TIRAZ

KONTAKT

Zo sveta cyklistiky

Slovenská štafeta vo Val di Sole jedenásta

Výborný výkon podal cyklista ŽP Šport Podbrezová Milan Barényi v úvodnej disciplíne svetového šampionátu v horskej cyklistike v talianskom Val di Sole v dňoch od 17. do 22. júna. V štafete krajín, kde za každú štartoval junior, muž, žena a zástupca kategórie U 23, Milan odovzdával štafetu po druhom okruhu na priebežnej druhej pozícii, keď slovenský tím strácal na víťazný francúzsky 1,23 minúty. V druhom kole na okruhu dosiahol štvrtý najrýchlejší čas, junior Peter Sagan odovzdával štafetu po prvom kole ako piaty so stratou 1,05 minúty. V záverečných dvoch okruhoch Jana Štefková a Martin Škopek predné pozície neudržali a celkovo strata narástla v závere na viac ako šesť minút. Z dvadsiatich štafiet slovenská obsadila celkove jedenáste miesto. Na mokrom a blatistom okruhu si zlaté medaily vybojovali zaslúžene Francúzi, keď pred druhou štafetou Švajčiarska mali v cieli takmer trojminútový náskok.

(mm)

V Revúcej sa cez víkend 21. a 22. júna uskutočnilo 1. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre kategórie dorastu a dospelých a zároveň II. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre žiacke kategórie. V kategórii dorasteniek 16- až 17-ročných po obidva dni zvíťazila pretekárka Osrblia Paulína Fialková (na fotografii). Na pretekoch nominovali biatlonistov, ktorí sa od 27. do 29. júna zúčastnia na 1. kole IBU Cup v letnom biatlone v Bystřici pod Hostýnem. Výpravu v zložení v kategórii mužov: Cienik, Škoviera, Škvaridlo, Imrich a v kategórii juniorov: Kazár, Ridzoň (obaja ŽP Šport), Hasilla (Osrblie) povedie tréner Marian Kazár.

Beh olympijského dňa aj v Brezne

Beh olympijského dňa je významné masové a športové podujatie, ktoré už po sedemnástykrát vyhlásil Slovenský olympijský výbor pripomínajúc tým založenie Medzinárodného olympijského výboru (23. júna 1894 barónom Pierrom de Coubertinom vo francúzskej Sorbone). Do tohto podujatia, ktoré umožňuje ľuďom bez ohľadu na ich športovú zdatnosť stať sa súčasťou olympijského hnutia, sa len vlani na Slovensku zapojilo 40 639 účastníkov.

Myšlienku propagujúcu pohybové aktivity a zdravý životný štýl podporili aj Olympijský klub Banská Bystrica, AK Mostáreň MŠK Brezno, SOU Brezno a ŽP Šport, a. s., Podbrezová v piatok 20. júna. Do Behu olympijského dňa na mestskom štadióne v Brezne sa zapojili Základná škola s materskou školou na Pionierskej 2, Spojená škola, SOU Brezno a ďalší záujemcovia. Beh olympijského dňa pokračuje aj tento týždeň sprievodnými akciami v Heľpe, Čiernom Balogu, Polomke a v Šumiaci, o ktorých vás budeme informovať.

(mč) Foto: Štefan Vozár

Kam za futbalom

Sobota 28. júna od 9.00

Memoriál Jána Petroviča

Mladší žiaci (Podbrezová, Nemecká, Zvolen, Selce) -  v Nemeckej, starší žiaci (Podbrezová, Zvolen, Savon, Slovenská Ľupča) - v Slovenskej Ľupči

Sobota 28. júna o 19.30

Víťaz I. triedy Šalková proti výberu ObFZ - v Šalkovej

Víkendové futbalové zrkadlo

I. liga 21. júna
Prípravný zápas

Dubnica – Podbrezová 1:2 (1:2), góly hostí: Gottwald, Chomistek, rozhodca: Debnár, 200 divákov.

V sobotu 21. júna futbalisti ZP Šport Podbrezová odohrali v Liptovskom Mikuláši prípravné stretnutie proti Dubnici. Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom a už v 20. minúte viedli 2:0. Ďalšie gólové príležitosti hostí ešte zostali nevyužité. Dubnica znížila po rohovom kope, keď obrana železiarov nečakane zaváhala. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale šance mali len hráči Horehronia. Najviac aktívny bol Gottwald, ktorý žiaľ nevyužil svoje dobré príležitosti. V stredu 25. júna o 15. hodine na štadióne v Brezne privíta Podbrezová družstvo Zlatých Moraviec.

Marian Lauer

V. liga sk. C 26. kolo
22. júna

Kováčová – Dudince 6:0, Sásová – Hrochoť 4:2, Banská Štiavnica – Radvaň 9:2, Badín – Žiar nad Hronom B/Ladomerská Vieska 2:1, Dolné Hámre – P. Č. Balog 3:0 kontumačne (pobyt hostí v zahraničí), Štiavnické Bane – Sliač, nehralo sa (hostia nepricestovali), Poniky – Žarnovica 2:3.

Priechod – Mýto – stretnutie preložené.

Jasenie – Jakub 2:0 (1:0), góly: Parobek, Malček, ŽK domácich: Piliar, rozhodca: Belko, 120 divákov.

V poslednom majstrovskom zápase ročníka 2007/2008 narazili domáci na súpera z hornej časti tabuľky, ktorý však okyptený o niekoľkých hráčov základnej zostavy odohral zápas so cťou. Snaživí domáci zahodili ešte niekoľko výborných šancí. Napriek tomu prítomní diváci odchádzali zo zápasu spokojní. Výbor futbalového oddielu ďakuje všetkým svojim hráčom, trénerovi a vedeniu mužstva za predvedené výkony a taktiež aj diváckej kulise, ktorá nešetrila hlasivkami v domácich zápasoch. V budúcom ročníku bude domáci futbalový klub štartovať pod novým názvom FK 1928 Jasenie.

Milan Strečok

Braväcovo – T. Č. Balog 1:1 (1:0), góly: Šperka – Kliment, rozhodca: Belko, 100 divákov.

Vyrovnaný zápas skončil spravodlivou remízou, keď obidve mužstvá z viacerých šancí premenili len po jednej.

Jozef Srnka

Nemecká – Beňuš 1:2 (1:0), góly: Vančo – Čutka, Kaločaj, ŽK: Kováč, Bobok – Amrich, Košík, rozhodca: Ján Sitarčík, 60 divákov.

Domáci nezabrali ani v poslednom zápase sezóny, hoci sa mohli víťazstvom odpútať z posledného miesta. Zápas začali celkom dobre, už v 11. minúte Marek Vančo strelou z priameho kopu otvoril skóre. V prvom polčase mala Nemecká aj ďalšie šance, no ostali nevyužité. Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s cieľom ešte zvýšiť náskok, lenže v rozpätí troch minút po chybách v obrane dostali dva góly a zakončili sezónu prehrou.

(chr)

Hronec – Heľpa 6:1 (2:0), góly: J. Gajdoš 2, Kučerák, Meškan, Gromus, Frimm – Skladaný, rozhodca: Suchý, 380 divákov.

Vo veľkej horúčave videli diváci zaujímavý zápas. Domáci sa pustili do súpera od začiatku stretnutia, ten im stačil odolávať len v prvom polčase. V druhom polčase hráči Hronca dominovali na ihrisku a súpera nepustili do vážnej akcie. Pekná divácka kulisa odchádzala zo stretnutia spokojná.

Ivan Gromus

Riečka – Šalková 0:4, Lučatín – Slovenská Ľupča 0:8.

Hokejbalová liga

V sobotu 21. júna odohrali zápasy 9. kola Hokejbalovej ligy s výsledkami: Piccolo – Vikings 8:2, Bruins – Dogy 3:27, Tisovec – Axes 4:9, Wizards – Telgárt 5:6, Rolta – Wanderers 7:2, Riders – Drink team – odložené, Dead Rabbits – Wizards 0:5, Winners – Victors 9:3, Damix – Victors 17:4 – predohrávka.