HK Brezno informuje

Pichľavá ruža v hniezde sokolov

2. liga seniorov - východná skupina, 15. kolo

HK Sokol Ružomberok - HK Brezno 5:6 (2:0, 2:1, 1:4

- 0:0, samostatné nájazdy 2:3), góly Brezna: Miroslav Bendík, Maroš Pollák, Pavol Babic, Igor Michalek, Juraj Donoval, v samostatných nájazdoch Juraj Fábry, Igor Michalek a Pavol Babic

Keď v 4. minúte hry pribudol k vylúčenému ružomberskému hráčovi, ktorý už mal polovicu dvojminútového trestu odsedeného, ďalší previnilec, otvorila sa pre hostí prvá príležitosť na strelenie gólu. Za necelú minútu presilovky o dvoch hráčov sa však o to pokúsili len jednou strelou na bránku. Prvý gól zápasu dali ružomberskí útočníci v 5. minúte, kedy im ešte chýbal na ľade do kompletnej päťky jeden potrestaný hráč. Hokejisti Brezna pomerne ľahko prenikali pred súperovu bránku, ale všetky ich strelecké pokusy domáci brankár úspešne likvidoval. V polovici prvej tretiny si zaslúžil uznanie vynikajúcim zásahom aj Ján Cpin v bránke Brezna. O päť minút však zostal druhý raz prekonaný Tomášom Krátkym, ktorý uzavrel štvorstrelovú kanonádu ružomberských útočníkov. Pár opakovaných chýb v obrane hostí, neskôr nebezpečne tancujúci puk okolo breznianskej bránky a dvojminútový trest Brezna uzavrel udalosti prvej tretiny.
Ružomberskí Sokoli využili početnú prevahu na začiatku druhej tretiny na tretí gól, kým na opačnej strane končili puky Brezňanov u stále pripraveného brankára. K pohode domácich prispievali aj tresty za prejavy nervozity hostí nad neželaným vývojom zápasu. V polovici druhej tretiny viedli seniori Ružomberka už 4:0. Potom sa konečne vydaril rýchly presun Miroslava Bendíka smerom k súperovej bránke a jeho strela konečne rozvlnila aj sieť domácej bránky. O chvíľu strela z hokejky breznianskych útočníkov znova skončila za chrbtom brankára Ružomberka, ale rozhodca gól neuznal pre posunutú bránku. Na začiatku tretej tretiny prihrávku Bendíka povýšil na gólovú asistenciu strelec Maroš Pollák. Hneď nato, po rozohraní puku zo stredu ľadovej plochy, ho však ružomberskí útočníci dopravili až do breznianskej bránky, a tak radosť na striedačke hostí i v skupinke divákov z Brezna rýchlo zhorkla. Bendík a Pollák neúnavne bojovali ďalej a ich snahu finálnou strelou do bránky zakončil Pavol Babic na 5:3. Až potom si rozhodcovia všimli, že nestabilne v ľade je usadená vždy konštrukcia tej bránky, v ktorej je práve ružomberský brankár. Za úmyselné posunutie bránky išiel za neho na trestnú lavicu iný hráč z ružomberskej striedačky, no na verdikte rozhodcov z druhej tretiny, pri ktorom brankárova noha, ako zlaté kopýtko bračeka jelenčeka, premenila gól Brezna na strelu do bránky, ktorá sa napočíta, to už nič nezmenilo. V 53. minúte sa do intervalu 80 sekúnd zmestili dva góly Brezna. Najprv obranca Pavol Kán svojou prihrávkou poslal do útoku Igora Michaleka, ktorý nezaváhal, neskôr z Bačkorovej prihrávky vyrovnal Juraj Donoval na 5:5. Záver zápasu do konca riadneho času už nepriniesol nič podstatné a ani v päťminútovom predĺžení nepadol gól. Prvý raz vo východnej skupine tak došlo k samostatným nájazdom. Úspešne začal Igor Michalek a po ňom premenil aj ružomberský Peter Sukeľ. Pri nasledujúcej dvojici boli na oboch stranách úspešnejší brankári, v tretej sérii najprv s istotou strieľal Juraj Fábry, rovnako nezaváhal Roman Trochta. Ďalšia dvojica strelcov zhodne neprekonala brankárov a piate strieľanie začal Pavol Babic. Jeho úspešnú strelu už po ňom ružomberský strelec neopätoval, a tak puk v lapačke brankára Jána Cpina znamenal dva body pre Brezno a jeden pre Ružomberok.
   Pred nasledujúcim nedeľným zápasom Brezna 10. februára v Detve je samozrejme možné vysloviť vyhliadky a predpoklady na ich naplnenie, ale hráči naň aj tak nastúpia s odhodlaním o čo najlepší výsledok, vedomí si toho, že tak, ako v každej hre, aj tu záleží jej výsledok od mnohých ďalších okolností. Nech teda tie priaznivé stoja na strane Brezna!

1.   Detva                   15    13   1   0   0     1  104 :   31   41

2.   Brezno                 15    12   1   0   0     2  108 :   45   38

3.  Michalovce            15      9   0   0   1     5  110 :   78   28

4.  Ružomberok          15      6   0   0   1     8    87 : 101   19

5.  Lučenec                15      3   0   0   0   12    49 : 124     9

6.  Sabinov                 15      0   0   0   0   15    32 : 112     0

Výsledky zostávajúcich zápasov 15. kola nasvedčujú, že stúpajúca forma Michaloviec, ale aj ďalších klubov môže v zápasoch so súpermi na horných priečkach poslednú štvrtinu základnej časti súťaže ešte celkom zaujímavo zdramatizovať.

Lučenec - Michalovce 4:14 (2:2, 0:5, 2:7), Sabinov - Detva 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

1. liga dorastencov

P. H. K. Prešov, n. o. - HK Brezno 13:1 (6:0, 2:0, 5:1), gól Brezna: Lukáš Pinka

HKm Humenné - HK Brezno 4:3 (0:1, 3:1, 1:1), góly Brezna: Lukáš Pinka, Matej Vereš, Štefan Šajgal, asistencie: Dušan Harvát, Milan Halach, L. Pinka a Matej Dolník

Predposledné dvojkolo prvej dorasteneckej ligy dávalo reprezentantom HK Brezno v tejto súťaži príležitosť zvýšiť svoj náskok pred posledným Ružomberkom. Bližšie tomuto predpokladu boli v nedeľňajšom zápase v Humennom. Dorastenci Humenného však zvíťazili v sobotu s Ružomberkom a ich nedeľná tesná výhra nad Breznom im umožnila v tabuľke preskočiť Dolný Kubín, ktorý už má v základnej časti len jeden zápas s vedúcou Spišskou Novou Vsou.

Nasledujúci víkend má 1. liga dorastencov náhradné voľno, snáď za hokejový program počas školských polročných prázdnin... Brezno ukončí sezónu v 1. dorasteneckej lige záverečnými dvoma zápasmi základnej časti, ktoré oba odohrá 16. a 17. februára v Ružomberku. Súboj posledných dvoch účastníkov východnej skupiny 1. ligy bude pre každého z nich veľkou výzvou. V prípade aspoň jedného víťazstva v Ružomberku majú dorastenci Brezna šancu dosiahnuť to, čo sa im v predošlých dvoch ročníkoch nepodarilo. Skončiť lepšie než na poslednom mieste.

HC 07 Detva - HK Brezno 6:1 (1:0, 2:0, 3:1), gól Brezna: Martin Bauer

Detva si udržiavala miernu prevahu, ktorú postupne zvyšovala gólmi v jednotlivých tretinách napriek tomu, že počet striel na domácu bránku mal opačnú tendenciu. Jedenásť sekúnd pred koncom zápasu dosiahli hostia aspoň symbolický úspech. Bauerovi pri ňom asistoval Adam Oceľ.

HKM Rimavská Sobota - HK Brezno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), góly Brezna: Adam Štulajter, Matúš Brezničan, Martin Bauer

V utorok 29. januára sa v Rimavskej Sobote uskutočnili stretnutia žiackych tímov Brezna s domácimi hokejistami, ktorých odohraniu v riadnom termíne bránil nevyhovujúci stav ľadovej plochy v R. Sobote. Stručne povedané, starší žiaci Brezna strelili zhruba v polovici každej tretiny domácim po jednom góle a bolo po zápase. Pri prvých dvoch góloch asistoval Peter Kováčik, na treťom má podiel Adam Štulajter.

2. liga mladších žiakov

HC 07 Detva - HK Brezno 20:3 (6:1, 8:2, 6:0), góly Brezna: Jakub Mikloš 2, Matúš Kocka

Pri Miklošových góloch asistoval Adrián Šandor, ku gólu Matúša Kocku prispel Filip Kubala. Priebeh i výsledok tohto zápasu sa podobá viacerým predošlým a aj povzbudenie a vôľa napriek vysokým prehrám pokračovať ďalej je stále aktuálna. V družstve Detvy nastrieľali 14 z 20 gólov dvaja hráči. V Brezne takí dvaja zatiaľ chýbajú.

HKM Rimavská Sobota - HK Brezno 3:6 (1:2, 1:2, 1:2),

góly Brezna: Adrián Šandor, Filip Kubala, Jakub Hibler, Matej Vais, Jakub Mikloš, Matúš Kocka

Zápas mladších žiakov Brezna v Rimavskej Sobote bol menej monotónny ako u starších žiakov, aj keď priebeh jednotlivých tretín tomu nenasvedčuje. Prvý gól domácich hostia vyrovnali a obrátili na svoje vedenie počas dvoch minút v polovici prvej tretiny za asistencie Davida Kováča (ktorý prihrával aj na predposledný gól Brezna) a Matúša Kocku (pri poslednom góle nahrávali Vais a Kubala). Potom sa už mladí hokejisti Brezna gólovo vzdialili od svojho súpera a dosiahli s ním aj druhú výhru v tejto sezóne.
   V najbližšom - záverečnom - 18. kole základnej časti nemajú zástupcovia HK Brezno v žiackych súťažiach na programe žiadny zápas, do kompletného počtu však chýba starším žiakom Brezna zápas v Zlatých Moravciach, u mladších oficiálne rozhodnutie o výsledku neodohraného zápasu v Novom Targu. Všetky resty základnej skupiny v oboch žiackych kategóriách musia byť doriešené pred 17. februárom, pretože vtedy už začína nadstavbová časť, ktorej program vyplynie z umiestnenia účastníkov v základnej časti súťaže príslušnej vekovej kategórie. Nadstavba má šesť kôl a a potrvá až do Veľkonočnej nedele.

Ing. Jozef  Kolarovič

Stredoslovenská divízia prípraviek 19. kolo
HK Lučenec - HK Brezno 2:5 (0:4, 1:1, 1:0), góly Brezna:
Jakub Hibler 2 (asistoval Patrik Kováčik, Lukáš Mesároš), P. Kováčik (J. Hibler), Jakub Kostelný (Michal Beňačka), Matej Majchút (M. Beňačka)
   Až 160 minút trval gólový pôst hráčov Brezna. Skončil peknou akciou Jakuba Hiblera, ktorý presnou nahrávkou našiel Patrika Kováčika, ten nezaváhal a Brezňania viedli už v štvrtej minúte 0:1. Prvá tretina sa vydarila, keď dali štyri góly. Je len na škodu, že počas druhej a tretej tretiny mali hernú a streleckú prevahu, no dali len jeden gól.

Michal Miklovič

Podbrezovskí kolkári v extralige opäť víťazne

Extraliga mužov 14. kolo

ŽP Šport Podbrezová A – Slavoj Sládkovičovo 7:1 (3590:3362)

Milan Tomka 610, Jaroslav Truska 590, Tomáš Herich 576, Radoslav Foltin 584, Jovan Čalič 637, Pavol Jakubec 593
   A družstvo so slabým súperom zo Sládkovičova nemalo žiadny problém, pripísalo si víťazstvo a dva body do tabuľky. S trojbodovým náskokom pred V. Šarišom je na prvom mieste.

ŽP Šport Podbrezová B – Lokomotíva Vrútky 7:1 (3693:3437)

Jozef Pešta 618, Ondrej Kyselica 592, Milan Jovetič 650, Pavel Paulečko 612, Peter Šibal 587, Tomáš Pašiak 634
   B družstvo podalo výborný výkon a dosiahlo svoje maximum. Zaujímavosťou je, že dosiahlo vyšší výsledok ako A družstvo. V prípade víťazstva v budúcom kole v Hlohovci by B družstvo mohlo reálne pomýšľať na účasť v nadstavbovej časti extraligy.

1. liga mužov skupina Východ 16. kolo

MKK Svit - ŽP Šport Podbrezová C 5:3 (2965:2913)

Tomáš Dilský 517, Jozef Petráš striedaný Michalom Svitekom 454, Ľubomír Niščák 454, Ľuboš Figura 487, Radoslav Kürty 527, Matej Sršeň 478
   C družstvo Podbrezovej vycestovalo do Svitu, kde v katastrofálnych podmienkach, ktoré určite nepatria do prvej ligy, podľahlo svojmu súperovi. V tabuľke patrí C družstvu 7. priečka.

Dorast 10. kolo

ŽP Šport Podbrezová – ŠKK Trstená dorastenky 1:2 (1664:1720)

Michal Svitek 593, Ľuboš Svitek 565, Kristína Diabelková 506, Ivana Makovníková striedaná Nikolou Kurpášovou 505

Disciplína šprint

Michal Svitek – Lenka Butkovičová 2:0

Dorastenecké družstvo podľahlo výborne hrajúcim dorastenkám z Trstenej. Pod prehru sa podpísalo aj zranenie Mareka Mihoka, ktorý nemohol v zápase nastúpiť. Družstvo dorasteniek vytvorilo nový rekord kolkárne. V tabuľke si dorastenci udržali 1. miesto s náskokom dvoch bodov.

(ks)

Prvý bowlingový turnaj v Brezne

V nedeľu 3. februára sa v bowlingovom centre Barbot Slovakia konal historicky prvý bowlingový turnaj v Brezne. Do súťaže sa prihlásilo 30 hráčov, najlepšie si počínali hneď dvaja,  ktorí v štyroch kolách nahádzali zhodne súčet 548 bodov. Víťazom sa napokon stal Ľubo Žiak, ktorému sa podarilo hodiť o jeden strike viac ako druhému Martinovi Medveďovi, ktorý ich nahádzal 5, Ľubo 6. Na treťom mieste sa umiestnil Dušan Klinec so súčtom zhodených kolkov 543 a s piatimi strike, najlepšiu štvorku doplnil Igor Mucha s 530/5.
   Medzi ženami bola najúspešnejšia Elena Millerová, ktorá v štyroch kolách nahrala 461 bodov s dvoma strike, na druhom mieste sa umiestnila Marta Žiaková so súčtom 456/4 a tretie miesto obsadila Anna Briedová 422/4. Turnaj mal veľký úspech a zúčastnení si vynútili aj druhý bowlingový turnaj v nedeľu 2. marca o 15. hodine v bowlingovom centre. Štartovné do turnaja je 150 korún a uzávierka prihlášok je 25. februára. Prihlásiť sa možete v herni Barbot alebo na č. tel.:  0905 801138.