KONTAKT

Podbrezova prezimuje na druhom mieste

I.liga 18. kolo

1.decembra

Trebisov – Podbrezova 1:0 (1:0), ZK hosti: Gottwald, Snitka, rozhodca: Kruzliak, 150 divakov.

Na zasnezenom travniku nastupili obidve muzstva na posledne kolo zapasu jesennej casti sutazneho rocnika 2007/2008. Terenu sa lepsie prisposobili v prvom polcase domaci, ktori uz v 11. minute isli do vedenia golom Gaspara, ktory sa prekluckoval cez celu obranu hosti a skoroval do prazdnej brany. O pat minut na to hrac hosti Gottwald isiel sam na domacu branu, ale trafil len do padajuceho Ferenca. Hostia sa v celom prvom polcase na ihrisku hladali a nedokazali najst recept na odusevnenu hru domaceho muzstva. V druhom polcase ovladli hru hostia, mali prevahu, ale opat dvakrat Gottwald a Vaculciak nedokazali loptu dostat z dobrych pozicii do domacej siete. O tom, ze hostom nebolo sudene dat gol, svedci i fakt, ze Kostelny, ktory si idealne vyskocil na Svintekov center, perfektne loptu trafil hlavou, no domaci golman zazracne zachranil. Ked pat minut pred koncom netrafil do odkrytej domacej brany opat Gottwald, bolo o vysledku stretnutia rozhodnute. Zasluhou obidvoch muzstiev vsak hrstka uzimenych divakov videla zaujimave prvoligove stretnutie.

Najblizsie sa podbrezovski futbalisti predstavia doma 1. marca, kedy na stadione v Brezne privitaju Rimavsku Sobotu. Funkcionari, treneri i hraci dakuju vsetkym svojim priaznivcom za podporu v jesennej casti a tesia sa na stretnutie na jar.

Marian Lauer

Prievidza – Sala 2:1, Lucenec – Humenne 2:1, Rimavska Sobota – Presov 0:0, Inter – Kosice B 2:1.

Vitazstvo pod hviezdami

Dlhe cakanie na domaci druholigovy seniorsky zapas (22. decembra s Ruzomberkom) pomoze preklenut priatelske stretnutie hokejistov Brezna s veteranmi Banskej Bystrice v stredu 5. decembra o 18.30 hodine na Zimnom stadione Ladislava Horskeho. Z krajskeho mesta pridu do Brezna aktivni ucastnici dobre organizovanej sutaze hracov, ktori sa hokeju venuju vo veku zrelych chlapov. V najblizsom case ich cakaju medzinarodne majstrovstva hokejovych veteranov, a tak sa breznianskym fanusikom ponuka jedinecna moznost presvedcit sa o urovni a schopnostiach hokejistov v tejto vekovej kategorii. Vstup na toto sportove podujatie je volny.

2. liga seniorov - vychodna skupina

MHK VTJ Sabinov - HK Brezno 5:8 (1:4, 3:2, 1:2), goly Brezna: Igor Michalek (asistencia Martin Golan), Pavol Babic 4 (Andrej Nemcok, Miroslav Bendik 3), Lubomir Backor (Jozef Rusnak, Michalek), Juraj Fabry (Juraj Donoval, Nemcok), Martin Golan (Michalek)

„Tu sa nam vzdy vyhravalo tazko,“ konstatovali v minulosti i teraz niektori breznianski hraci a vyvoj zapasu im dal za pravdu. Skore otvorili hostia sice uz na konci prvej minuty po strele Michaleka z prihravky Golana, ale potom sa z dlhych manevrov pred sabinovskou brankou nic neurodilo. Naopak v 9. minute domaci hokejisti vyrovnali. Az v poslednych piatich minutach prvej tretiny dvakrat skoroval Babic a raz Backor. Trinast striel smerovalo do domacej branky, kym brezniansky brankar Cpin chytil sest zo siedmich streleckych pokusov. V druhej tretine na gol domacich sekundovala najprv Fabryho golova strela, neskor uspesna akcia, ktoru zakoncil Babic. Zelany vyvoj zapasu a stav 2:6 vsak coskoro narusili dvoma golmi domaci strelci a atmosfera na lavicke Brezna zhustla. Snaha aktivne zasiahnut do nezelaneho vyvoja stretnutia viedla trenerov k vymene brankarov. Na strane domacich hokejistov predchadzala tomuto kroku dvojnasobna vymena na brankarskom poste. Do konca druhej tretiny sa na skore uz nic nezmenilo, ale v tretej tretine boli ako prvi uspesni domaci hokejisti a znizili golovy rozdiel na stav 5:6. Na oboch stranach pribudalo provokacii a vyprovokovanych reakcii, ktore rozhodcovia trestali, ako najlepsie vedeli. V radoch domacich divakov sa nie vsetky ich rozhodnutia stretli s pochopenim, a tak okrem zacinajuceho snezenia na nekrytom hokejovom ihrisku dopadla na hlavu jedneho z arbitrov i snehova gula miestneho guliara. Rozhodcovia poziadali o vypratanie priestoru, z ktoreho snehovy pozdrav vysiel, ale pri minimalnej ochote akterov gulovacky podriadit sa ich rozhodnutiu nakoniec obratili svoju pozornost na dianie na lade. Do konca zapasu este potvrdili dve golove akcie hosti v podani Babica a Golana, a tak sa z dramy, ku ktorej sa mohol vyvoj zapasu priklonit, nakoniec zrodilo „povinne“ vitazstvo Brezna. V muzstve hosti po zdravotnych problemoch, chirurgickom zakroku, rehabilitacii a mesacnom trenovani nastupil prvykrat v tejto sezone aj Pavol Sasik.
   Po dvoch nedelnych zapasoch v Detve a Sabinove caka breznianskych hokejistov v dalsom kole v sobotu 8. decembra cesta za najvychodnejsim ucastnikom sutaze - do Michaloviec.
Na ihriskach dalsich ucastnikov sutaze HK Sokol Ruzomberok prehral s HK Dukla Michalovce 6:9 (1:3, 5:5, 0:1). Dynamicky vyvoj zapasu, v ktorom Ruzomberok vyrovnal z 0:3 na 3:3, neskor znizil z 3:7 na 6:7.
   HC Lucenec - HC 07 Detva 1:9 (1:1, 0:5, 0:3). Lucenski hokejisti hrali do polovice zapasu s Detvou nerozhodne 1:1. Po neprijemnom zraneni domaceho hraca na nekvalitnom lade hostia potvrdili postavenie favorita v tomto stretnuti.

1. liga dorastencov

HK Spisska Nova Ves - HK Brezno 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), goly Brezna: Matej Harvat (asistencia Lukas Pinka), Filip Stulajter (Juraj Komnatan)
   Strelecka prevaha Brezna bola v prvej tretine charakteristickym znakom zaciatku tohto zapasu. Dorastajuci Spisiaci vsak naporu supera odolavali a v 14. minute sa im dokonca po jednom z ojedinelych utokov podarilo prvy raz dostat puk do superovej branky. Breznianski hokejisti po inkasovanom gole znervozneli, co sa vacsinou negativne prejavi na hre. Rozhodcovia taketo spravanie v dvoch pripadoch posudili ako nesportove a udelili aj vyssie tresty. Oslabenie o dvoch breznianskych hracov domaci utocnici vyuzili na strelenie druheho golu. Hostia sa v druhej tretine viac sustredili na hru, boli disciplinovanejsi a svojou aktivitou opat prevysovali supera. V polovici zapasu sa vsak hra znovu pritvrdila a po nedovolenych zakrokoch nasledovali vylucenia na oboch stranach. Pribudol vsak aj dalsi gol v brane Brezna. Az v tretej tretine konecne prekonal Harvat po Pinkovej prihravke domaceho brankara a na chvilu este rozjasnil plamienok nadeje na obrat v tomto zapase. Sotva minutu nato vsak domaci Jakub Bednar strelil svoj treti gol tohto zapasu a vyrazne tak oslabil psychicky ucinok predosleho breznianskeho uspechu. Minutu pred koncom stretnutia este upravil na parny pocet golovu bilanciu Breznan Filip Stulajter s Komnatanovou asistenciou. Konstatovanie, ze vacsina dorastencov Brezna bola v tomto zapase prinajmensom vyrovnanym superom, je po prehratom zapase vzdy rozpacite a nepresvedcive. O to trpkejsie je potom pocut take iste vyjadrenie k hre supera aj od vitaza tohto zapasu.
   Buduci vikend uvidime dorastencov na domacom lade. Po serii zapasov na ihriskach superov sa stretnu v sobotu 8. decembra o 14. hodine s Presovom, ktory vedie tabulku vychodnej skupiny a v nedelu 9. decembra o 11.30 hodine s poslednym Humennym, ktore uz len o bod zaostava za dorastencami Brezna. Snaha o zlepsenie postavenia v tabulke v zapasoch s tymito supermi sa dorastencom HK Brezno v nedavnej minulosti prilis nevydarila, prajme im, aby uspeli teraz!

2. liga starsich ziakov

HK Brezno - HC Zlate Moravce 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), gol Brezna: Michal Strelec (asistencia Matej Hrasko)
   Kolektiv breznianskych odchovancov sa na ziadost Zlatych Moraviec stretol v prvom vzajomnom zapase s tymto superom najprv doma. Zostavu hosti tvorilo pat hracov z Nitry, hostujucich aj v Z. Moravciach, a dalsiu patku tvorili zlatomoravski hokejisti posobiaci na Spisi. Iba jedna striedajuca patica hosti bola rydzo domaca a takto zlozeny kader mal nad breznianskymi hracmi prevahu od sameho zaciatku. Priebeh zapasu takto jednoznacny nebol, ale schopnost vyuzit golove sance u domaceho kolektivu v porovnani s hostami znacne zaostavala. Prevaha supera sa prejavila najma vtedy, ked sa rozhodovalo o vyuziti golovych prilezitosti. Ich pocet bol na oboch stranach prinajmensom vyrovnany, schopnost ich vyuzitia vsak priblizne ilustruje pomer golov v tomto zapase.
   Starsi ziaci maju nasledujucu nedelu na programe zapas v Lucenci.
Mladsi ziaci Brezna maju v uplynulom i nasledujucom kole volno. Do konca roka sa este stretnu 16. decembra na domacom ihrisku v Brezne s Puchovom a pred Stedrym dnom odohraju zapas v Partizanskom.

Ing. Jozef Kolarovic

Stredoslovenska divizia pripraviek - 11. kolo

HK Brezno - HK 05 Banska Bystrica 1:8 (0:5, 0:2, 1:1), gol Brezna: Jan Bubeliny (asistoval Patrik Kovacik)
   Nepisane pravidlo nedas – dostanes platilo v neprospech Breznanov v uvode prvej tretiny. Michal Benacka sa dostal pred brankara hosti tak, ze sa ho mohol opytat, kde to chce, no sancu nevyuzil. O par sekund dali hostia dva goly... Prilisny respekt pred superom vyustil do mnozstva chyb, ktore strelecky
disponovani banskobystricania vyuzili. Do druhej tretiny nastupili breznianski chlapci tak, ze respekt nechali v satni a dokonale zastavili rozlet Banskej Bystrice. Mnozstvo ich sanci ale ostalo nevyuzitych. Ked v uvode tretej tretiny dal Janko Bubeliny gol, na ktory mu „nabil“ Patrik Kovacik, hraci zislili, ze puk sa vie dostat aj do bystrickej branky. Za posledne dve tretiny treba vsetkych hracov Brezna pochvalit, lebo so silnym superom hrali vyrovnany zapas. V 12. kole zistia, co im nadeli skutocny Mikulas, lebo v sobotu privitaju na breznianskom lade o 9.  hodine hracov z Liptovskeho Mikulasa. Tribuna na stadione je velka, pridte povzbudit breznianskych chlapcov, budu to potrebovat.
Michal Miklovic

Zo stolneho tenisu

II. liga

Brezno – Jasenova 6:12 (body: Plecho 4,5, Galik 1, Lamper 0,5). Brezno – Krusetnica 10:8 (Plecho 4,5, Lamper 4,5, Zigo 1).

(l. l)

Sobota - sviatok breznianskych turistov

Na kazdu sobotu sa tesia, ci je na plane vylet do blizkeho okolia Brezna, alebo tura do vzdialenejsich lokalit Slovenska. Aj ked sliapu za kazdeho pocasia, vzdy s nadejou ocakavaju, ake im „hore“ nachystali. Na sobotu 1. decembra predpoved znela: prehanky - snehove alebo v nizsich polohach dazd. Asi maju tam hore priaznivcov, pretoze pocasie zase vyslo.
   Schadzaju sa na netypickom  mieste, pri obchodnom dome, aby navstivili tradicny Ondrejsky jarmok a ochutnali jeho speciality. Vitaju sa s predsedom, ktory dva tyzdne oddychoval, a potom uz pomaly kracaju cez most ponad Hron a Lichardovou ulicou, aby naplnili planovany ciel: expedicne dobytie koty na Zidlove. Chlapi sa rozbehnu do hory nazbierat razdie na ohnik  a zeny zatial vykladaju na stol vselijake dobroty, pecene klobasky, jaternice, tlacenky, a aby nikomu nezaskodilo, aj hriateho.
   Veru sa im nechce ani odist, opekaju slaninku, spievaju pri ohniku turisticke piesne. Nakoniec sa predsa len pobalia a pomaly schadzaju k mestu s konstatovanim, ze sa im vydaril pekny den.

(ek) Foto: Ing. Anton Jursa

STRANA: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ARCHIV TIRAZ KONTAKT