V. liga sk. C 25. kolo
15. júna

Žiar nad Hronom B – P. Č. Balog 0:1 (0:0), gól: Turňa, ŽK

hostí: Šavlík, rozhodca: Tisoňová, 150 divákov.

V dobrom a zaujímavom zápase zaslúžené víťazstvo hráčov Partizána, ktorí boli počas celého zápasu lepší. Prvý polčas bol opatrný z obidvoch strán, ale čoraz viac sa začali presadzovať hráči hostí, ktorí mali viac z hry, no v koncovke neuspeli. Domáce mužstvo neohrozilo brankára hostí, a tak sa polčas skončil bez gólov. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá s odhodlaním streliť gól, čo sa po peknej akcii podarilo hosťom, keď skóroval Turňa. Hostia ovládli hru, domácich nepustili k žiadnej gólovej príležitosti. Hráči Partizána mohli víťazstvo potvrdiť, ale šance, ktoré si vytvorili, nepremenili, alebo ich zneškodnil brankár domácich.

15. júna

Heľpa – Riečka 3:4 (2:0), góly domácich: Košťál, Lilko, Riapoš, rozhodca: Dírer, 150 divákov.

Najslabší výkon, aký doteraz podalo mužstvo Heľpy.

Vladimír Ďurajda

Beňuš – Hronec 1:0 (0:0), gól: Amrich, rozhodca: Mišány, 100 divákov.

Posledný domáci zápas v tomto ročníku chceli chlapci zavŕšiť víťazne, no nebolo to vôbec jednoduché, lebo súper bol v prvej 45–minútovke kombinačne lepší. Druhý polčas už bol zo strany domácich lepší, vytvorili aj čisté šance, no Beňuš potrebuje neskutočne veľa šancí na premenenie na gól a iné to nebolo ani v tomto stretnutí. O jediný gól sa postaral v 70. minúte po štandardnej situácii Amrich. Domáci vydreté víťazstvo už ubránili a pripísali si body do tabuľky, ktorých v jarnej časti bolo málo.

Peter Podhorský

T. Č. Balog – Nemecká 6:1 (2:1), góly: T. Švantner 2, P. Švantner 2, M. Kováčik, J. Kvietok – Jablonský, rozhodca: Caban, 150 divákov.

V poslednom kole tohto ročníka sa domáci hráči s divákmi rozlúčili vysokým víťazstvom. Výsledok zápasu mohol byť aj vyšší. Domáci šance už nepremenili a hosťom nedovolil skórovať dobre chytajúci domáci brankár Peter Úradník, ktorý likvidoval niekoľko dobrých striel. Hráčov možno pochváliť za dobrú hru na ťažkom, šmykľavom teréne. Domáci hráči ďakujú svojim fanúšikom, divákom za ich priazeň a podporu. Posledné kolo odohrá Tatran v stredu 18. júna v Braväcove.

Július Kliment

Slovenská Ľupča – Braväcovo 4:1 (2:1), gól hostí: Zelenčík, ŽK hostí: Vajda, Zelenčík, rozhodca: Koctúr, 80 divákov.

Hostia odohrali celkom dobré stretnutie, aj keď tomu výsledok nenasvedčuje. Ujali sa vedenia už v 4. minúte, ale domáci rýchlo vyrovnali a mali ďalšie šance, ktoré nepremenili. Potom prišli šance hostí, z ktorých dali aj regulárny gól, ktorý im rozhodca nepochopiteľne neuznal. Gól domácich do šatne na 2:1 a dva zlepené góly v druhom polčase rozhodli o víťazovi stretnutia.

Jozef Srnka

Mýto pod Ďumbierom – Jasenie 1:2 (0:1), góly: Kerestény – J. Weisenbacher, Čatloš, ŽK: Giertl, Makuša – J. Weisenbacher, rozhodca: Mukera, 80 divákov.

V obojstranne slabom zápase zvíťazil strelecky disponovanejší súper z Jasenia.

(kš)

Šalková – Priechod 0:6, Jakub – Lučatín 5:1.

Barényiho generálka pred majstrovstvami sveta

Dva úspešné štarty zaznamenal za uplynulý víkend Milan Barényi zo ŽP Šport Podbrezová, keď najprv v sobotu 14. júna vyhral na štyridsaťpäťkilometrovej trati na breznianskom cyklomaratóne, ktorý absolvoval v tréningovom tempe s vyše trojminútovým rozdielom na druhého v poradí. Na tej istej trati sa v juniorskej kategórii darilo aj dvojici podbrezovských mládežníkov, keď Matej Medveď obsadil so stratou 1:30 min na víťaza druhé miesto a tretí skončil jeho oddielový kolega Peter Kupec.
   V nedeľu 15. júna sa Milan Barényi postavil na štart kvalitne obsadených pretekov kategórie UCI E1 v rakúskom Winhaagu, kde v konkurencii tridsiatich štartujúcich z piatich krajín obsadil štvrté miesto so stratou 2:30 min na víťazného Ukrajinca Ryšenka. Pre Barényiho to bol posledný štart pred Majstrovstvami sveta v MTB, ktoré sa uskutočnia 17. - 22. júna v talianskom Val di Sole.

(mm)

Na štarte Breznianskeho horského cyklomaratónu skoro pol tisícka pretekárov

SCK Ďumbier a MŠK Brezno usporiadali v sobotu 14. júna 4. ročník Breznianskeho horského cyklomaratónu. Bolo to vrcholné vystúpenie horských cyklomaratónskych cyklistov breznianskeho regiónu. Na štarte sa zúčastnila skoro pol tisícka pretekárov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Organizátori sa najviac báli nepriazne počasia, čo sa našťastie nekonalo. Počasie vydržalo až do celkového záveru a až potom sa rozpršalo.

Na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov bol štart situovaný na Námestie gen. M. R. Štefánika. Výstrel zo štartovacej pištole o 9.30 hodine z ruky primátora Ing. Jaroslava Demiana odštartoval pretekárov na dlhú maratónsku trať. O hodinu neskôr si tento štartový výstrel zopakovala viceprimátorka Mgr. Mária Šajgalíková pri druhom štarte na polmaratónsku a hobícku trať. Cieľ bol na futbalovom štadióne. Práve táto skutočnosť dala poriadne „zabrať“ organizátorom, ktorí zvládli zmenené podmienky na jednotku! Bolo to aj vďaka spolupráci s obvodným oddelením Policajného zboru a mestskou políciou. Bez vzájomnej spolupráce by takéto veľké podujatie nemalo šancu na úspech. V cieli sa o príjemnú náladu čakajúcich postarala hudobná skupina Tulibanda.
   Výsledky: cyklomaratón - „OBRIK“ 77 km kategórie: MD - muži 19 - 39 rokov: 1. Patrik Kuril - KHC Tatranská Štrba, 2. Zdenek Fáber - BIKE-SPORT Košice, 3. Michal Lámi - JUMP SPORT Košice; SD - muži 40 - 49 rokov: 1. Miroslav Kováčik - CK unicom team Zvolen, 2. Miroslav Hulej - KNAC Ružomberok, 3. Miroslav Reingraber - CK Svätý Jur; VD - muži od 50 rokov: 1. Vladimír Grom - CK Pravenec, 2. Emil Prcín - ŠK Tatranské Orly-LM, 3. Ivan Jankovič - LEADER FOX bike LM; juniori 15 - 18 rokov: 1. Filip Balciar - CK Poltár racing team, 2. Peter Šofranko - CK-S.N.V., 3. Ivan Ďuriška - CK Poltár racing team; polmaratón - „KLASIK“ 49 km: kategórie: MK - muži 19 - 39 rokov: 1. Milan Barényi - ŽP Šport Podbrezová, 2. Ľubomír Ondruš - HC-VEDORA, 3. Milan Rovňak - CK ANSIMA Moldava n. B.; SK - muži 40 - 49 rokov: 1. Ondrej Glajza - CK Pravenec, 2. Ivan Zaujec - Nitra, 3. Roman Martinčík - MŠK Brezno; VK - muži od 50 rokov: 1. Ján Klasovitý - LEADER FOX bike LM, 2. Jozef Orme - SCK Zvolen, 3. Ján Rajtar - Bratislava; ŽK - ženy 19 - 39 rokov: 1. Ľubomíra Kalinová - TJ Biela stopa Kremnica, 2. Anna Bruthansova - Outsizer NOVATEC, 3. Elena Ondášová - B.R.M autobike team; DK - ženy 40 - 49 rokov: 1. Adriana Petková - Kanianka, 2. Zuzana Vaculčiaková - WITZEMANN Vlkanová, 3. Mária Môciková - Banská Bystrica; DK - ženy od 50 rokov: 1. Anna Kapustová - Banská Bystrica, 2. Izabela Rafanidesová - Banská Bystrica, 3. Drahoslava Repčíková – Modra; juniori - 15 - 18 rokov: 1. Michal Procner - CK MŠK Žiar nad Hronom, 2. Matej Medveď - CK Šport Podbrezová, 3. Peter Kupec - Čierny Balog; juniorky - 15 - 18 rokov: 1. Natália Šimorová - Lipník, 2. Lucia Šimová - Valaská, 3. Veronika Gandžalová - CK Svätý Jur; „HOBIK“ 27 km: kategórie: HOBIK - muži: 1. Matej Adamický - CK Poltár racing team 2. Tomáš Ondrejovič - CK Pravenec, 3. Ondrej Glajza - CK Pravenec; HOBIK - ženy: 1. Natália Leitnerová - Brezno, 2. Petra Chudíková - Brezno, 3. Monika Kurtyová - Košice.