(Haviarová)

Víkendové futbalové zrkadlo

I. liga
31. kolo 20. mája

Podbrezová – Šaľa 4:2 (2:0), góly domácich: Gottwald, Tirer 3, rozhodca: Straka, 720 divákov.

Stretnutie začali aktívnejšie hostia, ako prví vyskúšali domáceho brankára Hanáka. Domáci sa však nedali zahanbiť a už v 12. minúte potiahol Kočan loptu po pravej strane a centrom našiel v šestnástke voľného Gottwalda, ktorý otvoril skóre stretnutia. Domáci pokračovali v aktívnej hre a v 20. minúte Gottwald ideálnou prihrávkou vysunul Tirera, ktorý zvnútra šestnástky nechytateľne prestrelil brankára hostí Penksu a bolo 2:0. V druhom polčase sa hra zrýchlila, aj napriek hustému dažďu diváci videli zaujímavé stretnutie. Hostia v 65. minúte znížili Venclom, ktorý sa presadil hlavou v šestnástke domácich. V 75. minúte kopal Tirer priamy kop z rohu šestnástky a ideálne trafil k bližšej žrdi na 3:1. V 82. minúte si to Tirer zopakoval, tentoraz z dvadsiatich piatich metrov prudko napálil loptu na bránu hostí, tá sa obtrela o brániacich hráčov a skončila v sieti hostí – 4:1. V závere v 88. minúte hostia trochu zmiernili svoju prehru, keď Dekány upravil na konečných 4:2. Diváci odchádzali zo štadióna spokojní s predvedenou hrou i strelenými gólmi.

Marian Lauer

32. kolo 24. mája

Prešov – Podbrezová 3:0 (1:0), ŽK hostí: Savič, rozhodca: Hádek, 3650 divákov.

Domáci poistili víťazstvo už v 8. minúte, keď Takáč prehodil zo šestnástky brankára hostí Ihradského. Hostia mali vzápätí gólovú šancu, ale Tomko trafil iba bočnú sieť. Oslavy postupu domácim mohol skomplikovať Kostelný, ale jeho strelu domáci brankár zázračne vyrazil. O chvíľu to skúšal Snitka, ale brankár Talian bol opäť na mieste. Svoje kvality pri strelách domácich hráčov preukázal i brankár hostí Ihradský. V druhom polčase to bol  opäť Takáč, ktorý zblízka pretlačil loptu do siete hostí. V 70. minúte Čep opäť zblízka upravil na konečných 3:0. Hráči hostí mali ešte dve gólové príležitosti, ale v Šariši im nebolo súdené streliť gól. V sobotu 31. mája o 17. hodine privíta Podbrezová v poslednom zápase na štadióne v Brezne Prievidzu.

Rimavská Sobota – Michalovce 2:0, Inter – Lučenec 3:0, Šaľa – Košice B 3:2, Trebišov – Humenné 2:0, Prievidza – Stará Ľubovňa 2:1.

27. kolo 25. mája

Podbrezová B – Turčianske Teplice 1:4 (1:3), gól domácich: Putera, ŽK domácich: Ihradský, Zvara, rozhodca: Leško, 120 divákov.

V dôležitom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí už v 2. minúte po chybe domácej obrany išli do vedenia Kravárikom. V 20. minúte ten istý hráč zvýšil z jedenástich metrov na 0:2. V 34. minúte neistá domáca obrana vyprodukovala opäť chybu a Štancel zvýšil na 0:3. V 39. minúte zblízka znížil Putera na 1:3. V druhom polčase domáci hráči aj napriek snahe už nedokázali rozbehnutých hostí zastaviť a Privitzer v 68. minúte stanovil konečný výsledok stretnutia na 1:4. V nedeľu 1. júna o 10.30 hodine nastúpi Podbrezová B na štadióne v Podbrezovej na dôležité stretnutie s Rakytovcami.

Lipany – Žilina B 2:0, B. Bystrica B – Spišská Nová Ves 0:1, Ružomberok B – Stropkov 2:0, Rakytovce – Liptovský Mikuláš 5:1, Čadca – Dolný Kubín 4:0, Sabinov – Žiar nad Hronom 3:1.

25. mája

P. Č. Balog – Dudince 3:2 (1:1), góly domácich: Čiliak, Pečovský, Turňa, ŽK domácich: Turňa, Štulajter, Rusnák, rozhodca: Kollár, 200 divákov.

V dobrom a zaujímavom zápase zvíťazili domáci vďaka lepšej koncovke. Hostia začali aktívnejšie, ale z množstva šancí, ktoré si vytvorili, premenili len jednu v 11. minúte. Zákonite prišiel trest, keď domáci vyrovnali hru a v 26. minúte sa presadil Čiliak. V druhom polčase domáci zvýšili úsilie, pritlačili hostí na ich polovicu a ujali sa vedenia. Hostia sa snažili vyrovnať, no domáce mužstvo do rozhodenej obrany hostí po peknej akcii zvýšilo gólom Turňu. Hosťom sa v závere podarilo znížiť, ale na vyrovnanie to už nestačilo.

Ivan Belko

Kováčová – Banská Štiavnica 4:2, Badín – Sásová 1:2, Štiavnické Bane – Hrochoť 1:0, Poniky – Radvaň 1:1, Žarnovica – Žiar nad Hronom/Ladomerská Vieska B 2:2, Sliač – Dolné Hámre 0:4.

25. mája

Braväcovo – Jasenie 4:0 (2:0), góly: Vajda, Gašperan, Zelenčík, Ľupták, ŽK: Zelenčík – Šaling, Piliar, rozhodca: Roupec, 180 divákov.

Pred peknou diváckou kulisou domáci od začiatku potvrdzovali stúpajúcu formu posledných zápasov. Už do konca prvého polčasu vsietili dva góly, niektoré šance ešte ostali nevyužité. Druhý polčas mal slabšiu úroveň, no domáci dali ešte dva pekné góly a zápas mali už do konca pod kontrolou.

Jozef Srnka

Nemecká – Mýto 1:2 (0:0), góly: Kováč – Kochan, Kučerák, ŽK: Sojak – Vrtal, rozhodca: Mišány, 150 divákov.

Bol to zápas, v ktorom domáci najmä v druhom polčase mali obrovské množstvo príležitostí, z nich strelili len jeden gól po peknej strele kapitána Kováča. Hostia boli futbalovejším mužstvom a z minima vyťažili maximum. Hráči Nemeckej si môžu spytovať svedomie, pretože využitie niektorých šancí už doslova súviselo s tragikomédiou. Strata týchto bodov je pre Nemeckú asi osudná, čo sa týka zotrvania v súťaži.

(chr)

Hronec – Jakub 2:2 (1:0), góly domácich: Gajdoš, vlastný, ŽK domácich: Šnejt, rozhodca: Belko, 250 divákov.

V peknom slnečnom počasí museli byť domáci s predvedenou hrou oboch mužstiev spokojní. Lepšie začali domáci a  už v 12. minúte sa ujali vedenia. Akcie sa striedali z jednej strany na druhú, viac šancí mali domáci, ale koncovka im nesedela. Druhý polčas začali hostia ofenzívne, prvých pätnásť minút boli lepším mužstvom a prišlo aj vyrovnanie. Potom sa hra vyrovnala, ale hráči Hronca nedokázali prekonať brankára hostí ani z vyložených šancí, čo bolo potrestané druhým gólom. Domáci spresnili hru a podarilo sa im vyrovnať za pomoci hráča hostí. Remíza je spravodlivým vyjadrením diania na ihrisku.

Ivan Gromus

Šalková – T. Č. Balog 2:1 (2:0), gól hostí: Tomáš Švantner, rozhodca: Caban, 150 divákov.

Obidve mužstvá začali veľmi opatrne. Na strane hostí chýbalo viac sebavedomia a odvahy. V 11. minúte po rohovom kope domácim perfektne vyšiel nacvičený signál a prudká strela po zemi z hranice šestnástky skončila v sieti brankára hostí. O niekoľko minút dosť nedôsledne pristúpila obrana hostí k akcii domácich, ktorí zvýšili svoj náskok na 2:0. Hoci čiperní útočníci hostí svojím pohybom robili dosť starostí obrane domácich, ich brankára už nedokázali ohroziť. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Hostia boli ako vymenení, už v 3. minúte znížili na 2:1 a domáci sa len zúfalo bránili. Čakalo sa, kedy príde vyrovnanie. Postupne sa hra vyrovnala, naberala na úrovni. Útoky a šance sa striedali na obidvoch stranách. Domáci boli nebezpeční pri rohových kopoch, hostia v protiútokoch. Gól už nepadol, na čom majú zásluhu aj brankári. Záver zápasu bol dramatický. Domácim akoby ubúdali sily, viac očakávali konečný hvizd rozhodcu a keďže ani hostia nič nevymysleli, na výsledku 2:1 sa už nič nezmenilo. K víťazstvu domácemu mužstvu samozrejme treba zablahoželať.

Július Kliment

Heľpa – Beňuš 3:0 (0:0), góly: Pavol Skladaný, Michal Skladaný, Mikuláš Kukuľa, rozhodca: Kubančík, 100 divákov.

Vo vyrovnanom derby stretnutí boli šance na obidvoch stranách, ale hráči ich nepremenili. A tak prvý polčas sa skončil bez gólov. Do druhého polčasu domáci nastúpili so zmenami v útoku aj v zálohe. Po príchode Pušku sa hra zlepšila a padli aj tri góly. Hostia v druhom polčase z priameho kopu nastrelili žrď Jankom. Obom aktérom treba poďakovať za korektnú hru a poďakovanie patrí aj rozhodcom.

Vladimír Ďurajda

Riečka – Slovenská Ľupča 1:2, Priechod – Lučatín 3:1.

25. mája

Pohronská Polhora – Horná Lehota 3:1 (2:0), góly: Tomáš Goceliak 2, Milan Vraniak  – Valach, rozhodca: laik Šinger, 200 divákov.

Zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva napriek snahe hostí.

Ľubomír Šinger

Šumiac – Dolná Lehota 2:1 (1:1), góly: Marek Meľo, Čupka – Marian Balla ml., rozhodca: Krupa, 90 divákov.

Domáci sa ujali vedenia už v 14. minúte z jedenástky, keď brankár fauloval domáceho útočníka. Hostia vyrovnali v 33. minúte peknou strelou spoza šestnástky. V 57. minúte išli domáci znovu do vedenia po rohovom kope a strele zblízka. Hosťom už do konca zápasu nič nedovolili.

Stanislav Ďurčo

Osrblie – Michalová 2:1 (0:1), góly: Fedor, Kán – Trnavský, ŽK hostí: Trnavský, Lapin, Krupa, Ostrihoň, rozhodca: Kosec, 300 divákov.

V zápase, v ktorom domácim išlo o všetko, dominoval boj o každú loptu. Domáce mužstvo zostalo zaskočené dobrou, organizovanou hrou hostí, z čoho padol aj ich vedúci gól. V druhom polčase domáci nastúpili ako pokropení živou vodou, zápas otočili v priebehu desiatich minút. Hostia cítili príležitosť ešte na zvrátenie, ale domáci svojou hrou nepustili súpera k žiadnej šanci a keďže mali v bráne spoľahlivého brankára Spišiaka, o výsledku bolo rozhodnuté. Týmto sa Osrblie vracia do I. triedy po ťažkých troch rokoch.

Ivan Spišiak

Pohorelá – Závadka 0:2 (0:2), góly: Pokoš, Slašťan, rozhodca: Skladaný, 80 divákov.

Napriek vyrovnanému stretnutiu domáci po dlhotrvajúcej slabšej forme znova zápas nedotiahli do víťazného konca.