ARCHIV

TIRAZ

KONTAKT

V medzištátnych stretnutiach Slovensko – Česko vznikli tri národné rekordy

V sobotu 7. a v nedeľu 8. júna sa v Podbrezovej v Dome športu uskutočnili neoficiálne medzištátne stretnutia reprezentácie mužov Slovenska a Česka. V šiestich odohraných stretnutiach vytvorili tri nové národné rekordy.     Slovenské družstvo v zložení Jozef Pešta 685, Radoslav Foltin 600, Bystrík Vadovič 628, Ivan Čech 673, Milan Tomka 652 a Ondrej Kyselica 632 vytvorilo nový slovenský rekord družstiev, ktorý má hodnotu 3870 bodov. Česká reprezentácia si z Podbrezovej odniesla dva národné rekordy. Rekord družstiev s výsledkom 3843 bodov a rekord jednotlivca na 120 hz., ktorý dosiahol Roman Pytlík s výkonom 699 bodov.
Sedemstobodovú hranicu v nedeľňajšom zápase atakoval aj úradujúci majster sveta v jednotlivcoch - Ivan Čech s výkonom 693 bodov.

Sobota 7. júna

1. zápas: Slovensko 2 - Česko legionári 2:6 (3584:3722)
Pašiak 613 - 634 Žaloudík, Adamec 605 - 641 Hejhal, Gordík 593 - 655 Petru, Balický 618 - 634 Pytlík, Šibal 576 - 634 Holakovský, Truska 579 - 573 Stanek; 2. zápas: Slovensko 1 - Česko výber ligy 5:3 (3827:3711), Tomka 606 - 620 Hazva,
Kyselica 615 - 590 Parkan, Čech 669 - 635 Marek, Foltin 669 - 635 Kotyza, Vadovič 611 - 629 Markus, Pešta 654 - 656 Nemec; 3. zápas: Slovensko 1 - Česko legionári 7,5:0,5 (3870:3667) Pešta 685 - 615 Stanek, Foltin 600 - 584 Pytlik, Vadovič 628 - 619 Holakovský, Čech 673 - 605 Petru, Tomka 652 - 612 Žaloudik, Kyselica 632 - Hejhal 632; 4. zápas: Slovensko 2 - Česko výber ligy 2:6 (3695:3798) Gordík 628 - Nemec 635, Šibal 609 - Kotyza 619, Pašiak 642 - Markus 612, Truska 642 - Marek 622, Balický 578 - Hažva 651, Adamec 596 - Parkan 659.

Nedeľa 8. júna

1. zápas: Slovensko 2 - Česko 2 1:7 (3566:3789) Adamec 609 - 596 Markus, Herich 559 - 634 Stanek, Bukový 600 - 699 Pytlik, Gordík 612 - 627 Parkan, Šibal 599 - 619 Marek, Balický 587 - 614 Žaloudik; 2. zápas: Slovensko 1 - Česko 1 2:6 (3758:3843) Pašiak 614 - 647 Holakovský, Kyselica 634 - 625 Petru, Tomka 587 - 655 Kotyza, Foltin 632 - 641 Hejhal, Truska 598 - 628 Nemec, Čech 693 - 647 Hažva.

Heľpa - Riečka
(Dírer - Kosec - Pecník), Beňuš - Hronec (Mišány - Kučera - Prochádzka), T. Č. Balog - Nemecká (Caban - Gemzický, Túry - Kotrán), Sl. Ľupča - Braväcovo (Koctúr - Zeman, Kubančík - Piar), Mýto - Jasenie (Mukera - Roupec - Weiss)

III. LSD a LMD 29. kolo
15. júna o 10.00 a 12.30
Podbrezová B - Nová Baňa
(Skalica, Peter Turňa - J. Košarník, Mikloš - Nosáľ), P. Č. Balog - Bytča (14. 6., Urda - Hrdlička, Medveď - Libiak)

II. LSŽJ a II. LMŽJ 25. kolo
14. júna o 10.00 a 12.00
Nová Baňa - P. Č. Balog
(10.30 - 12.30, J. Košarník - R. Košarník), Podbrezová B - R. Sobota (Brezno za Hronom, Mikloš - Peter Turňa)

7. júna

Stropkov – Podbrezová B 1:0 (1:0), ŽK hostí: Kostúrik, rozhodca: Eperješi, 150 divákov.

Podbrezovská rezerva nastúpila v Stropkove s viacerými hráčmi dorastu a z lavičky, ktorí sa však nestratili. Hrali vyrovnaný zápas a hostia doplatili na starú bolesť pri premieňaní gólových príležitostí. Ukážka, ako sa môže zvrtnúť zápas, bola v 41. minúte, kedy hráč hostí Kostúrik išiel sám na domáceho brankára Jenča, ten ho však vychytal. Potom  rýchlo rozohral loptu a Paňko z protiútoku hráča hostí Gašperana prekonal. V druhom polčase boli aktívnejší hostia, súpera prevýšili hlavne po kondičnej stránke. Na svoju škodu však nepremenili niekoľko sľubných streleckých príležitostí, a tak sa z posledného zápasu súťažného ročníka vrátili domov s prázdnymi rukami. Za pochvalu však stojí skutočnosť, že mladí hráči preukázali svoju perspektívu do budúceho súťažného ročníka II. ligy skupiny Východ.

Marian Lauer

Rakytovce – Prešov B 2:2, Liptovský Mikuláš – Sabinov 1:3, Turčianske Teplice – Čadca 1:2, Vranov – Lipany 2:2, Žiar nad Hronom – Banská Bystrica B 3:1, Dolný Kubín – Ružomberok B 1:1.

8. júna

P. Č. Balog – Radvaň 1:1 (0:1), gól domácich: Čiliak, ŽK domácich: Štulajter, Medveď, rozhodca: Roštár, 200 divákov.

V poslednom domácom zápase hráči Partizána nedokázali zvíťaziť nad súperom, ktorý sa počas celého zápasu len bránil. V prvom polčase sa domáci ťažšie rozbiehali, nepresne prihrávali a nedokázali sa presadiť proti zhustenej obrane hostí. Boli to naopak hráči Radvane, ktorí po ojedinelom útoku prekonali domáceho brankára. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď v úvode mali šancu na zvýšenie náskoku, ale to už bolo z ich strany všetko. Domáci spresnili hru, zatlačili hostí na vlastnú polovicu, ale z množstva šancí, ktoré si vytvorili, dokázali premeniť len jednu, keď sa v závere presadil Čiliak.

Ivan Belko

Kováčová – Sásová 2:3, Banská Štiavnica – Dudince 7:2, Badín – Hrochoť 2:2, Štiavnické Bane – Žiar n/Hr./Ladomerská Vieska B 2:0, Poniky – Dolné Hámre – stretnutie sa nehralo pre prietrž mračien, dohrávka 19. júna, Žarnovica – Sliač 2:0.

8. júna

Priechod – Jasenie 4:1 (2:0), gól hostí: H. Weisenbacher, rozhodca: Kučera, 120 divákov.

V zápase, v ktorom už obom mužstvám o nič nešlo, sa domáci predviedli ako snaživý, technický celok a darilo sa im aj strelecky. Hostia v okyptenej zostave predviedli snaživú hru, čo však nestačilo na domáce dobre pripravené mužstvo.

Milan Strečok

Lučatín – Mýto 4:2 (3:0), góly hostí: Kleskeň, Sarvaš, rozhodca: Mišány, 160 divákov.

Hostia nezachytili úvod zápasu, keď v 20. minúte bolo už 3:0. V ďalšom priebehu stretnutia sa hra vyrovnala, Mýto malo častejšie loptu na svojich kopačkách, no na lepší výsledok to nestačilo.

(kš)

Braväcovo – Jakub 8:2 (5:0), góly domácich: Miroslav Gašperan 4, Zelenčík 2, Marek Srnka 2, ŽK domácich: Bubelíny, Vajda, rozhodca: Ján Sitarčík, 180 divákov.

Domáci otvorili gólový účet už v 7. minúte hneď z prvej šance. Prvý polčas mali pevne pod kontrolou, keď ešte štyrmi gólmi prakticky rozhodli už do konca polčasu. Druhý polčas mal iný priebeh, domáci už poľavili a hostia sa dostávali do vyložených šancí, z ktorých dve premenili. Domáci však po rýchlych brejkoch ešte zvýšili a jednoznačne zvíťazili. Ťažko je vyzdvihnúť jednotlivca, lebo domácich treba pochváliť ako kolektív.

Jozef Srnka

Nemecká – Slovenská Ľupča 1:5 (1:2), gól domácich: Jablonský, rozhodca: Baka, 80 divákov.

Futbal sa hrá na góly, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Stretnutie bolo celkom vyrovnané, Nemecká dokonca v druhom polčase za stavu 1:2 tlačila svojho súpera, no znovu ako tradične rozhodli o vysokej prehre individuálne chyby domácich. Prvý a posledný gól padol po chybách brankára a pri štvrtom góle domáci obranca napriek niekoľkometrovému náskoku stratil za súperom loptu. Hráči Nemeckej sa preto nemôžu čudovať, že sú na takom mieste v tabuľke.

(chr)

Hronec – T. Č. Balog 2:5 (1:3), góly: Kučerák 2 (1 z pokutového kopu) – P. Švantner 2, P. Kováčik, M. Kováčik, vlastný, rozhodca: Dírer, 250 divákov.

Značne oslabený domáci tím nastúpil na tradičné derby proti Tatranu. Hneď v úvode mali domáci šancu, ktorú trestuhodne zahodili. Hostia boli pohyblivejší, ale do vedenia išli hráči Hronca gólom z pokutového kopu. Hostia rýchlo vyrovnali a prebrali iniciatívu na svoje kopačky. Do konca polčasu svoj náskok ešte zvýšili. Po zmene strán boli hráči Tatrana lepším mužstvom a každú chybu domácich trestali gólom. Aj keď prehra je pre hráčov Hronca krutá, ťažko sa dá očakávať lepší výsledok, keď tréningová činnosť je nulová.

Ivan Gromus

Riečka – Beňuš 3:3 (0:2), góly hostí: vlastný, Ivan Škantár, Lukáš Šperka, rozhodca: Koctúr, 70 divákov.

V stretnutí podpriemernej úrovne sa zrodila spravodlivá remíza.

Peter Podhorský

Šalková – Heľpa 6:3 (3:2), góly hostí: Mak, Puška, vlastný, rozhodca: Kosec, 150 divákov.

Domáci si chceli potvrdiť postavenie v tabuľke a jednoznačne zvíťaziť. Začali nátlakovou hrou a prvú šancu zahodili už v 2. minúte. V 13. minúte po peknej akcii domáci skórovali a o päť minút zvýšili na 2:0. Potom akoby sa uspokojili, hostia hru vyrovnali a tiež predviedli niekoľko pekných akcií, po ktorých padli aj dva góly. No v 41. minúte hráči Heľpy dostali gól do šatne. Do druhého polčasu prišli obidve mužstvá dobre naladené, šance sa striedali na obidvoch stranách. V 48. minúte Puška po pekne akcii išiel sám na brankára, ale trafil mu do nohy. Domáci potom zapli na vyššie obrátky a po dvoch pekných strelách za dve minúty zvýšili na 5:2. Hostia sa nevzdávali a stále sa domácim vyrovnávali v šanciach, ale nie v ich premieňaní. V 78. minúte po pošmyknutí brankára domáci dali šiesty gól. Hostia sa ešte stále nevzdali a po peknej akcii po pravom krídle a centri do šestnástky znížili na 6:3 v 88. minúte. Diváci boli veľmi spokojní s predvedenou hrou obidvoch mužstiev, lebo to bol útočný futbal a padlo veľa gólov. Hráčom Šalkovej blahoželáme k postupu do V. ligy.

8. júna

Polomka – Dolná Lehota 2:1 (0:0), góly: Roman Kohút, František Kohút – Rastislav Hudík, rozhodca: Kubančík, 80 divákov.

Od úvodných minút patrila hra hosťom, ktorí to však nevyužili. Nakoniec to bolo vidieť aj na polčasovom výsledku 0:0. Úvod druhého polčasu patril domácim, ktorí dali dva góly. Útoky prebiehali z jednej strany na druhú a hosťom sa podarilo znížiť v 67. minúte gólom Hudíka. Výsledok ostal 2:1.

František Skubák

Pohronská Polhora – Michalová 2:1 (2:1), góly: Milan Vraniak, Ján Kurek – Milan Kupec, ŽK: Suja – Pumeľ, Trnavský, rozhodca: Zeman, 200 divákov.

V derby zápase zaslúžene zvíťazili domáci, ktorí o svojom víťazstve rozhodli v prvom polčase. Hostia v druhom polčase pridali, mali prevahu, domáci, ktorí dohrávali deviati, však víťazstvo udržali. Z domácich vynikli Tomka a Mucha, hostí podržal brankár Muránsky.

Ľubomír Šinger

Šumiac – Pohorelá 3:2 (1:1), góly: Gordan, Magura (z 11 m), Duraj – Haluška, Kalman, rozhodca: Skladaný, 150 divákov.

Bol to vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domácich. Hostia dvakrát viedli, ale domáci strhli víťazstvo na svoju stranu v 87. minúte.

Stanislav Ďurčo

Osrblie – Závadka 3:4 (1:1), góly: Pacera, Sluštik, Boško – Rafaj, Pokoš, Kubica, Luter, rozhodca: Daniš, 100 divákov.

V zápase, v ktorom domácim išlo len o potvrdenie svojej pozície, dominovala hra hostí. Hráči Závadky otvorili skóre už v 1. minúte. Ďalej sa hra odohrávala viac v strede ihriska. Domáce mužstvo hru vyrovnalo a keďže svojou nemohúcnosťou zahadzovalo gólové príležitosti, nakoniec výsledok je taký, aký je. Pre domáce mužstvo by tento zápas mal byť ponaučením pre účinkovanie v I. triede. Závadka prerušila Osrbliu sériu dvadsiatich dvoch zápasov bez prehry. Vyzdvihnúť treba z domácich brankára Spišiaka a z hostí kapitána Kubicu.