TIRAZ

KONTAKT

HK Brezno informuje

Výsledky prekvapili, ale nešokovali

Účastníkmi zápasov o víťaza 2. hokejovej ligy seniorov bude HC 07 Detva a HK Púchov. Ani na ďalších priečkach tabuľky východnej skupiny už počas zápasov v zostávajúcich dvoch kolách nedôjde k zmenám. Takéto rozhodnutie priniesli výsledky doterajšieho priebehu seniorskej druhej ligy. V 18. kole sa tešili z prvého víťazstva v sezóne Sabinovčania, hokejisti Brezna nechali tri body v Michalovciach.

f: S.Vozar

2. liga seniorov – východná skupina 18. kolo

HK Dukla Michalovce – HK Brezno 3:1 (0:1, 1:0, 2:0), gól Brezna: Maroš Pollák

Po úvodnom vhodení puku do hry sa na michalovskom štadióne začalo stretnutie, ktoré malo viaceré znaky dobrého športového zápolenia. Prvých desať minút sa súboj oboch mužstiev odohrával viac na polovici hostí, domáci hokejisti sa častejšie dostávali k streľbe na bránku, a brankár Pecník mal viac príležitostí predviesť vynikajúce zákroky. Prvé vylúčenie v zápase postihlo v polovici tretiny breznianskych hokejistov, ale po vyrovnaní počtu hráčov na ľade aj obraz hry začal odrážať vyváženejší pomer síl oboch súperov. Do konca prvej tretiny sa aktivita hostí stupňovala v početnejších útokoch i narastajúcej územnej prevahe. Počas vznikajúcej útočnej akcie Michalovčanov v 15. minúte zachytil Martin Goláň rozohrávku jedného z domácich hokejistov a do zmenenej dráhy puku natiahol hokejku Maroš Pollák. Obratným ťahom spracoval puk ako poslednú čerešňu na dne kompótovej misky a vystrelil ho pod hornú tyč michalovskej bránky. Jednogólový náskok Brezna sprevádzal aj druhú tretinu, ktorá bola charakteristická dvojnásobne častejším ohrozovaním michalovskej bránky strelami breznianskych útočníkov a skvelými brankárskymi zákrokmi Jána Pecníka pri náhlych protiútokoch domácich hokejistov. Diváci videli pekný hokej, v ktorom na strane Brezna prevažovali útočné kombinácie, súper sa snažil využiť náhlu zmenu hernej situácie. V mužstve Michaloviec prevládali mladší hráči, z osemnástich na súpiske tohto zápasu bolo jedenásť v juniorskom a dorasteneckom veku, vrátane brankára. Necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny zachytil v rýchlom protiútoku puk Lukáš Bajko a prenikal k bránke hostí. Jeho strelu brankár Brezna vyrazil. Puku sa zmocnil Lukášov mladší brat Ján a bolo vyrovnané. Súrodenci Bajkovci potešili michalovskú striedačku a zaburácali i domáci diváci. Tretia tretina priniesla veľa gólových príležitostí na oboch stranách a každú chvíľu v jednom i druhom mužstve vzplanula iskra nádeje, alebo uľahčenie po odrazenom útoku. Nakoniec sa rozhodlo vcelku rýchlo, keď najprv pri presilovke Michaloviec Zálužický asistoval pri Saxunovom góle v 57. minúte a pol minúty pred koncom zápasu opäť Zálužický prispel k tretiemu gólu domácich, ktorý strelil Branislav Štefan.

HC 07 Detva – HK SOKOL Ružomberok 14:2  (5:1, 5:0, 4:1).

Kým nedeľný zápas v Detve skončil podľa očakávania vysokým víťazstvom vedúceho mužstva východnej skupiny, ktorému už nikto nemôže zobrať účasť v súboji o víťaza 2. ligy seniorov, prekvapenia sa dočkali v Sabinove. Lučenec, ktorý doteraz vyhral tri zápasy so Sabinovom, tentoraz podľahol pod sabinovským hviezdnatým nebom v takmer dvojcifernom skóre.

MHK VTJ Sabinov – HC Lučenec 9:0 (3:0, 2:0, 4:0)

V prvú marcovú sobotu nastúpia hokejisti Brezna v Lučenci a o týždeň, 8. marca sa v domácom zápase s Ružomberkom rozlúčia s druholigovou hokejovou sezónou 2007/2008. Ešte predtým, v stredu 27. februára o 18. hodine sa uskutoční priateľský seniorský hokejový zápas s kanadským mužstvom Athletes in Action Canada, ktorého účinkovanie v Brezne má už viacročnú tradíciu.

1.   Detva                  18    16   1   0   0     1   135:38   50

2.   Brezno               18    12   1   0   0     4   123:54   41

3.  Michalovce           18    11   1   0   1     5   125:88   36

4.  Ružomberok         18      7   0   0   2     9  103:125  23

5.  Lučenec               18      3   0   0   0   15    57:153    9

6.  Sabinov                18      0   0   0   0   18    46:130    3

Hokejový klub v Gemeri prežíva ťažké obdobie. Vo všetkých troch vekových kategóriách, kde má svojich zástupcov – v 2. dorastenecko-juniorskej lige i v žiackych druholigových súťažiach - sú na poslednom mieste.

2. liga starších žiakov

HKM Rimavská Sobota – HK Brezno 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), gól Brezna: Matúš Hraško

Takmer všetko podstatné v tomto zápase sa odohralo v jeho prvej polovici. V deviatej minúte prvej tretiny neustrážili breznianski starší žiaci domáceho ostrostrelca Jozefa Fabu, keď mal na ľade štyroch spoluhráčov, ani o päť minút neskôr, keď jeden z nich pykal na trestnej lavici. Na začiatku druhej tretiny strelec gólu Brezna Michal Hraško po peknej spolupráci s Michalom Laubertom znížil dvojgólový náskok Rimavskosoboťanov, ale po minúte opäť viedli starší žiaci Rimavskej Soboty o dva góly. Do konca zápasu domáci už len zvýšili svoj náskok o jeden gól a po neúmyselnej zrážke s hráčom súpera ošetrili v nemocnici v Rimavskej Sobote mladého hokejistu Brezna po ľahšom zranení.

2. liga mladších žiakov

HKM Rimavská Sobota – HK Brezno 0:8 (0:1, 0:3, 0:4), góly Brezna: Dávid Kováč 2, Adrián Šandor 2, Filip Kubala 2, Matúš Kocka, Peter Švikruha

K dvom doterajším víťazstvám mladších žiakov Brezna pribudlo tretie, opäť nad Rimavskou Sobotou. K jednému gólu v prvej tretine, na ktorý nahrával Dávidovi Kováčovi Matej Vajs, pribudli v druhej tretine dva góly Adriána Šandora a jeden Matúša Kocku. Asistovali pri nich Norbert Slameň, Štefan Vrbiniak a Matej Vajs. K ďalšej gólovej erupcii došlo v 54. minúte. V rozsahu jedenástich sekúnd strieľali Kováč a Kubala, asistovali Kubala a Šandor. O minútu neskôr zakončil Peter Švikruha gólom z prihrávky Jakuba Mikloša a skóre uzavrel po samostatnej akcii Filip Kubala. Jednoznačný úspech mladších žiakov Brezna možno prispeje k radosti z hry aj v zostávajúcich zápasoch tejto sezóny.

V nedeľu 2. marca o 9. hodine začne na Zimnom štadióne L. Horského v Brezne zápas starších žiakov Brezna s Púchovom, od 11.30 nastúpia proti sebe mladší žiaci týchto klubov.

Ing. Jozef Kolarovič

Stredoslovenská divízia prípraviek 22. kolo
HK Zvolen - HK Brezno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Pod Pustým hradom vo Zvolene dosiahli breznianski hokejisti výborný výsledok. Napriek prehre o jeden gól treba všetkých hráčov pochváliť, najmä brankári Mikuláš Prukner a Adam Filipiak mali v nedeľu svoj deň.

Michal Miklovič

Spod vysokej siete

Do play-off z piateho miesta, v 1. kole s ŠG Nitra

Volejbalistky ŽP Šport Podbrezová v nastávajúcich súbojoch play-off nastúpia v 1. kole proti ŠG Nitra. Zápasy o konečné umiestnenie začínajú v sobotu 1. marca.

Slávia UK Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 3:0 (12, 11, 14)

Zostava ŽP: Dobrovičová, Vaníková, Luptáková, Krajkovičová, Vestfálová, Bendíková (Múková, Michelčíková). Pred 50 divákmi rozhodovali Matis a Matúš, 53 minút.

Podbrezovčanky v závere druhej časti trápia choroby i zranenia, ktoré poznamenali aj ich výkon v poslednom kole s druhým družstvom tabuľky – Sláviou UK Bratislava. Železiarky sa v zápase plnom chýb nepresadili. Nedarili sa im viaceré činnosti, čo v konečnom zúčtovaní znamenalo prehru 0:3. Napriek tomu, že pre chorobu nehrali až tri hráčky, očakával sa lepší výkon. Akoby niektoré dievčatá podcenili význam zápasu, ktorý síce už nemohol v tabuľke nič zmeniť, ale mal byť poslednou prípravou na play-off. Generálka na zápasy o umiestnenie tak vôbec nedopadla dobre. Štandardný výkon podali len Dobrovičová, Bendíková a Múková, ostatné dievčatá ďaleko zaostali za svojimi možnosťami.

Volejbalistky ŽP Šport si svojimi výsledkami už v prvej časti vybojovali nielen extraligovú príslušnosť pre nastávajúci ročník, ale aj účasť v zápasoch o konečné umiestnenie. Divácky atraktívne zápasy play-off už tradične prinášajú zaujímavé súboje a majú svoje nenahraditeľné čaro. Kto sa dokáže najlepšie vysporiadať s atmosférou týchto súbojov? Najlepšiu východiskovú pozíciu a jednoznačne najstabilnejšie výkony podáva Doprastav Bratislava, ktorý sa stal najvážnejším uchádzačom o titul majstra. Nastávajúce súboje svojou nenahraditeľnou atmosférou to môžu potvrdiť, ale i zmeniť. Do prvého kola play-off nastupujú družstvá podľa umiestnenia po druhej časti extraligy a uvidíme nasledujúce dvojice: Doprastav Bratislava (1) – VTC Pezinok (8), Slávia UK Bratislava (2) – ŽU Žilina (7), VK Senica (3) – UKF Nitra (6), ŠG Nitra (4) – ŽP Šport Podbrezová (5). Postup do semifinále si zabezpečia víťazi týchto súbojov, hrá sa na tri víťazné stretnutia.

Program ŽP Šport Podbrezová: sobota 1. marca v Nitre: ŠG Nitra – ŽP Šport; streda 5. marca o 18. hodine v Podbrezovej: ŽP Šport – ŠG Nitra; sobota 8. marca v Nitre: ŠG Nitra – ŽP Šport; streda 12. marca o 18. hodine v Podbrezovej: ŽP Šport – ŠG Nitra; sobota 15. marca v Nitre: ŠG Nitra – ŽP Šport

Najbližšiu sobotu čaká na železiarky prvý súboj play-off vo volejbalovej extralige. Treba veriť, že horehronský zástupca ešte nepovedal v prebiehajúcom ročníku extraligy posledné slovo.

Milan Múka, tréner ŽP: „V poslednom kole extraligy sme hrali zle. Verím však svojmu družstvu, že sa na súboje play-off zmobilizuje a urobí všetko pre dobrý výsledok. Už najbližší sobotňajší zápas veľa napovie. V stredu 5. marca pozývam všetkých priaznivcov volejbalu do Podbrezovej na druhý zápas. Myslím si, že spoločnými silami môžeme doterajší úspech ešte prikrášliť. Nejdeme za víťazstvom za každú cenu, spokojný budem, keď hráčky odovzdajú všetko, budú bojovať a svojím výkonom zaujmú divákov. “

Skupina o 1. - 6. miesto: UKF Nitra – Senica 1:3, Doprastav – ŠG Nitra 3:0