TIRAZ

KONTAKT

HK Brezno informuje

II. liga seniorov

HK Brezno - HK VTJ Sabinov 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), goly Brezna: Paucik, Turna, Fabry

Partia prevazne uzemcistych chlapikov zo Sabinova sa po uvodnom vhodeni puku do hry dala do pohybu, dva razy cvicne vystrelili na branu Brezna a ich tretia strela znamenala prvy gol. Stihli to za prvych 65 sekund stretnutia. Dlhe minuty potom sa pokusali tento jednoduchy recept zopakovat, ale nedarilo sa to ani im, ani domacim hracom. Az v takmer polovici zapasu po spirale okolo sabinovskej brany Paucik prekonal brankara hosti. Ten sice hned puk vyskrabal spoza brankovej ciary, ale rozhodca stal v bezprostrednej blizkosti a jeho gesto bolo jednoznacne. Tri minuty pred koncom druhej tretiny sa po jednom z mnohych protiutokov dostal k puku sabinovsky Fabula a golom nielen obnovil vedenie vychodniarov, ale dokazal, ze aj vo svojich 42 rokoch veku nezaostava za mladsimi. Ked v prvej polovici zaverecnej tretiny prihravka Pastuchu dostala z Turnovej hokejky golovy efekt a vyrovnany stav, viaceri si priali, aby to uz tak zostalo. V samom zavere vsak domaci hraci castejsie narusali pevnu sabinovsku obranu. Divaci ocenili pokusy uzdraveneho Sasika, ale aj prilezitost Dvorskeho. Nakoniec sa pol minuty pred koncom zapasu dostal puk na hokejku Fabryho a hoci, podobne ako viaceri dalsi, ani on v priebehu hry nemal den pozehnany hokejovou muzou, tentokrat jeho golova strela znamenala vitazne dva body.
Brezno 10. januara hra v Michalovciach a doma uvidime jeho suboj s Humennym v sobotu 17. januara.

Tabulka po prvej polovici sutaze II. hokejovej ligy – skupina vychod.

II. liga dorastencov-juniorov

HK MEDOKYS Turcianske Teplice – HK Brezno 4:3 (2:1, 0:2, 2:0), goly Brezna: Richter, Schmidt, Mlynarcik

Na rozbehnutie zapasu v prospech domacich im stacili prve tri minuty. Hostujuci Veternik v druzstve Teplic na prvy gol nahral, druhy strelil bez asistentov. Ked zakratko Richter znizil na 2:1, zdalo sa, ze Breznania sa spamatali z nepriazniveho vyvoja na zaciatku zapasu. Cele dve minuty davala hostom sancu na vyrovnanie vyhoda presilovky o dvoch hracov. Zostala nevyuzita. Nadej svitla v druhej tretine po spolupraci Jozefka so Schmidtom, ktory uspesne zakoncil akciu na vyrovnavajuci gol. V polovici hry sa golovo presadil Mlynarcik a hostia viedli 3:2. Potom zvysili domaci doraz v obrane. Na trestnej lavici si postupne posedeli styria Breznania a jeden Teplican. Podobne to bolo s trestami aj v tretej tretine. V jej prvej casti hru domacich opat rozkrutil Veternik a v rozsahu necelej minuty otocil stav na 4:3. Nadejne sance hosti riesili domaci obrancovia “vasnivym” objatim rozbehnutych breznianskych utocnikov. Ocakavane trestne strielanie rozhodcovia ocenili miernejsou sadzbou – ukludnenim vasni Teplicanov na dve minuty trestneho posedenia. Do konca zapasu sa vsak na jeho vysledku uz nic nezmenilo.

HK Brezno – HK ORMET RELAX Rimavska Sobota 7:5 (1:1, 2:1, 4:3), goly Brezna: Jozefko 3, Kolarovic 2, Dubecky, Mihalovic

Proti superovi z cela tabulky, zatial bez prehry, nastupovali prechoreni hraci Brezna s ambiciami zodpovedajucimi aktualnej situacii. Aj uvodny gol hosti potvrdil schemu vyvoja uplynulych zapasov. V 7. minute po standardnej situacii v slede: Stubniak, Richter, Jozefko padol vyrovnavajuci gol. Jozefko bol autorom aj druheho golu na zaciatku druhej tretiny. Asistoval mu Sihelsky. Zamrznuty potencial 2. patky domacich prebral Kolarovic tretim golom Brezna. Sobotania kontrovali na 3:2 a obe muzstva sa isli zohriat do satni pred zaverecnou tretinou. Treti gol Jozefka a neskor Dubeckeho strela do branky hosti vytvorili necakany naskok Brezna. Ocakavany bol naopak napor hokejistov od Rimavy, ktori znizili stav na rozdiel jedineho golu v priebehu jednej minuty: 5:4. Menej efektny ako prvy, ale v danej situacii dolezitejsi gol Kolarovica napor hosti odrazil. Schmidt potom nahral Mihalovicovi na golovu strelu a ani posledny gol supera dve minuty pred koncom uz neskalil radost breznianskych junakov z vyhry a pocetnych divakov za obojstranne dobry, poctivy hokej.

HK Brezno – HK MATTERHORN Puchov 17:1 (8:0, 6:0, 3:1), goly Brezna: Dubecky 3, Jozefko 2, Richter 2, Pastva 2, Mlynarcik 2, Sihelsky, Turna, Kolarovic, Mancos, Rajcok, Kysel

Alpsky stit v nazve puchovskeho klubu zliezol rozbehnuty brezniansky tim symbolickym kopcom golov na konto hosti. Uz stav 8:0 po prvej tretine kladol otazku, co bude dalsou motivaciou domacich. Kedze vsak hra hosti bola nadalej nepoucena doterajsim vyvojom, narastol stav stretnutia na takmer dvojnasobok. V tretej tretine uz ochabla snaha Brezna pokracovat vo zvysovani skore aj v doslednejsom braneni. Dorastenecko-juniorsky celok Brezna aj tak dosiahol vysoke vitazstvo nad superom, ktory sa v porovnani s domacimi hracmi v tomto zapase prejavil ako velmi slaby.

V piatok 9. januara sa hra juniorsky zapas Brezna v Revucej, o tyzden v nedelu 18. januara v Ruzomberku.

II. liga starsich ziakov

HK MEDOKYS Turcianske Teplice - HK Brezno 11:2 (4:1, 4:0, 3:5), goly Brezna: Mihalovic 2, Pollak 2, Stubniak, Schöber

II. liga mladsich ziakov

HK MEDOKYS Turcianske Teplice - HK Brezno 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), goly Brezna: Bubeliny, Potkany

Ziacke druzstva Brezna este v starom roku bojovali na turcianskom lade. Stretnutia z 29. decembra s Rimavskou Sobotou boli presunute na 20. januara pre chorobu supera, starsi ziaci Brezna necestovali 4. januara do Roznavy pre nemoc vo vlastnych radoch. Mladsi teda vyrazili sami a vratili sa hrdi na dalsie svoje vitazstvo.

HKM 98 Roznava - HK Brezno 2:4 (0:3, 1:1, 1:0), goly Brezna: Breznican, Samel, Tatarka, Giertl

Turnaj pripraviek

Detva 27. – 28. decembra

Detviansky turnaj pripraviek ma uz viacrocnu tradiciu a aj ucinkovanie Brezna na nom prinasa uz po niekolko rokov dobru prilezitost stretnuti s atraktivnymi supermi. Brezno – Lucenec 8:1, goly Brezna: Bauer 2, Jurek 2, Lehocky 2, Kubala, Botka

Brezno – D. Kubin 11:0, goly Brezna: Jurek 4, Adam Stulajter 3, Bauer, Kubala, Lehocky, Ocel

Brezno - Detva 10:6, goly Brezna: Adam Stulajter 3, Sabaka 2, Kubala 2, Lehocky, Botka, Bauer

Brezno – Budapest 6:7, goly Brezna: Sabaka 3, Adam Stulajter 2, Lehocky

Celkove skoncili vo vykonostne silnom turnajovom vybere breznianski pripravkari treti a ziskane kontakty s tymito supermi budu pokracovat aj v buducnosti.

Volnejsi program seniorskej sutaze vyplnili v nedelu 4. januara breznianski hraci na domacom lade stretnutim s prvoligovym celkom z krajskeho mesta.

HK Brezno - SaHK Iskra Banska Bystrica 1:1 (1:0, 0:1, 0:0), gol Brezna: Sasik v 5. minute, za B. Bystricu Babic v 30. minute

Uroven oboch superov nebola natolko kvalitativne rozdielna, aby si niektore muzstvo, napriklad hostujuce, mohlo dovolit exhibiciu pred druhym. Pozornemu divakovi napriek tomu neuslo niekolko zaujimavych momentov v priebehu hry a zrejme ani realizacnemu kolektivu domaceho druzstva, ktore nastupuje do druhej polovice sutaze v narocnej ulohe favorita. Vybor HK Brezno aj v tejto suvislosti dakuje za doterajsiu podporu a praje v novom roku 2004 vsetkym svojim clenom, priaznivcom a sponzorom vela zdravia, stastia a sportovych, profesionalnych i osobnych uspechov.