KONTAKT

HK Brezno informuje

Kým príde letný čas

2. liga seniorov

V sobotu 22. marca v Detve odohrali druhý zápas o víťaza 2. ligy seniorov. Po výhre Púchova v prvom zápase 3:2 sa očakával pod Poľanou pokus o zvrat. K nemu nakoniec došlo po urputnom boji, v ktorom hokejovú krásu miestami striedal boj o každý puk. Po góle Dušana Pohorelca v prvej tretine nasledovala bezgólová druhá tretina. V polovici záverečnej tretiny po vyrovnávajúcom góle Púchova nasledoval gól Detvy počas jej presilovky o dvoch hráčov. Pol minúty pred koncom sa ocitol na trestnej lavici potrestaný hráč Detvy a na striedačku odišiel aj brankár hostí, aby umožnil zvýšiť počet útočníkov Púchova na šesť. Nakoniec z toho bol len tretí gól do prázdnej bránky Púchova. Detva - Púchov 3:1. Stav na zápasy tak dosiahol nerozhodný výsledok 1:1 a nasledoval päťminútový tretí „zápas“. Počas neho nepadol gól a začala lotéria samostatných nájazdov. Obaja brankári boli vynikajúci, ale detviansky Norbert Mozolány predsa len o niečo lepší. Až po deviatej dvojici samostatných nájazdov sa domáci hráči a ich rozvášnení fanúšikovia mohli radovať zo skutočnosti, že HC 07 Detva vyhrala druholigovú súťaž a má otvorené dvere do 1. hokejovej ligy.

Dorastenecká sezóna 2007/2008

Po minulotýždňovom prehľade uplynulej seniorskej sezóny v  2. lige si dnes pripomenieme účinkovanie dorastencov HK Brezno v 1. lige. Táto veková kategória, podobne ako ostatné mládežnícke súťaže, je špecifická tým, že pôsobenie jednotlivých hráčov v nej je ohraničené dvojročným rozsahom, teda dvoma hokejovými sezónami. V Brezne uplynuli práve dva roky, počas ktorých majú dorastenci domáceho hokejového klubu prvoligové zastúpenie.

Rozhodnutie o vstupe do 1. ligy dorastencov bolo prijaté ako riešenie, ktoré na jednej strane akceptovalo ponuku na spoluprácu s HC 05 Banská Bystrica, kde takto riešia hráčsku motiváciu niektorých svojich hráčov z extraligového dorasteneckého družstva, na druhej strane sa tým - ako jednou z mála možností - vyriešilo pokračovanie hráčskeho rastu domácich odchovancov po uplynutí ich žiackeho veku.

Prvoligová dorastenecká súťaž  ponúkla bohatý hokejový program, súťažná sezóna sa začala už vlani na začiatku septembra a jej základná časť skončila v polovici februára. Účastníkmi súťaže sú z hľadiska súčasnej výkonnostnej úrovne dorastencov HK Brezno kvalitní súperi, v súboji s ktorými sa môžu domáci i hosťujúci hráči v dorasteneckých dresoch Brezna mnohému priučiť. Zlúčenie hráčov dvoch klubov umožňuje aj ekonomicky náročnú súťaž absolvovať s prijateľnými výdavkami každého z nich.

Spomenuté výhody prinášajú aj negatívne stránky. Napriek tomu, že na súpiske uplynulej sezóny je 35 hráčov a 6 brankárov, z 32 ligových zápasov nastúpilo aspoň na polovicu len 18 hráčov. Dokonca aj najlepší strelec a víťaz kanadského bodovania Lukáš Pinka odohral za brezniansky klub len 15 zápasov, kým za HC 05 Banskej Bystrice je jeho meno na zápisoch z 25 hokejových stretnutí. Jednotlivé zápasy dorastencov HK Brezno potom mali veľmi rozmanitý priebeh, kde okrem sily súpera záležalo aj na momentálnom zložení kádra. Po vlaňajšom trénerovi Petrovi Mackovi sa na začiatku sezóny ujal trénerskej funkcie Milan Patkoš. V polovici novembra 2007 však skončil svoje trénerské pôsobenie v Brezne a na jeho miesto sa postavil dovtedajší vedúci družstva Dušan Harvat.

Porovnanie s vlaňajšou sezónou naznačí nielen zlepšenie o jedno miesto - dorastenci skončili na 8. mieste z 9 účastníkov. Viaceré zápasy priniesli zaujímavý hokej s prijateľnými výsledkami a hoci sa medzi nimi objavili aj dvojciferné prehry, väčšina prehratých zápasov skončila 2- až 3-gólovým rozdielom. Doma videli diváci dorastenecké družstvo Brezna vyhrať 6 zápasov, 2 víťazstvá dosiahli na ľade súperov, 1 zápas skončil aj po predĺžení nerozhodne.

Z vyjadrení funkcionárov oboch klubov vyplýva, že považujú mužstvo, zložené z breznianskych a banskobystrických dorastencov za dlhodobo perspektívne riešenie a dozrievajú úvahy aj o vytvorení prvoligového juniorského družstva v Brezne.

Za účasti druholigového dorastenecko-juniorského družstva HK Medokýš Turčianske Teplice a súpera z prvej dorasteneckej ligy - HK Ružomberok, s ktorým vyhrali posledné dva ligové zápasy, sa domáce dorastenecké mužstvo HK Brezno stretlo v rámci dorasteneckého turnaja počas Veľkonočnej nedele v Brezne. Keďže zápas s Ružomberkom vyhrali domáci dorastenci 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) a s Turčianskymi Teplicami 7:4 (3:2, 2:1, 2:1), stali sa víťazmi turnaja. Druhí skončili dorastenci z Turca po výhre nad Ružomberkom 8:7.

Poslednými dvoma súťažnými hokejovými stretnutiami ukončia tohtoročnú hokejovú sezónu v Brezne v nedeľu  30. marca o 9.00 a 11.30 hodine letného času mladší a starší žiaci Brezna s rovesníkmi z Detvy.

Ing. Jozef  Kolarovič

Stredoslovenská divízia prípraviek 26. kolo

HK Brezno - HK Partizánske 15:4 (5:0, 4:2, 6:2), góly Brezna: Michal Miklovič 4, Jakub Hibler 3, Martin Mirilovič 2, Patrik Kováčik 2, Ján Bubelíny, Michal Beňačka, Matej Mikloš, Matúš Ridzoň (asistovali J. Hibler 3, M. Miklovič 3, P. Kováčik 3, J. Bubelíny 2, M. Beňačka 2, M. Mikloš 2, Andrej Faško, Matúš Réti, Matúš Moniš)

V sobotu odohrali prípravkári Brezna posledné 26. kolo Stredoslovenskej ligy prípraviek. Bola to vlastne prvá historická účasť breznianskych hokejistov tejto vekovej kategórie. V sezóne 2007/2008 tak mohli hrať až s trinástimi súpermi systémom každý s každým doma a von. Je dobré, že piataci z Brezna získali zápasovú prax, lebo sa veľmi často stretli s kvalitným súperom. Veď v divízii hrali štyri extraligové a päť prvoligových družstiev, a to všetko sú hokejové triedy, čo bolo vidieť. Breznianski chlapci dosiahli dovedna šesť víťazstiev a jednu remízu. Neodohrali jeden zápas, keď Žilina nepricestovala na brezniansky ľad.
   Posledný zápas odohrali Brezňania na domácom ľade. Chlapcom zápas vyšiel, keď vysoko porazili Partizánske. Za výkon na ľade treba všetkých pochváliť. Blysli sa Jakub Hibler, keď v oslabení dal dva góly, a Michal Miklovič, ktorý za štyridsaťosem sekúnd dosiahol čistý hetrik. To sa už štadiónom šírila príjemná vôňa guľáša, ktorý rodičia pripravili pre svoje ratolesti, trénerov a seba. Týmto spôsobom utvrdili už aj tak dobré vzťahy v tomto kolektíve.

Michal Miklovič

Víkendové futbalové zrkadlo

I. liga 22. kolo

22. marca

Prievidza  – Podbrezová 2:0 (2:0), ŽK hostí: Tomko, Savič, Konček, Gottwald, Chomistek, rozhodca: Kakaščík, 2450 divákov.

Hornonitrania vyšibali Horehroncov už na začiatku stretnutia. V 9. minúte Otočka hlavou našiel voľného Poliačka, ktorý z hranice šestnástky trafil ľavý dolný kút Hanákovej brány. O chvíľu na to mohol Čertík zvýšiť, ale Hanák jeho strelu nakoniec nohami odvrátil. Vzápätí po rohovom kope sa presadil Kokanovič, ktorý hlavou z pravej žrde zvýšil na 2:0. V závere prvého polčasu sa hostia Tomkom dostali do šance, ale z nevýhodného uhla lopta minula domácu bránu. Tesne pred záverom polčasu Piatka hlavou tesne minul domácu bránu. V druhom polčase viac hrali hostia, ale gól nedokázali streliť. Chomistekova strela tesne presvišťala vedľa pravej žrde HFK. V závere sa hostia snažili streliť gól, ale šance Gottwalda a Chomisteka zostali nevyužité. Tri body tak zostali v hornej Nitre vďaka lepšiemu zakončovaniu domáceho mužstva. Po štyroch jarných kolách Podbrezová stále čaká na víťazstvo.
   V sobotu 29. marca o 15. hodine na štadióne v Brezne Podbrezová privíta Košice B.

Marian Lauer

Inter – Stará Ľubovňa 1:2, Trebišov – Lučenec 1:0, Prešov – Košice B 3:0, Rimavská Sobota – Humenné 0:0, Šaľa – Michalovce 1:2.

1. Prešov                   22       15        6          1           45:9       51

2. Podbrezová            22       9          8          5          30:20      35

3. R. Sobota              22       9          6          7          27:24      33

4. Lučenec                22       9          5          8          37:31       32

5. Inter                      22       9          5          8          30:31       32

6. Michalovce            22       9          4          9          29:26       31

7. Prievidza               22       7          7          8          30:38       28

8. Košice B               22       7          6          9          29:30       27

9. Šaľa                     22       6          8          8          25:27        26

10. Humenné            22       5          9          8          21:25        24

11. Trebišov              22       6          4         12         21:44        22

12. St. Ľubovňa         22       4          6         12         25:44        18

II. liga 17. kolo

23. marca

Podbrezová B – Sabinov 0:1 (0:0), rozhodca: Anguš, 210 divákov.

V dôležitom stretnutí domáci ťahali za kratší koniec a pustili hosťom tri body. V druhom polčase domáci mali optickú prevahu, ale výraznejšie šance si nedokázali vytvoriť. Keďže ani hostia v druhom polčase neboli nebezpeční, polčas skončil bez gólov. V druhom dejstve domáci mali stále optickú prevahu, ale na pozorne hrajúci obranu hostí nič nevymysleli. Naopak v 77. minúte hostia utiahli po ľavej strane útok a na Gajdošov center si nabehol Radačovský a hosťom zaistil potrebné tri body. Domáci hráči odchádzali z ihriska so sklonenou hlavou a vážne sa budú musieť zamyslieť nad svojou hrou pri zakončovaní akcií, keď už v dvoch stretnutiach nestrelili ani gól.
   Najbližšie nastúpi Podbrezová B v nedeľu 30. marca o 15. hodine v Čadci.

Liptovský Mikuláš – Lipany 1:0, Rakytovce – Čadca 1:2, Prešov – Stropkov 3:0, Dolný Kubín – Žilina B 1:0, Žiar nad Hronom – Spišská Nová Ves 2:2, Vranov – Ružomberok B 1:1.

1. Ružomberok B       17      11         2          4         44:13     35

2. Sp. N. Ves            17       9          5          3          21:10    32

3. Žiar n/H.                17       9          4          4          28:23    31

4. Prešov B               17       10        0           7          34:18    30

5. L. Mikuláš             17       9          2          6          24:20    29

6. Dolný Kubín           17       8          2          7          24:26    26

7. Čadca                   16       6          7          3          21:16    25

8. Sabinov                 17       6          5          6          21:25    23

9. Vranov                   17       6          5          6          21:31    23

10. B. Bystrica B       16       6          3          7          20:20    21

11. Turč. Teplice        15       6          2          7          20:26    20

12. Lipany                 17       5          4          8          23:28    19

13. Žilina B                17       5          4          8          20:32    19

Dušan Múka * 18. júla 1970 † 20. marca 2008

S hokejom v Brezne začal ako hotový hráč, mládežnícku prípravu veľmi rýchlo doplnil v prvých súťažných seniorských zápasoch. Kde chýbala teória, tam vkladal srdce a dušu búrliváka. Po vzniku nového hokejového klubu seniorov ŠK Sport Team Brezno bol už jeho neprehliadnuteľnou osobnosťou.
   Takou zostane, aj keď spomienka na jeho predčasný odchod zatiaľ ešte veľmi páli.

STRANA:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ARCHIV TIRAZ KONTAKT