TIRAZ

KONTAKT

HK Brezno informuje

Bolo nás jedenásť

...dorasteneckých gólov od Spišiakov, aj počet seniorov Lučenca v Brezne v sobotňajšom zápase. V západnej skupine 2. ligy ukončilo osem seniorských účastníkov základnú časť súťaže a v zostávajúcich šiestich kolách bude pokračovať nadstavbovou časťou už len šesť mužstiev systémom párny - nepárny, ktorý práve prebieha aj v extralige. Vo východnej skupine pôsobí šesť hokejových klubov od začiatku súťaže a na konci tohto týždňa uzavrú 15. kolom tretiu štvrtinu vzájomných zápasov.

2. liga seniorov - východná skupina, 14. kolo

HK Brezno - HC Lučenec 6:3 (1:1, 2:0, 3:2), góly Brezna: Ľubomír Bačkor 2, Juraj Fábry, Juraj Donoval, Tomáš Turňa, Jozef Rusnák

Už pri úvodnom vhadzovaní puku do hry zaujal fakt, že mimo ľadu je na striedačke pripravená už len jedna pätica hokejistov Lučenca. Početne plná striedačka Brezna bola bez viacerých hráčov základnej zostavy. Z prevažne zdravotných dôvodov chýbali Sásik, Bendík, Laštiak, Goláň a po prvej tretine aj vylúčený Michalek. Pribudli však vyliečení Fábry a Rusnák a obaja pripomenuli svoj návrat aj zápisom do zoznamu úspešných strelcov. V polovici prvej tretiny po viacerých nepremenených streleckých pokusoch na oboch stranách sa z akcie, ktorú rozohral Tomáš Turňa a Juraj Donoval, dostal puk prvý raz do lučenskej bránky z hokejky Juraja Fábryho. O tri minúty chytil zázračne už ležiaci domáci brankár Ján Pecník prudkú strelu zblízka, no pár sekúnd na to vyberal puk zo svojej bránky, kde ho spomedzi kruhov poslal útočník Lučenca.
Fábry bol blízko premenenia ďalšej gólovej šance aj na začiatku druhej tretiny. O pár minút to dokázal Juraj Donoval. Najprv puk z prihrávky Tomáša Trudiča poslal mimo lučenskej bránky. Prvá strela sa však od mantinelu za bránkou odrazila naspäť k Donovalovi a opakovaná prudká strela už našla cestu do bránky Lučenca. Útoky breznianskych hokejistov sa vystupňovali, no najlepší hráč Lučenca, brankár František Ďurčík v bránke hostí niekedy akoby čaroval. Pred koncom druhej tretiny vystihol úmysel Tomáša Turňu, ale gólu po jeho opakovanej dôraznejšej strele už nedokázal zabrániť. Asistoval mu Juraj Donoval.
Tomáš Turňa aj na začiatku tretej tretiny v samostatnom útoku predviedol efektnú snahu o prekonanie brankára hostí. Toho sa mu nepodarilo oklamať a vzápätí založený útok Lučenca skončil gólom v breznianskej bránke. Hostia znížili na 3:2 v 47. minúte po predošlej skvelej, ale nepremenenej akcii domácich zostali Brezňania pred bránkou súpera a strela Jozefa Rusnáka nečakane prenikla až do lučenskej bránky. Asistenciu na góle mal Ján Škvarka. V polovici tretej tretiny rozohrali útok Miroslav Pitschmann a Maroš Pollák a dorážaným pukom nakoniec prekonal lučenského brankára Ľubomír Bačkor. Po troch minútach sa dostali v protiútoku k rotujúcemu puku dvaja lučenskí hokejisti a taký roztočený ho nakoniec poslali aj do breznianskej bránky, aby znížili na 5:3. O minútu zabránil Pecník nádherným zásahom ďalšiemu streleckému pokusu hostí. Naopak, päť minút pred koncom zápasu vykorčuľoval lučenský brankár v ústrety nájazdu breznianskych útočníkov. Puku sa však zmocnil Ľubomír Bačkor a pri oslabení Brezna strelou do opustenej bránky uzavrel skóre na 6:3.
   V Michalovciach nastúpili domáci proti Detve bez rešpektu, viedli 2:0 a 4:1. Potom sa začal tlak Detvy presadzovať aj na výsledku a sériou šiestich gólov bez prerušenia obrátili stav až na 4:8. Michalovce ešte znížili na 5:8 a hokejový zápas vyvrcholil namiesto ohňostroja riadnou bitkou. Michalovce - Detva 5:8 (3:1, 1:3, 1:4). V Sabinove tiež až na konci zápasu obnovil Ružomberok vedenie z prvej tretiny. Sabinov - Ružomberok 2:4  (0:2, 2:0, 0:2).

1.   Detva                     14    12   1   0   0     1  101 :   31   38

2.   Brezno                   14    12   0   0   0     2  102 :   40   36

3.  Michalovce              14      8   0   0   1     5    96 :   74    25

4.  Ružomberok            14      6   0   0   0     8    82 :   95   18

5.  Lučenec                  14      3   0   0   0   11    45 : 110    9

6.  Sabinov                   14      0   0   0   0   14    32 : 109    0

Seniori HK Brezno hrajú o týždeň v Ružomberku, o dva týždne v Detve a 16. februára svoj predposledný domáci zápas základnej časti v tejto sezóne so Sabinovom.

1. liga dorastencov

HK Brezno - HK Spišská Nová Ves 2:11 (0:6, 2:2, 0:3), góly Brezna: Lukáš Petro, Ivan Majling

Pri oboch góloch asistoval Lukáš Pinka a strelci gólov v opačnom poradí. Hostia dali tri góly v presilovke a dva v oslabení, dorastenci Brezna strieľali na 1:7 a 2:9. Dorastenecký celok Spišskej Novej Vsi bol zostavený z hráčov v útoku, obrane i bránke, ktorí pôsobili vyspelejším dojmom, a tak neposkytli priveľa priestoru na radosť domácim hokejistom.

Brezno hrá najbližšiu sobotu a nedeľu dorastenecké zápasy v Prešove a Humennom a svoje účinkovanie v prvej lige v tejto sezóne ukončí dvoma zápasmi s Ružomberkom v sobotu 16. februára na Liptove a v nasledujúcu nedeľu 17. februára v metropole Horehronia, v Brezne.

2. liga starších a mladších žiakov

Po voľnom kole čaká na konci tohto týždňa súťažná nedeľa oba žiacke kolektívy. V zápasoch so svojimi rovesníkmi sa stretnú v Detve.

Turnaj starších žiakov

HC Lučenec a mesto Lučenec usporiadali turnaj starších žiakov, na ktorý prijali pozvanie okrem domáceho družstva aj zástupcovia HC 07 Detva a HK Brezno. Ani čas, ktorý uplynul, kým sa našiel priestor na informáciu o pôsobení starších žiakov Brezna na tomto turnaji, nezmenšil vynikajúci dojem z ich hry, vďaka ktorej sa stali víťazmi. Po výhre nad oboma ďalšími účastníkmi: Brezno - Detva 5:4, po samostatných nájazdoch a Lučenec - Brezno 4:7. Dobrý dojem zanechali starší žiaci Brezna ako celok i jednotliví hráči. Nečudo, že práve vo víťaznom kolektíve vyzdvihli a ocenili titulom najlepší útočník turnaja hokejistu Brezna Martina Bauera.

Ing. Jozef Kolarovič

Stredoslovenská divizia prípraviek 18. kolo
MHK Dubnica - HK Brezno 26:0 (6:0, 7:0, 13:0)

Sychravá nedeľa a dubnický ľad očividne viac vyhovovali domácim hráčom. Brezňania získali aspoň sympatie dubnických trénerov a rodičov detí, že merali dlhú cestu a mali odvahu skrížiť si hokejky s ich nádejami. Veď v súťaži naložia každému,
a aj zemepisne blízki susedia Brezna pre istotu na ich ľad necestujú... Ani sa nečudujte. Dubnickí chlapci sú spolu päť - šesť rokov minimálne desať mesiacov v roku na ľade a už v prvej tretine to bolo vidieť.
Michal Miklovič

Z kolkárskej dráhy

Kolkári Podbrezovej v Lige majstrov víťazne

2. kolo Ligy majstrov v kolkoch

V sobotu 26. januára mala na programe Liga majstrov v kolkoch 2. kolo. V prvých zápasoch sa zrodili výsledky:

Ženy: SKC Victoria Bamberg (GER) - ŽP Šport Podbrezová 6:2, 16:8 (3353:3206)

Edita Hiadlovská 506/0, Katarína Micanová 525/0, Ing. Jana Turčanová 540/0, Katarína Valigurová 553/1, Gabriela Kuchárová 545/1, Iveta Vaňková 537/0

Ženy Podbrezovej nenaplnili očakávania lepšieho výsledku v Nemecku a pred domácou odvetou majú ťažkú, nie však nereálnu pozíciu na postup do finále.

Muži: ŽP Šport Podbrezová - KK Poštanska Štedionica Beograd (SRB) 7:1, 15:9 (3733:3611)

Jaroslav Truska 625/0, Milan Tomka 638/1, Ondrej Kyselica 626/1, Jozef Pešta 613/1, Radoslav Foltin 604/1, Jovan Čalič 484, v 91. hode striedaný Tomášom Pašiakom 143/1

Úspech železiarov položila prvá dvojica Truska - Tomka, keď Tomka dokázal získať bod v boji s dobre hrajúcim Zakičom a Truska udržal svojho súpera v prijateľnom rozdiele. Druhá dvojica Kyselica - Pešta získala oba body, ale o víťazstve Kyselicu rozhodol až 119. prázdny hod súpera, ktorý znamenal zisk bodu pre Podbrezovú. Tento moment sa ukázal ako zlomový v zápase. Čalič (nastúpil napriek silnému prechladnutiu) a Foltin získali body so svojimi súpermi bez väčších problémov, keď najmä majster sveta v kombinácii Antal zaostal za očakávaným výkonom. A tak môžeme skonštatovať, že výsledok prvého stretnutia otvoril bránu do finále CHL 2008 Podbrezovej.

1. liga mužov skupina Východ 15. kolo

ŽP Šport Podbrezová C – FTC Fiľakovo 5:3 (3454:3399)

Jozef Petráš 592, Ľubomír Niščák 562, Ľuboš Figura + Ľuboš Svitek 524, Tomáš Herich 620, Radoslav Kürty 564, Matej Sršeň 592

C družstvo Podbrezovej privítalo na svojich dráhach vedúce družstvo súťaže, ale v zápase tabuľkový rozdiel nebolo vôbec vidieť. Domáci sa od začiatku pustili do svojho súpera a zaslúžene si pripísali dva body po výbornej hre všetkých hráčov. Najlepším výsledkom v zápase sa predviedol Tomáš Herich, ktorý dosiahol 620 bodov. V tabuľke patrí C družstvu 7. miesto.

Extraliga - dohrávka 12. kola

ŽP Šport Podbrezová A – Inter Bratislava B 6:2 (3683:3583)

Ondrej Kyselica 614, Jaroslav Truska 647, Milan Tomka 600, Radoslav Foltin 618, Jovan Čalič + Ing. Július Kriváň 580, Jozef Pešta 623

ŽP Šport Podbrezová B – Slavoj Sládkovičovo 7:1 (3495:3303)

Tomáš Herich 566, Juraj Kriváň 530, Pavel Paulečko 624, Tomáš Pašiak 633, Peter Šibal 580, Milan Jovetič 561

V dohrávaných zápasoch extraligy si podbrezovské družstvá bez problémov poradili so svojimi súpermi. A družstvo má na prvej priečke náskok troch bodov pred druhým Veľkým Šarišom a B družstvo sa bodovo dotiahlo na štvrtý Inter Bratislava. Do konca základnej časti zostáva odohrať ešte päť kôl. Výbornými výsledkami sa v týchto stretnutiach predviedli Jaroslav Truska (647), Tomáš Pašiak (633) a Pavel Paulečko (624).

(ks)

Začala sa halová atletická sezóna

V nedeľu 20. januára sa v atletickej hale Elán v Bratislave konali Majstrovstvá Stredoslovenskej oblasti vo všetkých vekových kategóriách, keďže v Banskej Bystrici je hala OŠG nevhodná na preteky. Pretekári AK Mostáreň MŠK Brezno získali osemnásť medailí v súťažiach, kde štartovalo vyše štyristo pretekárov.

Majstri SsAZ: Maroš Póč výška dorastenci 193 cm, 60 m prek. 9,19 s, Miroslav Koralka výška muži 196 cm, Janka Červienková výška dorastenky 165 cm, diaľka 498 cm, Matúš Bubelíny 150 m žiaci 20,05 s. Strieborné medaily získali: Maroš Póč diaľka dorastenci 603 cm, guľa 12,30 m, Táňa Dunajská výška dorastenky 165 cm, Robert Žiak 600 m žiaci 1:40,93 min, Ján Jánošík výška žiaci 160 cm, Gabriel Ličák trojskok muži 12,84 m. Tretie miesta obsadili: Sylvia Gregorová 60 m ženy 8,24 s, Miroslav Bardelčík 3 km chôdza dorastenci 19:18,64 min, Gabriel Ličák guľa muži 10,83 m, Matúš Vozár 1500 m dorastenci 4:47,35 min, Juraj Sitarčík 1500 m žiaci 5:05,77 min, Michaela Červienková diaľka žiačky 438 cm.

M. Černák

Futbalový turnaj O pohár Bielej Oravy

V nedeľu 20. januára sa v športovej hale v Rabči pri Námestove uskutočnil halový futbalový turnaj O pohár Bielej Oravy. Medzi účastníkmi turnaja - družstvami prípraviek (ročník narodenia 1998), boli i hráči ŽP Šport Podbrezová. Výsledky:

Podbrezová - Námestovo 0:0, Podbrezová - Dolný Kubín 2:0,

Podbrezová - MŠK Žilina 2:0, Podbrezová - Jupie Podlavice  2:1,

Podbrezová - FK Čadca 1:2. Družstvo Podbrezovej po výborných výkonoch obsadilo konečné druhé miesto, prvenstvo si vybojovali chlapci z Čadce, bronzová priečka patrila MŠK Námestovo. Za najlepšieho hráča turnaja organizátori vyhlásili Tomáša Gemzického z Podbrezovej.