KONTAKT

Z vyhodnotenia sportovcov ZP SPORT, a. s.

Devatnast najlepsich

h0204a.jpg (13570 bytes)ZP SPORT, a. s., dcerska spolocnost Zeleziarni Podbrezova, ktora zdruzuje bezmala tisic sportovcov v sestnastich oddieloch a kluboch, zaznamenava z roka na rok vyznamnejsie sportove uspechy. Bilancia tych minulorocnych potvrdzuje, ze Podbrezovci sa opat nedali zahanbit ani v reprezentacii Slovenska.
Uz po stvrtykrat sa v piatok 25. januara uskutocnilo v Dome kultury ZP v Podbrezovej vyhlasovanie najlepsich sportovcov. Oceneni boli clenovia jednotlivych oddielov. Z masovych sportov bol vyhodnoteny najlepsi turista Stefan Vanco, aktivna cvicenka Anna Horvathova, instruktorka lyziarskej skoly Bianka Kvakova. Za najlepsieho volejbalistu roku 2001 bol vyhlaseny Pavol Piliar. Sachovy oddiel reprezentoval Vladimir Giertli, licencny hrac druholigovej Kurty Banska Bystrica a zaroven kmenovy hrac ZP SPORTU, plavcov Zuzka Babiakova, ktora dosiahla na majstrovstvach Slovenska 2. miesto na 100 metrov prsia, na 200 metrov prsia, 3. miesto v polohovych pretekoch. Najlepsie vysledky v stolnom tenise vlani dosiahol Jan Spac, majster okresu Brezno, zaroven majster okresu Banska Bystrica. Nasledoval Peter Kovacik z klubu kondicnej kulturistiky, ktory obsadil na majstrovstvach Slovenska vo vahe do 65 kilogramov 3. miesto. Uspesnym sportovcom klubu bezeckeho lyzovania a biatlonu je Matej Kazar, junior, ktoreho najvacsim minulorocnym uspechom bolo 3. miesto na Majstrovstvach sveta v letnom biatlone v Busniku. Pavol Fasko, clen atletickeho oddielu patnastkrat obsadil prve miesto, jedenastkrat stal na druhej priecke a patkrat v uplynulom roku skoncil treti. V Jungfrau maratone vo Francuzsku medzi 3700 startujucimi skoncil dvadsiatystvrty. Z horolezeckeho a skialpinistickeho klubu bol oceneny Petr Svatojansky, ktory na majstrovstvach Europy v dvojici s Miroslavom Leitnerom dosiahol v minulom roku 3. miesto, v Europskom pohari bol celkovo stvrty, na majstrovstvach Slovenska ziskal 1. miesto. Clen tenisoveho klubu Tomas Longauer v celoslovenskom rebricku muzov obsadil 71. miesto, vdaka nemu sa A – muzstvo umiestnilo na 5. mieste v II. lige. Po prvykrat medzi odmenenych patril aj clen golfoveho klubu. Stal sa nim Juraj Zvarik, ktory patri medzi velke nadeje domaceho golfoveho klubu. Svedcia o tom jeho umiestnenia na Majstrovstvach sveta v BadTazmansdorfe v Rakusku 7. miesto, v majstrovstvach GKT v Karlovych Varoch vitaz svojej kategorie, 2. miesto svojej kategorie v Memoriali Miska Sotaka v Silmerovciach. Ferdinand Nizner, majster Slovenska v zavesnom lietani, bol vyhlaseny za najlepsieho sportovca klubu zavesneho lietania. Osemnasobny majster Slovenska, dvadsiate miesto na majstrovstvach sveta, druhe miesto v casovke a dalsie uspechy, to je bilancia Roberta Glajzu, najlepsieho clena cyklistickeho oddielu. Najuspesnejsim minulorocnym snowbordistom z lyziarskeho klubu sa stal Peter Saktor. Dosiahol 2. miesto v Slovenskom pohari v krose, 3. miesto na majstrovstvach Slovenska v obrovskom slalome, 4. miesto v slalome, 13. na majstrovstvach sveta juniorov, v hodnoteni pohara juniorov 1. miesto. Najlepsim kolkarom za uplynuly rok je Ivan Cech, ktory dosiahol 3. miesto na majstovstvach sveta v Celje, je dvojnasobnym majstrom Slovenska, vo Svetovom pohari bol druhy, s vykonom 1051 bol najlepsim hracom turnaja a vo Svetovom pohari vo Viernheime dosiahol vykon 1021.
Neodmyslitelnym sportovym odvetvim, ktore ma v Podbrezovej dlhorocne tradicie je futbal. z A – muzstva bol vyhlaseny za najuspesnejsieho hraca Lubomir Krochta, ktory si vybojoval vlani titul najlepsieho strelca, z postu laveho zaloznika dal pat golov. Z mladeznikov je najlepsim futbalistom clen oddielu starsieho dorastu Jaroslav Kocur.

Na konferencii Oblastneho futbaloveho zvazu B. Bystrica

vyhlasili jedenastku roka

V priestoroch Pravnickej fakulty UMB v B. Bystrici v sobotu 26. januara na konferencii oblastneho futbaloveho zvazu delegati zvolili aj nove organy, ktore budu zastupovat kluby regionov v rokoch 2002 - 2004.
Ucastnikov privital Julius Kliment, medzi pozvanymi hostami bol aj predseda Slovenskeho futbaloveho zvazu PaedDr. Parso. Po zvoleni pracovnych komisii 79,22 percenta delegatov porovnavalo vysledky prace rady a vykonneho vyboru ObFZ s rokom 2000 a ulohy do nasledujuceho obdobia predniesol predseda ObFZ Vladimir Lehotan. V sprave podakoval a ocenil obetavu pracu dobrovolnych funkcionarov jednotlivych regionov, bez ktorej by mnohe kluby mali existencne tazkosti. Kriticky poukazal na ekonomicky dopad uspesnej organizacie MEŽ21 na masovy futbal, ked na ucet ObFZ prisli minimalne financne prostriedky. Kladne hodnotil strukturu sutazi v ObFZ, aktivity ObFZ v oblasti mladeznickeho futbalu a ucinkovanie muzstiev v sutaziach riadenych SsFZ a SFZ. Pozornost venoval aj najmladsim futbalistom, pre ktorych sa organizuju rozne turnaje v zime i v lete (napr. Petrovicov pohar, Pohar riaditela ZP atd). Nespokojnost vyjadril s absenciou dorasteneckej sutaze na Horehroni a s poctom rozhodcov. Neskor vyslovil podakovanie clenom jednotlivych komisii ObFZ za dobru cinnost a zelanie, aby futbal na ihriskach prinasal radost z hry a potesenie pre hracov i divakov. V diskusii zaznela aj informacia o moznosti poskytnutia percenta z dani z prijmu pre TJ, SK a ine subjekty podla zakona NR c. 366/1999 Z. a c. 323/1992 2b, informacia o novom prestupovom poriadku s platnostou od 1. jula, atd.
Po ukonceni odmenili hracov, ktori sa umiestnili v ankete o najlepsiu jedenastku sutazi ObFZ za rok 2001: brankar: Michal Hlavac (Sl. Lupca), libero: Roman Veszelei (Jakub), predstoper: Jan Solivaj (Sasova), lavy krajny obranca: Radovan Benak (Sl. Lupca), pravy krajny obranca: Milan Adam (Selce "B"), lavy stredovy hrac: Jan Hros (P. C. Balog), stredovi hraci: Norbert Dikacz, Jaroslav Donoval (Jakub - najlepsi strelec jesene 2001 - 12 golov), pravy stredovy hrac: Jan Weisenbacher (Jasenie), utocnici: Richard Kopic (Podlavice), Marian Sandany (Sl. Lupca).
Na rokovani delegati za predsedu ObFZ zvolili Vladimira Lehotana, za predsedu reviznej komisie ObFZ Jaroslava Lehockeho a tychto clenov: vykonny vybor ObFZ: Jan Mrcka, Jan Sutka, Jan Kolenicka, Julius Kliment, Pavol Turna, Milan Hrban, rada ObFZ I. region: Ivan Dobrota, Milan Cimmermann, Pavol Zabka, Jan Lavrik, II. region: Jan Ocenas, Dusan Bajs, Peter Svec, Milan Mackovic, III. region: Ivan Spisiak, Milan Strecok, Milan Tazky, Cyril Zeman, IV. region: Lubomir Singer, Lubomir Auxt, Roman Kohut, Jan Lakanda, rada SsFZ za ObFZ: Vladimir Lehotan, futbalove kluby sutazi SsFZ: Julius Kliment, delegati na konferenciu SsFZ: Julius Kliment, Vladimir Lehotan, Peter Kukula.
Vladimir Lehotan konferenciu ukoncil slovami:,,Nedajme sa odradit neuspechmi a spojme sily pre futbal."

Sipkarska a stolno-futbalova liga

Sipkarske a stolno-futbalove sutaze pokracovali podla harmonogramu. V piatok bolo v Dart clube na programe dalsie kolo regionalnej ligy po zmenach, ked od zaciatku sezony zeny hraju v regionoch spolu s muzmi, prisla “ladova sprcha” v podobe vitazstva Evy Sitarcikovej v piatkovom turnaji. Na druhom mieste sa umiestnil Palo Urda a tretie si vybojoval Milan Majer.
V nedelu sa uz tradicne v Dart clube stretava sipkarska juniorka. Medzi tymi mladsimi sa najviac darilo Ivanovi Pavlovicovi, ktory si vo finale poradil s Martinom Janciarom, na tretom mieste skoncil Peter Daxner. V stredoskolskej sutazi si najlepsie pocinal Milan Majer, druhe miesto obsadil Miroslav Mucha a body za tretie miesto si do tabulky pripise Karol Geregay.
Pocas tyzdna pokracovala dalsim kolom aj amaterska liga. V stredu bol turnaj vo Filipove, kde sa presadil Martin Medved. Vo stvrtok sa sutaz presunula do Gasparova, kde dominoval Marian Knizka. V sobotu z turnaja v Pohorelej si vitazstvo do tabuliek pripise Jaroslav Krupa. V sobotu sa stretli amateri v Bravacove, kde si premierove vitazstvo vybojoval Rasto Krajan. V nedelu pokracovala sutaz v Michalovej, tu sa presadil Frantisek Kovacik. Nasledujuce kolo amaterskej ligy sa uskutocni pocas tohto tyzdna podla harmonogramu.
V sobotu bolo v Dart clube dalsie kolo stolno-futbalovej ligy muzov a zien. Avizovany rekord zucastnenych z minuleho kola bol prekonany a pri ucasti 19 dvojic sa do finale prebojovali Jano Milan s Lubomirom Tazkym a dvojica Marek Kolaj, Jozef Lalik. Ucastnici finale navlas rovnaki ako minuly tyzden len s opacnym koncom, tentokrat sa z vitazstva tesila dvojica Marek Kolaj a Jozef Lalik. Tretie miesto si vybojovali Mano Bari s Petrom Vojtekom. V lige zien sa presadila dvojica Zuzka Seifertova s Mariou Polonyovou a na druhom mieste skoncili Silvia Lamerova a Iveta Kamenska. Dalsie kolo stolno futbalovej sutaze sa uskutocni v Dart clube v sobotu o 18. hodine.