HK Brezno informuje

Päť zápasov, tri víťazstvá

2. liga seniorov - východná skupina

13. kolo

HK Brezno - HK Dukla Michalovce 6:2 (2:0, 1:2, 3:0), góly Brezna: Pavol Sásik 2, Juraj Donoval, Michal Brozman, Ľubomír Bačkor, Igor Michalek

Prvý gól Brezna v polovici štvrtej minúty z hokejky Sásika po prihrávke Donovala a Miroslava Bendíka i gólová strela Donovala  na konci 12. minúty za asistencie Michaleka a Pavla Kána mohli predčasne vzbudiť zjednodušený dojem súboja favorita s outsiderom. Potom však prišli dlhé minúty neúspešného dobíjania michalovskej bránky i viaceré brejkové pokusy hostí. Početné útoky Brezna stroskotali na michalovskej obrane, prieniky hostí likvidoval aj opätovnú sebadôveru upevňujúci domáci brankár Ján Cpin.

Pokračujúci bezgólový priebeh zápasu rozsvietila efektným spôsobom situácia v polovici zápasu. Najprv vypracoval nádhernú príležitosť Ľubomír Bačkor. Jeho strelu brankár Michaloviec vyrazil, k puku sa dostal Michal Brozman, trpezlivo počkal, kým brankár hostí pokľakne po naznačenej prihrávke a vzápätí kapituloval po Brozmanovej strele do nekrytej časti bránky. Radosť z premenenej šance autora gólu si s radosťou vychutnali aj diváci. Menej trpezlivosti prejavili bezprostredne na to michalovskí hráči a o jedenásť sekúnd odpovedali svojím prvým gólom v tomto zápase. O dve minúty na to znížili náskok Brezna ďalším gólom z presilovky na jednogólové vedenie a teraz je už ľahko napísať, že to bolo z ich strany v tomto zápase všetko, pokiaľ ide o góly. Cez druhú prestávku padli zrejme v šatni Brezna dôrazné pripomienky k spôsobu hry, pretože tretia tretina už bola zjavne v réžii domácich hráčov. V polovici zápasu skóroval Ľubomír Bačkor z prihrávky Jána Škvarku a Michaleka, o štyri minúty na to druhýkrát prekonal brankára hostí Sásik (asistoval Donoval a Miroslav Pitschmann) a o minútu neskôr, tiež z presilovky uzavrel skóre Michalek po akcii Bačkora a Škvarku.

Ružomberok - Detva 2:6 (0:1, 1:1, 1:4). Seniorské mužstvo Sokola Ružomberok má vekovo najvyšší priemer a hlavne v tretej tretine doháňalo tento hendikep nečistými zákrokmi. O pokrikoch ružomberských divákov na verdikty hlavnej rozhodkyne zápasu Márie Zemiakovej ani nechcite vedieť.

Lučenec - Sabinov 5:3 (2:1,1:0, 2:2). Hokejisti Sabinova prišli do Lučenca na dva dni. V sobotu večer tam odohrali zápas 13. kola a v nedeľu popoludní dohrávku zo začiatku novembra, keď ešte v Sabinove ani v Lučenci nemali ľadovú plochu. Ani druhý zápas však Sabinovu nevyšiel podľa jeho predstáv, a tak zostáva stále bez bodu.

Lučenec - Sabinov 6:0  (3:0, 0:0, 3:0)

V sobotu 26. januára prídu na zápas do Brezna hokejisti Lučenca. Začiatok je na Zimnom štadióne L. Horského od 17. hodiny.

1. liga dorastencov

HK Brezno - MHK Dolný Kubín 5:3 (2:0, 1:1, 2:2), góly Brezna: Tomáš Rakyta 2, Lukáš Pinka 2, Filip Štulajter

Nečakané sa stalo skutkom a po dvoch víťazstvách v predošlom týždni sa aj tretí zápas za sebou skončil víťazstvom Brezna. Prvý gól v prvej i druhej tretine strelil Tomáš Rakyta. Raz mu asistoval Michal Šišmiš, druhýkrát Lukáš Pinka. Na začiatku 15. minúty prvej tretiny si ešte vypracovali peknú akciu Ondrej Potkány a Matej Vereš, ktorú finálnou strelou zakončil Filip Štulajter. Hostia v druhej tretine znížili na 3:2, ale v rozsahu pol minúty dvakrát skóroval Lukáš Pinka. Raz mu asistoval Dušan Horvát s Miroslavom Braneckým, druhý raz Branecký sám.

HK Brezno - MsHK Žilina B 2:4 (0:0, 1:4, 1:0), góly Brezna: Tomáš Rakyta, Matej Frajt

Tiché tušenie, že súper je lepší, sa darilo udržať v polohe, že aj nad takým sa dá vyhrať počas prvej tretiny. Tri góly v domácej bránke v rozsahu štyroch minút druhej tretiny túto predstavu postavili do reálneho svetla. Gól domáceho Rakytu z prihrávky Štefana Šajgala bol iskrou nádeje, ktorú nezhasil ani ďalší gól hostí o minútu na to. Do záveru druhej tretiny sa už nič podstatné nestalo a po šiestich minútach tretej tretiny upravil na vcelku prijateľný výsledok tohto zápasu Matej Frajt po prihrávke Ondreja Potkányho.

Domáci hráči zanechali v zápase s vyspelejším súperom vcelku pozitívny dojem a potvrdili tak novoročné zlepšenie v prvoligovej súťaži.

O týždeň čaká dorastencov Brezna len jeden zápas. V sobotu 26. januára o 14. hodine sa stretnú doma s dorastencami Spišskej Novej Vsi.

2. liga starších žiakov

HK Brezno - HK MŠK Žiar nad Hronom 11:10 (4:3, 6:5, 1:2), góly Brezna: Patrik Lamper 5, Vladimír Dolník 2, Peter Sabaka, Matúš Brezničan, Andrej Bíreš, Adam Oceľ

Do Brezna prišiel doteraz neporazený Žiar nad Hronom a prevahu domácich počas celého zápasu znášal veľmi zle. Autori gólov v prvej tretine boli aj spoluhráčmi pri ich realizácii. Po prvej tretine požiadali hostia o konfrontáciu jednotlivých hráčov Brezna z hľadiska ich oprávnenosti štartu za Brezno. Kontrola nepreukázala nič nelegálne a po druhej tretine vyhrávali domáci 10:8. V tretej tretine siahli Žiarčania k početným bitkárskym vložkám, ktoré nepôsobia dobre ani v seniorskom prevedení. Sympatie publika i tesné víťazstvo nakoniec patrilo starším žiakom Brezna.

2. liga mladších žiakov

HK Brezno - HK MŠK Žiar nad Hronom 1:20 (1:6, 0:7, 0:7), gól Brezna: Adrián Šándor (asistencia Jakub Mikloš)

Prvý a jediný gól Brezna v tomto zápase bol primálo na gólový ohňostroj Žiaru, ktorý nasledoval.

O týždeň majú žiacke družstvá Brezna voľno, o dva týždne sa stretnú so súpermi vo svojich vekových kategóriách v Detve.

Ing. Jozef Kolarovič

Dobrá správa o biatlone na Horehroní

(Dokončenie zo str. 1)

Výsledky: piatok – rýchlostné preteky: muži – 10 km: 1. Rozhkov (Rus.) 22:52,4, 3. Hurajt +15,1, 24. Kazár +1:40,7, 43. Mir. Matiaško +2:51,6, 44. Šimočko +2:58,1, 59. Ivanek +4:03,1, 68. Vozár (všetci SR) +4:30,4, juniori – 10 km: 1. Rastorgujevs (Lot.) 24:50,0, 12. Kazár +1:40,1, 13. Lepieš +1:43,8, 14. Otčenáš +1:45,8, 15. Hasilla +1:48,7, 18. Baka +1:58,7, 36. Grőne +4:31,7, 39. Leščinský (všetci SR) +5:19,7, ženy – 7,5 km: 1. Dőllová (Nem.) 19:22,0, 8. Švikruhová +1:38,6, 20. Prekopová +2:59,8, 21. Kalinová +3:03,0, 36. Poliaková (všetky SR) +4:57,8, juniorky – 7,5 km: 1. Kalbianoková (Biel.) 21:41,6, 10. Schőnová +1:47,6, 12. Darmová +1:57,6, 16. Pančíková +2:53,1, 23. Šímová +3:56,2, 30. Pastuchová (všetky SR) +4:33,9.

Sobota - stíhacie preteky: muži – 12,5 km: 1. Gjedrem (Nór.) 32:41,3, 2. Hurajt (SR) +11,8, 8. Kazár +1:34,4, 32. Mir. Matiaško +4:29,9, 41. Šimočko +6:09,6, 53. Ivánek (všetci SR) +8:22,3, ženy – 10 km: 1. Dőllová 29:54,0, 2, 11. Švikruhová +4:37,3, 21. Prekopová +7:25,2, 23. Kalinová (všetky SR) +7:53,1, juniori – 12,5 km: 1. Salvenmoser (Rak.) 34:46,1, 12. Baka +3:08,6, 14. Hasilla +3:24,3, 15. Lepieš +4:18,4, 18. P. Kazár +4:27,4, 23. Otčenáš +5:50,4, 26: Grőne +7:06,3, 32. Leščinský (všetci SR) +12:51,2, juniorky – 10 km: 1. Dudčenková (Kaz.) 33:04,8, 6. Darmová +3:25,6, 7. Schőnová +3:48,6, 13. Pančíková +8:22,3, 14. Šímová +9:00,5, 18. Pastuchová (všetky SR) +12:37,0.

Štafety: muži – 4 x 7,5 km: 1. Nórsko, 1:17:05,7, 3. Slovensko (Hurajt, Mar. Matiaško, Kazár, Mir. Matiaško), ženy – 4 x 6 km: 1. Nemecko 1:15:48,7, 4. Slovensko (Halinárová, Švikruhová, Kalinová, Slezáková) +5:37,9, juniori – 4x 7,5 km: 1. Bielorusko 1:24:47,4, 2. Slovensko (Grőne, Otčenáš, Baka, Lepieš) +2:43,3, juniorky – 3 x 6 km: 1. Rumusko 1:04:03,9, 4. Slovensko (Schőnová, Pančíková, Poliaková) +2:37,1.

(mš) Foto: Štefan Vozár

STRANA:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ARCHIV TIRAZ KONTAKT