(Kubančík), Poniky - P. Polhora (Caban), Závadka - Podbrezová C (o 14.30, Daniš)

(Krupa)

Víkendové futbalové zrkadlo

1. liga 28. kolo
3. mája

Inter Bratislava – Podbrezová – stretnutie preložili pre vírusové ochorenie domácich hráčov na stredu 14. mája o 16.30 hodine. V sobotu 10. mája o 16.30 hodine Podbrezová na štadióne v Brezne privíta Slavoj Trebišov.

Marian Lauer

Rimavská Sobota – Šaľa 2:0, Stará Ľubovňa – Košice B 3:1, Prievidza – Humenné 3:3, Trebišov – Prešov 0:1, Lučenec – Michalovce 2:0.

23. kolo 30. apríla

Podbrezová B – Žilina B 0:1 (0:1), ŽK domácich: Čubrilovič, Kostúrik, rozhodca: Horváth, 213 divákov.

V dôležitom domácom zápase stratila podbrezovská rezerva tri body, keď nedokázala zopakovať dobré výkony z predchádzajúcich stretnutí. O osude zápasu sa rozhodlo už v 7. minúte, kedy hráč hostí Adauto v šestnástke získal loptu, s prehľadom našiel voľného Koristeka, ktorý strelil jediný gól stretnutia. Domáci sa síce potom snažili, ale umne hrajúci hostia stretnutie s prehľadom dotiahli do víťazného konca.

24. kolo 4. mája

Dolný Kubín  - Podbrezová B 1:4 (0:3), góly: Jabka, Kožička, Čubrilovič, Radasavljevič, rozhodca: Anguš, 700 divákov.

Hostia po domácej prehre opäť zmobilizovali svoje sily a predviedli hru, akou sa prezentovali na jar. Súpera zaskočili nasadením od úvodu stretnutia a do vedenia išli už v 9. minúte, kedy prudký Melicherov center z päťky usmernil do domácej brány Piatku. Hostia pokračovali vo svojej hre a odmenou im bol gól Kožičku v 21. minúte, ktorý z hranice šestnástky prudkou strelou k žrdi zvýšil na 0:2. V 32. minúte sa pohral s domácou obranou Čubrilovič a strelou po zemi z hranice šestnástky upravil na polčasových 0:3. V druhom polčase boli aktívnejší domáci, z čoho vyťažili gól v 57. minúte, kedy pekné nožničky vnútri šestnástky vystrihol bývalý hráč Podbrezovej Sani. Domácemu náporu hostia čelili rýchlymi brejkami, z ktorých nepríjemne podkurovali domácej obrane. Bodku za výborným výkonom hostí dal v 86. minúte Radosavljevič, keď nádherne z dvadsiatich piatich metrov trafil ľavý horný kút Okoličániho brány. V nedeľu 11. mája o 10.30 hodine nastúpi Podbrezová B na ihrisku v Podbrezovej proti družstvu Žiaru nad Hronom.

Vranov – Liptovský Mikuláš 1:0, Žiar nad Hronom – Rakytovce 1:1, Spišská Nová Ves – Sabinov 3:0, Žilina B – Prešov B 2:1, Ružomberok B – Čadca 1:0, Banská Bystrica B – Lipany 1:1, Stropkov – Turčianske Teplice 0:3.

4. mája

Badín – P. Č. Balog 3:1 (1:0), gól hostí: Pančík, ŽK hostí: Pečovský, rozhodca: Kratochvíla, 300 divákov.

V zápase dvoch vyspelých mužstiev sa hral dobrý futbal. Domáci začali náporom a v 8. minúte strelili aj vedúci gól. Hostia sa prebrali, mali loptu viac na svojich kopačkách, ale domáca obrana ich do vyložených šancí nepustila. V druhom polčase sa hra odohrávala na polovici domácich, ale boli to znova hráči Badína, ktorí strelili gól. Hostia stačili odpovedať gólom Pančíka, pritlačili domácich, ale tým sa podarilo do rozhodenej obrany dať tretí gól a o výsledku bolo rozhodnuté. Divákom sa stretnutie muselo páčiť.

Ivan Belko

Žiar nad Hronom B – Kováčová 3:1, Radvaň – Dolné Hámre 1:4, Hrochoť – Sliač 2:0, Dudince – Žarnovica 0:0, Sásová – Poniky 4:0, Banská Štiavnica –Štiavnické Bane 0:1.

4. mája

T. Č. Balog – Priechod 2:2 (0:0), góly domácich: Kliment 2, rozhodca: Kosec, 200 divákov.

Hráči Priechodu, hoci uhrali lepší výsledok ako ich susedia pred týždňom, futbalovému oku diváka sa nepriblížili ani na polovicu. Keďže ani domáci nemali strelecké hody, na ihrisku sa viac bojovalo, ako hralo. Už v 5. minúte mali domáci dobrú šancu, keď lopta z hlavy Klimenta tesne minula bránu. Hostia mali jednu vážnejšiu situáciu, ktorú vyriešil pekným futbalovým momentom obranca Budovec. V 44. minúte strela T. Švantnera skončila na žrdi a lopta putovala po bránkovej čiare von. Futbalová dráma prišla v závere zápasu. Najskôr pekná strela Klimenta skončila na hornej žrdi, o štyri minúty po Turňovej strele pomohla bočná žrď. V 65. minúte po peknej akcii sa domáci ujali vedenia, keď tentoraz pekná hlavička Klimenta skončila v sieti. Hostia vzápätí mali šancu, lopta z kopačky ich hráča išla tesne vedľa. Asi o päť minút po tejto akcii vyrovnali z pokutového kopu a v 85. minúte po chybe domácich išli do vedenia. V závere sa hostia snažili udržať výsledok, z Haku domácich ešte po rohovom kope lopta tesne minula svoj cieľ, no z priameho kopu v posledných sekundách ju Kliment cez hradbu tiel hráčov poslal do siete a upravil tak výsledok na 2:2.

Július Kliment

Slovenská Ľupča – Beňuš 1:0 (1:0), rozhodca: Mišány, 150 divákov.

Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov, v prvej polovici boli lepší hostia, zahodili tri tutovky, no gólovo sa nepresadili. Naopak domáci z ničoho išli v 22. minúte do vedenia po hrubej chybe obrany hostí. V druhom polčase to boli naopak domáci, ktorí zahodili niekoľko sľubných šancí, no gól už diváci do konca stretnutia žiadny nevideli.

Peter Podhorský

Jakub – Heľpa 2:1 (0:0), gól hostí: Michal Skladaný, rozhodca: Králka, 80 divákov.

Hostia domácich zaskočili technickou hrou. Vypracovali si niekoľko rohových kopov, z ktorých dva volali po góle. Domáci lopty smerujúce do brány vykopli na bránkovej čiare. Hostia pokračovali ďalej v nátlakovej hre a vytvárali si nové šance. Najväčšiu z nich nepremenil Pavol Skladaný, keď netrafil prázdnu bránu z dvoch metrov, čo je umením. V druhom polčase domáci hru vyrovnali a po akcii po ľavej strane strelili prvý gól. O päť minút znova p akcii z ľavej strany dali druhý gól. Hostia sa nevzdávali a znížili osem minút pred koncom na 2:1. Päť minút pred záverečným hvizdom znovu nepremenil šancu Milan Bošeľa, ktorý z jedenástich metrov netrafil bránu. Bol to o sto percent lepší zápas ako s Mýtom.

Vladimír Ďurajda

Mýto – Šalková 2:0 (0:0), góly: Kučerák, Makuša, ŽK domácich: Botoš, Makuša, rozhodca: Ján Sitarčík, 200 divákov.

Domáci po dvoch prehratých zápasoch na domácom ihrisku proti lídrovi súťaže zabrali a po výbornom výkone si pripísali tri body. Zápas susedov v tabuľke mal výbornú úroveň, Mýto rozhodlo o svojom víťazstve dvoma rýchlymi gólmi v rozpätí piatich minút.

(kš)

Jasenie – Riečka 2:2 (1:0), góly domácich: Malček 2, rozhodca: Suchý, 120 divákov.

Kto očakával jednoznačné víťazstvo domácich, odchádzal z tohto zápasu veľmi sklamaný. Hostia už v 1. minúte trestuhodne zahodili šancu na skórovanie, ktorú im ponúkla dezorientovaná obrana domácich. Postupne sa hra skonsolidovala a domáci išli v 8. minúte zápasu do vedenia. Potom však ľahkovážne zahadzovali jednu šancu za druhou, až prišlo v 71. minúte k vyrovnaniu. Vzápätí však domáci opäť získali vedenie a keď sa zdalo, že sa už nič nemôže stať, vystrčili „rožky“ hostia a opäť bolo vyrovnané, pričom sa vážne zranil domáci brankár Havran. Pretože domáci mali už vystriedaných troch hráčov, do brány musel zasiahnuť hráč z poľa J. Weisenbacher, ktorý tesne pred koncom zlikvidoval nebezpečnú „malú domov“, ktorá mohla rozhodnúť o víťazstve hostí. Domáci v tomto zápase podali málo snaživý výkon a čakali, že všetko príde samé. Aktívni hostia ich vycvičili z produktivity, keď z troch nebezpečných akcií dali dva góly, a tak boli s výsledkom určite spokojnejší ako domáci.

Milan Strečok

Lučatín – Hronec :1:1 (1:0), gól hostí: Pišoja, ŽK hostí: Václavík, rozhodca: Dírer, 80 divákov.

Hostia pricestovali do Lučatína v nekompletnej zostave, ale svojím výkonom určite nesklamali. Domácim boli viac ako vyrovnaným súperom. Prvý polčas hrali mužstvá opatrne, šancí bolo pomenej. Domáci sa dostali do vedenia v 32. minúte po štandardnej situácii. V druhom polčase boli hostia futbalovejší, súpera nepúšťali do blízkosti svojej bránky. Hrali trpezlivo a keď hlavný rozhodca päť minút pred koncom neuznal hráčom Hronca regulárny gól, zdalo sa, že tri body zostanú doma. Ale futbalová spravodlivosť zaúradovala v 90. minúte a Pišoja krásnou strelou spoza šestnástky vyrovnal a zariadil spravodlivú remízu.

Ivan Gromus

Braväcovo – Nemecká 1:1 (0:1), góly: Krajan – Bobok, ŽK: Ľupták, Klinčík – Múka, rozhodca: Baka, 180 divákov.

Domáci nastúpili na tento zápas s veľkým odhodlaním zvíťaziť, žiaľ z veľkého množstva šancí nevyužili ani jednu. Naopak hostia z jedinej šance strelili úvodný gól. V druhom polčase domáci pokračovali v dobýjaní brány hostí, čo sa im nakoniec podarilo až v 88. minúte. Remíza je v tomto zápase nespravodlivá, pretože domáci si zaslúžili zvíťaziť.

4. mája

Dolná Lehota – Pohorelá 4:1 (2:0), góly: R. Hudík, M. Hudík, M. Bella ml., M. Schrőter – Polák, ŽK: M. Schrőter – A. Baloha, rozhodca: Zeman, 80 divákov.

Už od úvodného hvizdu sa domáci s chuťou pustili do súpera, ktorý odolával do 31. minúty, keď R. Hudík krížnou strelou prekonal dobre chytajúceho brankára hostí. Obraz hry sa po celých deväťdesiat minút nemenil, postupne gólmi M. Hudíka, M. Bellu ml. a Schrőtera domáci zaťažili konto hostí. V 85. minúte hostia z peknej, ale ojedinelej akcie skorigovali konečný stav stretnutia na 4:1. Pochváliť treba dobre pískajúcu rozhodcovskú dvojicu Zemana a Králku a výbornú divácku kulisu.

Ján Bella

Horná Lehota – Závadka

Polomka – Osrblie 0:3 (0:2), góly: Kán, Vetrák, Trangoš, rozhodca: Kubančík, 130 divákov.

Domáci nepotvrdili víťazstvo, pretože nepremenili šance, ktoré mali. Hostia naopak využili šance, dali góly a tým aj zaslúžene vyhrali. Pochváliť treba rozhodcu, ktorý napriek tomu, že bol sám, odvádzal počas celého zápasu dobrý výkon.

František Skubák

Pohronská Polhora – Šumiac 3:1 (2:0), góly: L. Goceliak, M. Ružička, F. Goceliak – A. Kaniarik, ŽK: Mucha – Chovanec, rozhodca: Ján Krupa, 100 divákov.

V zápase dobrej úrovne zvíťazili zaslúžene domáci, keď získali rozhodujúci náskok v prvom polčase. Hostia boli veľmi snaživým súperom, domáci vďaka veľmi dobrému výkonu brankára Tomka svoje víťazstvo udržali. Rozhodca mal zľahčenú úlohu slušnou hrou oboch mužstiev.