Medzibrod - Telgárt (Suchý - Daniš), Braväcovo – Rakytovce B (Krahulec - Skladaný)

P. Polhora - Králiky (Skladaný), Michalová - Podbrezová C (Krahulec), Savon B - Závadka (Šalková o 9.30, Lepieš)

I. liga
25. kolo 12. apríla
Podbrezová – Humenné 1:1
(0:0), gól domácich: Tomko, rozhodca Frutz, 1150 divákov.
Hostia prišli s úmyslom prvýkrát po vzájomných zápasoch bodovať, keď doteraz si z Horehronia neodviezli ani bod. Šancí mali v prvom polčase niekoľko, ale pozorný brankár Hanák vždy všetko vyriešil. Skórovať mohli aj domáci, ale Gottwald, ktorý obišiel aj brankára hostí z uhla netrafil. Po profesorskom prvom polčase začali druhý polčas lepšie domáci. V 59. minúte Konček unikol po ľavej strane a jeho prudký center Tomko v páde usmernil do brány hostí. Po góle domáci udávali tempo stretnutia, ale v 73. minúte urobili v obrane chybu a Paraska z päťky vyrovnal. Po tomto góle, ktorý bol minimálne sporný, sa ešte po zápase dlho diskutovalo v útrobách štadióna. Na výsledku to nič nezmenilo.
V sobotu 19. apríla o 16 hodine nastúpi Podbrezová na derby stretnutie v Lučenci.

Marian Lauer

Rimavská Sobota – Inter 1:1, Šaľa – Stará Ľubovňa 4:0, Trebišov – Prievidza 0:2, Prešov – Lučenec 1:0, Košice B – Michalovce 3:0.

, rozhodca: Bucko, 120 divákov.
Súboj dvoch rezerv sa niesol v znamení bojovnosti. Obaja súperi vedomí si svojho postavenia v tabuľke sa snažili získať víťazstvo. V prvom polčase nemali na to veľa príležitostí a len sa pohybovali zväčša medzi šestnástkami. V druhom polčase mali obidve mužstvá po dve gólové príležitosti ale strelcom zvlhol pušný prach. Hlavne šance hráčov hostí Boháčika a Rističa volali po góle. S remízou boli nakoniec spokojnejší hostia ako domáci.
V nedeľu 20. apríla o 10.30 hodine privíta podbrezovská rezerva na štadióne v Podbrezovej Ružomberok B.

Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš 0:0, Lipany – Prešov B 0:0, Žilina B – Turčianske Teplice 2:1, Stropkov – Žiar n./H. 0:4, Ružomberok B – Rakytovce 1:0, Dolný Kubín – Vranov 0:0, Čadca – Sabinov 1:0.

Poniky – P. Č. Balog 0:4
(0:2), góly: M. Štulajter 2, Pečovský, Paprčka, rozhodca: Berta, 70 divákov.
Jednoznačné víťazstvo mužstva hostí, ktoré bolo po všetkých stránkach lepším kolektívom. Domáci, ohrození zostupom, si vytvorili jednu gólovú príležitosť na začiatku zápasu, ktorú brankár hostí zlikvidoval. Od toho okamžiku hostia ovládli hru a dominovali po všetkých stránkach. Druhý polčas sa hral v réžii hostí a domáci už nedokázali vzdorovať umnej hre hostí. Množstvo gólových príležitostí zostalo na strane hostí nevyužitých a tak víťazstvo mohlo byť aj vyššie.

Ivan Belko

Kováčová – Štiavnické Bane 2:2, Žarnovica – Badín 0:1, Sliač – Banská Štiavnica 0:2, Dolné Hámre – Sásová 0:1, Žiar n./Hronom B/Ladomerská Vieska – Dudince 5:0, Radvaň – Hrochoť 0:2.

Priechod – Hronec 4:0
(1:0), ŽK hostí: Robert Gajdoš, Kocúr, Gromus, rozhodca: Dírer, 100 divákov.
V peknom slnečnom počasí videli diváci slabý futbal na oboch stranách. Viac šťastia mali domáci, ktorí strieľali góly po veľkých chybách v obrane hostí.

Ivan Gromus ml.

Heľpa – Lučatín 5:1 (1:0), góly domácich: Ďurajda 2, Berky, Skladaný, Košťál, rozhodca: Kubančík, 200 divákov.
Domáci po nešťastne prehratom zápase v Braväcove chceli doma prehru odčiniť, ale nejako sa im v prvom polčase nedarilo. Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom, no do vedenia išli v 10. minúte domáci po rohovom kape. Hostia nevyužili niekoľko štandardiek. Po dohovore trénerov hráčom v kabíne domáci začali hrať iný futbal, ktorý sa páčil aj divákom a po pekných akciách padali aj góly. Ten najkrajší bol gól Mira Berkyho do šibenice, po ktorom jeho salto pobavilo divákov. Pochváliť treba Ďurajdu a Pušku za predvedený výkon.

Vladimír Ďurajda

T. Č. Balog – Mýto 0:1 (0:1),gól: Kučerák, rozhodca: Baka, 300 divákov.
Domáci mali v úvode zápasu viac z hry. Viacej zamestnávali obranu a brankára hostí, no dobré príležitosti na skórovanie mladí útočníci nedokázali premeniť. Úspech hostí priniesla 29. minúta, keď nedorozumenie obrany a brankára využil Kučerák a poslal hostí do vedenia. Domácim tentokrát nežičilo šťastie dať gól. Pri rohovom kope domácich na bránkovej čiare dvakrát lopta trafila obrancu, ďalšiu výbornú šancu nepremenil Auxt a v 80. minúte dokonca domáci nevyužili výhodu pokutového kopu. Hostia na domáceho brankára nevyslali snáď ani jednu strelu, zamerali sa viac na udržanie výsledku a ako sa ukázalo, na zisk troch bodov im stačila jedna chyba domácich.

Július Kliment

Riečka – Nemecká 3:2 (1:2), góly hostí: Sojak, Lokša, ŽK hostí: Sojak, Klinčík, rozhodca: Mukera, 120 divákov.
Hostia začali zápas veľmi dobre, počas celého prvého polčasu mali hru vo svojich rukách. Vedenia sa však mohli ujať domáci, ktorí zahodili v 20. minúte pokutový kop, ktorý brankár Nemeckej Halgaš vyrazil. Potom počas ôsmich minút hostia strelili zaslúžene dva góly. Domácim sa podarilo znížiť z priameho kopu. V druhom polčase začal úradovať v prospech domácich rozhodca, ktorý už v 20. sekunde odpískal ďalší pokutový kop proti Nemeckej a bolo vyrovnané – 2:2. Hra sa potom vyrovnala a šťastnejší hráči strelili aj víťazný gól. Pre Nemeckú to bola veľmi nešťastná prehra v tomto dôležitom zápase.

Chr.

Šalková – Braväcovo 7:0 (4:0), ŽK hostí: Gašperan, rozhodca: Caban, 120 divákov.
Hostia boli domácemu favoritovi ako tak vyrovnaným súperom do 20. minúty, kedy inkasovali druhý gól. Po góle úplne odpadli a do konca zápasu sa už len bránili. Celé mužstvo hralo veľmi slabo, ustráchane. Žiaľ, hostia mohli opäť postaviť jedenástku len vďaka svojim dorastencom, ktorí im pomohli zaplátať neúčasť viacerých hráčov pre chorobu.

Jozef Šajgalík

Beňuš – Jasenie – nehrali pre nepriaznivý terén.

Michalová – Polomka 5:1
(2:0), góly: Krupa ml. 4, Ostrihoň (z 11 m) - R. Kohút, rozhodca: Ján Sitarčík, 80 divákov.
Slušne hrané stretnutie malo po hernej stránke dobrú úroveň. Domáci mali neustálu prevahu a z vypracovaných šancí dokázali päť premeniť na góly. Strelecky sa darilo najmä Krupovi ml., ktorý po čistom hetriku pridal aj štvrtý gól. V závere zápasu sa už len dohrávalo, čo hostia využili na strelenie aspoň čestného gólu.
...
I. trieda SŽ: P. Polhora – Michalová 4:7 (1:5)

Jaroslav Vojtas

Pohorelá – P. Polhora 2:2 (1:1), góly: Krešák, Polák – M. Ružička 2, rozhodca: Skladaný, 110 divákov.
Zápas niesol znaky začiatku súťaže. Bol nervózny, s viacerými faulami a nepresnými prihrávkami. V 23. minúte po náhodnej krídelnej akcii sa presadili domáci a ich tradičný strelec Krešák krížnou strelou z 20 m zabezpečil vedenie. V závere polčasu hostia po náhodnej akcii strelou spoza šestnástky zabezpečili vyrovnanie do šatne. V druhom polčase mali hostia v držaní loptu častejšie, ale koncovka zlyhala na obidvoch stranách. V 60. minúte sa domáci znova ujali vedenia po strele Poláka zvnútra šestnástky. V závere polčasu hostia pritlačili a v poslednej minúte peknou strelou zabezpečili remízu.

Ján Lakanda

D. Lehota – H. Lehota 1:0 (0:0), gól: Marián Bella st., rozhodca Zeman, 130 divákov.
V slnečnom počasí začali domáci derby zápas s náporom a hneď v 5. minúte mali veľkú príležitosť, ktorú nepremenili. Postupne sa hra začala vyrovnávať, no viac gólových príležitostí mali domáci. Pochvalu si zaslúži brankár hostí Zlatko Borovič, ktorý všetky príležitosti bravúrne likvidoval. Do bránky prenikla až nádherná strela Mariana Bellu st. v 83. minúte, ktorý spoza šestnástky napálil loptu do pravej žrde. Nádherná a početná divácka kulisa prispela tiež k dobrému derby stretnutiu. Oceniť treba aj dobrý výkon rozhodcu Zemana.

Štefan Bella

Závadka – Šumiac 3:2 (0:2), góly: Pokoš, Záhorec, Petrovič – Magura, Gordan, rozhodca: Pribylina, 60 divákov.
Na prvé body v súťaži si domáci museli počkať až do úvodu jarnej časti. Zo začiatku to vôbec nevyzeralo, že budú bodovať. Hostia po pätnástich minútach z dvoch štandardných situácií išli do dvojgólového vedenia. Po prestávke domáci zabrali a peknými strelami Pokoša, Záhorca a v závere zápasu hlavičke Petroviča rozhodli, že prvé jarné body ostali doma. Za výkon v druhom polčase si ich zaslúžili.