(Kubančík)

Víkendové futbalové zrkadlo

I.liga  26. kolo
19. apríla o 16.00

Lučenec – Podbrezová 1:2 (0:1), góly hostí: Tomko, Kočan, ŽK hostí: Gottwald, Turňa, Piatka, J. Kostelný, rozhodca: Valášek, 1080 divákov.

Hostia prišli do Novohradu s úmyslom neprehrať. Ich ambície sa začali napĺňať už v 16. minúte, kedy hostia po autovom vhadzovaní a následnom centri išli do vedenia po hlavičke Tomka. Domáci boli aktívni, ale cez pozornú obranu hostí sa presadzovali ťažko. V 32. minúte mohol Lavrík vyrovnať, ale Hanák bol proti. Z následného protiútoku Tomko mohol zvýšiť, ale na mokrom teréne sa mu lopta skĺzla. Premočený terén pomohol domácim k vyrovnaniu, keď brankár hostí Hanák sa pošmykol a spadol, čo využil domáci Drozda a do prázdnej brány vyrovnal. O sedem minút na to sa opäť radovali hostia, keď po ľavej strane ušiel Chomistek, jeho prudký center usmernil hlavou do domácej siete Kočan. Lučenec sa síce snažil, ale pozornú obranu hostí už ničím neprekvapil. V sobotu 26. apríla o 16. hodine privíta Podbrezová na štadióne v Brezne hráčov Starej Ľubovne.

Marian Lauer

Inter – Šaľa 2:0, Trebišov – Rimavská Sobota 1:1, Humenné – Košice B 2:0, Stará Ľubovňa – Prešov 3:2, Prievidza – Michalovce 2:0.

20. apríla o 10.30

Podbrezová B – Ružomberok B 4:1 (3:0), góly domácich: Tirer, Kitaš 2, Čubrilovič, rozhodca: Staník, 210 divákov.

V dôležitom stretnutí potrebovali obidve mužstvá bodovať. Domáci na záchranu, hostia na upevnenie vedúceho postavenia v tabuľke. Lepšie však hrali domáci hráči, ktorí zaslúžene zvíťazili. Do vedenia išli v 6. minúte, keď chybu brankára hostí využil Tirer. Domáci nedali hosťom možnosť sa nadýchnuť a ďalšími dvomi gólmi Kitaša rozhodli o vývoji stretnutia. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale domáci nepripustili žiadny zvrat. Na gól hostí Demetera z 84. minúty odpovedali o tri minúty gólom Čubriloviča a spečatili výsledok stretnutia 4:1. Podbrezovská rezerva cestuje v sobotu 26. apríla k ďalšiemu ašpirantovi na postup do Spišskej Novej Vsi, kde nastúpia o 16. hodine.

Dohrávka 14. kola 16. apríla

Sliač – P. Č. Balog 3:2 (0:0), góly hostí: R. Štulajter, P. Turňa, rozhodca: Danko, 100 divákov.

V priemernom zápase domáci vyťažili z minima maximum. Hostia v závere stratili body. Remíza by bola spravodlivá.

17. kolo
20. apríla o 16.00

P. Č. Balog – Š. Bane 3:2 (1:1), góly domácich: Turňa 3, rozhodca: Tutura, 200 divákov.

V dobrom a zaujímavom zápase zvíťazili domáci vďaka hetriku Turňu. Prvý polčas bol vyrovnaný. Hostia sa ujali vedenia po chybe obrany, ale domáci stačili vyrovnať, keď sa presadil Turňa. Po prestávke domáci zvýšili úsilie, hostí zatlačili a výsledkom boli dva góly, pričom zahodili aj jedenásťmetrový kop. Hosťom sa v samom závere podarilo znížiť. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Ivan Belko

Radvaň – Kováčová 2:0, Hrochoť – Žiar nad Hronom B/Ladomerská Vieska 1:1, Dudince – Dolné Hámre 4:1, Sásová – Sliač 1:0, Banská Štiavnica – Žarnovica 2:4, Badín – Poniky 4:2.

I.trieda 17. kolo

Jakub – T. Č. Balog 1:0 (0:0), rozhodca: Caban, 60 divákov.

Počasie a pohľad na hraciu plochu v sobotu 19. apríla pripravili divákom a hráčom atmosféru štadiónov z Britských ostrovov. Na ťažkom, rozmočenom, šmykľavom teréne za neustáleho dažďa hráči obidvoch mužstiev hrali veľmi dobrý futbal. Mužstvá, hrajúce podobný štýl hry, sa snažili od úvodu zápasu strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Šance na skórovanie a dobré strely na bránu likvidovali dobre chytajúci brankári, niekedy pomohli aj kaluže vody pred bránkami. V 76. minúte sa blysol brankár hostí, keď chytil pokutový kop. S pribúdajúcimi minútami sa zápas stával pre premočených a uzimených divákov zaujímavejší a dramatickejší. V závere sa zdalo, že obidve mužstvá sú už spokojné s deľbou bodov. Šťastie sa predsa priklonilo k domácim, keď im hostia ponúkli šancu na strelenie gólu a zisku troch bodov. Neprináleží mi hodnotiť výkon rozhodcov, ale v tomto zápase si pochvalu určite zaslúžia tak, ako aj všetci aktéri zápasu.

Július Kliment

Mýto – Beňuš 1:3 (1:2), góly: Caban – Kršačok, Zelený, Šperka, ŽK: 0 – Necpal, rozhodca: Kosec, 200 divákov.

V susednom derby stretnutí boli hostia futbalovejší a pohyblivejší a po zásluhe si odniesli všetky body.

(kš)

Jasenie – Heľpa 1:0 (0:0), gól: J. Weisenbacher, ŽK: 0 – Oravkin, Berky, P. Skladaný, rozhodca: Caban, 120 divákov.

Diváci sledovali zaujímavý zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom domáci zatlačili hostí na ich polovicu, ale brána súpera bola zakliata. Zahodili tri dobré príležitosti a   druhom polčase sa museli strachovať o výsledok, pretože hostia začali hrať oveľa odvážnejšie ako v prvom polčase. Vykúpením pre domácich bola 84. minúta zápasu, keď hráč hostí zahral v pokutovom území rukou a strelec domácich J. Weisenbacher sa z pokutového kopu nemýlil. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, hoci hra im nešla tak, akoby si to všetci želali.

Milan Strečok

Braväcovo – Riečka 4:0 (0:0), góly: Miro Gašperan, Jaro Gašperan, Srnka, Harvanka, ŽK: Brenkus, Srnka – 0, rozhodca: Mecele, 220 divákov.

Domáci nastúpili na zápas po dlhšom čase konečne v kompletnej zostave. Polčas bol vyrovnaný s niekoľkými šancami na obidvoch stranách. Po prestávke nastúpili domáci sebavedome a štyrmi gólmi po pekných učebnicových akciách rozhodli o svojom jednoznačnom víťazstve.

Jozef Srnka

Nemecká – Hronec 4:3 (1:2), góly: Vančo 2, Kováč, Šrot – Pišoja, Kučerák, Cibula, ŽK: Búda – Gajdoš, rozhodca: Vaník, 150 divákov.

Za slnečného počasia hrali v Nemeckej dobrý zápas obidve mužstvá. Do 25. minúty bola Nemecká lepším mužstvom, ale z veľkého množstva šancí strelila len jeden gól. To sa jej aj vyplatilo, keď hostia najskôr po peknej strele vyrovnali a o niekoľko minút z pokutového kopu otočili na polčasový výsledok 1:2. Keď v 48. minúte dal Hronec tretí gól, vyzeralo to s domácimi veľmi zle. Hostia potom trochu poľavili, čo Nemecká stopercentne využila. Počas dvoch minút strelila dva góly a rozhodla zaslúžene zápas vo svoj prospech. Za väčšie úsilie po víťazstve si domáci hráči tri body zaslúžili.

(chr)

Pohronská Polhora – Závadka 2:2 (0:0), góly: T. Goceliak, F. Goceliak – Pokoš, Michalko, rozhodca: Suchý, 70 divákov.

Do konca polčasu sa hral futbal s vážnejšími príležitosťami. Po zmene strán išli do dvojgólového vedenia domáci, no hostia v závere zápasu stihli vyrovnať.

II.trieda sk. B 11. kolo

Horná Lehota – Michalová 2:1 (1:1), góly: Valach 2 – Lapin, rozhodca: Krupa, 100 divákov.

Ťažko vydreté stretnutie domácich. Zaslúžene zvíťazili.

Milan Štefánik

Polomka – Pohorelá 1:1 (1:1), góly: Roman Kohút – Ján Krešák, rozhodca: Pribylina, 150 divákov.

Zápas prebiehal v dobrej atmosfére. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Hostia sa ujali vedenia v 37. minúte, na čo odpovedal domáci hráč Kohút v 43. minúte. Hostia prišli s ambíciou vyhrať, no napriek tomu z hry mali viac domáci, o čom svedčilo aj nastrelenie tyče a dvakrát strely leteli ponad bránu. Aj keď sa domáci veľmi snažili zvrátiť výsledok, skóre ostalo nezmenené.

František Skubák

Pohronská Polhora – Závadka

Šumiac – Osrblie 2:4 (1:2), góly: Magura 2 – Kán, Pacera, Juraj Vetrák, Fedor, rozhodca: Krahulec, 120 divákov.

Stretnutie začali lepšie domáci, keď využili nedorozumenie obrany už v 5. minúte a zblízka otvorili skóre. Postupne prevzali iniciatívu hostia a v 25. minúte vyrovnali strelou z diaľky a v 28. minúte už vyhrávali po ďalšej strele z hranice šestnástky. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď v 49. minúte využili pokutový kop. Domáci znížili v 53. minúte po priamom kope na 2:3, ale hostia o osem minút neskôr tiež zužitkovali svoj priamy kop a stanovili skóre na konečných 2:4.