ARCHIV

TIRAZ

KONTAKT

Atleti uspesne

Tento vikend (11. – 12. septembra) bola Nitra dejiskom Majstrovstiev SR v atletike ziactva. Velmi uspesne boli ziacky zo Zakladnej skoly Pionierska 2 (atleticke sportove triedy), reprezentujuce AK MSK Mostaren Brezno, ked so ziskom siedmich medaili patrili k najuspesnejsim vypravam. Z vysledkov vyberame: 1. miesta: Sona Dunajska – vyska 158 cm, 4 x 60 m (Gregorova, Kacmarova, Karlikova, Zazrivcova), 4 x 300 m (Gregorova, Kacmarova, Karlikova, Zazrivcova) 2:57,21, 2. miesto: Martina Karlikova – dialka 502 cm, 3. miesta: Barbora Zazrivcova – 60 m 8,21, Sylvia Gregorova – 300 m 42,74, Martina Karlikova – 150 m 20,11 s. Potesili aj 5. miesta: Patrik Vajdik – gula 12,68, Michal Brozman – 600 m, 6. Alexandra Precuchova – 600 m a 7. Bohunka Belisova – chodza. Nesklamal ani Lukas Sojka – 9. miesto – vyska 169 cm, pricom Dunajska, Karlikova, Gregorova a Zazrivcova si vybojovali aj reprezentacny dres na medzistatne stretnutie Cechy – Slovensko, ktore sa uskutocni 18. septembra v Uherskom Hradisti.

(rs)

Tenisti na Mazornikove

Tradicny tenisovy turnaj o Putovny pohar tenisovych dvorcov Mazornikovo, ktory sa uskutocnil v sobotu 4. septembra, ziskal Tomas Longauer z Podbrezovej, druhy skoncil Martin Suda a za nim porazeni semifinalisti Peter Klein a Stanislav Kurek.

(zk)

Historicky zisk Slovenskej cyklistiky

Pocas dvoch dni 9. a 10. septembra sa v Beroune uskutocnili medzinarodne cyklisticke preteky Bohemia tour pre kategoriu muzi elite za ucasti 66 sutaziacich zo siedmich statov a 11 druzstiev v zlozeni GS 2, GS 3 a narodne timy. Preteky boli zaradene do kategorie svetoveho pohara UCI 2-3. Vo stvrtok clenovia CK ZP Sport v prvej etape (150 km) sa umiestnili: 6. Martin Prazdnovsky, 13. Miroslav Keliar, 20. Zoltan Remak, 21. Martin Cerepan, 28. Robert Glajza, 40. Ondrej Slobodnik. Vrcharsku sutaz aj vsetky vrcharske premie vyhral Ondrej Slobodnik, na 2. mieste skoncil Martin Cerepan, druzstvo zeleziarov obsadilo 5. miesto.
Vysledky druhej etapy (145 km): 11. Martin Cerepan, 13. Miroslav Keliar, 19. Robert Glajza, 25. Martin Prazdnovsky, ostatni cyklisti ZP Sport prisli do ciela v hlavnej skupine. Celkove umiestnenie po dvoch etapach: 5. Martin Prazdnovsky, 16. Miroslav Keliar, 19. Martin Cerepan, 26. Robert Glajza. Piatym miestom Martin Cerepan ziskal 50 bodov do rebricka UCI, co slovenska cyklistika uz davno nezaznamenala, a preto je takyto zisk historicky. Vo vrcharskej sutazi v celkovom poradi Martin Cerepan ziskal 3. miesto a druzstvo ZP Sport 5. miesto.
V sobotu 11. septembra sa Michal Prachar zucastnil na medzinarodnych cyklistickych pretekoch O cesky pohar mladeznickych kategorii v meste Lanskroun. Desatkilometrovy okruh juniori absolvovali desatkrat. Tato sutaz bola jednou z poslednych nominacnych pretekov na majstrovstva sveta, ktore sa uskutocnia vo Verone. Michal Prachar obsadil pekne 4. miesto, co bolo najlepsie umiestnenie z celej slovenskej reprezentacie.

Peter Morozuk

Slovensky pohar v behu do vrchu za ucasti Horehroncov

V sobotu 11. septembra sa uskutocnil Slovensky pohar v behu do vrchu Donovaly – Zvolenska hola. Na 1850-metrovej trati s prevysenim 420 m sutazilo 105 bezcov. V kategorii do 40 rokov Marek Smitka (Predajna) obsadil 35. miesto, v kategorii nad 50 rokov Dezider Smitka (ZP Sport, a. s., Podbrezova) 3. miesto a v kategorii nad 60 rokov Jozef Babka (ZP Sport, a. s., Podbrezova) 1. miesto.