17 5 1 11 18:30 16
17 2 5 10 15:34 11
17 1 4 12 12:27 7

gol: Jozef Rusko, rozh. Suniar, 350 div.

Podbrezova prisla na vychod republiky so zamerom potvrdit jej doposial dosiahnute vysledky, cize vyhrat. Toto potvrdzovala aj predvadzana hra v prvom polcase, ked sa hostia z Podbrezovej na zamrznutom travniku lepsie pohybovali a vytvorili si niekolko dobrych prilezitosti. Uz v uvode mohol skorovat Pisoja, ale Kasnik jeho strelu odvracal z brankovej ciary. V 20. minute vytlacil Sudimak strelu Krochta na brvno. Domaci hraci aj ked sa velmi snazili si pocas celeho zapasu nevytvorili vylozenu prilezitost. Po zmene stran najprv zblizka netrafil Bukovec, potom Peter Turna z par krokov prestrelil a Mores v 65. minute palil do brvna. Gol Podbrezovej padol v 70. minute z priameho kopu krasnou strelou Jozefa Ruska. Vitazstvo Podbrezovej bolo spestrene fanusikmi FANS, ktori vytvorili pre hracov vybornu divacku kulisu a skandovanym potleskom ich odprevadili z ihriska.

- ???
- Ide nam na nervy, ale je nepostradatelny!!!
Fanusikovia z obidvoch taborov sa zhodli. Spolocne nadavali na rozhodcu.
Nie je kazdy potapac, kto je pod hladinou.
Miestne futbalove derby sa skoncilo tragicky. Divaci boli otraveni.
Rozpravaju sa dvaja futbalisti:
- Trener mi dnes povedal, ze su iba dve malickosti, ktore mi brania hrat dobry futbal. Nevies co tym myslel?
- Tvoje nohy!
Vybor posilnil sebavedomie hracov v utoku nakupom silnejsich limuzin.
Niektore vitazne goly sa stavaju historickymi iba vyskou sumy, ktoru bolo potrebne za ne zaplatit!
Tazko hovorit o profesionalite tam, kde je ku vsetkemu amatersky pristup.
Manzel pozeral neskoro do noci sportovy prenos a ako obvykle nadaval.
- Chod spat, - radila mu zena, - ved sa to nadavanie uz neda vydrzat.
- Nechaj ma! Uz bude koniec. Tych par minut este nadavat vydrzim!

Su stretnutia, v ktorych vitazne muzstvo utrpi vyhru.
Cezpolny bezec je osamely dovtedy, pokym nenarazi na medveda.
Rozhodcovia na ihrisku boli jednotni. Vsetci nadrziavali domacim.

Zozbieral: Jozef Pupis

HK Brezno informuje

Po kratkom oneskoreni, sposobenom neskorsim prichodom rozhodcov, sa zacal v sobotu 21. novembra prvy domaci zapas II. hokejovej ligy. Hokejisti Brezna hostili supera z Rimavskej Soboty.
   Zaciatok pripomenul predosly zapas s Trstenou, kde tiez otvorili skore nasi hokejisti. Uspesnym strelcom bol tentokrat Antos, ktory navyse pri oslabeni v 11. minute prvej tretiny dokazal, ze po vaznom zraneni v minulej sezone dokaze urobit radost sebe i divakom podobnymi vydarenymi akciami. Pol minuty pred zaverom tretiny sa podarilo hostom strelit vyrovnavajuci gol.
  Vyvoj stretnutia v druhej tretine, zial, pripominal tiez podobny priebeh z predoslych zapasov. Superovi sa darilo prenikat do breznianskeho obranneho pasma a zakoncovat tieto akcie golmi do nasej branky. Usilie domacich hokejistov neprinieslo golovy efekt a tak skore po druhej tretine bolo hrozivych 8:1. Zaverecna tretina sa niesla v uspokojeni supera z dosiahnuteho stavu a tak jeho napor uz nedosahoval razanciu predoslej tretiny. Aj tak vsak este zvysil naskok na konecnych 10:1 vo svoj prospech. Domaca premiera sa teda breznianskym hokejistom nevydarila a vcelku hojna navsteva divakov odchadzala sklamana. Je na hracoch, aby dojem z ich hry v dalsich zapasoch zlepsili.

Strelecke preteky zo vzduchovej pusky

Zdruzenie technickych a sportovych cinnosti a strelecky klub v Sumiaci uskutocnili 20. novembra v spolupraci s organizaciou Pionier piate kolo o Putovny pohar. Pretekov sa zucasnili traja najlepsi strelci z predchadzajucich styroch kol. Strelby sa konali v provizornej telocvicni zakladnej skoly, vdaka riaditelke Eleonore Zrakovej. Strielalo sa v polohe lezmo. Putovny pohar uz druhykrat ziskal Ivan Fujka, na 2. mieste skoncil Martin Cervienka a treti bol Peter Lapin. Diplomy venovalo Zdruzenie technickych a sportovych cinnosti a ceny odovzdala veduca organizacie Pionier Luba Pohancanikova z rozpoctu ministerstva skolstva pred kolektivom celej skoly. V klube ja zatial zapojenych tridsatsedem ziakov, z toho devatnast Romov.

Vladimir Cupka

Sipkarska liga

Styridsiaty siedmy tyzden sa zacal v utorok CRICKETOM. Zvitazil Peter Martin pred Dusanom Striesom. Vo stvrtok patril Dart club dvojiciam. Vo finale napokon zvitazili Zdeno Pampurik ml. - Andrej Turna pred Cyrilom Belakom - Ladislavom Hanzlovicom. Piatok uz tradicne patril lige muzov a zien. Aj ked sa viacerym favoritom nedarilo, vo finale celkom jednoznacne porazil Jozef Tschampa Igora Vajcika. Treti skoncil Jozef Siman, ktory si tak v celkovom poradi udrzal prve miesto. U zien sa po dlhsom case darilo Marike Medvedovej, ktora vo finale porazila Ivetu Mozerovu, tretia sa umiestnila Eva Sitarcikova.
   Mladez ma hraci den v nedelu. U juniorov sa najviac darilo Denisovi Cuparovi, cize ked sa nedari otcovi, zastupi ho syn. Druhy skoncil Jozef Vozar, treti Jan Tapajcik, 4. Martin Skantar, 5. - 6. Peter Skoda, Michal Zvoncek. V stredoskolskej lige, ktora 11. kolom zacala druhu desiatku sa presadil Andrej Jursa, ktory zvitazil. Vo finale porazil Jozefa Lalika, treti skoncil Peter Kvietok.
   Pocas 47. tyzdna sa odohralo prve kolo ligy druzstiev rocnika 1998/99. Favoriti nezavahali, a preto sa ani ziadne prekvapenie nekonalo. HaPeBe "A" - Barbot tim 13:3, 1. Dart club - M.T.K. Metal 12:4, Allianz tim - Femina tim13:3, Dynamo Palma - HaPeBe "B" 11:5, Italy blaus malo volno.
  V 48. tyzdni sa turnaje odohraju v pravidelnych terminoch. V sutazi druzstiev sa stretnu: Barbot tim - 1. Dart club, Italy blaus - HaPeBe "A", HaPeBe "B" - M.T.K. Metal, Allianz tim - Dynamo Palma, Femina tim ma volno.

Spod vysokej siete

Extraliga muzov - 6. kolo

Volejbalova extraliga pokracovala siestym kolom a v nej dosiahla Petrochema Dubova VTJ vyborne vysledky, ked v piatok si suverenne poradila so sestnasobnym majstrom Slovenska VKP Bratislava a zvitazila 3:1 (-6, 11, 5, 6). Stretnutie bolo v prvom sete do stavu 6:5 pre Dubovu obojstranne vyrovnane, avsak VKP spresnila hru a Petrochema sa nespamatala a set prehrala 6:15. Druhy set sa tiez nevyvijal pre Petrochemu dobre, pretoze uz prehravala 6:2. Zmenami v zostave, ked nastupili Vanik, Jonak a Harvanek nastala zmena k lepsiemu, co prinieslo aj bodovy narast pre Petrochemu, ktora sa ujala vedenia 9:6 a set vyhrala. Dalsie dva sety vsak Dubova excelovala a vyhrala. Zvitazila v stretnuti po vynikajucom vykone. Sami hraci Petrochemy sa presvedcili, ze maju i na takeho supera, ako je VKP Bratislava.

V druhom stretnuti v sobotu mala Petrochema za supera PPS Detva, ktorej mali vracat necakanu prehru z prvej polovice sutaze. Aj v tomto stretnuti podala Dubova vynikajuci kolektivny vykon a suverenne zvitazila 3:0 (7, 2, 5). V stretnutiach nenastupili este stale zraneni Liptak a Murgas.

Extraliga pokracuje v piatok, ked Petrochema cestuje do Ziliny a v sobotu do Zvolena. Obidva tieto zapasy su dolezite pre postup medzi styri najlepsie kolektivy.

III. liga muzov

SK Hronstav Petrochema Dubova B - Spartak ZTS Hrinova B 3:0 (7, 5, 1), 3:0 (8, 7, 3).

V stretnutiach 7. kola mali volejbalisti Hronstavu Petrochemy B za supera muzstvo z dolnej casti tabulky Hrinovu B. Priebeh oboch stretnuti papierove predpoklady potvrdil. Domaci ukazali dobru formu a svojho supera bez problemov zdolali. V oboch zapasoch si zahrali vsetci hraci a kazdy podal dobry vykon. Tymito zapasmi sme ukoncili domace vystupenia jesennej casti sutaze. Na posledny dvojzapas jesene cestujeme v sobotu do Detvy, kde sa stretneme so strednym odbornym ucilistom.