(Hrochoť, Caban), Sásová - P. Polhora (Melicher - Biely), Medzibrod - Podbrezová C (Haviarová), Poniky - Závadka (Krupa)

(Haviarová)

Víkendové futbalové zrkadlo

I.liga
Dohrávka 28. kola 14. mája

Inter Bratislava – Podbrezová 3:2 (0:1), góly hostí: Tomko (z 11 m), Snitka, ŽK hostí: Gajdošík, Turňa, rozhodca: Vnuk, 414 divákov.

Zaujimavé prvoligové stretnutie prinieslo rozuzlenie až na konci zápasu, ktorého výsledok znamenal definitívny postup Prešova do Corgoň ligy. Úvod stretnutia zvládli lepšie hostia, keď v 16. minúte domáca obrana nedovolene zastavila v šestnástke Chomisteka a Tomko z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre. Do konca polčasu hrali aktívnejšie domáci, ale bez želaného efektu. V 50. minúte domáci gólom Petrána vyrovnali. V 62. minúte kopali hostia z tridsiatich metrov priamy kop. Loptu si postavil Snitka a neuveriteľnou „bombou“ do pravého horného rohu Krnáčovej brány získal vedenie pre Horehroncov 1:2. Hostia ešte trikrát vážne pohrozili, ale bez gólového efektu. Záver stretnutia hostia takticky úplne zbabrali. V 88. minúte strelili pri šestnástke domácich loptu, tým následne potiahli rýchly protiútok a Hodek zblízka vyrovnal. Železiari sa z tohto šoku ešte nestihli spamätať a v 89. minúte ich definitívne priklincoval Augustín, ktorý spoza šestnástky ideálne trafil ľavý horný kút Hanákovej brány. Hosťom tak ostali len oči pre plač.

Marian Lauer

30. kolo 17. mája

Rimavská Sobota – Podbrezová 2:1 (1:1), gól hostí: Gottwald, ŽK hostí: Konček, Kostelný, rozhodca: Jaška, 623 divákov.

Hostia začali derby stretnutie lepšie a už v 19. minúte išli do vedenia, kedy ideálny Končekov center usmernil do domácej brány Gottwald. Domáci potom hru vyrovnali, čo sa im podarilo až v nadstavenom čase prvého polčasu, keď Lazúr ideálne trafil po prihrávke Živanoviča. V druhom polčase domáci išli do vedenia štastným gólom, keď strelu Lazúra brankár Palider, ktorý vymenil zraneného Hanáka, vyrazil, ale tá sa odrazila do siete hostí od Gottwalda. Od tohto momentu dominovali na ihrisku v Rimavskej Sobote hostia. Vyvinuli veľký tlak na domáci bránu, ale skórovať sa im napriek niekoľkým sľubným príležitostiam nepodarilo. Najbližšie v utorok 20. mája o 17. hodine nastúpia podbrezovskí futbalisti na štadióne v Brezne, keď ich súperom bude Duslo Šaľa. V sobotu 24. mája o 17. hodine nastúpi Podbrezová na ihrisku lídra súťaže Tatranu Prešov.

31. kolo 20. mája

Podbrezová – Šaľa

Inter – Michalovce 1:0, Šaľa – Prešov 1:2, Trebišov – Košice B 1:0, Stará Ľubovňa – Humenné 0:1, Prievidza – Lučenec 2:3.

17. mája

Vranov nad Topľou – Podbrezová B 2:1 (1:0), gól hostí: Nosko, ŽK hostí: Nosko, Radosavljevič, Melicher, rozhodca: Havíra, 340 divákov.

Mladí podbrezovskí hráči nastúpili vo Vranove s odhodlaním priniesť aspoň bod. Nakoniec sa im to však nepodarilo, lebo nepodali taký výkon ako v predchádzajúcich stretnutiach. Domáci mali v prvom polčase miernu prevahu a do vedenia išli v 32. minúte, kedy stred obrany hostí vyprodukoval prvú vážnejšiu chybu. Po „umývaní hláv“ v šatni hostia v druhom polčase zatlačili domácich pred ich bránu, z čoho rezultoval gól Noska v 68. minúte, ktorý usmernil do domácej brány ideálny Radosavljevičov center. O osude stretnutia rozhodla 81. minúta, kedy hráč hostí zahral vo vlastnom pokutovom území rukou a z nariadenej jedenástky si domáci zabezpečili pre nich potrebné tri body. Najbližšie nastúpi podbrezovská rezerva v nedeľu 25. mája o 10.30 hodine na štadióne v Podbrezovej, keď v dôležitom stretnutí privíta Turčianske Teplice.

Turčianske Teplice – Rakytovce 3:3, Žiar nad Hronom – Prešov B 2:0, Spišská Nová Ves – Lipany 3:2, Žilina B –Čadca 1:1, Ružomberok B – Banská Bystrica B 0:0, Stropkov – Liptovský Mikuláš 1:2, Dolný Kubín – Sabinov 0:0.

18. mája

Sásová – P. Č. Balog 5:1 (3:0), gól hostí: Paprčka, rozhodca: Kožík, 100 divákov.

Stretnutie mužstiev, ktoré nie sú ohrozené zostupom, prinieslo gólovú úrodu a krutú prehru hostí. V prvom polčase boli domáci efektívnejším mužstvom, keď po chybách hostí ľahko získali náskok. Hráči Partizána hrali len po šestnástku a nevypracovali si žiadnu gólovú šancu. V druhom polčase sa hostia snažili zvrátiť výsledok, podarilo sa im znížiť, ale domáci znovu trestali, keď využili chyby v obrane hostí a vyhrali vysokým rozdielom.

Ivan Belko

Dolné Hámre – Kováčová 3:0, Žiar nad Hronom B/Ladomerská Vieska – Sliač 3:0, Radvaň – Žarnovica 1:1, Hrochoť – Poniky 1:3, Dudince – Štiavnické Bane 1:1, Sásová – Partizán Čierny Balog 5:1, Banská Štiavnica – Badín 2:0.

18. mája

Beňuš – Priechod 1:0 (0:0), gól: Branislav Janko, rozhodca: Kosec, 120 divákov.

Od úvodu sa hralo rýchle stretnutie, útoky sa striedali z jednej strany na druhú, no bez vyložených šancí. Hostia boli technickejší, domáci bojovnejší. V druhom polčase sa hra nezmenila, Priechod mal častejšie loptu, no domáca obrana s brankárom stála na pevných nohách. Už to skoro vyzeralo na nerozhodné stretnutie, no šťastena sa priklonila na domácu obranu. O víťazstvo sa postaral najlepší hráč na ihrisku Janko, desať minút pred koncom stretnutia. Beňuš už výsledok ubránil a pripísal si dôležité body.

Peter Podhorský

T. Č. Balog – Heľpa 2:0 (0:0), góly: P. Kováčik, P. Švantner, rozhodca: Caban, 250 divákov.

V prvom polčase sa domácim vôbec strelecky nedarilo. Keďže ani hostia dve ponúknuté šance nevyužili, polčasové skóre bolo čisté. V druhom polčase sa hralo viacej na polovici hostí, gól streliť sa nepodarilo dokonca ani z pokutového kopu. Hostia sa zamerali viac na obranu a niekedy to pred ich bránou bolo ako na biliarde. V 76. minúte sa domáci dočkali gólu, keď sa pred bránkou najlepšie zorientoval Kováčik. Zo záverečného tlaku domáci v 86. minúte vyťažili druhý gól. Hoci mali domáci viac z hry, zisk troch bodov ich stál veľa úsilia.

Július Kliment

Mýto – Hronec 1:0 (1:0), gól: Kleskeň, ŽK: Botoš, Caban – Kocúr, rozhodca: Mecele, 200 divákov.

V susednom derby zápase sa hral dobrý futbal. Mýto rozhodlo o svojom víťazstve v prvom polčase po výbornej individuálnej akcii Daniela Kleskeňa, ktorý prudkou strelou nedal brankárovi Hronca Radovičovi šancu. Hronec v závere zápasu siahal po bode, nastrelil žrďku a niekoľko pokusov výborný Jurina zneškodnil.

(kš)

Jasenie – Nemecká 2:0 (0:0), góly: Piliar, J. Weisenbacher, ŽK: J. Weisenbacher – Rosina, rozhodca: Ján Sitarčík, 200 divákov.

Derby zápas prilákal do Jasenia početnú divácku kulisu, ktorá videla vzácne vyrovnaný duel. V prvom polčase mali máličko navrch hostia, no po prestriedaní v druhom polčase prevzali iniciatívu domáci, z čoho pramenili aj oba pekné góly v sieti brankára hostí. V zápase sa dobre zhostil svojej úlohy hlavný rozhodca, ktorému zodpovedne asistoval aj jeho mladý kolega. Výsledok je pre domácich zaslúžený, pretože v druhej polovici zápasu prejavili väčšiu chuť do hry a túžbu po víťazstve. Kvitovať treba aj slušnú hru oboch súperov, ktorým išlo v tomto zápase oveľa.

Lučatín – Braväcovo 2:2 (1:0), góly hostí: Ľupták 2, ŽK hostí: Srnka, Vajda, rozhodca: Koctúr, 100 divákov.

Hosťom ako tradične nevyšiel úvod zápasu, keď už v 5. minúte prehrávali 1:0. Do konca polčasu mali sľubné šance, ktoré nepremenili, dosiahli aj regulárny gól, ktorý im nepochopiteľne hlavný rozhodca neuznal. Hostia vyrovnali hneď v úvode druhého polčasu, v závere sa domáci znovu ujali vedenia po viacerých chybách v obrane hostí. O tri minúty hostia znovu vyrovnali a v závere s trochou šťastia už udržali spravodlivú remízu.

Jozef Srnka

Jakub – Riečka 8:0, Slovenská Ľupča – Šalková 1:2.

18. mája

Michalová – Závadka 3:2 (1:1), góly: Suja ( z 11 m), Lapin, Goceliak – Kubica, Pokoš, ŽK hostí: Petrovič, Gál, ČK domácich: Makový, rozhodca: Suchý, 80 divákov.

Vo vyrovnanom stretnutí nakoniec predsa len zvíťazili domáci, hoci od 38. minúty hrali oslabení o jedného vylúčeného hráča.

Jaroslav Vojtas

Dolná Lehota – Osrblie 0:1 (0:0), gól: Tomáš Vetrák, ŽK: M. Bella st., Michal Schrőtter, Ondrej Babic, ČK: Babic – Peter Kán, rozhodca: Kubančík, 160 divákov.

Do vyrovnaného zápasu nezapadol rozhodca Kubančík, najslabším výkonom. Najväčšiu prácu mali usporiadatelia, aby nedošlo k inzultácii rozhodcu.

Ján Bella

Horná Lehota – Šumiac 7:2 (5:0), góly: Hroš 3, Smejkal 2, Kobeľa, Budovec –Meľo, Gordan, rozhodca: Daniš, 50 divákov.

Už výsledok hovorí o jednoznačnom víťazstve domácich, keď do konca prvého polčasu dali hosťom päť gólov. V druhom polčase sa domáci uspokojili s 5-gólovým vedením a hostia začali hrýzť, z čoho boli dosiahnuté aj dva góly. Po faule hráča domácich dovŕšili víťazstvo z pokutového kopu na 7:2 najlepším hráčom na ihrisku Hrošom.

Milan Štefánik

Polomka – Pohronská Polhora 1:1 (1:1), góly: Kupec – Mucha, rozhodca: Krupa, 120 divákov.

Od začiatku mali hostia viac šancí, z ktorých v 14. minúte dali gól. Potom prevzali iniciatívu domáci a v 32. minúte vyrovnali na 1:1. Keďže domáci mali prevahu a nastrelili brvno, v druhom polčase útočníci strieľali mimo bránu, zápas sa skončil remízou.