ARCHIV

TIRAZ

KONTAKT

Vyhra telgartskych hokejistov

HC Ormet Rimavska Sobota - HK Sokol Telgart 3:5 (1:3, 1:2, 1:0)). goly hosti: Vikarsky 2, Kozuch, Pavol Cernak, Polovka, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, vyluceni: 2:5, rozh. Manur, 150 div.
Napriek zaciatocnym problemom, ked hostia pricestovali 21. decembra do Rimavskej Soboty vlastnymi autami (pat hracov neprislo, havarovali), nastupili len s jedenastimi hracmi. V tejto okliestenej zostave zacali hrat s velkymi obavami o vysledok (,,bude to poriadny vyprask"). Po uvodnom boji, ako keby sa na tieto slova zabudlo, vychadzali zo zabezpecenej obrany, rychlymi protiutokmi pomerne dost presnou strelbou uz v 7. minute Vikarskym otvorili skore zapasu a v priebehu dvoch minut dvakrat skorovali. V tejto uspesnej taktike pokracovali hostia aj v druhej a v tretej tretine. Hned v uvode domaci znizili na 3:1, no o tri minuty na to Pavol Cernak zvysil na 4:1. Domaci sa este do konca druhej tretiny Domekom priblizili na kontakt. Tretia tretina sa niesla v znameni udrzat skore a za stavu 5:2 a vynikajuceho vykonu brankara Dubaja, hostia v 41. minute upravili stav na 5:3. Vedenie HK Telgart dakuje prezidentovi HC Ormet Jozefovi Ostromovi za poskytnutie hokejoveho vystroja. V sobotu 11. januara Telgart odohra zapas v Revucej s Roznavou.
Vo volnom termine 28. decembra sa uskutocnil priatelsky hokejovy zapas medzi Revucou a Telgartom 7:11 (3:3, 2:3, 2:5).

Mikulas Lunter

Spod vysokej siete

V minulom roku volejbalisti Petrochemy Dubova odohrali posledne stretnutie so Zilinou, v ktorom zvitazili 3:0. V nedelu 5. januara vstupili do noveho roka uspesne, ked vyhrali na pode majstra Matadora Puchov 2:3 (19, -22, 26, -27, -14). Zapas predohravali, pretoze Puchov hra vo stvrtok v druhej najvyssej europskej sutazi v Rumunsku.
Samotne stretnutie bolo velmi vyrovnane, s dobrymi momentmi, ale aj mnozstvom chyb. Po prvych dvoch setoch bol stav 1:1, ked v tretom sete viedli hostia uz 22:17, avsak domaci zvratili nepriaznivy stav a ujali sa vedenia - 2:1. Stvrty set viedli pre zmenu domaci - 20:15, ale predsa ho vyhrali hostia, a tak sa muselo rozhodnut o vitazovi v piatom sete. Lepsie zacal Puchov, ked viedol 4:1, po oddychovom case bolo 4:4 a zmena stran bola za stavu 8:7 pre Dubovu. V pokracujucom suboji sa Petrochema ujala vedenia 13:9, avsak Puchov sa nevzdaval a stav vyrovnal na 13:13. Z vitazstva v stretnuti sa po bojovnom vykone tesili hraci Dubovej. Zostava: B. Skladany, Kmet, Ostrihon, Janusek, J. Skladany, Michalec (libero Harvanek, Duda, Vanik). Extraliga pokracuje v iatok 10. januara, ked Dubova nastupi v Novom Meste nad Vahom.

Kto nepride, bude banovat!

Obcianske zdruzenie Jasienok v spolupraci s Lesmi mesta Brezno, s. r. o., v sobotu 18. januara usporiada krnohove preteky. Velka cena Jasienka Zadne Halny - Vagnar zacina o osmej hodine prezentaciou v MotorStope Z. Halny, o deviatej pretekarov s krnohami dopravia na start. O pol jedenastej je na programe zjazd na horskych bicykloch po trati a o jedenastej start pretekov. Vyhlasenie vysledkov a dekorovanie vitazov planuju o patnastej hodine. Z autobusovej stanice v Brezne je zabezpecena kyvadlova doprava s odchodom o 8.30, 10.00, 10.30 a nazad o 12.30, 13.30 a 15.00.

(pb)

Na Stefana v Lucenci

Na Stefana sa uskutocnil 35. rocnik Vianocneho behu mesta Lucenec. Medzi sedemdesiatimi startujucimi z piatich statov pri teplote -24 stupnov Celzia pretekali aj zastupcovia ZP Sport, a. s., Podbrezova. Pavol Fasko obsadil 4. priecku a hned za nim skoncil jeho kolega Miroslav Haninec.

(vr)

Hokejove turnaje ziakov

V sobotu 28. decembra sa uskutocnil turnaj starsich ziakov Brezna, Lucenca a Detvy o Pohar Prespolu. Na zaklade vysledkov vzajomnych zapasov (Brezno-Lucenec 4:8, Lucenec - Detva 8:6, Brezno - Detva 6:11) stanovili konecne poradie: 1. KHM Detva, 2. HC Lucenec, 3. HK MSK VTJ Brezno. Turnaj sprevadzali sutaze jednotlivcov, z ktorych z domaceho muzstva v streleckej sutazi zvitazil Jozef Mihalovic a v ankete za najlepsieho ucastnika vyhlasili hraca Brezna Milosa Kysela.
Uz na druhy den noveho roka nastupili mladsi hraci Brezna spolu s rovesnikmi z T. Teplic, Lucenca a Detvy, aby si porovnali sily v Turnaji nadeji. Prve dva zapasy urcili ucastnikov semifinaloveho a finaloveho stretnutia: Brezno - T. Teplice 9:4, Lucenec - Detva 4:3, T. Teplice - Detva 1:6 (3. miesto Detva), Brezno - Lucenec 8:4 (2. miesto Lucenec, 1. miesto Brezno). Sutaze jednotlivcov vyhrali zastupcovia hosti, za Brezno bol v ankete najlepsim utocnikom Michal Brozman.

Zacina mestska liga v stolnom tenise

V nedelu 12. januara v telocvicni Sokolovna v Brezne zacina mestska liga neregistrovanych hracov v stolnom tenise. Zaujemcovia, dostavte sa o 8.30 hodine do Sokolovne (informacie na t.c. 0908 220151).

(pg)

Slovensky cykloklub Dumbier pozyva v januari na vylet:

nedela 19. januara zimny pesi vystup na Dumbier na pocest nazvu klubu (pri zlom pocasi nahradny termin 26. januara)
Zraz o 7,30 hodine v Brezne na autobusovej stanici.
Trasa: Brezno – Trangoska (preprava autobusovym spojom s odchodom z Brezna autobusovej stanice o 7,50 hodine) – Chata M. R. Stefanika – Dumbier a zpat. Organizatori odporucaju zobrat si so sebou lyziarske palice, dobre obutie a oblecenie.
Informacia pre clenov SCK Dumbier Brezno: zaplatenie zalohy vybranych ucastnikov expedicie “Brac” a objednavka s uhradou cyklistickych klubovych dresov a nohavic je do 31. januara v predajni A – SPORT Brezno, Chalupkova 6.

HK informuje

Prvy raz v tomto roku, a preto s vrucnym zelanim, aby sa vydaril nielen priaznivcom hokeja, vam ponukame dalsiu stranku jeho novodobej historie v Brezne. Pred prvym tohorocnym zapasom pozdravil breznianskych hracov i divakov vzacny host – Jozef Golonka. Spolu s nim, riaditelom MSK Mgr. Tomasom Borosom a zastupcami hokejoveho klubu uviedol Ing. Vladimir Fasko do prevadzky novu rolbu, na zabezpeceni ktorej mal vo funkcii primatora vyznamny podiel. Slovenska hokejova legenda Jozef Golonka, podobne ako v casoch svojho aktivneho hracskeho posobenia, si ziskal priazen celeho stadiona, a kedze aj on mal 65. narodeniny 6. januara, pozdravy a blahozelania boli vzajomne a uprimne.

II. liga seniorov – Vychodna skupina
9. kolo: HK MSK VTJ Brezno – MHK L. Mikulas B 8:2 (0:2,3:0,5:0), goly Brezna: Gerö 3, Bendik 2, Pilat, Paucik, LoksaGelnica – Bardejov 1:6
10. kolo: Brezno malo volno. L. Mikulas B – Gelnica 8:3, Bardejov – Humenne 2:2
11. kolo: HK MSK VTJ Brezno – HKM Humenne 7:5 (2:2, 2:3, 3:0), goly Brezna: Gerö 3, Bendik, Loksa, Fabry, Hanuska
L. Mikulas B – Bardejov 3:8
Priebeh oboch domacich zapasov Brezna na prelome rokov potvrdil predpoklad, ze pri stvrokolovom sutaznom systeme sa vyraznejsou mierou ako pri dvojkolovej sutazi zmierni vplyv nahodnych vysledkov na konecne poradie ucastnikov sutaze. Prva tretina zapasu s beckom Mikulasa ukazala silu tohto celku aj pri minimalnom mnozstve hracov, s ktorymi prisli do Brezna. Az dalsi vyvoj zapasu potvrdil vytrvalost a vacsiu volu domacich hokejistov po vitazstve. Vycerpanost hosti v poslednej tretine im to umoznila vyraznou mierou.
Aj dalsi zapas Brezna na domacej ladovej ploche bol napinavy, hoci to spociatku tak nevyzeralo. Hladky zaciatok, ked dvojgolove vedenie dosiahli domaci hraci uz v 8. minute prvej tretiny, naznacovalo, ze Humenne nebude pre Brezno prilis tazkou prekazkou ani v tretom vzajomnou zapase. Taketo uvazovanie sa ukazalo ako predcasne. V priebehu styidsiatich sekund hostia vyrovnali minutu pred prvou prestavkou. Pohroma pre domacich hracov pokracovala aj v druhej tretine, ked Humenne viedlo o dva goly a tretia tretina zacala pomerom 4:5 v prospech hosti. To vsak trvalo len osem sekund a dost. Drama vsak trvala az do konca, pretoze vyrovanany pomer sil i skore mohlo vytvorit zaklad pre ktorekolvek muzstvo na zaverecny napor. Ten nakoniec patril domacim, ktori sa tri minuty pred koncom dostali do vedenia a pri zaverecnom odvolani brankara hosti dosiahli stastnu sedmicku.
Humenne vsak upevnilo prvenstvo Brezna pred Bardejovom na trojbodovy odstup este v 10. kole, ked malo Brezno volno. Prvou remizou v sutazi tak nedovolilo Humenne Bardejovu dosiahnut plny bodovy zisk. Aktualna tabulka:

8 0 0 8 19:66  0

Takuto podobu vsak bude mat tabulka len do stvrtku 9. januara, kedy pokracuje II. liga 12. kolom. Brezno odohra zapas v Bardejove. To vsak este nie je pre tento tyzden koniec. V sobotu 11. januara od 17. hodiny sutaz pokracuje dalsim kolom, v kotorom Brezno hosti doma Gelnicu.

II. liga dorastencov
HC Stavounia Lucenec – HK MSK VTJ Brezno 5:9 (1:1, 0:5, 4:3), goly Brezna: Richter 3, Martin Pastva 3, Lesak, Vetrak, Dubecky
Prisposobovanie sa mrazivemu pocasiu a taktizovanie prinieslo po prvej tretine nerozhodny vysledok. Hostia v druhej tretine viac korculovali, vyuzivali priestor pred brankou a castejsou strelbou vyuzili golove prilezitosti na dosiahnutie skore 1:6. To ich uspokojilo a polavenie v nasadeni umoznilo domacim znizit naskok. Upozornenie trenera obnovilo disciplinu hosti (jediny vyluceny hrac), ocenil vykon brankara Mareka Pastvu a druhej utocnej formacie.
HK MSK VTJ Brezno – MsHK Zilina B 3:2 (2:1, 1:0, 0:1), goly Brezna: Pastva, Lehocky, Vetrak
Do stretnutia s lidrom sutaze domaci hraci nastupili s odhodlanim. Disciplinovanym dodrziavanim pokynov trenera mala ich hra spad a gradaciu, ktora kulminovala na konci druhej tretiny. Potom sa prejavila vacsia skusenost a hracska kvalita hosti, ktori po chybe v obrane Brezna znizili jeho naskok. Domaci po kolektivnom a koncentrovanom vykone dotiahli stretnutie do vitazneho konca. Trener Majerik a asistent Hazak boli spokojni s pristupom a bojovnostou hracov.
HK MSK VTJ Brezno – MSK Ruzomberok 9:5 (2:1, 3:3, 4:1), goly Brezna: Dubecky 3, Richter 2, Medve´d 2, Vetrak, Sajgalik
Trener v stretnuti s tabulkovo relativne slabsim superom chcel dat prilezitost aj menej casto nasadzovanym hracom. Oni i skusenejsi vsak akoby cakali, ze vitazstvo pride samo. Slabo korculovali, nezdrave sebavedomie prinieslo hru bez zapalu, co davalo priestor superovi. Skorigovanie utocnych akcii a zvysene nasadenie niektorych hracov, ktori si uvedomili kriticku situaciu, prinieslo zvrat nepriazniveho stavu a vitazny koniec stretnutia.
V piatok 10. januara hraju dorastenci proti superovi v Partizanskom a doma sa predstavia 17. januara o 18. hodine proti R. Sobote.
II. Liga starsich ziakov
HC Stavounia Lucenec – HK MSK VTJ Brezno 4:3 (2:2, 2:1, 0:0), goly Brezna: Kysel, Zazrivec, Fazik
Kym v prvej tretine oba celky striedavo dorovnali jednogolovy naskok supera, v druhej tretine sa to Breznu podarilo iba raz, ked po inkasovanom gole pri takmer stvorminutovom oslabeni vyrovanli na 3:3. O minutu na to domaci opat prekonali brankara hosti a tento stav sa uz do konca zapasu nepodarilo zmenit. Za predvedenu hru si vsak zasluzia pochvalu.
HK MSK VTJ Brezno – MHK Ruzomberok 9:6 (2:2, 4:2, 3:2), goly Brezna: Kysel 2, Stubniak 2, Michal Brozman, Turna, Mancos, Zazrivec, Frgolec
Prva tretina nebola prilis odlisna ako v predoslom zapase. Druha tretina mala vsak mohutne vzopatie, ked dvakrat po sebe, v 26. a 28. minute, strelili domaci po dva goly v 10-sekundovych intervaloch. Tretia tretina uz taky napor nepriniesla, ale domaci hraci v pohode doviedli zapas do vitazneho konca.
II. liga mladsich ziakov
HC Stavounia Lucenec – HK MSK VTJ Brezno 4:1 (2:1, 1:0, 1:0), gol Brezna: Schober
Kedze mladsi ziaci mali trojkralovy vikend volny, v ramci majstrovskej sutaze odohrali od posledneho spravodajstva len zapas v Lucenci. Tam mladsi ziaci vari nedorastaju, a tak svoju zostavu doplnaju Lucencania hostujucimi posilami. Skusenostami takato konfrontacia hracov Brezna iste obohati, len casto sa to zuroci v ich hre az vo vyssich vekovych kategoriach. V ramci tohto pohladu dosiahnuty vysledok s tymto superom je realnym vyjadrenim momentalneho pomeru sil vlastnych odchovancov Brezna a hontianskeho vyberu hrajuceho za Lucenec. V sobotu 11. januara obe ziacke muzstva hraju v Ziari nad Hronom.

STRANA: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ARCHIV TIRAZ KONTAKT