ARCHIV

TIRAZ

KONTAKT

Spod vysokej siete

Volejbalova extraliga muzov v sobotu pokracovala dalsimi zapasmi. Petrochema Dubova nastupila na palubovke Starej Lubovne, kde podlahla 3:1 (-20, 17, 23, 18). V prvom sete zaskocili hostia domacich a dobrou hrou ziskali uvodny set.

Aj ked Stara Lubovna vyrovnala na 1:1, este svitla nadej pre Dubovu v tretom sete. Zaver ale patril domacim, ako aj stvrty set. Kedze STU Bratislava v Novom Meste nad Vahom necakane zvitazila 0:3, pre Dubovu je zachrana v extralige v polohe zazraku. Zostava: L. Muka, J. Skladany, Vanik, Stubna, Javorcik, J. Sanitra (P. Sanitra, Stulajter), trener: I. Andel.

Dalsi majstrovsky zapas Petrochema odohra v sobotu 28. februara o 16. hodine na domacej palubovke proti Ziline.

Juniori Dubovej v prvoligovych stretnutiach na domacej palubovke privitali Poprad, nad ktorym v prvom zapase zvitazili 3:2. Domaci uz viedli 2:0, ale vsetko si skomplikovali zrejme tym, ze vitazstvo pride same. Nakoniec sa rozhodovalo v piatom sete, kde nedali hostom ziadnu sancu. V druhom stretnuti uz podali sustredeny vykon a hladko vyhrali 3:0. Zostava: Kubs, Povraznik, Siman, Pfeiffer, Luptak, Ostransky (libero Boros, Tistian), trener: M. Vanek.

Vladimir Urban

Mladez na Mazornikove sportovala

Obcianske zdruzenie Vsesportovy areal zdravia zorganizovalo halovy turnaj mladeze do 18 rokov vo futbale. Spomedzi piatich muzstiev zvitazili hraci z Ataku. Na druhom mieste skoncilo muzstvo SPS a tretiu priecku obsadilo druzstvo MHC. Najlepsim hracom sa stal M. Stefancik, najviac golov nastrielal M. Niznik.

Bola to uz siesta sportova akcia, ktoru zorganizovalo toto novozalozene zdruzenie.

(vl)

P. Fasko vo vynikajucej forme

Prvy tohtorocny cestny beh v sobotu 21. februara absolvovali clenovia atletickeho klubu ZP Sport, a. s., Podbrezova. Na Suchovskej patnastke v Trnave spomedzi 90 startujucich v hlavnej kategorii Gabriel Svajda obsadil 5. miesto a Jozef Vrablik 10. priecku. Vitazom kategorie muzov nad 40 rokov sa stal Pavol Fasko.

(pf)

V Horehronskej lige “vychod” vo volejbale neregistrovanych hracov sa v piatok 20. februara definitivne rozhodlo o poradi po zakladnej casti. Druzstvo Zavadky nevyuzilo domace prostredie a hladko prehralo dvakrat 2:0 s druzstvom Bravacova. Pohorela nestacila na veduce druzstvo Helpy a na jej palubovke zhodne prehrala dvakrat 2:0. Nasleduje play-off, v ktorom si sily zmeraju v piatok 27. februara druzstva Helpy a Zavadky a v nedelu 29. februara druzstva Bravacova a Pohorelej. Play-off sa hra na dve vitazne stretnutia.,

HK Brezno informuje

V II. hokejovej lige sa pri znamom vitazovi vychodnej skupiny Brezne sustredila najvacsia pozornost na duel HK 96 Nitra – HK Trnava v zapadnej skupine. Hostujucemu muzstvu stacila remiza na vitazstvo v skupine. Urasteni trnavski hokejisti, ktorych hru charakterizuje huzevnaty, bojovny styl s vyuzitim svojho vzrastu pri osobnych subojoch, dosiahli prvy gol v zaverecnej casti prvej tretiny pri presilovke 5 na 3 hracov, vzapati druhy gol pri oslabeni supera o jedneho hraca. V druhej tretine Nitra hru i skore vyrovnala na 2:2. Definitivne rozhodnutie priniesla tretia tretina, v ktorej sa vyraznejsie prejavilo nasadenie hosti v  dvoch goloch, ktore rozhodli. Konecny vysledok Nitra – Trnava 2:4 (0:2, 2:0, 0:2). Radost pocetnych trnavskych fanusikov na nitrianskom stadione z rovnakeho uspechu, aky si vybojovalo uz pred dvomi tyzdnami Brezno, bola o to spontannejsia, ze trnavski hokejovi funkcionari nemaju pred sebou dilemu, kde budu hrat I. ligu. V Trnave, v krasnom krytom zimnom stadione. Porovnanie hokejovej sily trnavskych hracov s hokejistami Brezna vsak budu mat moznost sledovat aj breznianski hokejovi fanusikovia v sobotu 6. marca na domacom stadione. Tento i nasledujuci zapas v Trnave urcia celkoveho vitaza II. ligy, postupujucimi do I. ligy su obe muzstva.

O tyzden skor, v sobotu 28. februara bude tradicny seniorsky Turnaj o pohar primatora mesta Brezna. Ucast potvrdili muzstva Detvy a Lucenca, v nadejnej faze je prislub ucasti SaHK Iskra B. Bystrica. Turnaj otvara o 8.30 zapas Brezna s Detvou. O 18. hodine sa uskutocni vyhlasenie vysledkov turnaja a sutaze o NAJsympataka breznianskeho hokeja.

Zaverecne kolo zrejme uz nebolo dostatocne motivujuce pre niektore celky vychodnej skupiny. Humenne v nom vyhralo nad Michalovcami 5:4, cim dosiahlo svoje druhe vitazstvo v sutazi. Dolny Kubin prehral v Ruzomberku 4:3 a aj Bardejov doma podlahol Sabinovu 1:4. Brezno malo v poslednom kole volno. Konecna tabulka zakladnej casti potvrdzuje dominantne postavenie Brezna medzi supermi vychodnej skupiny v tejto sezone. Najvacsi bodovy zisk, najviac strelenych golov, druhy najmensi pocet obdrzanych golov, patbodovy naskok pred druhym muzstvom tabulky.

II. liga dorastencov-juniorov

Uplynuly tyzden sa zacal vynarat definitivny obraz konecneho poradia ucastnikov druhej ligy zmiesanej dorastenecko – juniorskej sutaze. Najprv oznamili zastupcovia Puchova predcasny koniec ucinkovania svojho muzstva v tejto sutazi. Pocet klubov sa tak znizil na devat. Dalsim prvkom urcujucim vyhliadky klubov na cele tabulky bolo piatkove stretnutie Brezna s T. Teplicami. Po nerozhodnom vysledku ma vacsie nadeje na prvenstvo turciansky klub. Vyhra v jeho poslednom zapase v Ruzomberku by tento predpoklad potvrdila. Iny vysledok tohto zapasu dava sance Breznu. Muselo by vsak vyhrat odlozene stretnutie v Hlohovci, na ktore cestuje v utorok 24. februara a nasledujuci piatkovy zapas v R. Sobote.

HK Brezno – HK Medokys Turcianske Teplice 2:2 (1:0, 0:1, 1:1), goly Brezna: Kolarovic 2.

Zaciatok zapasu obe muzstva dbali predovsetkym na to, aby vlastnou chybou neposkytli superovi prilezitost na jej vyuzitie. V prvej casti uvodnej tretiny sa castejsie na superovu polovicu ihriska dostavali hostia, neskor bol pomer sil vyvazenejsi. V samom zavere na seba priputali pozornost teplickych hracov dvaja domaci utocnici. Cez tuto skupinu si prekliesnil cestu Mlynarcik a prihral Kolarovicovi. Ten medzi korculami brankara nasiel strbinku, ktorou puk poslal do branky. O 6 sekund zaznela sirena na prvu prestavku. V druhej tretine sa hostia snazili narusit akcie Brezna uz v strednom pasme hracej plochy. V 25. minute tak z protiutoku padol vyrovnavajuci gol. Aj mimo tychto rozhodujucich okamzikov sa vsak na ladovej ploche odvijal zaujimavy zapas dvoch vyspelych mladeznickych kolektivov. Z poznatku, ze remiza viac vyhovuje superovi, sa domaci hokejisti snazili aktivnejsie tvorit utocne akcie. Obranne rady hosti vsak ucinne tuto snahu supera likvidovali. V tretej tretine sa po piatich minutach rozvlnila druhy raz siet breznianskej branky. O necelu minutu vsak po serii striel na branu Teplic, ktore brankar hosti stihol len vyrazat, sa puk opat pricinenim Mlynarcika dostal na hokejku Kolarovica. Jeho strela po druhy raz znamenala gol a vyrovnala stav stretnutia. Do konca zapasu mali sance aj teplicki hraci, ale dorastenci Brezna si ich vytvorili v rychlom slede viac. Vykon brankara hosti, ale aj trochu sportoveho stastia vsak tentoraz chybalo dalsim breznianskym hracom vytvorit si vitaznym vysledkom lepsiu vychodiskovu poziciu pred zaverecnymi dvoma zapasmi.

II. liga starsich ziakov

HK Brezno – HK Medokys Turcianske Teplice 6:7 (3:2, 2:2, 1:3), goly Brezna: Frgolec 2, Stubniak 2, Brozman, Konkolovsky.

Odpoved na rychly gol hned na zaciatku zapasu hladali breznianski hraci sedem minut. Nasiel ju Frgolec. Super zakontroval hned po minute, ale do konca tretiny sa presadili breznianski strelci Konkolovsky a Brozman. V druhej tretine bol dvakrat uspesny Stubniak. Rozhodujucou sa ukazala tretia tretina. V celku hosti dominovali dvaja hraci, ktori hrali v Brezne aj v piatkovom dorasteneckom muzstve Turcianskych Teplic. Jeden z nich, Kurhajec, strelil v ziackom drese tri goly. V zavere stretnutia sa prejavilo v hre viac hrubosti, nez je pre hokej unosne a tak rozhodcovia udelili na oboch stranach aj osobne tresty.

II. liga mladsich ziakov

HK Brezno – HK Medokys Turcianske Teplice 2:7 (1:0, 0:3, 1:4), goly Brezna: Tatarka, Orovcik.

Uvod a zaver tohto stretnutia patril domacim hracom. Prvy gol z hokejky Tatarku, ktoremu nahraval Sliacky v 14. minute, stacil na jednogolovy naskok do druhej tretiny. Potom sa vsak dostali k slovu turcianski strelci a traja z nich sa golmi postarali o vitazstvo svojho muzstva. Az necele dve minuty pred koncom zapasu zaznamenal druhy uspech domacich Orovcik.

Aj starsich a mladsich ziakov caka v nedelu super v Rimavskej Sobote.

V zavere uplynuleho tyzdna sa zucastnili starsi ziaci na hokejovom turnaji v Zlatych Moravciach a doniesli domov pohar a diplom za druhe miesto.

Turnaj predpripraviek sa konal v Rimavskej Sobote a reprezentanti Brezna aj na tomto turnaji skoncili druhi, tesne za vitaznym domacim druzstvom.