ARCHIV

TIRAZ

KONTAKT

Vynikajuci Kovacik

V poslednu novembrovu sobotu sa 31-rocny Pavol Kovacik z Brezna, reprezentant Iskry Banska Bystrica, zucastnil na Velkej cene Trencina v tlaku. Spomedzi 40 pretekarov zo Slovenska v kategorii do 100 kg zvitazil vynikajucim vykonom 210 kg, i ked sa pokusal o prekonanie osem rokov stareho rekordu 223 kg.

Dalsie cenne body

Clenovia Karate klubu MP pri MSK v Brezne sa 17. novembra zucastnili na druhom kole Slovenskeho pohara dorastencov a juniorov v jednotlivcoch a druzstvach, ktory sa uskutocnil v sportovej hale presovskej univerzity. Bojovnici Marek Sihelsky a Anna Karolyova velmi dobrymi vykonmi ziskali cenne body pre domovsky klub, ked - Marek v kategorii starsich dorastencov do 60 kg vybojoval 3. miesto a Anna vo velmi kvalitne vybojovanych zapasoch ziskala taktiez bronzovu medailu.

Spod vysokej siete

Volejbalisti Petrochemy Dubova si zaknihovali dalsiu prehru, tentokrat na Myjave, kde prehrali hladko 3:0 (21, 16, 20). V druzstve domacich nastupil jedenkrat od zaciatku cesky nahravac Kolousek, ktory zrychlil hru na sieti, hlavne stredom. Z toho vyplyva, ze Myjava mala dobry prijem, k comu jej dopomohli zas hraci Petrochemy svojim neucinnym podanim. Dalsia slaba stranka majstra od Hrona bol prijem superovho podania, a tak sa da tazko nahravacom nieco vymysliet. V dnesnom ponimani volejbalu je dolezite zvladnutie podania a bloku. V dalsom zas prijem a pestry ucinny utok. Druzstvam vsak chyba aj zvladnutie medzihry, kde vidno, ze hraci robia vela nevynutenych chyb. Zostava: Turiansky, Vanik, Gal, Ostrihon, Prochazka, Kmet (libero Harvanek, J. Skladany, Jonak, Janusek, Murgas).
V dalsom extraligovom zapase v sobotu nastupila Petrochema Dubova v Bratislave proti VKP a zvitazila 0:3 (-25, -24,-19). Prve dva sety boli vyrovnane a rozhodovalo sa az v zavere. Treti set prehravala uz Dubova 13:8, avsak tu zahral trikrat po sebe blokom Prochazka a vzapati taktiez dobrym utokom zariadil vedenie na 16:13. Zlepsenou hrou vsetkych hracov nakoniec set, a tym aj cely zapas, vyhral majster Petrochema Dubova. Zostava: Turiansky, Vanik, Gal, Ostrihon, Prochazka, Kmet (libero Harvanek, Murgas).
Dalsie extraligove stretnutie odohra Petrochema v piatok 7. decembra v Humennom.

...

Horehronska liga ,,vychod" vo volejbale neregistrovanych hracov pokracovala tretim a neuplnym stvrtym kolom. V piatok 23. novembra Pohorela zvitazila na domacej palubovke nad druzstvom Bravacova 2:0 a 2:1. V nedelu si Zavadcania po tuhom boji poradili s druzstvom Polomky 2:0, 2:0. V piatok 30. novembra Pohorela podlahla druzstvu Helpy 1:2, 0:2.

Cyklisti na poprednych miestach

Clenovia cyklistickeho klubu ZP Sport, a. s., Podbrezova sa cez vikend 1. a 2. decembra zucastnil na 11. a 12. kole Slovenskeho pohara Zeleziarni Podbrezova v cyklokrose v Klastore pod Znievom a v Prievidzi. V peknom slnecnom a mrazivom pocasi sa na pretekoch zucastnilo 60 pretekarov z Ciech, Madarska a Slovenska.
Vysledky: sobota: dorast: 1. P. Siman, 4. F. Pacera, kadeti: 1. M. Prachar, 4. D. Janduch, 7. J. Engler, 9. R. Panik, juniori: 1. S. Gajdosik, 3. L. Glovniak, 7. L. Hricak, muzi: 1. R. Glajza, 2. P. Medved, 4. R. Glovniak, 7. L. Sidlo, nedela: dorast: 1. P. Siman, 6. F. Pacera, kadeti: 1. M. Prachar, 4. D. Janduch, 5. J. Engler, 9. R. Panik, juniori: 1. S. Gajdosik, 3. L. Glovniak, 8. L. Hricak, muzi: 1. R. Glajza, 2. P. Medved, 4. R. Glovniak, 7. L. Sidlo.
Cyklokrosovu sezonu ukoncia 8. - 9. decembra na majstrovstvach Slovenska mladeznickych kategorii v Krupine.

M. Strmen

Zimny kross

Sportovci bezeckeho spolku ZP Sport, a. s., Podbrezova sa v sobotu 1. decembra zucastnili na 2. rocniku Zvolenskeho zimneho krossu. Za ucasti 43 pretekarov na 10-km trati v hlavnej kategorii do 40 rokov obsadil Pavel Fasko tretie a Ladislav Molnar desiate miesto. Na 8-km trati v kategorii 50-60 rokov Stanislav Bobak ziskal stvrte miesto a na 5-km trati nad 30 rokov Dasa Adamekova skoncila tretia.

Sipkarska a stolno-futbalova liga

Pocas vikendu pokracovali v Dart clube dalsimi kolami sipkarska a stolno-futbalova liga. Do finale 14. kola ligy muzov v elektronickych sipkach sa prebojovali Dusan Dordik a Milan Majer, ktory napokon turnaj aj vyhral. Body za 3. miesto si do tabuliek pripise Miro Mucha. Medzi juniormi dominoval Ivan Pavlovic, ktory vo finale porazil Petra Daxnera, na 3. mieste skoncila Martina Piliarova. V stredoskolskej sutazi suverenne vyhral Palo Melicher, za nim skoncil Milan Majer a po druhykrat v tyzdni si 3. miesto vybojoval Miroslav Mucha.
Predposledne kolo amaterskej ligy v obciach Horehronia pokracovalo vo Filipove, kde vyhral Marian Knizka, v hostinci Zapad v Brezne sa pretrhla snura osmich vitazstiev Fera Slivku a prvenstvo ziskal Heno Sedlacek, v Gasparove v hostinci I+S skoncil prvy Marian Pobis, v Bravacove Michal Fararik, v Pohorelej Jaro Krupa a v Michalovej Martin Bercik. Posledne kolo prvej fazy amaterskej ligy vyvrcholi velkym turnajom amaterov v sobotu 15. decembra v Topolcanoch.
Dvojici Zuzana Saifertova a Zuzana Chovancova sa najviac darilo v stolnofutbalovej lige zien. Dvojica Robo Balog a Jozef Medved dokazala, preco im patria prve dve miesta v celkovom poradi. Na druhom mieste skoncili Miro Fabian s Michalom Koncosom a na tretom Jano Milan s Lubom Tazkym. Nasledujuce kolo sa uskutocni v sobotu v Dart clube Brezno o 19. hodine.

STRANA: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ARCHIV TIRAZ KONTAKT