KONTAKT

Víkendové futbalové zrkadlo

III. liga

30.kolo 18. júna

Kremnička – Podbrezová B 1:2 (0:1), góly hostí: haviar, Turňa (z 11m), rozhodca: Szabó, 150 divákov.

Hostia v poslednom zápase potvrdili, že na jar vedia hrať na ihriskách súperov. Keď domáci nastúpili len s 10 hráčmi, bolo len otázkou času, kedy sa hostia presadia. V prvom polčase to napriek veľkému tlaku dokázal len Haviar,ktorý ideálne trafil horný kút domácej brány. V druhom  polčase hostia pokračovali v tlaku, no boli to domáci, ktorí z ojedinelého protiútoku Martim vyrovnali. Víťazstvo hostí zabezpečil P. Turňa z 11 m kopu, ktorý rozhodca nariadil za nedovolený zákrok domáceho Huríka na útočníka hostí. Podbrezovskí hráči už potom s prehľadom kontrolovali vývoj stretnutia. Za pozornosť stojí skutočnosť, že hráči podbrezovskej rezervy získali na jar 31 bodov a ani raz neprehrali na ihriskách súperov, keď v siedmich zápasoch päťkrát vyhrali a dvakrát remizovali.

Marián Lauer

Kysucké Nové Mesto – Bánová 1:0, Rimavská Sobota B – Rakytovce 3:2, Ružomberok B – Dukla Banská Bystrica B 5:1, Turčianske Teplice- Bytča 4:3, Dolný Kubín – Zvolen 3:0, Liptovský Mikuláš – Čadca 2:0,  Žiar nad Hronom – Kysucký Lieskovec 4:1.

26. kolo predohrané 15. júna

P. Č. Balog – D. Hámre 1:3 (1:1), gól domácich: Kleskeň, rozhodca: Filkus, 50 divákov.

Predohrávka v strede týždňa, keď už obidvom mužstvám o nič nešlo, bola slabšej úrovne. Proti sebe stáli dve nekompletné jedenástky. Šťastnejší úvod vyšiel hosťom, keď sa prví ujali vedenia. Domáci po niekoľkých sľubných akciách vyrovnali. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a opäť sa dostali do vedenia hostia po prvej hrubej chybe domácej obrany. Domáci si opäť vypracovali niekoľko šancí, z ktorých mohli otočiť skóre vo svoj prospech, čo sa nepodarilo a po druhej hrubej chybe domáceho mužstva hostia upravili na konečných 1:3.

Ján Hroš

Kováčová – Žarnovica 4:2, Dudince – Podlavice 5:1, Nová Baňa – Žiar nad Hronom B/Ladomerská Vieska 2:1, Detva – Nová Niva 3:1, Radvaň nad Hronom – Hrochoť 3:6, Štiavnické Bane – Priechod 0:1.

26. kolo 18. júna

Lučatín – Brezno 1:3 (0:1), góly hostí: Šnejt, Fusek 2, rozhodca: Caban, 100 divákov.

Domáci vedomí si toho, že si záchranu vybojovali pred týždňom hrali uvoľnenejšie, čo využilo Brezno. Hralo iniciatívnejšie, v prvom polčase viedlo 1:0. Rozhodujúcim momentom zápasu bol druhý gól, ktorý hostí upokojil a domácich vyburcoval k zlepšenému výkonu. Výsledkom snahy domácich bol kontaktný gól. Zápas sa stal zaujímavejším, útoky sa striedali na oboch stranách. V zakončení boli hostia šťastnejší. Domáci v závere zápasu v snahe vyrovnať doplatili na známe nedáš – dostaneš.

(jk)

Sásová – Jasenie 3:2 (2:2), góly hostí: Kochan, Kordík, rozhodca: Dírer, 200 divákov.

Hostia boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Až do 89. minúty udržiavali nerozhodný výsledok, potom však po zaváhaní obrany inkasovali tretí gól.

MilanStrečok

Beňuš – Šalková  3:1 (1:0). góly domácich: Peter Kán 2, R. Kučerák, rozhodca: Koctúr, 150 divákov.

Domácim hráčom v tomto stretnutí nemuselo stačiť na záchranu ani víťazstvo, a preto čakali na výsledky ostatných mužstiev. Nakoniec v priemernom stretnutí zvíťazili a udržali sa v I. triede.

Peter Podhorský

Sl. Ľupča – T. Č. Balog 2:3 (1:2), góly hostí: Kováčik, Budovec, Giertl, rozhodca: Krahulec, 150 divákov.

Nedáš – dostaneš. Hostia mali v úvode zápasu niekoľko šancí, ktoré nedokázali zužitkovať. Domáci po chybe obrany hostí išli do vedenia. To bolo v prvom polčase z ich strany všetko. Hru úplne ovládli hráči hostí a otočili stav zápasu vo svoj prospech. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia po peknej akcii zvýšili na 1:3. V závere ožili aj domáci, no podarilo sa im už len upraviť výsledok na 2:3. V zápase, v ktorom sa hralo o 2. miesto, hostia si za predvedenú hru víťazstvo zaslúžili.

Július Kliment

Mýto – Jakub 4:2 (1:1), góly domácich: Daniš, Sarvaš, Martin Vrtal, Kochan, ŽK domácich: Daniš, rozhodca: Kupec, 70 divákov.

Diváci odchádzali spokojní, videli dobrý futbal, pekné akcie a bohatú úrodu gólov.

(kš)

Badín – Braväcovo 2:1 (2:1), gól hostí: Koľaj, rozhodca: Koctúr, 100 divákov.

Domáce mužstvo bolo favoritom tohoto zápasu, no hráči Braväcova mu boli hlavne v druhom polčase viac ako vyrovnaným súperom. Je len na škodu, že hlavný rozhodca tri minúty pred koncom neodpískal pokutový kop proti domácim, a tak možno by bol výsledok pre hostí oveľa prijateľnejším za predvedený výkon.

Miroslav Šperka

Hronec – Nemecká 3:0 (2:0), góly: Cibula 2, Trnik, rozhodca: Mecele, 200 divákov.

V peknom počasí sa chceli domáci hráči rozlúčiť v poslednom zápase na domácej pôde víťazstvom, ale boli to hostia, ktorí mohli už v 3. minúte otvoriť skóre. Postupne hráči Hronca prebrali iniciatívu na svoje kopačky a dvoma gólmi do konca polčasu potvrdili svoju prevahu. V druhom polčase sa hostia snažili o zvrat, ale veľa šancí si nevypracovali. Domáci svojím tretím gólom spečatili zaslúžené víťazstvo. Chlapcom treba poďakovať za dobré výkony a vzornú reprezentáciu obce Hronec.

23. kolo 18. júna

H. Lehota – Pohorelá 4:0 (1:0), góly: Valach, Krešák, Štulajter, Budovec, rozhodca: Jozef Sitarčík, 30 divákov.

Domáce mužstvo bolo po všetkých stránkach lepším súperom a zaslúžene zvíťazilo. Hostia boli až príliš odovzdaným súperom.

Milan Štefánik

Osrblie – Závadka 2:1 (1:0), góly: Kubeša, Puška – Kubanda, rozhodca: Čutka, 150 divákov.

Domáci odohrali svoj štandard, doplácali na zahodenie šancí. Závadka im bola vyrovnaným súperom. Domáci potvrdili svoje postavenie na 2. mieste v tabuľke. Vyzdvihnúť treba výkon brankára Leitnera a kapitána mužstva Harvana.

Ivan Spišiak

Michalová – Heľpa 3:2 (2:1), góly: Krupa ml., Goceliak – Belan, Košťál, rozhodca: Ján Sitarčík, 80 divákov.

Domáci nastúpili takmer kompletní, čo sa prejavilo aj na ich hre. V zápase dobrej úrovne hostia dvakrát dotiahli jednogólové vedenie domácich, ale na tretí gól, ktorý strelil Krupa ml. po peknom centri J. Kureka, už odpovedať nestihli.

Jaroslav Vojtas

T. Č. Balog B – D. Lehota 2:1 (2:1), góly: Švantner, Kováčik (z 11m) – Bella, rozhodca: Štulajter, 70 divákov.

Domáci rozhodli o výsledku už v prvom polčase. Hostia boli počas celého zápasu vyrovnaným súperom. Domácemu brankárovi dvakrát pomohla bočná žrď a raz horná tyč. V zápase, v ktorom už išlo o umiestnenie, si hráči obidvoch mužstiev dobre zahrali.

Polomka – Šumiac 0:4 (0:2), góly: Matej Meľo 3, Marek Meľo, rozhodca: Pribylina, 50 divákov.

V zápase si obe mužstvá vytvorili veľa príležitostí na skórovanie, no domácim nebolo súdené streliť gól. Hostia zaslúžene zvíťazili.