ARCHIV

TIRAZ

KONTAKT

Bezci na pretekoch v septembri

V sobotu 3. septembra sa uskutocnil 43. rocnik medzinarodneho povazskeho maratonu. Na 42-kilometrovej trati spomedzi 67 startujucich z piatich statov bezec ZP Sport Podbrezova, a. s., Pavol Fasko obsadil celkove 4. miesto (v ramci slovenskej reprezentacie 2. miesto).
V druhu septembrovu sobotu na cestnom behu s nazvom Okolo Buciny Zvolen na 5-kilometrovej trati v kategorii nad 40 rokov zeleziari Pavol Fasko skoncil na 1. mieste a Miroslav Haninec na 3. mieste. Na druhy den na Bzovickej desiatke v konkurencii 67 pretekarov Pavol Fasko zvitazil, Miroslav Haninec si odniesol 2. miesto, v kategorii zien do 39 rokov Diana Grexova (OcU Horna Lehota) vyhrala a Dasa Adamekova (Michalova) ziskala 2. miesto.

(pf)

Slovensky cykloklub Dumbier mesta Brezna v septembri

pozyva na vylety

Detske cyklopreteky
15. stvrtok
Zraz: o 7.00 pred plavarnou na Mazornikove
Priprava trate, organizacne a technicke zabezpecenie detskych cyklopretekov.

Okolo Polany
18. nedela (84 km / 930 m)
Zraz: o 8.00 pred pizzeriou na Chvatimechu.

Trasa: Chvatimech – Hronec – Osrblie – Tri vody – Velka prostredna – sedlo Jasenovo – Kyslinky – Zalomska – sedlo Prislopy – Pajta – Zelobudza – Ocova – Zolna – Lukove – Za Krajcikovou – Sampor – Velka luka – Hronsek – Vlkanova – Banska Bystrica – Brezno (zabezpecena preprava vlakom s odchodom z Banskej Bystrice o 17.58).

Cierny Vah
25. nedela (102 km /1100 m)
Zraz: o 8.00 na namesti pod zvonicou v Brezne.

Trasa: Brezno – Helpa – sedlo Priehyba – Raztoky – Ipolica – Cierny Vah – Svarin – Turkova – Barabaska – Biely Vah – Vychodna – Hybe – Kralova Lehota – Maluzina – sedlo Certovica – sedlo Vagnar – Brezno.

Expedicia Francuzsko 29. septembra - 7. oktobra
29. stvrtok
Zraz: o 6.00 pri SPS v Brezne.

Trasa: Brezno – Francuzska riviera (preprava autobusom)

30. piatok - 6. stvrtok
Zraz: o 9.00 v Sant Trope ATC.
Trasa:
podla odporucenych CK TIP TOUR so sprievodcom

7. piatok
Zraz: o 7.00 pri SPS v Brezne.
Trasa: Sant Trope - Brezno (preprava autobusom).

Tenisovy turnaj muzov prerusil dazd

Tento vikend sa na tenisovych kurtoch Mazornikovo uskutocnil tenisovy turnaj muzov v dvojhre, na ktorom sa zucastnilo 37 hracov (21 hracov v kategorii do 40 rokov a 16 v kategorii nad 40 rokov). Hraci program v nedelu narusilo dazdive pocasie, preto finalove zapasy jednotlivych kategorii presunuli na nedelu 18. septembra.
Program nedelnajsich zapasov: 13.00 h semifinale kategorie do 40 rokov, 13.00 h finale kategorie nad 40 rokov, 14.00 h finale kategorie do 40 rokov. Organizatori srdecne pozyvaju vsetkych divakov, ktori by chceli prist pozriet sa a stravit prijemne sportove popoludnie.

(ms)

Zo sveta cyklistiky

h0537m.jpg (12128 bytes)Styridsiaty deviaty rocnik medzinarodnych cyklistickych pretekov Okolo Slovenska sa uskutocnil v dnoch od 31. augusta do 4. septembra. Na tychto najvyznamnejsich etapovych pretekoch opat po siedmich rokoch najvyssi stupen vitazov patril slovenskemu cyklistovi.
Pre priaznivcov tohto sportu z Podbrezovej pohlad na stupen najlepsich znamenal dvojnasobnu radost. Prispel k nej vitazstvom Martin Prazdnovsky (na fotografii), ktory mal odstup 2,55 min pred druhym slovenskym pretekarom Martinom Riskom (v sucasnosti pretekarom ceskeho PSK Whirlpool timu), donedavna taktiez clenom cyklistickeho oddielu ZP Sport. Uz v tretej etape sa Martin Prazdnovsky prebojoval do vedenia celkovej klasifikacie, ked po 120-kilometrovej jazde v uniku presiel cielom ako treti a v zaverecnej 128-kilometrovej etape v Lucenci obsadil druhe miesto.
Dvadsatdevatrocny Prazdnovsky sa po vitazstve netajil radostou z doteraz najvacsieho uspechu. Bolo pre neho dost tazke udrzat si zlte tricko po poletapach v sobotnajsich pretekoch. Nedelnajsie ataky na jeho vybornu poziciu uspesne odrazal s pomocou kluboveho spolujazdca Keliara, ale hlavne polskych pretekarov. Vynikajuci uspech ho zaradil do definitivnej nominacie na majstrovstva sveta, na ktorych sa za Slovensko zucastnia traja pretekari.

...

V dnoch od 8. do 11. septembra sa vo Svajciarsku uskutocnil Svetovy pohar juniorov za ucasti 150 cyklistov, medzi ktorymi ZP Sport reprezentoval Marek Canecky. V prvej 130-kilometrovej etape skoncil na 11. mieste, v druhej (79 km) na 3. mieste, v tretej (79 km) na 40. mieste a vo stvrtej 112-kilometrovej etape obsadil 48. priecku. V celkovom hodnoteni obsadil 38. miesto.

(vk)

h0537l.jpg (16427 bytes)V poslednych tyzdnoch clenovia Klubu slovenskych turistov – OT MSK Brezno absolvovali zaujimave turisticke podujatia mimo regionu Brezna. Bol to vystup na Liptovsky hrad, Sitno, Benusku, Pusty hrad Zvolen, v sobotu 10. septembra preto vysliapli na Breznianske lazy a piekli si zemiaciky pri prameni pod Skalkou.

Pozor! V sobotu 17. septembra bude podujatie Clementisova cesta – Pohorela - Burda - Tisovec. Informacie podavaju Jaroslav Slavkovsky (611 2414) a Ing. Anton Jursa (6306220).

Sipkarska a stolno – futbalova liga

Ako sme uz avizovali, v priebehu tohto vikendu v Dart clube odstartovali novu sezonu v stolnom futbale a v elektronickych sipkach. V piatok bolo na programe prve kolo sipkarskej ligy muzov a zien, a takisto aj prve kolo jednotlivcov v stolnom futbale. Medzi sipkarmi sa v dobrom svetle predstavil Miroslav Mucha, ktory sa vo finale stretol s prekvapenim prveho kola, Andrejom Skantarom. Na dobre hrajuceho Mira nestacil a podlahol mu v styroch legoch v pomere 3:1. Na tretom mieste sa umiestnil Martin Skantar, ktory po letnej prestavke zaostal za ocakavaniami.

V stolno – futbalovej lige jednotlivcov sa predstavilo 31 hracov a uz hned uvodne kolo naznacilo, kto bude tento rok “tvrdit muziku”. Vyhral Ondrej Hajduch, ktory patri medzi najvacsich favoritov. Nesmie sa zabudnut ani na v piatok druheho Borisa Banika, ktory by chcel tiez tento rok zamiesat poradim medzi najlepsimi. V poslednych tyzdnoch sa zacal na stupnoch vitazov letnej ligy objavovat aj Matej Sramko a svoju stupajucu formu ukazal aj teraz, ked obsadil tretie miesto. Trochu v uvodnom kole zaspali dalsi, s ktorymi sa pocita na stupnoch vitazov, a to Ivan Zemko (5. miesto), Jan Ambros (7.) ci Matej Krstenik (17.).
V sobotu boli sipkari plni ocakavania co prinesie prvy Master v tejto sezone, vsetkych zaujimalo ako si budu pocinat hlavne domaci hraci. Uz teraz sa da so spokojnym usmevom povedat, ze uvod sezony im naozaj vysiel. V kategorii muzov, kde sa prezentovalo 29 hracov zo stredneho Slovenska, sa Breznanom darilo nad ocakavanie. Do finaloveho duela sa prebojovali Matej Putnok a Miroslav Mucha, ale pekne po poriadku. Na piatom a siestom mieste sa umiestnili Milan Haulik z Detvy a Milan Kapusta z Banskej Bystrice. Velmi smutny skoncil na stvrtom mieste Dusan Rusnak z Revucej, ktory neuveritelne prehral zapas v A strane pavuka s Jozefom Petrikom o postup do A finale. Viedol 1:0 na legy a nedokazal zapas skoncit ani s naskokom takmer tristo bodov, ked Dusan mal double 16 a super neuveritelnych 310 bodov. Prave treti skoncil Jozef Petrik zo Zvolena, ktory potom odohral dva vyrovnane suboje s Breznanmi. Najprv prehral v A finale s Matejom Putnokom 3:2 na legy a potom ho zdolal aj Miroslav Mucha v B finale rovnakym pomerom. Celkove finale uz bolo cistou zalezitostou Mateja Putnoka, ktory svojho timoveho kolegu zdolal suverenne 3:0 na legy. Medzi zenami sa tiez darilo domacim. Lenka Pikulova obsadila tretie miesto, dvakrat prehrala s Evou Sitarcikovou. Do finale sa prebojovala Eva, ktora isla z B strany pavuka a Mariana Marcisova zo Zvolenskej Slatiny, dovtedy bola bez prehry. Eva v poslednom dueli turnaja zmobilizovala vsetky svoje “sipkarske sily” a vyhrala dvakrat tesne 3:2, a obsadila tak prve miesto.
V sobotu podvecer odstartovala prvym kolom aj sutaz dvojic v stolnom futbale, kde sa predstavilo 18 parov. Medzi najlepsiu trojicu sa prebojoval Jano Bosela s Ivanom Zemkom. Na druhom mieste skoncili Boris Banik a Matej Sramko, ktori po piatkovom druhom, respektive tretom mieste pridali dalsie podiove umiestnenie. Ukazali, ze v tomto rocniku to myslia naozaj vazne. Treti bol Lukas Porhajas s Robom Müllerom, pri pohlade na vlanajsiu tabulku to mozno povazovat za prekvapenie. Treba dufat, ze chlapci podobne vykony zopakuju aj v dalsich kolach.
V nedelu sa konalo prve kolo sipkarskej sutaze do 23 rokov. K tomuto modelu sutaze sa pristupilo hlavne preto, aby si mladi sipkari mohli svoje sipkarske umenie konfrontovat aj so starsimi kolegami. Samozrejme, sa bude pokracovat v turnajoch kategorii juniorov a stredoskolakov. V nedelu to na stupnoch vitazov vyzeralo takto: 1. Miroslav Mucha, 2. Andrej Skantar a 3. Tomas Jakocko.
Najblizsie sa turnaje uskutocnia podla harmonogramu. Organizatori upozornuju, ze v sobotu 17. septembra sa v Dart clube uskutocni vyhodnotenie letnych sutazi v stolnom futbale, ktore bude spojene s velkou septembrovou Citrus party
so zaciatkom o 19. hodine.

(pp)

Atleti uspesne

Nove Zamky boli tento vikend dejiskom Majstrovstiev SR v atletike ziakov a ziacok. Uspesne na nich reprezentovali aj atleti MSK AK Mostaren Brezno, ked si v silnej kokurencii vybojovali styri cenne kovy.
Titul majstra SR si v skoku do dialky “vyskakal” Maros Poc vykonom 623 cm, dve striebra priniesli skokani do vysky – Lukas Sojka – 177 cm a Klara Abelova – 170 cm, ktora prisla o vitazstvo iba vacsim poctom nevydarenych pokusov na nizsj vyske. Bronz v sedemboji potesil Janku Cervienkovu, ktora vykonom 3049 bodov obsadila tretie miesto. Vsetci medailisti su ziakmi Zakladnej skoly a Materskej skoly Pionierska 2 Brezno a pripravuju sa v atletickych sportovych triedach.
Z dalsich vysledkov atletov tejto skoly: Lukas Sojka – dialka (543 cm – 6. miesto), Maros Poc – vyska (165 cm – 6. miesto), Tana Dunajska – vyska (150 cm – 9. miesto), Alexandra Precuchova – 600 m (4:47,65 s – 8. miesto).