Víkendové futbalové zrkadlo

ll. liga

11. kolo 17. októbra

Michalovce – Podbrezová 2:0 (2:0), rozhodca: Kačenga, 3100 divákov.

Podbrezová až v druhom polčase začala hrať svoju hru, no napriek tomu sa jej gól nepodarilo streliť.

Jozef Karas

V. Lapáš – Zl. Moravce 1:1, Nitra – D. Streda 5:0, Slovan – Báč 1:2, Šaľa – Trebišov 2:1, Rapid – Kremnička 1:0, Prešov – Prievidza 0:1, Senec – Ličartovce – zápas odložený.

lll. liga

Podbrezová B – L. Mikuláš 1:0 (1:0), gól: J. Kostelný, rozhodca: Staník, 120 divákov.

Na výborne upravenom trávniku na ihrisku prevládal neúprosný boj o každä loptu. V hre dominovali dobre hrajúce obranné rady oboch mužstiev a tak do gólových príležitostí sa mužstvá často nedostávali. Lepšie začali domáci. Už v 2. minúte Pišoja strelou zo šestnástky tesne míňa pravú spojnicu hosťujúcej brány. Po rohu v 10. minúte prestrelia hlavičou bránu domácich hostia. V 11. minúte z rýchleho protiútoku prízemne centruje Pišoja pred bránu hostí a Kostelný z päťky strieľa jediný gól zápasu. Za domácich sa do dobrých streleckých príležitostí dostali Gerčák, Rusko, Kučej, Šrobár a Špulica. Hostia mali najväčšiu príležistosť v 47. minúte, keď prudká prízemná strela Kašpara z desiatich metrov trafila pravú žrď domácej brány a strelu Kučeka, ktorú brankár Maškara zblízka chytá.

Juraj Cibula

K. N. Mesto – D. Kubín 0:1, Lučenec – Rakytovce 3:0, Zvolen – Žiar n/Hr. 2:0, B. Bystrica B – T. Teplice 2:1, Čadca – Ružomberok B 0:2, Žilina B – K. Lieskovec 2:4, Revúca – Bytča 1:1.

V. liga sk. C

Žiar B – Č. Balog 3:1 (1:1), gól hostí: Strelec, rozhodca: Oružinský, 100 divákov.

Partizán sa ujal v 9. minúte vedenia gólom Strelca, no o minútu bolo vyrovnané. V ďalšom priebehu sa hra odvíjala pred obidvoma bránami. Do šatne odchádzali mužstvá za stavu 1:1. V druhom polčase hostia hrali dobre len medzi šestnástkami, urobili chyby v obrane a keďže koncovka viazla, odchádzali domov naprázdno.

Ľubomír Auxt

Brezno – Št. Bane 0:4 (0:1), ŽK domácich: M. Auxt, rozhodca: L. Szabó, 80 divákov.

V zápase pomerne dobrej úrovne zvíťazil favorit súťaže, keď o vysokom víťazstve rozhodol až v závere zápasu. Zápas sa hral na ťažkom teréne, za stáleho dažďa, avšak veľmi slušne. Domácich, ktorí nastúpili v nekompletnom zložení s brankárom Skoumalom v útoku, aj v tomto zápase opustilo postrebné futbalové šťastie a naviac sa im na kopačky okrem blata lepila aj smola.

...

lll. liga SD 11. kolo 16. októbra: D. Kubín – Brezno 1:0 (0:0, lll. liga MD 11. kolo 16. októbra: D. Kubín – Brezno 2:1 (1:0).

Tibor Gilla

Dubová – D. Hámre 0:3 (0:1), rozhodca: Kret, 60 divákov.

Domáci pokračovali v nevýrazných výkonoch, po štyroch zahodených šanciach v prvom polčase proti oslabenému súperovi o jedného hráča v druhom polčase nič nevymysleli.

Jozef Kupec

Poniky – Priechod 4:1, Žarnovica – Dudince 2:1, Kováčová – Krupina 1:0, Radvaň – D. Niva 0:0.

l. trieda

Jasenie – Badín 4:3 (1:1), góly domácich: J. Weisenbacher 3, H. Weisenbacher, rozhodca: Kadlec, 100 divákov.

Vo veľmi nervóznom zápase zaslúžene zvíťazili domáci, ktorí stále doťahovali náskok hostí, keď rozhodli o víťazstve v závere zápasu, čo psychicky súper nezniesol a koniec zápasu sa zdramatizoval vylúčením hráča hostí, ktorý svojvoľne opustil hraciu plochu. Zápas poznačilo aj ťažké zranenie kanoniera domácich H. Weisebachera, ktorý opustil hraciu plochu so zlomenou nohou.

(mz)

T. Č. Balog – Sásová 3:2 (0:0), góly: vlastný, Giertl, Kvietok, rozhodca: Pinter, 300 divákov.

Na ťažkom rozmoknutom teréne sa hral dobrý futbal. V prvom polčase sa obidve mužstvá zamerali viac na zabezpečovanie obrany a vychádzať do rýchlych protiútokov. Šancí na skórovanie bolo málo. Dobrú šancu M. Giertl nedokázal premeniť, keď sa ocitol pred brankárom zoči – voči. V zápätí mohol poslať do vedenia hostí domáci R. Štulrajter, jeho hlavička skončila za žrdi. Do druhého polčasu domáce mužstvo nastúpilo ako vymenené. Vyvinulo tlak na bránu hostí, ktorí v niektorých fázach len bezhlavo odkopovali, alebo sa snažili hru rozdrobiť. Bolo otázkou času, kedy padne gól. K prvému gólu pomohol brankár hostí, keď si loptu z rohového kopu poslal do vlastnej siete. O niekoľko minút zvýšil Giertl na 2:0. Zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Hostia po štandardnej rozohrávke zo skrumáže zvíšili. V zápätí nechala domáca obrana dvoch útočníkov voľných a tí vyrovnali na 2:2. V 89. minúte brankár hostí fauloval v pokutovom území a 11-metrový kop J. Kvietok premenil a stanovil výsledok na 3:2. Domáci si víťazstvo zaslúžili, boli lepším mužstvom najmä v druhom polčase.

Július Kliment

Šalková – Braväcovo 8:0 (4:0), rozhodca: Ríša, 50 divákov.

Domáci podali veľmi dobrý výkon, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.

...

Dorast l. trieda: Braväcovo – Dubová 8:3.

Miroslav Šperka

Beňuš – Mýto 2:1 (0:1), góly: Milan Šajgalík, Peter Stančík, Peter Kán, rozhodca: Jozef Sitarčík, 100 divákov.

Prvý polčas patril hosťom, keď od úvodu stretnutia udávali tempo hry. Domáci postupne hru vyrovnali, no z prvého polčasu sa tešili hostia, do kabíny odchádzali s jednogólovým vedením. V druhom polčase sa karta obrátila, domáci boli aktívnejší, zatlačili súpera a dvomi gólmi otočili skóre stretnutia. Domáci si po dobrom a bojovnom výkone víťazstvo zaslúžili.

Peter Podhorský

Heľpa – Osrblie 1:1 (0:1), góly: P. Oravkin – P. Slúštik, rozhodca: Čajka, 30 divákov.

Zápas sa hral za studeného počasia na ťažkom teréne, čo ovplyvnilo aj kvalitu futbalu. Prvý polčas začal z oboch strán dosť opatrne, čo neprinieslo žiadny vzruch pred bránami. Až v 35. minúte sa hostia z ojedinelého protiútoku ujali vedenia, domáci zapli na vyššie obrátky a vypracovali si tri vyložené gólové šance, ktoré trestuthodne zahodili. Druhý polčas mal vyššiu úroveň a to zásluhou domácich hráčov, ktorí prevzali iniciatívu na svoje kopačky a zatlačili hostí na svoju polovicu. Výsledkom tohto tlaku bol vyrovnávajúci gól domácich. Hostia sa vytrvalo bránili a ojedinele vyrážali do rýchlych protiútokov. Potom sa zápas zbytočne pritvrdil, keď mladý rozhodca prehliadal mnohé fauly, čo bolo na úkor futbalu. V závere sa domáci ešte pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale dobre chytajúci brankár hostí bol proti.

Pavol Fiľo

ll. trieda sk. A

Dúbravica – Nemecká 2:2 (1:0), góly hostí: Nervy 2, ČK hostí: Klinčík, rozhodca: Dráždik, 60 divákov.

Stretli sa mužstvá z čela tabuľky. Deľba bodov nezodpovedá priebehu hry. Nemecká dohrávala s desiatimi hráčmi a domáci s rozhodcom.

...

Dorast l. trieda: Braväcovo – Dubová 7:3 (4:2).

Peter Oroš

H. Pršany – Mičiná 1:2, Medzibrod – Malachov 1:0, Hronsek – Strelníky 0:0, Harmanec – St. Hory 0:0, Tajov – Hiadeľ 4:2, Podkonice – Baláže 2:2, Ľubietová – Lučatín 0:5.

ll. trieda sk. B

Závadka – Pohorelá 1:4 (1:1), góly: Š. Barič – M. Maťuš, Lihan, Galik 2, rozhodca: Ján Sitarčík, 50 divákov.

V daždivom počasí sa odohrávala hra v réžii hostí, ktorí po celý zápas mali viacej z hry a bolo len otázkou času, kedy začnú premieňať vypracované príležitosti. Stalo sa tak po získaní prvého lacného gólu, keď brankárovi hostí Šajšovi vypadla mokrá lopta z rúk a domáci sa ujali vedenia. Od tejto chvíle mimo pätnástich minút v druhom polčase hostia nepustili domácich do vážnejšej akcie a len ich nepresná muška zachránila od ešte vyššej prehre domácich. Presadil sa hlavne čiperný krídelný útočník Pohorelej Galik.

Ján Lakanda

T. Č. Balog B – P. Polhora 5:0 (3:0), góly domácich: Potkány 3, Zemko 2, rozhodca: Pribylina, 100 divákov.

Na ťažkom rozmoknutom teréne sa lepšie pohybovali domáci hráči a zaslúžene zvíťazili. Pri lepšom využívaní šancí, mohlo byť ich víťazstvo ešte vyššie.

D. Lehota – Telgárt 4:2 (1:2), góly: Bella 2, Babic, Kán – Peter Černák, Demčík, ŽK hostí: Demčík, Libic, rozhodca: Suchý, 40 divákov.

V prvom polčase boli hostia lepším mužstvom. Už v 7. minúte dali prvý gól. Domáci vyrovnali v 30. minúte, ale hostia v 40. minúte po chybe v obrane dali svoj druhý gól. V druhom polčase domáci prestriedali, čo donieslo do hry oživenie. Už v 55. minúte vyrovnali a v 65. a v 80. minúte pridali dva pekné góly a zabezpečili si cenné víťazstvo. Bol to posledný zápas jesene a ďakujem chlapcom a novému trénerovi P. Belkovi za dosiahnuté výsledky a všetkým fanúšikom za dobré povzbudzovanie. Nedá mi ešte nespomenúť zápas Sihla – D. Lehota, ktorý sa skončil predčasne za inzultáciu hlavného rozhodcu hráčmi Sihly. Vedenie FO, hráči ako aj tréner sú nespokojní s článkom v Horehroní, ktorý nahlásil Jozef Nomilner, nezakladá na pravdivom posúdení zápasu.

Milan Ťažký

H. Lehota – Sihla – nehrali, zápas preložený na nedeľu 24. októbra.

Hronec – Polomka 9:0 (5:0), góly: Cibuľa 3, Gajdoš 2, Repka, Ridzoň, Kocúr, Frimm, rozhodca: Krupa, 80 divákov.

V poslednom jesennom vystúpení na domácej pôde a za stáleho dažďa nastúpili hráči Hronca na zápas s úmyslom udržať si svoju neporaziteľnosť. Od začiatku diktovali tempo stretnutia, dobre kombinovali a súpera nepustili na svoju polovicu. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. V dobrej hre pokračovali aj v ďalšom priebehu a góly v súprovej bránke boli výsledkom ich kolektívneho výkonu. Hráčom Hronca treba poďakovať za hru, ktorú predvádzali počas jesennej časti súťaže.

Ivan Gromus

Michalová – Šumiac 0:1 (0:1), gól hostí: Ďurčo, rozhodca: laik – Meľo, 30 divákov.

Na mokrom teréne odohrali domáci smoliarske stretnutie. Hoci mali neustále hernú prevahu, strelelcky sa im však ndarilo a z víťazstva sa tešili šťastnejší hostia.