TIRAZ

KONTAKT

HK Brezno informuje

Odpiskane

Az na zapasy Stredoslovenskej divizie seniorov skoncili hokejove kolektivy HK Brezno uplynuly vikend svoju ucast v hokejovych sutaziach jednotlivych vekovych kategorii. Prichadza cas striedania sportovych odvetvi, kedy sa hraci cas prestane delit na tretiny a zacne sa hrat v dvoch polcasoch.

2. hokejova liga, vychodna skupina

HC 46 Bardejov - HK Brezno 4:3 (1:1, 2:2, 1:0), goly Brezna: Igor Michalek 2, Miroslav Bendik

Na posledny zapas druholigovej sezony 2006/2007 cestovali seniori Brezna do Bardejova s vedomim, ze vysledok tohto zapasu uz neovplyvni postavenie supera, ani ich vlastne. V nie najpocetnejsej zostave, ale s odhodlanim vsetkych hracov, ktori boli trenerovi Petrovi Pillerovi k dispozicii, sa nedali zlomit rychlym golom do vlastnej branky, minutu po otvoreni zapasu. Bojovali velmi dorazne a uz v 6. minute z prihravky Tomasa Turnu pokracoval s pukom v prieniku Lubomir Backor. Hokejku vo svojich rukach ovlada ako ryba chvostovu plutvu a po finalnej strele Igora Michaleka bolo vyrovnane. V rychlom tempe a obojstranne peknom hokeji vsetkych hracov na lade prebehla do konca prva tretina. Vsetkych, ktori videli hrat Bendika so Sasikom vtedy, ked sa im dari, nadchne ich suhra. Tak to bolo aj pol minuty po otvoreni druhej tretiny a na svetelnej kocke pod nizkou strechou bardejovskej haly svietil na vsetky hlavne svetove strany stav 1:2. Po styroch minutach sa huzevnaty Backor znova prebil cez bardejovsku obranu a Michalekova strela skoncila za chrbtom Mileho - bardejovskeho brankara. Pri samostatnom rychlom tahu Sasika na branku domacich uz bardejovsky brankar nebol celkom verny svojmu priezvisku a Sasikov utok zlikvidoval dost tvrdo. Striedacka hosti podrazdene reagovala na nemu pistalku rozhodcu po tomto zakroku, a tak bol vyluceny brezniansky hrac. Pocetnu vyhodu domaci vyuzili a po piatich minutach vari najdynamickejsi hrac Bardejova Martin Fridrich strelil svoj druhy gol v tomto zapase, cim vyrovnal stav stretnutia na 3:3.Tak skoncila aj druha tretina. Hokejova atmosfera, aku vedia vytvorit v bardejovskom stadione poldruhatisicove divacke navstevy, pohlti aj hracov a je prijemne skonstatovat, ze napriek golu domacich v 45. minute zapasu, ktory sa nakoniec ukazal pre vysledok tohto zapasu ako konecny, sa i hraci Brezna, ktori o svoju trvalu ucast v zakladnej zostave muzstva stale bojuju, stali do konca zapasu, pri ubudajucich silach sucastou timu, ktory s vitazom skupiny odohral velmi pekny hokejovy zapas. Vdaka tomu su uz niekolko sezon stretnutia tychto superov ozdobou druholigovej sutaze, v ktorej jej popredni ucastnici vo vzajomnych zapasoch aj s obmedzenym financnym zabezpecenim dokazu poskytnut sportovy zazitok, ktory sa oplati uprednostnit pred televiznymi prenosmi vykonnostne vyssich sutazi.
   Vysledky dalsich zapasov posledneho nadstavboveho kola: Michalovce - Roznava 12:3 (3:0, 2:2, 7:1). V Lucenci sa hralo v nedelu a rozhodujuci gol padol desat sekund pred skoncenim predlzenia Lucenec - Sabinov 6:5 (1:1, 2:3, 2:1 – 1:0)

Vitazom zapadnej skupiny sa stal SK Matterhorn Puchov, ktoremu v pripade celkoveho vitazstva v 2. lige nebrania ziadne farmarske vztahy v pripadnom postupe do vyssej sutaze.

Stredoslovenska divizia seniorov

MHK Dolny Kubin - HK Brezno B 6:3  (0:1, 2:1, 4:1), goly Brezna: Peter Halka, Marek Stubniak, Peter Jergus

Hokejisti Brezna, ktori ucinkuju aj v zostave seniorskej divizie, druhy tyzden za sebou cestovali minulu nedelu do Dolneho Kubina. Podarilo sa im tak zmensit zoznam neodohranych zapasov na dva s Turcianskymi Teplicami a jeden s Revucou, ktory je podla rozpisu sutaze planovany nastavajucu sobotu o 17. hodine na Zimnom stadione L. Horskeho v ramci posledneho kola v tejto sezone.

Po slubnom uvode sa coskoro zacala prejavovat nielen vyhoda pocetnejsej zostavy domacich hracov v tomto stretnuti, ale i unava hosti po narocnom sobotnajsom suboji v Bardejove,  na ktorom sa zucastnila vacsina hokejistov Brezna, ktori hraju aj v B muzstve. Priebeh zapasu po jednotlivych tretinach tento trend dost vystizne charakterizuje vyvojom skore. V zaverecnej casti tejto sutaze uz nebudu hraci zatazeni druholigovymi povinnostami, a tak este mozu svoje sucasne postavenie v tabulke skorigovat.

2. liga starsich ziakov

HK Brezno - HK TJ Iskra Partizanske 8:9 (2:1, 4:5, 2:3), goly Brezna: Matus Breznican 4, Andrej Bires 2, Filip Stulajter, Tomas Stubna

Pred zaciatkom tohto zapasu mali starsi ziaci Partizanskeho jednobodovy naskok pred Breznom, a tak pripadne vitazstvo domaceho druzstva mohlo mat hodnotu druheho miesta v konecnej  tabulke. Dva Breznicanove goly v rozpati necelej minuty v polovici prvej tretiny taketo nadeje podporili. Pri prvom z nich asistoval Tomas Kocka. V presilovke o dvoch hracov hostia do konca tretiny znizili a na zaciatku druhej tretiny oni obratili stav stretnutia na 2:3 rovnako rychlo, ako domaci v prvej tretine strelili dva goly. Ich golovu seriu sice v 25. minute prerusil Bires vyrovnavajucim golom na 3:3, ale hostia z Partizanskeho za tri minuty zvysili na 3:6. Breznianskych mladych hokejistov neopustala nadej ani za takehoto vyvoja a do konca druhej tretiny vyrovnali postupne golmi Biresa, Breznicana (asistoval Martin Bauer a Ondrej Potkany) a Filipa Stulajtera. Na zaciatku tretej tretiny sa golove kyvadlo vychylilo v neprospech Brezna, potom vsak akciu Filipa Belku a Filipa Stulajtera zakoncil golom Stubna, neskor Breznican naposledy v tomto zapase s prispenim Biresa dostal Brezno do jednogoloveho vedenia. To zlikvidovali utocnici supera o pol minuty a aspon vyrovnany vysledok zmenila strela starsich ziakov Partizanskeho v samom zavere zapasu. Ked trochu zatrpnu niektore rozpacite momenty tohto zapasu, zhodnotia uplynulu sezonu hraci i trener Jan Cpin ako vcelku uspesnu, pretoze priniesla viacero hokejovych stretnuti, na ktore bolo radost pozerat a iste budu i prijemnou spomienkou na prave uplynuly rocnik.

2. liga mladsich ziakov

HK Brezno - HKm Detva 9:3 (2:1, 2:1, 5:1), goly Brezna: Mario Roth 4, Filip Kubala 3, Lukas Michalko 2

V dohravke zapasu s Detvou v utorok minuly tyzden si mladsi ziaci Brezna postupne upevnovali vitazstvo nad tymto superom hlavne vdaka mimoriadnej streleckej dispozicii Maria Rotha v zavere sezony. K vitazstvu vsak prispeli spolu s dalsimi dvoma uvedenymi strelcami golov aj trikrat asistujuci Peter Kovacik, ku ktoremu sa pridal Jozef Petko, Andrej Vojtas a po jednej asistencii mali okrem golov aj Roth a Michalko. Pat golov v tomto zapase padlo z vyuzitej presilovky domaceho druzstva, hostia zo styroch presiloviek v zapase vyuzili jednu.

HK Brezno - HK TJ Iskra Partizanske 4:7 (1:3, 1:1, 2:3), goly Brezna: Filip Kubala 2, Adrian Sandor, Miroslav Holy

Do uplneho zaveru tejto sutaze este zostava zapas Detvy s Turcianskymi Teplicami. V pripade nerozhodneho vysledku tohto zapasu by mladsi ziaci Brezna zostali na sucasnej stvrtej priecke celkoveho poradia, pretoze s Detvou maju lepsiu bilanciu zo vzajomnych zapasov, ktore su na konci sutaze rozhodujuce pre stanovenie poradia pri zhode bodov. V inom pripade by bolo konecnym vysledkom v tejto sezone 5. miesto Brezna v tejto vekovej kategorii.
  V zapase, v ktorom este mohli sami ovplyvnit poradie ucastnikov tejto sutaze, narazili na supera, ktory prilis vela nadeje na priaznivejsi vysledok nedaval. V prvej tretine sa po dvoch goloch hosti podarilo Jakubovi Rendekovi a Miroslavovi Holemu rozohrat utocnu akciu, ktoru zakoncil Kubala, no v polovici trestu domaceho hraca poistili hostia vysledok prvej tretiny na 1:3. Kratko pred odchodom z ladu po druhej tretine obnovili hraci Partizanskeho dvojgolove vedenie, ktore predtym po peknej akcii znizil na jednogolovy naskok Sandor z prihravky Michalka. Na neprijemnych 2:7 sa vysplhal pomer golov v polovici tretej tretiny. Pomeru sil na lade ho priblizil najprv Kubala razantnou samostatnou akciou a posledny ligovy gol tejto sezony dal za mladsich ziakov Brezna Miroslav Holy po spolupraci s Richardom Rajcanom.

Vikendove futbalove zrkadlo

Presov - Podbrezova 0:0, ZK hosti: Svintek, rozhodca: Fajcik, 689 divakov.
   V stretnuti priemernej urovne ani jedno muzstvo nedokazalo prekonat dobre organizovane obrany supera. Hostia dobre vykryvali priestor na vlastnej polovici a presovski hraci sa nedokazali vyraznejsie presadit. V prvom polcase sa hralo vacsinou medzi sestnatkami a prvy vzruch prisiel az v 25. minute, kedy Kozickovu dalekonosnu strelu domaci brankar vyrazil na roh. V 32. minute prisiel prvy vaznejsi strelecky pokus domacich, ale Kobylikova strela isla tesne vedla lavej zrde Hanakovej brany. Najvacsiu prilezitost prveho polcasu mal hrac hosti Masar, ale vo vnutri patky hlavou netrafil domacu branu. V druhej polovici hry boli domaci castejsie pri lopte, ale bez konecneho efektu. Zaujali len strely spoza sestnastky, ktore brankar Hanak spolahlivo zlikvidoval. Hanak podrzal svoje muzstvo v zavere stretnutia, ked strelu domacich hracov zvnutra sestnastky vyrazil na roh. Hostom vyslo to, co si zaumienili a z Presova si odniesli cenny bod.
   Najblizsie domace stretnutie odohraju zeleziari v sobotu 17. marca o 15. hodine, kedy na stadione v Brezne privitaju Turcianske Teplice.
   Podbrezovske becko odohra majstrovsky zapas v nedelu 18. marca o 15. hodine na stadione v Podbrezovej, kde pricestuju hraci Dolneho Kubina.

Marian Lauer

Michalovce - D. Streda 1:0, Turcianske Teplice - Humenne 1:1, Kosice B - Lucenec 0:0.

Strieborny pohar z turnaja ziakov U - 13

V nedelu 11. marca sa na hlavnom stadione s umelou travou v Trencine na Sihoti uskutocnil medzinarodny futbalovy turnaj mladsich ziakov (rok narodenia 1994), na ktorom sa zucastnilo pat druzstiev zo Slovenska a Ciech. Medzi pozvanymi nechybali ani hraci ZP Sport Podbrezova, zverenci trenera Pavla Kajabu. Hralo sa systemom kazdy s kazdym, o celkovom poradi rozhodoval konecny pocet ziskanych bodov. Hraci Podbrezovej v uvodnom stretnuti podlahli domacemu Trencinu 1:3, zvitazili nad 1. FC Drnovice 3:1, nad MSK Zilina 2:0 a v poslednom zapase sa zrodila remiza 1:1             s FC Vitkovice. V konecnom poradi sa vitazom stal domaci AS Trencin, strieborny pohar si odniesli ziaci ZP Sport Podbrezova, treti skoncili chlapci MSK Zilina.

(rk)

Priaznivcom futbalu

Futbalovy oddiel ZP Sport Podbrezova prostrednictvom Slovenskeho futbaloveho zvazu prijal bezpecnostne pravidla UEFA, clanok 34, § 2b, ktore stanovuju, ze divaci nesmu priniest na stadion ziadne predmety (latky, alkohol, svetlice, petardy a ohnostroje), ktore by mohli pouzit na pachanie nasilia.
   Clanok 11, § C  stanovuju, ze predmetom disciplinarneho konania bude vniknutie divakov na hraciu plochu, hadzanie predmetov, zapalovanie ohnostrojov, petard a svetlic, alebo ak nebude mozne garantovat v priestoroch stadiona disciplinu a plnenie nariadeni. Preto pri vstupe na stadion bude nutne robit namatkovu kontrolu divakov, ktoru su povinni strpiet, inak nemozu vstupit na stadion. Velmi dolezita je aj evidencia poctu divakov na stadione. Preto ZP Sport Podbrezova pristupil k predaju vstupeniek na svoje majstrovske futbalove zapasy I. ligy na stadione v Brezne. Cena vstupenky bude 50 korun na krytu tribunu, zlavnena vstupenka na statie bude za 30 korun. Deti a mladez do 15 rokov budu mat vstup na futbalove zapasy zadarmo. Ceny vstupeniek sa vybor FO snazil stanovit nizsie, ako aj na ostatnych stadionoch Corgon ligy a I. ligy.  Clenovia vyboru FO ZP Sport veria, ze i napriek tymto opatreniam fanusikovia futbalu zachovaju svoju priazen a svojim povzbudzovanim pomozu hracom podavat co najlepsie vykony, aby odchadzali zo stadiona v Brezne spokojni.