocnych akcii. Zo statistik tohto zapasu vyplyva aj vysoka produktivita hosti, ked z 12 striel do priestoru branky bolo 7 golovych. Domacim sa podarilo v polovici zaverecnej tretiny vyuzit jednu z piatich presiloviek na gol z hokejky Stubnu po rozohravke Adama a Filipa Stulajterovcov.

HK Brezno - HC Lucenec 5:2 (1:0,  2:1,  2:1), goly Brezna: Filip Stulajter 2, Adam Stulajter, Filip Belko, Tomas Stubna

Starsi ziaci Brezna narazili vo svojom predposlednom zapase sezony na odhodlaneho supera, ktory v prvej tretine posobil prinajmensom vyrovnanym dojmom. Ku golu Filipa Stulajtera z prvej tretiny vsak v rozsahu pol minuty pred polovicou zapasu pridali dalsie dva Filip Belko z nahravky Martina Bauera a Adam Stulajter s asistenciou Filipa Stulajtera. Pocetne oslabenie vyuzili hostia na strelenie svojho prveho golu v tomto zapase. V zaverecnej tretine po gole Filipa Stulajtera v spolupraci s Filipom Belkom este znizili hraci Lucenca na 4:2, ale vydarena samostatna akcia, ktoru zakoncil golom Tomas Stubna, uz prevahu Brezna definitivne potvrdila.

2. liga mladsich ziakov

HK Brezno - HK MSK Ziar nad Hronom 6:9 (1:5, 2:2, 3:2), goly Brezna: Mario Roth 2, Andrej Vojtas, Adrian Sandor,

Miroslav Holy, Jakub Mikos

Uz po dvoch minutach domaci prehravali 0:2. Pocetnu prevahu vyuzil Vojtas a ukoncil svoju samostatnu akciu golom do ziarskej branky, ale do konca tretiny hostia zvysili stav stretnutia este o tri goly. Aj v druhej tretine, po dalsom gole Ziaru, znizil za asistencie Rotha a Kovacika z presilovky Sandor na 2:6 a po gole na 2:7 v polovici zapasu odpovedal golom Holy s tymi istymi asistujucimi spoluhracmi. A kedze na dva goly Rotha v tretej tretine (dvakrat prihraval Peter Kovacik, raz Matej Vais a Miroslav Holy) nasli dvojgolovu odpoved aj hostia, gol Jakuba Miklosa pol minuty pred zaverecnou sirenou uz nepokazil radost mladsich ziakov Ziaru z ich druheho vitazstva v tejto sezone.

HK Brezno -  HC Lucenec 5: 4 (3:1, 2:2, 0:1)

Goly Brezna: Mario Roth 2, Adrian Sandor 2, Ivan Janecko

Razantny nastup Brezna v podani Maria Rotha a jeho spoluhraca Ivana Janecku v polovici prvej tretiny, ktory pre velky uspech o pol minutky zopakovali, zaskocil sebavedomych hracov Lucenca. Nastup Brezna do tohto zapasu podciarkol dalsi gol domacich z hokejky Adriana Sandora, ktoremu asistoval Miroslav Holy. Az pred koncom prvej tretiny sa dostali aj vdaka presilovke k vyuzitej prilezitosti strelci z Lucenca. Stav 3:1 na zaciatku druhej tretiny zvysil opat Adrian Sandor, ale hned po rozohravke zo stredu ihriska skorigovali lucenski utocnici na 4:2. Sandor zakontroval rovnako a s prispenim Rotha zvysil na 5:2. Do polovice zapasu este pokracovali v golovom dialogu aj mladsi ziaci Lucenca, ale stav 5:3 uz vydrzal az do konca tretiny. Oba celky hrali velmi pozorne, a tak sa hostom na zaciatku tretej tretiny podarilo uz len znizit na 5:4 a Brezno sa tesilo z cenneho vitazstva nad favoritom sutaze v tejto sezone.

Ziacke druzstva Brezna uz cakaju v tejto sutaznej sezone len druholigove domace zapasy s Partizanskym v nedelu 11. marca a mladsich ziakov dohravka s Detvou v utorok 6. marca o 16. hodine na Zimnom stadione L. Horskeho v Brezne.

Priatelsky dorastenecky zapas

HK Brezno (Slovensko) - HT Trojans Moncton (Kanada) 3:1 (3:0, 0:1, 0:0), goly Brezna: Lukas Pinka 2, Jaroslav Frgolec

Stredoskolsky hokejovy klub Trojanov z Harrison Trimble High School v Monctone (62 tisic obyvatelov) z kanadskej provincie New Brunswick v nedelu popoludni v priatelskom hokejovom stretnuti skrizil hokejky s rozbehnutymi potomkami Bomburu a nebyt zlepseneho vykonu zamorskych hokejistov v druhej polovici zapasu, odisli by s vyssou prehrou. Domaci hokejisti si vo velmi rychlom a uhladnom hokejovom stretnuti nielen vytvorili v uvode po peknych goloch naskok, ale vo zvysnej casti zapasu dokazali jeho priebeh udrzat pod kontrolou az do vitazneho konca. Pri goloch dvakrat asistoval Michal Brozman. Pocetnej divackej navsteve na zapase s atraktivnym superom sa tak mladi hokejisti Brezna dobrym vysledkom a predovsetkym peknou hrou podakovali za podporu pocas celej, pre nich nelahkej sezony.

Nemenej uspesne bolo ich ucinkovanie na dobre obsadenom hokejovom turnaji v Gelnici. Vysledky Brezna s dalsimi ucastnikmi turnaja: HK Brezno - SK Matterhorn Puchov 14:2, HK Slovan Gelnica - HK Brezno 2:1, HK Brezno - HC Bohumin 3:0. Celkove poradie: 1. Gelnica, 2. Brezno, 3. Bohumin, 4. Puchov; Jaroslav Frgolec - HK Brezno - najproduktivnejsi hrac turnaja.

Ing. Jozef Kolarovic

Pozvanka na futbal

Futbalovy oddiel ZP Sport Podbrezova, a. s., pozyva svojich priaznivcov na majstrovske stretnutia svojich druzstiev v jarnej casti sutazneho rocnika 2006/2007.
   Najvacsia zmena od jesennej casti sutaze nastala v domacom ihrisku A druzstva dospelych, ktore svoje domace stretnutia odohra na mestskom stadione v Brezne. Ten momentalne prechadza rozsiahlou rekonstrukciou, na ktorej sa podielaju Zeleziarne Podbrezova spolu s mestom Brezno. Na mestskom stadione sa buduje kompletna regeneracia s hydromasazou, saunou a oddychovou miestnostou. Rekonstrukciou prechadzaju taktiez priestory pre rozhodcov, trenerov, fyzioterapeuta, bufety, socialne zariadenia pre divakov a reprezentacne priestory. Vsetky tieto zmeny maju priniest zvysene pohodlie divakom i akterom stretnuti. Aj napriek tomu, ze prace finisuju, niektore investicne akcie budu dokoncovane pocas sezony, za co sa divakom ospravedlnujeme, zaroven ich ziadame o trpezlivost a pochopenie.
   Na mestskom stadione odohraju svoje domace majstrovske stretnutia aj druzstva starsieho a mladsieho dorastu startujuce v I. lige vzdy v sobotu o 11.00 a 13.15 hodine.
   B druzstvo dospelych odohra svoje domace majstrovske stretnutia na stadione Zeleziarni Podbrezova na Kolkarni v Podbrezovej. Hracim dnom je nedela.
   C druzstvo dospelych svoje majstrovske stretnutia odohra na ihrisku vo Valaskej v sobotu alebo v nedelu podla vyzrebovanych stretnuti B druzstva, nie v den, ked hra svoje majstrovske stretnutie B druzstvo. Na tom istom ihrisku odohraju svoje stretnutia aj B druzstva starsieho a mladsieho dorastu.
   Druzstva starsich a mladsich ziakov odohraju svoje majstrovske futbalove stretnutia na tychto stadionoch: A druzstvo ziakov na stadione Zeleziarni Podbrezova na Kolkarni v sobotu o 10.00 a 12.00 hodine. B druzstvo ziakov na ihrisku v Brezne na Brezenskej ulici v nedelu o 10.00 a 12.00 hodine. C druzstvo ziakov na ihrisku v Brezne na Brezenskej ulici v sobotu o 10.00 a 12.00 hodine.